Jump to content
Ћириличар

Džordan Piterson - Mape značenja

Recommended Posts

пре 12 часа, Darth Sidious рече

Он промовише да човек треба да буде агресиван-умерено агресиван.

НЕтачно. Погледај шта говори о том термину "meek". Описује га управо онак окако се код православних описује "кроткост". Чак сам постављао статус око тога овдје, да видим каква је дефиниција тога што је Исус рекао "кротки ће наслиједити земљу", и потпуно се поклопило са питерсоновим објашњењем - да будеш способан да се бориш, али да си довољно смирен и мудар и комплетна личност да се можеш суздржати од насиља или чега већ када није неопходно.

То је уједно и оно о чему је Марко Миљанов говорио као "чојству и јунаштву". Јунаштво је када браниш себе од другх, а чојство је када браниш друге од себе.

Мало ми је чудно чути да је Питерсон неправославан, када се често може наћи у друштву православних. Препоручујем његов интервју о хришћанској симболици са канадским иконописцем, ЏОнатаном Пагоом. Јако је занимљиво, волио Питерсона или не.

пре 11 часа, Darth Sidious рече

Тамна страна Силе је превише за нежнији пол. Зато ми верујте на реч да сам мушко. 

Darth Traya

latest?cb=20090601053448

пре 7 часа, Darth Sidious рече

Преслушајте његова предавања.

Бураз, дошао си код загризлог Питеррсоновца. Преслушао сам му скоро сва Мапе значења предавања и брдо других говора и предавања. Гризли је у праву. Погрешно га схваташ.

пре 7 часа, Grizzly Adams рече

А што каже Бетмен - са великом снагом иде и велика одговорност.

То је Спајдерменов ујак... Не Бетмен.

пре 5 часа, Grizzly Adams рече

Управо тако. Па неки су имали сличан доживљај кад сретну светитеља или самог Христа.

Или Путина :smeh1:

пре 4 часа, Џуманџи рече

Како "померам причу" кад јасно кажеш да себе не треба бранити како год је потребно и могуће?!

Не кажем то нипошто. Него кажем да у неким ситуацијама имаш више опциај и да не мораш увијек одабрати ону најстрожу, јер преступ овога другога то не захтијева неминовно.

Не можеш на ујед комарца реаговати нуклеарним холокаустом. А постоје људи који преувеличавају све како би оправдали жешће ракције. И то је јако, јако опасно.

пре 4 часа, Џуманџи рече

Јеботе, како ја да знам да је неко "само" безобразан?

Па ту лежи и проблем. Некад не можеш знати. Тада је на теби хоћеш ли му пружити "бенефит сумње" па понијети се као да је у питању само безобразлук, или ћеш одмах ударити у најјачу одбрану за коју не знаш да ли је неопходна. И ту се ломе копља.

ја сам човјек који би скоро увијек дао тај бенефит сумње преступнику, али нису сви као ја. Некада ја превише опраштам а некада други превише бурно реагују. И то је сад само питање уходавања и искуства.

Али, као што рекох, лако је дизати моралну галаму и панику и тјерати људе да што бурније реагују. И опасно на дуже стазе.

пре 1 сат, Juanito рече

И као тактика је ружно и неприхватљиво. Можеш ли да замислиш, рецимо, Рона Пола да се тако понаша? Будимо људи иако смо тактичари. 

Income+tax+is+theft_6ebe44_6518687.jpg

пре 23 часа, Ћириличар рече

Рад сам чути зашто није тачно.

"ne možeš učiniti dobro ako nekad ne uradiš nešto zlo. "

Да ли је могуће да треба објашњавати бесмисленост горње реченице??

пре 2 часа, Srdjan рече

"ne možeš učiniti dobro ako nekad ne uradiš nešto zlo. "

Да ли је могуће да треба објашњавати бесмисленост горње реченице??

Наравно. Само што Питерсон није то реко. :)

пре 9 часа, Ћириличар рече

Бураз, дошао си код загризлог Питеррсоновца. Преслушао сам му скоро сва Мапе значења предавања и брдо других говора и предавања. Гризли је у праву. Погрешно га схваташ.

a Muramasa pa nije preslusao?:smeh1:

naravno u pauzama doktoriranja na Zlatoustom i to

пре 10 часа, Ћириличар рече

Питерсон јасно каже да ако имаш зубе, мање ћеш бити у ситуацијама да их користиш, јер ће те мање људи узимати здраво за готово. 

пре 16 часа, Ћириличар рече

Али, као што рекох, лако је дизати моралну галаму и панику и тјерати људе да што бурније реагују. И опасно на дуже стазе.

Уопште није реч о "моралној галами", него о томе да све више људи жели да се други људи одрекну својих инстиката, нагона, предрасуда, страхова и сл. Ван сваке памети. 

Видим ја да се фино ближи сценарио из филма Еквилибријум. Да се фино осакати човек.

ОТ: 

пре 2 часа, ВјечитиНуб рече

Pogađajte ko bio na liturđiji.

29062831_2078568842158228_4161180851435995136_n.jpg

Таман да се крсти, па да добијемо новог гуруа, овог пута са светским утицајем, Џордислава Петерсонијевића који ће да напише књигу “Младост и страсти 2”. 

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...