Jump to content

Препоручена порука

• Одговори 140
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Ја сам био један од оних ређих што нису ватали и било ми жао девојчица. И тако једном “бранио” цурицу у коју сам био заљубљен да бих схватио да је њој баш пријала пажња ваћароша. Није ту баш све црно

На страну SJW-ови и њихове глупости, али безобразлук, агресивност (зависи шта се тачно подразумева под овим) и вулгарност никако не могу да буду позитивне особине.

Стварно, Машо, очекивали смо жену. Потруди се мало. 

Постоване слике

пре 5 минута, ana čarnojević рече

ma ne, osvestio se.

seo je i setio se osnovne i skapirao da je bio nasilnik u sestom i sedmom. ovo je sad griza savesti, vise kao krik. katarza.

#metoo ali varijanta i ja sam vatao za bulju

Ја сам био један од оних ређих што нису ватали и било ми жао девојчица. И тако једном “бранио” цурицу у коју сам био заљубљен да бих схватио да је њој баш пријала пажња ваћароша. Није ту баш све црно бело, више су оне нијансе сиве. Ваћароши и ваћарене се често удруже да киње и понижавају оне који би да буду фини. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 36 минута, Lady Godiva рече

:unbelieveble:

:skidamkapu:

Чему чуђење? "Жени треба више љубав него поштовање" не значи да жену не треба поштовати, него да жену треба вољети много више него што је поштујеш ( а да је притом поштујеш к'о Бога Оца ). У томе је цака. Још што овако то кажем "из знања", што и из искуства. 

Али опет, не можеш Дучића цитирати тако ван контекста читаве његове мисли, и то за 8. март. Наравно да ће испасти накарадно. Ни мени није јасно шта је министар хтјео поручити?

пре 33 минута, Џуманџи рече

Пази, молим те, људи се ватају за гуше по ГСП-у кад један осети да му други пипка торбу (због новчаника, наравно), а ова треба "зрело да искулира" кад јој пипка/гњечи делове тела! Ахааахха! Ма паз' што га не би' тукла док ме обезбеђење не одвуче. :D

Крађа имовине није исто што и ваћарење, забога Џумо... Једно је отимачина у сваком случају, а друго је у "најбољем" случају просто безобразлук и незрелост, а у најгорем сексуално узнемиравање. У овом случају је, по свему приложеном, ријеч о безобразлуку и на њега се може, између осталог, реаговати непримитивно. Додуше, негдје друго прочиташ да му је савила шамарчину, тако и са те стране му је остала квит, ако је тачно. 

Неупоредиво је.

Уосталом, алтернатива коју оваква логика нуди јесте да се дјевојка прави да је "Јадница" која не може да се одбрани или која нема довољно зрелости да на нечији безобразлук реагује као одрасла особа. ПА сад требају да пљуште тужбе због ваћарења и безобразлука по журкама и да се то назива насиљем, као овај што то ради? Наравно да не.

пре 48 минута, Лапис Лазули рече

Neopisivo odbojan lik, ne mogu ni jedan video njegov da odslusam.

Ко? Карлин?

пре 25 минута, Juanito рече

Ја сам био један од оних ређих што нису ватали и било ми жао девојчица. И тако једном “бранио” цурицу у коју сам био заљубљен да бих схватио да је њој баш пријала пажња ваћароша. Није ту баш све црно бело, више су оне нијансе сиве. Ваћароши и ваћарене се често удруже да киње и понижавају оне који би да буду фини. 

Управо. Исти сам ти био, додуше ја нисам бранио другарице него сам и ја успјео један ухват провући у гужви. Наравно да ме је сконтала и пријатно се изненадила :D 

А онда је ту био један другар који је био буквално дефиниција "бета мушкарца". Низак, ситан, женскаст, волио плес итд. па се дружио са цурама стално. Остали момци су добијали шамарчине ако би цури засметало ( или ако би је к'о мајмуни ухватили ), а он шта год да им је радио, гдје год и како год да их је пипкао нису се буниле, јер им је био безопасан - а опет мушко које се ложило на њих. А наравно да је било оних дјевојки које уоште нису шамарале, него пустале.

пре 23 минута, ana čarnojević рече

i ne delujes mi da si vatao. i znam da si bio fin.

mene nisu smeli i vredela sam celu kutiju Lenija, tako su mi rekli. najvise su to radili na cesmama kad se sagnemo da pijemo vode a oni iz zaleta:smeh1:

al mene nisu, ne mogu da se setim zasto ali nisu. 

Имала си брзе рефлексе и тешку руку?

"Цијела кутија Ленија" - је ли то пуно или мало?

пре 22 минута, Џуманџи рече

Obsessed much? :D

Да, јесу опсесивне :D

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 минут, Ћириличар рече

1. Крађа имовине није исто што и ваћарење, забога Џумо... Једно је отимачина у сваком случају, а друго је у "најбољем" случају просто безобразлук и незрелост, а у најгорем сексуално узнемиравање. 

Неупоредиво је.

2. ПА сад требају да пљуште тужбе због ваћарења и безобразлука по журкама и да се то назива насиљем, као овај што то ради?

1. Наравно да није исто, па свако нормалан ће да ти понуди нешто од своје имовине, а да му ти заузват не наудиш физички. Како може да буде исто мојих пар пишљивих папира у тој торби/новчанику; мој телефон и моје тело?! Мсм, шта ти мени објашњаваш... :))

2. Па сад, одлучи се говориш ли о тренутку инцидента, или о правном афтерпартију? :)))

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 сат, Ћириличар рече

Али јао њему је горе што је Дучић написао да женама више треба љубав него поштовање, од оног Гашићевог дегутантног "волим кад клекну". Који дебилииизааааам.

Није само то рекао.

Цитат

"Žena ne zna da poštuje nego da voli, ženi ne treba ni da je vi poštujete nego da je volite, poštovanje za njih znači odsustvo svake ljubavi nešto hladno, iz glave, a ne nešto preosećajno iz duše... Sve žene vole bogataše, jer je žena uvek sirota. Pametnih se boje... Ona uvek podlegne jačem, a ne lepšem i umnijem, ni boljem i milijem", naveo je između ostalog Đorđević.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 4 минута, Ћириличар рече

Чему чуђење? "Жени треба више љубав него поштовање" не значи да жену не треба поштовати, него да жену треба вољети много више него што је поштујеш ( а да је притом поштујеш к'о Бога Оца ).

Чему чуђење? Зато што си рекао:

пре 1 сат, Ћириличар рече

Нека он покуша имати добру везу са дјевојком коју "поштује исто колико је и воли", па да види докле ће стићи ( ни до грудњака неће ).

Шта ти то значи? Какве су то клиначке форе, ни до грудњака неће стићи? Ваљда да би некога волео прво мораш да га поштујеш као личност. 

За министра је јасно. Неко је прогуглао цитате о женама и он само прочитао без размишљања.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 24 минута, Џуманџи рече

1. Наравно да није исто, па свако нормалан ће да ти понуди нешто од своје имовине, а да му ти заузват не наудиш физички. Како може да буде исто мојих пар пишљивих папира у тој торби/новчанику; мој телефон и моје тело?! Мсм, шта ти мени објашњаваш... :))

2. Па сад, одлучи се говориш ли о тренутку инцидента, или о правном афтерпартију? :)))

1. Сада већ помјераш причу на нешто неповезано. Говоримо о томе шта су ове двије акције. Једно је отимачина без изузетка, друго је комплекснија ствар која варира од безобразлука до сексуалног узнемиравања ( дакле није увијек нелегално ). На отимачину има само један начин да се реагује - браниш своју имовину како год је то потребно и могуће. А на безобразлук не мораш реаговати бурно, јер увијек имаш опцију да "Испаднеш већи човјек". Но ако није у питању безобразлук него узнемиравање, онда се браниш чиме је потребно и могуће. Дакле ово друго може бити једно или друго и опасно је представљати да је сваки облик овог другог "насиље" или "сексуално узнемиравање" у смислу кривичног дјела. И то је сва прича. Неупоредиво је јер ово друго може варирати, а ово прво је увијек једно те исто.

2. О обоје говорим. Ако те споспада безобразник, нема ничег лошег у томе да га искулираш и склониш се. Али ако те неко сексуално узнемирава, онда је већ друга прича. Али правни афтерпарти слиједи само када је у питању сексуано узнемиравање, а не безобразлук, и опасно је и неисправно представљати да је сваки облик оваквог понашање зрео за правну акцију. У томе је цака.

пре 29 минута, ana čarnojević рече

mislim da je politika umesala prste. bila sam reizabrani preCednik odeljenske zajednice i zamenik preCednika pionirskog odreda, funkcionerka takorec.:smeh1: pa im bilo frka valjda.

Ау, блиска властима па да их не одаш за њихове субверзивне акције :D

пре 30 минута, GeniusAtWork рече

Није само то рекао.

Дучић или министар? Ако си мислио на министра, то је што сам и рекао - Дучића не можеш тако черипиковати. Наравно, није ни он у праву за све у детаље ( поготово не са онаквим рјечником каквим је писао поглавље о женама. Први пут кад сам га читао, имао сам мјесец дана утисак да су жене нека ненормална створења, док нисам опет читао те исте дијелове и касније их се присјећао како сам доживљавао да су истинити у некој грубој суштини ), али генерални обриси су му истинити.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 30 минута, Lady Godiva рече

Чему чуђење? Зато што си рекао:

Шта ти то значи? Какве су то клиначке форе, ни до грудњака неће стићи? Ваљда да би некога волео прво мораш да га поштујеш као личност. 

За министра је јасно. Неко је прогуглао цитате о женама и он само прочитао без размишљања.

Ој веј, не можеш ни шалу убацити а да то није "ОМГ шта си то изрекао" :0212_rolleyes:

Суштина је била да са женом неће доћи до оне тачке до које се долази када је и поштујеш али и волиш још више, ни у каквом пољу, емотивном, сексуалном, духовном итд.

А уосталом, зашто је лоше бацати мало клиначких фора? :smeh2: Незрели хумор је најслађи :ani_biggrin:

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 4 минута, Ћириличар рече

Ој веј, не можеш ни шалу убацити а да то није "ОМГ шта си то изрекао" :0212_rolleyes:

Миленијалци :)))

пре 5 минута, Ћириличар рече

Суштина је била да са женом неће доћи до оне тачке до које се долази када је и поштујеш али и волиш још више, ни у каквом пољу, емотивном, сексуалном, духовном итд.

Ово те заиста не разумем. Као да су поштовање и љубав обрнуто пропорционалне. Не разумем зашто си то уопште спомињао. Ваљда се поштовање подразумева. 

пре 8 минута, Ћириличар рече

Незрели хумор је најслађи :ani_biggrin:

... незрелим клинцима. :tongue:

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 3 минута, Lady Godiva рече

Миленијалци :)))

А јест. Шта ћу, одрастао сам на Карлину и њему сличнима :D

пре 4 минута, Lady Godiva рече

Ово те заиста не разумем. Као да су поштовање и љубав обрнуто пропорционалне

Ја ни не говорим да су обрнуто пропорционалне. Не кажем да што више волиш то мање требаш да поштујеш, него кажем "ако поштујеш жену на нивоу 10 који је нека нормална доза поштовања, онда требаш да је волиш на нивоу 110. Ако је потшујеш на нивоу 20, онда љубав на нивоу 120. Љубав вишеструко више него поштовање". Нису дакле супротстављени него се допуњују. Али се само зна да љубав коси а поштовање воду носи :) Зна се ко је коловођа ( удри мушки руком о астал ). А права љубав је опет немогућа без поштовања, јер је поштовање нужни нуспродукт здраве љубави ( као и обрнуто што зна бити ).

Него схватам што ме не схваташ. Но полако, временом ће се дешавати само још луђе ствари. Смијем се кладити. Само схвати, прво - да, трећи талас феминизма озбиљно уједа ( али и ми сами смо несређени у главу добрим дијелом ), и друго - да се ово "поштуј по сваку цијену" по овој уврнутој логици љуцкоправаша схвата тако да се заиста зна почети гушити нешто нормално и да се таквим размишљањем заиста поштовање ставља у обрнуту пропорцију са разним нормалним и добрим стварима на неке дуже стазе, иако им то није била почетна намјера.

И ево пази одакле је кренула прича - од хватања дјевојчица за гузу у основној школи као да је то "насиље". Ако је то насиље, замисли шта све код одраслих онда испада такође "насиље". Па види се по овоме што су се људи дигли на овог умјетника, или ко је већ. Или као ономад када оптужише Сашу Јанквоића за "сексизам", "мизогинију" и "менсплејнинг" што је покушао направити неки глупи флерт ( и то Јанкелу нападоше, човјека од којег је једино Чеда Јованивоћ више прогресиван ). Потпуно нелогично размишљање. А још к томе, жене нису нека беспомоћна бићенца којима је скоро све живо "насилно", него су људи ( само да ме који ђетић не чује сад ). И као људи, имају снаге и способности да саме одлучују како ће поступати са безобразницима и манијацима. Не треба да их бране твитераши и тарзани и да им савјетују како "није довољно добро ако искулираш" безобразника и да их "уче" шта требају да раде јер оне "не знају да су жртве" ( а чуј још те небулозе - па када је нек ожртва он то савршено зна, осим ако не запати од Штокхолмског синдрома ). 

Нормално понашање демонизују, а безобразлук пренадувавају. И онда када заиста дође до неког сексизма или узнемиравања, биће као у причи о дјечаку који је стално викао "вук вук!" и људи ће постати скептични више него што треба. И то се већ десило на Западу. Чим букне неки случај могућег сексизма, у старту људи праве отклон и скептични су. А замисли како ће то тек лећи у Србији, која је далеко гора по томе и овако због балканизма, у земљи у којој жени, коју је муж изрешетао митраљезом јер је сједила са другим човјеком након развода, интернет говори "шта је радила у подне ван куће, а не са дјецом?". Направиће само још горе све. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 37 минута, Ћириличар рече

Дучић или министар?

Министар.

пре 38 минута, Ћириличар рече

Ако си мислио на министра, то је што сам и рекао - Дучића не можеш тако черипиковати. Наравно, није ни он у праву за све у детаље ( поготово не са онаквим рјечником каквим је писао поглавље о женама. Први пут кад сам га читао, имао сам мјесец дана утисак да су жене нека ненормална створења, док нисам опет читао те исте дијелове и касније их се присјећао како сам доживљавао да су истинити у некој грубој суштини ), али генерални обриси су му истинити.

Ако неко, па још и министар, изабере да на 8. март изјави између осталог:

Цитат

Sve žene vole bogataše, jer je žena uvek sirota. Pametnih se boje... Ona uvek podlegne jačem, a ne lepšem i umnijem, ni boljem i milijem

Онда или су он и његови сарадници баш, баш, баш глупи људи..да не кажем нешто горе...или намерно за*бавају све редом и смеју им се у лице. Као Вучић и његове изјаве о народу нерадника.

П.С. Контекст у коме је цитат написан, и ко га је написао, су потпуно неважни за целу причу. Ако јавна личност у ери интернета на може да изгугла нешто нормалније да цитира за Дан жена, онда боље нека ћути и не прави епске трансфере. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 6 минута, GeniusAtWork рече

Ако неко, па још и министар, изабере да на 8. март изјави између осталог:

АЈд и тај дио што је цитирао. Него ДУчића за 8. март.

Шта је мислио? Што Годива рече, вјероватно није ништа ни мислио.

пре 7 минута, GeniusAtWork рече

Онда или су он и његови сарадници баш, баш, баш глупи људи..да не кажем нешто горе...или намерно за*бавају све редом и смеју им се у лице. Као Вучић и његове изјаве о народу нерадника.

П.С. Контекст у коме је цитат написан, и ко га је написао, су потпуно неважни за целу причу. Ако јавна личност у ери интернета на може да изгугла нешто нормалније да цитира за Дан жена, онда боље нека ћути и не прави епске трансфере. 

Ја се кладим на глупост. Контали су ваљда да пробају неки "шмекерски" фазон, да одступе од калупа са честиткама, јер контају "сад је као популаран трампизам". Па... одступили су од калупа свакако :D

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 40 минута, Lady Godiva рече

... незрелим клинцима. :tongue:

ПФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФРТ :smeh2:

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

@Ћириличар, црно дете, шта исписа..? :D

Види, ти си написао као да ако неко поштује девојку неће доћи ни до друге базе. Испаде да онда to get some, треба да немаш поштовања према тој особи. 

Пошто знам да је немогуће да си то хтео да кажеш, претпостављам да си мислио да је поштовање, као и финоћа, нешто што се подразумева па се о томе и не говори. А да треба да воли увек више од свега, то се слажем. :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...