Jump to content
  • Optionally enter a message with your report.

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Сличан садржај

• Од Логос,
      Гост овонедељног "Храма" је протопрезвитер-ставрофор др Александар Средојевић, а повод је његова нова књига „Христос, Бог, Искупитељ и Спаситељ - по браћи Карамазовима Ф.М.Достојевског". Аутор и водитељ: Душанка Зековић.   Your browser does not support the HTML5 audio tag.
        „Срж романа 'Браћа Карамазови' јесте вечни Бог и светим његовим људима  ава(отац) Зосима, 'херувим' Алексије-Аљоша као и други најобичнији мужик, сваки од њих је у Русији и широм света 'слика и прилика Божија'... Ми сви појединачно уникатно смо семе и пшеница Божија по св. Јеванђељу како нас учи Син Човечији Христос (што нам и старац Зосима говори: „Заиста, заиста вам кажем: ако зрно пшенице паднувши на земљу не умре, онда једно остане; ако ли умре много рода доноси" /Јов.12.24/)...   Тако попут старозаветног пророка и новозаветног апостола са задњим својим делом 'Браћа Карамазови', као и 'Дневником једног писца', са својим незаборавним 'Говором о Пушкину' Фјодор Михаилович Достојевски будио је и звонио као старозаветни огњени пророци и он у свом и будућем времену сметеном роду људском говорио је и већ се истрошио и ископнио, мада за око човечије то није видљиво, али да за Божије које не гледа 'на лице, већ на срце (1.Сам.16.17), и 'Светитељу светске књижевности' ненадано ближио се крај на земљи. Спремао му се позив да крене из пролазног у непролазно Царство Божије (Мат.5.16)."     (Из књиге протојереја-ставрофора др Александра Средојевића: „Христос, Бог, Искупитељ и Спаситељ - по браћи Карамазовима Ф.М.Достојевског").     Извор: РТС
    • Од Логос,
      Гост васељенског радија Светигора, Митрополије црногорско-приморске био је Бранислав Илић, катихета и уредник насловне странице портала Поуке.орг са којим смо говорили о једном лијепом јубилеју, наиме 10 година постојања сајта Живе речи утехе. Катихета Бранислав је посебно истакао да овај посећени портал сведочи живи живот!

Your browser does not support the HTML5 audio tag.

Извор: Радио Светигора
    • Од александар живаљев,
      Ћиро Блажевић снимио спот за Пуповца, из ХДЗ-а нема реакције
      Мирослав Ћиро Блажевић снимио је промотивни спот за СДСС. Легендарни фудбалски тренер одазвао се позиву Милорада Пуповца да се прикључи кампањи за изборе за Европски парламент.   Мирослав Ћиро Блажевић (Фото:abc.ba) - Неко мора почети са позитивним понашањем па нек то будем ја - рекао је Ћиро, али открио и страх да би због овог потеза могли да га истерају из ХДЗ-а, пишу „Вијести РТЛ“.
      - Ја сам права особа за овај спот и није ме брига за негативне коментаре - тим ријечима је Ћиро самоувејрено прокоментарисао ангажман за Самосталну демократску српску странку.
      - Они неће мене пљувати, они мене већ пљују, али ја имам чисту савјест. Сваком бих желио да покажем, чујте, добро је Пуповац изабрао мене. Нико не може да доведе у питање мој патриотизам и све оно што сам урадио за Хрватску. И баш сам ја добро погођен да дам примјер да се не смијемо да мрзимо, него да треба да се толеришемо - казао је Ћиро Блажевић.
      Да ли ће му то толерисати у ХДЗ-у — ни сам не зна.
      - Они мене могу да избаце из странке јер сам направио, по мишљењу неких, нешто што нисам имао право. Ја сам морао да подржим ове своје - рекао је Ћиро.
      Пуповац је рекао да су добили много Ћирином подршком.
      -  Али мислим да је укупно наше друштво са његовим гестом добило много. И зато то посебно цијеним - казао је предсједник СДСС-а Милорад Пуповац.
      Спот и прије приказивања изазива велику пажњу.
      https://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=337245
    • Од Логос,
      Почетак је Великог поста, а овај период је обележен једним посебним, јединственим богослужењем које нас прати у ове дана - Литургија пређеосвећених Дарова. Катихета Бранислав Илић објашњава и уводи нас у смисао, значај и лепоту овог великопосног богослужења. Звучни запис смо преузели са званичне интернет странице радија Беседе.

• Од Логос,
      “Отвори ми врата покајања Животодавче, јер се дух мој рано подиже у светом храму Твом, носећи тјелесни храм само погањан, но као Милостив очисти ме твојом милосрдном милошћу.” Овим ријечима богослужење Цркве нас подсећа на почетак молитвено-поучне припреме за Свету и Велику Четрдесетницу, односно, Велики (Васкршњи) пост. Управо о овој важној теми разговарали смо са катихетом Браниславим Илићем.

ЗВУЧНИ ЗАПИС РАЗГОВОРА

Извор: Радио Светигора

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...