Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Овде још нема ничега

• Сличан садржај

• Од александар живаљев,
      Ћиро Блажевић снимио спот за Пуповца, из ХДЗ-а нема реакције
      Мирослав Ћиро Блажевић снимио је промотивни спот за СДСС. Легендарни фудбалски тренер одазвао се позиву Милорада Пуповца да се прикључи кампањи за изборе за Европски парламент.   Мирослав Ћиро Блажевић (Фото:abc.ba) - Неко мора почети са позитивним понашањем па нек то будем ја - рекао је Ћиро, али открио и страх да би због овог потеза могли да га истерају из ХДЗ-а, пишу „Вијести РТЛ“.
      - Ја сам права особа за овај спот и није ме брига за негативне коментаре - тим ријечима је Ћиро самоувејрено прокоментарисао ангажман за Самосталну демократску српску странку.
      - Они неће мене пљувати, они мене већ пљују, али ја имам чисту савјест. Сваком бих желио да покажем, чујте, добро је Пуповац изабрао мене. Нико не може да доведе у питање мој патриотизам и све оно што сам урадио за Хрватску. И баш сам ја добро погођен да дам примјер да се не смијемо да мрзимо, него да треба да се толеришемо - казао је Ћиро Блажевић.
      Да ли ће му то толерисати у ХДЗ-у — ни сам не зна.
      - Они мене могу да избаце из странке јер сам направио, по мишљењу неких, нешто што нисам имао право. Ја сам морао да подржим ове своје - рекао је Ћиро.
      Пуповац је рекао да су добили много Ћирином подршком.
      -  Али мислим да је укупно наше друштво са његовим гестом добило много. И зато то посебно цијеним - казао је предсједник СДСС-а Милорад Пуповац.
      Спот и прије приказивања изазива велику пажњу.
      https://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=337245
    • Од Логос,
      Почетак је Великог поста, а овај период је обележен једним посебним, јединственим богослужењем које нас прати у ове дана - Литургија пређеосвећених Дарова. Катихета Бранислав Илић објашњава и уводи нас у смисао, значај и лепоту овог великопосног богослужења. Звучни запис смо преузели са званичне интернет странице радија Беседе.

• Од Логос,
      “Отвори ми врата покајања Животодавче, јер се дух мој рано подиже у светом храму Твом, носећи тјелесни храм само погањан, но као Милостив очисти ме твојом милосрдном милошћу.” Овим ријечима богослужење Цркве нас подсећа на почетак молитвено-поучне припреме за Свету и Велику Четрдесетницу, односно, Велики (Васкршњи) пост. Управо о овој важној теми разговарали смо са катихетом Браниславим Илићем.

ЗВУЧНИ ЗАПИС РАЗГОВОРА

Извор: Радио Светигора
    • Од Логос,
      Српски средњи век обележиле су многе знамените жене, како у Србији тако и у Византији, посебно оне из виших слојева, које су заузимале значајно место у друштву. У Србији су то махом биле владарке и властелинке, чији је утицај на политику, културу, уметност и образовање био велики.      Многе од њих су уздигле достојанство и светост жене на средњовековни начин и својим деловањем промениле став о подређеном и робовском положају жене у Средњем веку. Жене су, у једном строго хијерархијски постављеном друштву, имале прилично значајну позицију и, како нам историја открива, заиста жртвену, тешку и одговорну улогу. Династија Немањића подарила је Србији и српском народу идентитет, културу, државност. У свему томе, улогу су узеле и многобројне жене. Прва жена која нам пада на ум је Ана, Света Анастасија, супруга родоначелника династије Стефана Немање. О концепту ове емисије, говорила је за Јутарњи програм др Катарина Митровић, научни сарадник при Философском факултету у Београду, на Одсеку за историју.    Емисија ће се емитовати на Радију Беседи, премијерно у петак, 1. марта у 16h и у уторак у репризном термину у 10h.     Извор: Радио Беседа  
    • Од Логос,
      Српска православна црква неће признати „нову цркву“ створену у Украјини, изјавио је за телевизију „Русија 1“ Његова Светост Патријарх српски г. Иринеј, преноси „Спутник“.     „Они су послали (позив), али смо ми одговорили да не желимо да присуствујемо. Нећемо их признавати“, одговорио је Патријарх Иринеј на питање да ли је добио од Епифанија позив да присуствује устоличењу.   Како рускојезични портал Савез православних новинара (СПЖ) јавља, данас је у Софијском собору у Кијеву протекла „интронизација“ Епифанија Думенка, главе ПЦУ.   На „интронизацији“ није био пристан ниједан представник ниједне Помјесне православне цркве, осим Константинопољске, коју су представљали митрополит галски Емануил, митрополит адрианопољски Амфилохије, поглавар УПЦ Канаде митрополит Георгије (Калишћук), игуман светогорског манастира Ксенофонт архимандрит Алексије, егзарх Фанара у Кијеву о. Михаил Анишченко и два монаха из Пантелејмоновског скита кутлумушког атонског манастира.   Присутни Светогорци нису представљали Свету Гору, пошто је Свети Кинот Свете Горе на ванредној сједници донио одлуку да одбије позив Патријарха Вартоломеја о слању званичне делегације у Кијев.   Били су присутни римокатолици и протестанти. Наравно, ту су били и представници украијнског политичког естаблишмента: предсједник Петро Порошенко, затим Јулија Тимошенко, министар одбране Степан Полторак и други.   Иначе, како пише Савез православних новинара, трг испред Свете Софије у Кијеву у тренутку церемоније „интронизације“ био је скоро празан, уз мали број присталица расколника. Такође „почасни патријарх“ Филарет није дошао на „интронизацију“ „митрополита“ ПЦУ Епифанија јер је наводно на лијечењу.     Извор: Митрополија црногорско-приморска
  • Create New...