Jump to content

Kako nas pametni telefoni spijuniraju

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 5 минута, Zayron рече

Sjeća li se još ko ovog sajta:

https://ello.co/

Oni su htjeli napraviti konkurenciju FB i ostalim sličnim socijalnim mrežama upravo na obećanjima da će kod njih biti sasvim drugačija User policy, da nikad neće zloupotrebljavati profile u komercijalne svrhe kao FB i ostali ali nekako se nisu baš uspjeli prosaditi pa se potiho transformisali u The Creators Network, sad je tamo najviše umjetnika, grafičara, dizajnera a i ostalih. Šteta što im se to nije povelo za rukom. Imam i ja tamo svoj profil i na njemu samo videa:

https://ello.co/josipbibic

Nikad čuo za ovaj sajt, a ideja im je bila poprilično pretenciozna. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

• Replies 225
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

I agree to the Terms and Conditions Next Next Install Finish Boga pitaj sa čime sam se sve složila 

Ima dosta toga da se nadje na internetu na ovu temu, a sad bih da podijelim nesto sto sam upravo otkrio. Mislio sam da ovo radi samo za engleski jezik, da je software i algoritam za prepoznavanje jezi

Sa drustvom odes u park, pa pricajte o rusenju ustavnog poretka, bombama, teroristickim napadima, antraksu u koverti, otimanju kamiona, plasticnom eksplozivu, bioloskom oruzju, i tako dalje, pa ako va

Posted Images

пре 6 минута, Justin Waters рече

Nikad čuo za ovaj sajt, a ideja im je bila poprilično pretenciozna. 

Ello (social network)

From Wikipedia, the free encyclopedia

Ello is an online social networking service created by Paul Budnitz and Todd Berger in March 2014.[1] It was created as an ad-free alternative to existing social networks. Recently, it has pivoted from its earlier Facebook-like incarnation towards a Pinterest-like website showcasing art, photography, fashion and web culture.[2]

The Ello service claims several notable distinguishing intentions as a social network: never sell user data to advertisers or third parties, never show advertisements, and not enforce a real-name policy.[1][3][4

https://en.wikipedia.org/wiki/Ello_(social_network)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 3 часа, Zayron рече

Sjeća li se još ko ovog sajta:

https://ello.co/

Oni su htjeli napraviti konkurenciju FB i ostalim sličnim socijalnim mrežama upravo na obećanjima da će kod njih biti sasvim drugačija User policy, da nikad neće zloupotrebljavati profile u komercijalne svrhe kao FB i ostali ali nekako se nisu baš uspjeli prosaditi pa se potiho transformisali u The Creators Network, sad je tamo najviše umjetnika, grafičara, dizajnera a i ostalih. Šteta što im se to nije povelo za rukom. Imam i ja tamo svoj profil i na njemu samo videa:

https://ello.co/josipbibic

Ma namestili su se i oni tamo `de im se isplati, ne bi niko odrzavao ovoliki sajt tek tako za dzabe.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 4 часа, Justin Waters рече

Odvratni su...svi su mi se smucili i Facebook, i Google i svi satrapi što su željni tvog privatnog života da bi na tome zarađivali. Ne zna se ko su gori da li oni ili te oglašivači koji su spremni da ispljunu 700 milijardi godišnje na ispiranje mozgova ljudima. 

Ali kome bi palo na pamet da im nije dovoljno to sto prate sve online, nego su uzeli da uhode i offline kupovine? Gebelsovci najobicniji.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • 2 weeks later...

Јуче сам био код лекара због проблема с вратом. Нисам претраживао интернет о томе. Сад ми искочи ово:

EBBYVYG.jpg

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

A slušajte ovo: moj muž preko oglasa kupio polovni dilej. Došao čovek, doneo mu. U drugoj sobi za drugim kompom na drugom brauzeru sa drugim google nalogom meni istog dana kreću da iskaču reklame za taj identični dilej - bukvalno ista i šara i sve - i tako već danima :krstix:

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 5 минута, Paradoksologija рече

A slušajte ovo: moj muž preko oglasa kupio polovni dilej. Došao čovek, doneo mu. U drugoj sobi za drugim kompom na drugom brauzeru sa drugim google nalogom meni istog dana kreću da iskaču reklame za taj identični dilej - bukvalno ista i šara i sve - i tako već danima :krstix:

Можда је претраживао по нету пре него да га купи?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

данас сам у инбокс на фб добила поруку, за помоћ болесној девојчици, слика је требало само да се шерује и за свако шеровање се добије 1$, пошто сам била у гужви само сам проследила поруку без премишљања... после 2,5секунде од друга из осноне школе добијем поруку како смо сви глупи и бла,бла, јер фб не може да региструје шероване поруке из инбокса... да ли фб може то или не и да ли ради и како, зна ли неко?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 6 часа, GeniusAtWork рече

Можда је претраживао по нету пре него да га купи?

Ne, dobio ponudu za zamenu u inboks u Kupujem Prodajem - ako je proverio o čemu se radi, to je bilo na kompu u dnevnoj sobi na Firefoxu gde je ulogovan - ja koristim Chrome na kompu u spavaćoj sobi.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • 2 weeks later...

Neki dan kupio jednu policu isti ovakav dizajn samo bijelu:

a5ac81e8399ea4614dd47e63bfe898fc.jpg

Niti sam guglao ista o ovoj polici, niti pricao na glas pominjuci "lebdece police" itd.. pa da onda pokrenem te neke "trigere"...ama nista i sad mi ova slika gore dosla na pinterest news. I jesam sa zenom diskutovao kako je postaviti gdje itd...ali bas da su ovoliko napredovali ovi algoritmi mislim za nevjericu i uzas brrr

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
1 hour ago, Justin Waters рече

Neki dan kupio jednu policu isti ovakav dizajn samo bijelu:

a5ac81e8399ea4614dd47e63bfe898fc.jpg

Niti sam guglao ista o ovoj polici, niti pricao na glas pominjuci "lebdece police" itd.. pa da onda pokrenem te neke "trigere"...ama nista i sad mi ova slika gore dosla na pinterest news. I jesam sa zenom diskutovao kako je postaviti gdje itd...ali bas da su ovoliko napredovali ovi algoritmi mislim za nevjericu i uzas brrr

Знаш шта сам сконтао? Не верујем да алгоритми проваљују полицу из вашег разговора где да је поставите, него из локације. Знају да си био тамо где се продају полице. То ми је једино објашњење за неке ствари које су мени искакале без апсолутно икаквог разговора о томе. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 12 минута, Juanito рече

Знаш шта сам сконтао? Не верујем да алгоритми проваљују полицу из вашег разговора где да је поставите, него из локације. Знају да си био тамо где се продају полице. То ми је једино објашњење за неке ствари које су мени искакале без апсолутно икаквог разговора о томе. 

Ima stvari koje ne mogu objasniti s time da je telefon zabiljezio lokaciju. Policu sam uzeo u prodavnici gdje se sve i svašta prodaje od igle do lokomotive...da sam bio recimo u prodavnici gdje se iskljucivo prodaje namjestaj, i da je telefon zabiljezio lokaciju na kojoj se nalazi adresirana prodavnica namjestaja, pa mi onda predlozi neku reklamu za slican namjestaj...ovako ne znam kako je skontao da sam kupio policu u prodavnici gdje ima hiljade artikala razlicite namjene...i povrh toga predlozio mi je skicu gotovo identicne police, samo je boja drugacija!! To mi je najvise sokantno.:dry:

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 минут, Justin Waters рече

Ima stvari koje ne mogu objasniti s time da je telefon zabiljezio lokaciju. Policu sam uzeo u prodavnici gdje se sve i svašta prodaje od igle do lokomotive...da sam bio recimo u prodavnici gdje se iskljucivo prodaje namjestaj, i da je telefon zabiljezio lokaciju na kojoj se nalazi adresirana prodavnica namjestaja, pa mi onda predlozi neku reklamu za slican namjestaj...ovako ne znam kako je skontao da sam kupio policu u prodavnici gdje ima hiljade artikala razlicite namjene...i povrh toga predlozio mi je skicu gotovo identicne police, samo je boja drugacija!! To mi je najvise sokantno.:dry:

Платио си у кешу?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...