Jump to content
Ћириличар

Džordan Piterson - Mape značenja

Recommended Posts

пре 4 минута, Ћириличар рече

Чему чуђење? "Жени треба више љубав него поштовање" не значи да жену не треба поштовати, него да жену треба вољети много више него што је поштујеш ( а да је притом поштујеш к'о Бога Оца ).

Чему чуђење? Зато што си рекао:

пре 1 сат, Ћириличар рече

Нека он покуша имати добру везу са дјевојком коју "поштује исто колико је и воли", па да види докле ће стићи ( ни до грудњака неће ).

Шта ти то значи? Какве су то клиначке форе, ни до грудњака неће стићи? Ваљда да би некога волео прво мораш да га поштујеш као личност. 

За министра је јасно. Неко је прогуглао цитате о женама и он само прочитао без размишљања.

пре 24 минута, Џуманџи рече

1. Наравно да није исто, па свако нормалан ће да ти понуди нешто од своје имовине, а да му ти заузват не наудиш физички. Како може да буде исто мојих пар пишљивих папира у тој торби/новчанику; мој телефон и моје тело?! Мсм, шта ти мени објашњаваш... :))

2. Па сад, одлучи се говориш ли о тренутку инцидента, или о правном афтерпартију? :)))

1. Сада већ помјераш причу на нешто неповезано. Говоримо о томе шта су ове двије акције. Једно је отимачина без изузетка, друго је комплекснија ствар која варира од безобразлука до сексуалног узнемиравања ( дакле није увијек нелегално ). На отимачину има само један начин да се реагује - браниш своју имовину како год је то потребно и могуће. А на безобразлук не мораш реаговати бурно, јер увијек имаш опцију да "Испаднеш већи човјек". Но ако није у питању безобразлук него узнемиравање, онда се браниш чиме је потребно и могуће. Дакле ово друго може бити једно или друго и опасно је представљати да је сваки облик овог другог "насиље" или "сексуално узнемиравање" у смислу кривичног дјела. И то је сва прича. Неупоредиво је јер ово друго може варирати, а ово прво је увијек једно те исто.

2. О обоје говорим. Ако те споспада безобразник, нема ничег лошег у томе да га искулираш и склониш се. Али ако те неко сексуално узнемирава, онда је већ друга прича. Али правни афтерпарти слиједи само када је у питању сексуано узнемиравање, а не безобразлук, и опасно је и неисправно представљати да је сваки облик оваквог понашање зрео за правну акцију. У томе је цака.

пре 29 минута, ana čarnojević рече

mislim da je politika umesala prste. bila sam reizabrani preCednik odeljenske zajednice i zamenik preCednika pionirskog odreda, funkcionerka takorec.:smeh1: pa im bilo frka valjda.

Ау, блиска властима па да их не одаш за њихове субверзивне акције :D

пре 30 минута, GeniusAtWork рече

Није само то рекао.

Дучић или министар? Ако си мислио на министра, то је што сам и рекао - Дучића не можеш тако черипиковати. Наравно, није ни он у праву за све у детаље ( поготово не са онаквим рјечником каквим је писао поглавље о женама. Први пут кад сам га читао, имао сам мјесец дана утисак да су жене нека ненормална створења, док нисам опет читао те исте дијелове и касније их се присјећао како сам доживљавао да су истинити у некој грубој суштини ), али генерални обриси су му истинити.

пре 30 минута, Lady Godiva рече

Чему чуђење? Зато што си рекао:

Шта ти то значи? Какве су то клиначке форе, ни до грудњака неће стићи? Ваљда да би некога волео прво мораш да га поштујеш као личност. 

За министра је јасно. Неко је прогуглао цитате о женама и он само прочитао без размишљања.

Ој веј, не можеш ни шалу убацити а да то није "ОМГ шта си то изрекао" :0212_rolleyes:

Суштина је била да са женом неће доћи до оне тачке до које се долази када је и поштујеш али и волиш још више, ни у каквом пољу, емотивном, сексуалном, духовном итд.

А уосталом, зашто је лоше бацати мало клиначких фора? :smeh2: Незрели хумор је најслађи :ani_biggrin:

Ој веј, не можеш ни шалу убацити а да то није "ОМГ шта си то изрекао" :0212_rolleyes:

Миленијалци :)))

пре 5 минута, Ћириличар рече

Суштина је била да са женом неће доћи до оне тачке до које се долази када је и поштујеш али и волиш још више, ни у каквом пољу, емотивном, сексуалном, духовном итд.

Ово те заиста не разумем. Као да су поштовање и љубав обрнуто пропорционалне. Не разумем зашто си то уопште спомињао. Ваљда се поштовање подразумева. 

пре 8 минута, Ћириличар рече

Незрели хумор је најслађи :ani_biggrin:

... незрелим клинцима. :tongue:

пре 3 минута, Lady Godiva рече

Миленијалци :)))

А јест. Шта ћу, одрастао сам на Карлину и њему сличнима :D

пре 4 минута, Lady Godiva рече

Ово те заиста не разумем. Као да су поштовање и љубав обрнуто пропорционалне

Ја ни не говорим да су обрнуто пропорционалне. Не кажем да што више волиш то мање требаш да поштујеш, него кажем "ако поштујеш жену на нивоу 10 који је нека нормална доза поштовања, онда требаш да је волиш на нивоу 110. Ако је потшујеш на нивоу 20, онда љубав на нивоу 120. Љубав вишеструко више него поштовање". Нису дакле супротстављени него се допуњују. Али се само зна да љубав коси а поштовање воду носи :) Зна се ко је коловођа ( удри мушки руком о астал ). А права љубав је опет немогућа без поштовања, јер је поштовање нужни нуспродукт здраве љубави ( као и обрнуто што зна бити ).

Него схватам што ме не схваташ. Но полако, временом ће се дешавати само још луђе ствари. Смијем се кладити. Само схвати, прво - да, трећи талас феминизма озбиљно уједа ( али и ми сами смо несређени у главу добрим дијелом ), и друго - да се ово "поштуј по сваку цијену" по овој уврнутој логици љуцкоправаша схвата тако да се заиста зна почети гушити нешто нормално и да се таквим размишљањем заиста поштовање ставља у обрнуту пропорцију са разним нормалним и добрим стварима на неке дуже стазе, иако им то није била почетна намјера.

И ево пази одакле је кренула прича - од хватања дјевојчица за гузу у основној школи као да је то "насиље". Ако је то насиље, замисли шта све код одраслих онда испада такође "насиље". Па види се по овоме што су се људи дигли на овог умјетника, или ко је већ. Или као ономад када оптужише Сашу Јанквоића за "сексизам", "мизогинију" и "менсплејнинг" што је покушао направити неки глупи флерт ( и то Јанкелу нападоше, човјека од којег је једино Чеда Јованивоћ више прогресиван ). Потпуно нелогично размишљање. А још к томе, жене нису нека беспомоћна бићенца којима је скоро све живо "насилно", него су људи ( само да ме који ђетић не чује сад ). И као људи, имају снаге и способности да саме одлучују како ће поступати са безобразницима и манијацима. Не треба да их бране твитераши и тарзани и да им савјетују како "није довољно добро ако искулираш" безобразника и да их "уче" шта требају да раде јер оне "не знају да су жртве" ( а чуј још те небулозе - па када је нек ожртва он то савршено зна, осим ако не запати од Штокхолмског синдрома ). 

Нормално понашање демонизују, а безобразлук пренадувавају. И онда када заиста дође до неког сексизма или узнемиравања, биће као у причи о дјечаку који је стално викао "вук вук!" и људи ће постати скептични више него што треба. И то се већ десило на Западу. Чим букне неки случај могућег сексизма, у старту људи праве отклон и скептични су. А замисли како ће то тек лећи у Србији, која је далеко гора по томе и овако због балканизма, у земљи у којој жени, коју је муж изрешетао митраљезом јер је сједила са другим човјеком након развода, интернет говори "шта је радила у подне ван куће, а не са дјецом?". Направиће само још горе све. 

пре 37 минута, Ћириличар рече

Дучић или министар?

Министар.

пре 38 минута, Ћириличар рече

Ако си мислио на министра, то је што сам и рекао - Дучића не можеш тако черипиковати. Наравно, није ни он у праву за све у детаље ( поготово не са онаквим рјечником каквим је писао поглавље о женама. Први пут кад сам га читао, имао сам мјесец дана утисак да су жене нека ненормална створења, док нисам опет читао те исте дијелове и касније их се присјећао како сам доживљавао да су истинити у некој грубој суштини ), али генерални обриси су му истинити.

Ако неко, па још и министар, изабере да на 8. март изјави између осталог:

Цитат

Sve žene vole bogataše, jer je žena uvek sirota. Pametnih se boje... Ona uvek podlegne jačem, a ne lepšem i umnijem, ni boljem i milijem

Онда или су он и његови сарадници баш, баш, баш глупи људи..да не кажем нешто горе...или намерно за*бавају све редом и смеју им се у лице. Као Вучић и његове изјаве о народу нерадника.

П.С. Контекст у коме је цитат написан, и ко га је написао, су потпуно неважни за целу причу. Ако јавна личност у ери интернета на може да изгугла нешто нормалније да цитира за Дан жена, онда боље нека ћути и не прави епске трансфере. 

пре 6 минута, GeniusAtWork рече

Ако неко, па још и министар, изабере да на 8. март изјави између осталог:

АЈд и тај дио што је цитирао. Него ДУчића за 8. март.

Шта је мислио? Што Годива рече, вјероватно није ништа ни мислио.

пре 7 минута, GeniusAtWork рече

Онда или су он и његови сарадници баш, баш, баш глупи људи..да не кажем нешто горе...или намерно за*бавају све редом и смеју им се у лице. Као Вучић и његове изјаве о народу нерадника.

П.С. Контекст у коме је цитат написан, и ко га је написао, су потпуно неважни за целу причу. Ако јавна личност у ери интернета на може да изгугла нешто нормалније да цитира за Дан жена, онда боље нека ћути и не прави епске трансфере. 

Ја се кладим на глупост. Контали су ваљда да пробају неки "шмекерски" фазон, да одступе од калупа са честиткама, јер контају "сад је као популаран трампизам". Па... одступили су од калупа свакако :D

пре 40 минута, Lady Godiva рече

... незрелим клинцима. :tongue:

ПФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФРТ :smeh2:

@Ћириличар, црно дете, шта исписа..? :D

Види, ти си написао као да ако неко поштује девојку неће доћи ни до друге базе. Испаде да онда to get some, треба да немаш поштовања према тој особи. 

Пошто знам да је немогуће да си то хтео да кажеш, претпостављам да си мислио да је поштовање, као и финоћа, нешто што се подразумева па се о томе и не говори. А да треба да воли увек више од свега, то се слажем. :)

црно дете, шта исписа..? 

Жру има такав ефекат на мене :stadaradim:

пре 5 минута, Lady Godiva рече

Види, ти си написао као да ако неко поштује девојку неће доћи ни до друге базе. Испаде да онда to get some, треба да немаш поштовања према тој особи. 

Па кажем ти, знам што ме не схваташ :D На мене се људи требају навикнути да се не би чудили када извалим:"Ајд жено иди у кухињу" ( хууу, кад једној колегиници тако рекох да је сва срећа што је женско па никад неће бити предсједник Србије, а њена дургарица ме поче стријељати очима. А она мртва ладна, више навикла - а и олупала ми је главу једном Уставним правом кад сам јој рекао да вас нисмо требали пуштати из кухиње, па јој ваљда доста насиља :))) Ал', још више од тога, урбане дјевојке су увијек те које свашта помисле, док су ове руралније увијек у секунди све ме капирале, иако бисмо се одмах упознали. Има и тај културно-класни моменат :stadaradim:

пре 9 минута, Lady Godiva рече

А да треба да воли увек више од свега, то се слажем.

"Али ако цуру хваташ за позадиницу, то је насиље и ти си насилник, без обзира волио ти њу или не". Ел видиш гдје се сад ови дебилизми косе са љубављу? Поред тога што ће урушити положај жена и дјевојки још више када узму замаха, јер ће реакција на њих бити брутална...

Нема у том "мајндсету" живота. Само нека болест >.>

пре 9 минута, Ћириличар рече

Жру има такав ефекат на мене 

Још мало ћеш као Млађа куцати тридесет редова у минуту. :D

пре 11 минута, Ћириличар рече

а и олупала ми је главу једном Уставним правом кад сам јој рекао да вас нисмо требали пуштати из кухиње, па јој ваљда доста насиља

Алал јој вера, само те уставним правом клепила. Ја бих те задавила голим рукама. :smeh1:

пре 14 минута, Ћириличар рече

Ел видиш гдје се сад ови дебилизми косе са љубављу?

Не видим. 

Каква је то црна љубав кад те нека непозната особа ухвати за задњицу?

Причали смо сто пута о томе, нећемо опет.

пре 3 минута, Lady Godiva рече

Још мало ћеш као Млађа куцати тридесет редова у минуту.

Је ли то изазов? :smeh1:

Алал јој вера, само те уставним правом клепила. Ја бих те задавила голим рукама.

Зато ме она данас пуно воли :tongue:

Каква је то црна љубав кад те нека непозната особа ухвати за задњицу?

Нисам сад о томе говорио, него да се одатле почиње и да се то неминовно прелива и на ову другу страну, јер је то логика таквог размишљања.

пре 6 минута, Lady Godiva рече

Причали смо сто пута о томе, нећемо опет.

Y..y..yes... miss... O..of...of course... miss brrr

пре 1 минут, Ћириличар рече

Је ли то изазов? :smeh1:

Вама је све неки изазов. 

пре 3 минута, Ћириличар рече

Зато ме она данас пуно воли :tongue:

Па да, неко те пуно воли, неко празно.. :D

Y..y..yes... miss... O..of...of course... miss brrr

Ццц, опет си асумјовао мај џендер. :nene:

пре 27 минута, Lady Godiva рече

Вама је све неки изазов. 

Есенција мушкости :tongue:

пре 28 минута, Lady Godiva рече

Па да, неко те пуно воли, неко празно.. :D

Ех...да... :/

пре 28 минута, Lady Godiva рече

Ццц, опет си асумјовао мај џендер. 

Кад сам фашиста.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...