Jump to content

Мирољуб Петровић код Амиџића у емисији! (video)

Оцени ову тему

Guest

Препоручена порука

Sve je to šoubiznis na kraju dana.

Neko peva, neko žonglira, neko besedi o Skenderbegu i promoviše organsku ishranu.

Miroljub je pravo osveženje za najjznačajniju ciljnu grupu u umirućoj Srbiji - penzionere rodjene na selu. Posle Radašina i Zmaja od Šipova stiže Doktor Filozofije Miroljub Vitez Guslar Petrović. Ima daleko da dogura samo ako sebe dobro postavi kao markentiški proizvod. Već mu ide sjajno.
Najjače je to što verovatno veruje da kroz svu ovu popularizaciju Bog njemu "namešta okolnosti" (više puta je iskoristio taj izraz) da postane Prvi Car Srbskog Izrailja koji će obnoviti Dušanovo Carstvo iliti Magnum Iliricum.

Подели на овим сајтовима

Hahahah kaže mu ova Lidija  "ja kada sam gledala vaše klipove,  moram da primetim da vi imate i glumačkog dara - vi tri lika možete da prezentujete."  

Pa to nije gluma, to je šizofrenija batoo!! :))

U nastavku razgovora Miroljub: "Znate, kad sam ja nabavio neke biblijske crtane... "  

Auu brate šta se ovo dešava :O

Подели на овим сајтовима

Мирољуб је легенда....да још гостује у понекој емисији Тв Пинк, за врло кратко време  Тв Пинк би променио боју ....

Подели на овим сајтовима

Шта мислите кога полу-православни народ више готиви, Мирољуба или СПЦ? Мени се чини да је Мирољуб на маркетиншком терену развалио СПЦ и задобио симпатије (ако не и више од тога) од више људи него што ће било који духовник СПЦ икада успети (осим патријарха Павла, он је ван конкуренције вероватно). Али зашто? Чешање по ушима овде није разлог јер је Мирољуб изразито радикалнији чак и од најрадикалнијих православних духовника.

Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Juanito рече

Шта мислите кога полу-православни народ више готиви, Мирољуба или СПЦ? Мени се чини да је Мирољуб на маркетиншком терену развалио СПЦ и задобио симпатије (ако не и више од тога) од више људи него што ће било који духовник СПЦ икада успети (осим патријарха Павла, он је ван конкуренције вероватно). Али зашто? Чешање по ушима овде није разлог јер је Мирољуб изразито радикалнији чак и од најрадикалнијих православних духовника.

Мирољуб је пролазна мода, ко онак радник "А де је овде печат?".

Што се тиче чешкања по ушима, он итекако чешка ове што оће гуруа, што се ложе на вечне муке и ватру и црве што им вечно једу месо. А још је и "доктор наука", па кад он каже да је Библија нешто што се буквално тумачи и да је свет створен за седам дана, то је то, ту више нема расправе.

Њима само причај колко су грешни и колко ће Бог да их сатре због тога што су много грешни, волеће те и цениће те све више. Дал је неки мазохизам ил просто пасивмост и лењост своје врсте, нисам још успео да провалим. На ту фору успевају и многи Интернет духовници да привуку људе да их слушају.

И не мислим да га ови остали нешто воле, више мислим да га гледају ко будалу. Док му не истекне рок трајања.

Подели на овим сајтовима

Мирољуб Петровић који је напре годинама проповедао креационизам када се овде није схватило да је то протестантска секта па је прешао на лажно православље постао је звезда шљам телевизија.Разобличен је да није православан.Добро не мора да буде.Али упитајмо се ко га форсира и зашто.Коме је потребна најпре проповед Старог завета међу Србима ,а онда и застрашивање.Овде су људи суђени због много мањих ствари за прављење спискова непријатеља где ником није прећено,или за говор против педера где је много мање прећено.А Мирољуб може све.Измислили су и кривично дело Говор мржње да би могли да гоне оне који им не одговарају.Али Мирољуб није из те приче.оно што он прича иако прича није вербални деликт него спада у најтежа кривична дела например убиство али у подстицању.Он је већ осуђиван јер је хтео да потопи Холандију али није осуђиван што си његови војници премлаћивали безбол палицама родитеље јер нису хтели да макну иконе.Откуд сад ренесанса Мирољуба и то још за време предизборне кампање када и полиција и тужилаштво мало више пазе.Како неко може да позива на убијање и увођење робовласништва.Наравно први ниво зла а то је Мирољубово профитерство и окупљање умоболника од којих ће узимати новац за своје лажне факултете је сам по себи довољан.Али упитајмо се КОМЕ он прети и у ЧИЈЕ ИМЕ-Каква је то људска или грађанска да не говоримо хришћанска и национална свест која једног опасног човека доживљава као симпатичну појаву.

Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Августин рече

али није осуђиван што си његови војници премлаћивали безбол палицама родитеље јер нису хтели да макну иконе.

Šta? Hoćeš da kažeš da je imao paravojnu formaciju fanatika koji su batinjali ljude? xD  I čije to "roditelje"?

Подели на овим сајтовима

То су родитељи његових следбеника и као студената који нису хтели да уче од своје деце.Није то никаква паравојна формација.Да ли си гледао неки филм о мафији.

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Поуке.орг - инфо,
      У среду, 21. јула 2021. године, када Церква Христова прославља Светог великомученика Прокопија (на хеленском Προϰόπιος – онај који напредује) рођеног Неанија из Јерусалима који је живео у IV веку за време безбожног римског цара Диоклецијана, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служио је Свету архијерејску Литургију у храму Светог Јоаникија Девичког и Црноречког у крагујевачком насељу Бресница.

Звучни запис беседе

Епископу су саслуживали протојереј Саша Антонијевић старешина храма, јереј Милош Ђурић и ђакон белошевачке Лазарице Немања Стојковић.
      За певницом је појао господин Страхиња Савковић, док су чтецирали господин др Милосав Ђоковић и вероучитељи Стефан Радисављевић и Марко Гаљак.
      Након прочитане јеванђељске перикопе верном лаосу се надахнутом беседом обратио Владика Јован.
      “Одељак из данашњег Јеванђеља који смо данас чули у коме Господ наш Исус Христос каже: “Ко љуби оца или матер више него Мене није Мене достојан, или ко љуби сина или кћер више него Мене није мене достојан”. И додаје још Господ на ово и каже: ”Ко не узме крст свој и не крене за Мном није Мене достојан”. Ово су драга браћо и сестре, крупне речи Господа нашега Исуса Христа. Њих човек не може да схвати и разуме својом логиком. То може да разуме човек који је духовно просвећен, који духовно размишља и који све духовно прихвата што је Господ казао. А све што је казао, казао је, јер Он зна колико човек може да поднесe невоља у свом животу. Када човек верује у Бога њему вера дошаптава “Не бој се, само веруј”. Тако и Господ каже: “Не бој се само веруј”. Када би се удубили у ове речи које је Господ Исус Христос изговорио лакше би поднели и невоље и патње. Бог о сваком размишља и о праведнику и о грешнику. Бог размишља и о црву под кором, а камоли и човеку. Зато Бог од нас тражи веру, али веру јеванђељску, јаку, силну и ону веру, како каже Јеванђеље, која може брда да премешта. Овакву љубав од људи нико није тражио, али Господ тражи, јер Он Бог – постао је човек, да би као Богочовек дао човеку оно што му нико не може дати. А шта то даје? Даје живот вечан али и овоземаљски живот преко родитеља. Јер родитељи не могу да нам дају живот, јер неки и не могу да имају децу. Деца су прво Божија, па деца родитеља. Ако од детета правиш идола онда нисмо достојни Бога. Бог нам даје сва богочовечанска богаства, даје нам живот вечни, истину Божију, правду Божију. Дете не може да испуни човека, колико може да га испуни Божанска љубав. Господ је показао да Он воли више човека него што га чак може волети и дете. Бог из љубави према човеку постаје човек, Он се ради нас рађа и све трпи у овом свету. Ко може да убије Бога? Грех. Човек који нема вере он убија Бога у себи, а када човек убија Бога у себи долази на место Бога. Толико човек оде далеко када уђе у ту духовну прелест. Важно је да човек спозна оно што је изгубио. Бог од нас тражи да на Његову богочовечанску љубав одговоримо човечанском љубављу. Ова љубав о којој Господ говори у данашњем Јеванђељу не искључује љубав према родитељима, и не само према родитељима већ и према ближњима нити противречи. Љубав према родитељима и ближњима ако није проткана љубављу Божјом то није права љубав. То је љубав која је од данас до сутра, данас волим сутра ћу да мрзим. Права љубав је само ако је у Богу и по Богу. Зато човек љубећи Бога и све што је Божје љуби, како кажу Свети Оци “узрочника љубави”, а то је Бог. И још данас у Јеванђељу Господ каже: “Ко не узме крст свој није Мене достојан”. Који је то крст? То је наша свакодневница, невоље, муке и добра све је то наш крст и ми њега треба да узмемо са благодарношћу, да га носимо. Крст распећем постаје сила и моћ, а пре распећа је било срамно оруђе. Када Бог дотакне срамно оруђе, то оруђе постаје сила. Реч “Крст” значи страдање, распињање, али значи и Васкрсење. Јер је Господ преко Крста ушао у Васкрсење. И ми морамо да идемо преко крста, ако хоћемо да васкрсенемо у свеопшти дан. И још Јеванђеље каже: “Ко не мрзи себе није Мене достојан”. Шта то значи? Да не мрзимо себе, већ зло у нама. Кроз цело данашње Јеванђеље прожима се љубав Божија, а ко није спреман да се одрекне себе ради другога, неспособан је да воли, а ко је спреман да се одрекне он је способан да воли”.

Извор: Епархија шумадијска

• Од Поуке.орг инфо,
      Поводом објаве чланка медијске куће N1 под насловом „Београђанка оптужује владику Јована Ћулибрка да ју је претукао“, аутора Јелене Зорић, објављеног 10. маја 2021. године на интернет порталу именоване медијске куће, истичемо следеће: Епархија славонска и Епископ Пакрачко-славонски Јован Ћулибрк с резигнацијом негирају наводе и изјављују да ће поводом истих поднети тужбу за кривично дело против части и угледа (сходно члану 170 КЗ Републике Србије). Свесни времена у ком живимо и осуђујући сваки вид насиља, посебно над женама, не можемо да дозволимо искоришћавање оправданог сентимента према злостављању жена и да дозволимо злоупотребу медијског простора пласирањем лажи и позивањем на јавни линч.
      Извор

View full Странице
    • Од Поуке.орг инфо,
      Поводом објаве чланка медијске куће N1 под насловом „Београђанка оптужује владику Јована Ћулибрка да ју је претукао“, аутора Јелене Зорић, објављеног 10. маја 2021. године на интернет порталу именоване медијске куће, истичемо следеће: Епархија славонска и Епископ Пакрачко-славонски Јован Ћулибрк с резигнацијом негирају наводе и изјављују да ће поводом истих поднети тужбу за кривично дело против части и угледа (сходно члану 170 КЗ Републике Србије). Свесни времена у ком живимо и осуђујући сваки вид насиља, посебно над женама, не можемо да дозволимо искоришћавање оправданог сентимента према злостављању жена и да дозволимо злоупотребу медијског простора пласирањем лажи и позивањем на јавни линч.
      Извор
    • Од Поуке.орг - инфо,
      „Данас је Србија земља која се после свих тешких догађаја у својој историји успешно економски развија, пре свега захваљујући напорима председника Александра Вучића, који успоставља широке међународне везе. Развијају се и наши братски односи са Русијом, са Руском православном црквом“, рекао је у интервјуу редакцији ОСЦП-а моравички епископ Антоније, представник српског патријарха при Патријарху московском и целе Русије.

Подсетио је да су након избора на српски патријаршијски престо епископу Порфирију први упутили честитке телефоном Његова Светост патријарх Кирил и митрополит волоколамски Иларион, председавајући Одељења за спољне црквене послове Московске патријаршије. „Ове честитке су веома обрадовале патријарха Порфирија. Осетио је велику подршку и љубав великог словенског народа, велике Русије“, изјавио је владика Антоније.
      „Мислим да ће новоизабрани патријарх Порфирије и даље одржавати братске односе, које су српски патријарси традиционално одржавали са Руском црквом, следећи путеве по којима су вековима ишли наши народи, руски и српски“, нагласио је архипастир.

Извор: Подворје СПЦ у Москви
  • Креирај ново...