Jump to content
Ћириличар

Džordan Piterson - Mape značenja

Recommended Posts

пре 8 минута, ana čarnojević рече

a graknule su npr njihove koleginice rediteljke i scenaristice koje nemaju takvu karijeru i takav umetnicki konto i vise se isticu po aktivizmu...sto je legitimno. biti aktivista, danas. i to je nekakva karijera.

Зашто ме ово не чуди?

Кажем ја, дошле су оне будалаштина са Запада и код нас. Биће весело када крене реакција провокација само да се народ исмије таквима. Биће занимљиво ове сад 4-5 године, таман да се попуни досадна празнина због СНС доминације. Шадилеј.

Kekistan.jpg

пре 9 минута, ana čarnojević рече

eo ovo. okej sve ali braticu pusti se Ducica majke ti, gledaj svoj kompjuter i te tekstice sto pises i uzivaj. e tu ja po..*dim. sta te briga sta je Ducic mislio o zenama ako ne znas sta je jos mislio...

http://www.tarzanija.com/takav-je-dzoni-takvi-smo-mi/

Цитат

Uglavnom, cela frka me odradi tako da shvatim da sam i ja bio nasilnik a da to nisam imao pojma

Pročitajte još na http://www.tarzanija.com/takav-je-dzoni-takvi-smo-mi/

Ој брате...

Читам и не вјерујем. Тарзанија је Вајс, сунце ти пољубим.

А чек, ови из НДБГ су као анархо-комунисти и тај фазон? Па не чуди онда.

Цитат

I aj sad sve to, možda bi se nekako i smirilo jer, ako sam dobro ukapirao, ta devojka i nije htela da hvata zakon u ruke, nego je jednostavno iskulirala (što nije dobro al dobro

Pročitajte još na http://www.tarzanija.com/takav-je-dzoni-takvi-smo-mi/

Него би било добро да вришти и прави се јадна жртва како се није могла бранити јадница итд.? Јок, него или га кулираш као зрела особа, или му распалиш шамарчину ако је толика свиња. 

Фуј... 

А ово за ДУчића - ту се министар зезнуо. Не можеш Дучића цитирати за 8 март, и то само један мали дио његовог текста. Наравно да ће отићи у педесету страну с обзиром каквим језиком пише. Њега мораш читавог прочитати да се види шта конкретно мисли. 

Али јао њему је горе што је Дучић написао да женама више треба љубав него поштовање, од оног Гашићевог дегутантног "волим кад клекну". Који дебилииизааааам. Нека он покуша имати добру везу са дјевојком коју "поштује исто колико је и воли", па да види докле ће стићи ( ни до грудњака неће ). Или је волиш да све гори па њој драго што је мушко толико жели, или је поштујеш као добри фини мали дечкић па убијаш у појам и њу и себе.

Нека се момче лати Блага цара Радована, ишчита и онда нека пита жене око себе ,старије и млађе, а да нису феминисткиње, па да се изненади. Одох, имам нека посла, а овај дебилизам ме сад распали. Уф...

Биће весело. Ма, већ јесте.

Average people.jpg

пре 38 минута, Ћириличар рече

Нека он покуша имати добру везу са дјевојком коју "поштује исто колико је и воли", па да види докле ће стићи ( ни до грудњака неће ). Или је волиш да све гори па њој драго што је мушко толико жели, или је поштујеш као добри фини мали дечкић па убијаш у појам и њу и себе.

:unbelieveble:

пре 46 минута, Ћириличар рече

Него би било добро да вришти и прави се јадна жртва како се није могла бранити јадница итд.? Јок, него или га кулираш као зрела особа, или му распалиш шамарчину ако је толика свиња. 

Ма, како да не (да се ово односило на тужбу, не би стајало "распалиш шамарчину", пошто потоње имплицира да причаш о тренутку када се десило то (шта год да се десило)). 

Пази, молим те, људи се ватају за гуше по ГСП-у кад један осети да му други пипка торбу (због новчаника, наравно), а ова треба "зрело да искулира" кад јој пипка/гњечи делове тела! Ахааахха! Ма паз' што га не би' тукла док ме обезбеђење не одвуче. :D

пре 2 минута, Juanito рече

Чекај, Црнорупаш с Тарзаније отишо у феминисткиње? Примио паре или шта?

ma ne, osvestio se.

seo je i setio se osnovne i skapirao da je bio nasilnik u sestom i sedmom. ovo je sad griza savesti, vise kao krik. katarza.

#metoo ali varijanta i ja sam vatao za bulju

пре 5 минута, ana čarnojević рече

ma ne, osvestio se.

seo je i setio se osnovne i skapirao da je bio nasilnik u sestom i sedmom. ovo je sad griza savesti, vise kao krik. katarza.

#metoo ali varijanta i ja sam vatao za bulju

Ја сам био један од оних ређих што нису ватали и било ми жао девојчица. И тако једном “бранио” цурицу у коју сам био заљубљен да бих схватио да је њој баш пријала пажња ваћароша. Није ту баш све црно бело, више су оне нијансе сиве. Ваћароши и ваћарене се често удруже да киње и понижавају оне који би да буду фини. 

пре 5 минута, Juanito рече

Ја сам био један од оних ређих што нису ватали и било ми жао девојчица. И тако једном “бранио” цурицу у коју сам био заљубљен да бих схватио да је њој баш пријала пажња ваћароша. Није ту баш све црно бело, више су оне нијансе сиве. Ваћароши и ваћарене се често удруже да киње и понижавају оне који би да буду фини. 

i ne delujes mi da si vatao. i znam da si bio fin.

mene nisu smeli i vredela sam celu kutiju Lenija, tako su mi rekli. najvise su to radili na cesmama kad se sagnemo da pijemo vode a oni iz zaleta:smeh1:

al mene nisu, ne mogu da se setim zasto ali nisu. 

пре 36 минута, Lady Godiva рече

:unbelieveble:

:skidamkapu:

Чему чуђење? "Жени треба више љубав него поштовање" не значи да жену не треба поштовати, него да жену треба вољети много више него што је поштујеш ( а да је притом поштујеш к'о Бога Оца ). У томе је цака. Још што овако то кажем "из знања", што и из искуства. 

Али опет, не можеш Дучића цитирати тако ван контекста читаве његове мисли, и то за 8. март. Наравно да ће испасти накарадно. Ни мени није јасно шта је министар хтјео поручити?

пре 33 минута, Џуманџи рече

Пази, молим те, људи се ватају за гуше по ГСП-у кад један осети да му други пипка торбу (због новчаника, наравно), а ова треба "зрело да искулира" кад јој пипка/гњечи делове тела! Ахааахха! Ма паз' што га не би' тукла док ме обезбеђење не одвуче. :D

Крађа имовине није исто што и ваћарење, забога Џумо... Једно је отимачина у сваком случају, а друго је у "најбољем" случају просто безобразлук и незрелост, а у најгорем сексуално узнемиравање. У овом случају је, по свему приложеном, ријеч о безобразлуку и на њега се може, између осталог, реаговати непримитивно. Додуше, негдје друго прочиташ да му је савила шамарчину, тако и са те стране му је остала квит, ако је тачно. 

Неупоредиво је.

Уосталом, алтернатива коју оваква логика нуди јесте да се дјевојка прави да је "Јадница" која не може да се одбрани или која нема довољно зрелости да на нечији безобразлук реагује као одрасла особа. ПА сад требају да пљуште тужбе због ваћарења и безобразлука по журкама и да се то назива насиљем, као овај што то ради? Наравно да не.

пре 48 минута, Лапис Лазули рече

Neopisivo odbojan lik, ne mogu ni jedan video njegov da odslusam.

Ко? Карлин?

пре 25 минута, Juanito рече

Управо. Исти сам ти био, додуше ја нисам бранио другарице него сам и ја успјео један ухват провући у гужви. Наравно да ме је сконтала и пријатно се изненадила :D 

А онда је ту био један другар који је био буквално дефиниција "бета мушкарца". Низак, ситан, женскаст, волио плес итд. па се дружио са цурама стално. Остали момци су добијали шамарчине ако би цури засметало ( или ако би је к'о мајмуни ухватили ), а он шта год да им је радио, гдје год и како год да их је пипкао нису се буниле, јер им је био безопасан - а опет мушко које се ложило на њих. А наравно да је било оних дјевојки које уоште нису шамарале, него пустале.

пре 23 минута, ana čarnojević рече

i ne delujes mi da si vatao. i znam da si bio fin.

mene nisu smeli i vredela sam celu kutiju Lenija, tako su mi rekli. najvise su to radili na cesmama kad se sagnemo da pijemo vode a oni iz zaleta:smeh1:

al mene nisu, ne mogu da se setim zasto ali nisu. 

Имала си брзе рефлексе и тешку руку?

"Цијела кутија Ленија" - је ли то пуно или мало?

пре 22 минута, Џуманџи рече

Obsessed much? :D

Да, јесу опсесивне :D

пре 1 минут, Ћириличар рече

1. Крађа имовине није исто што и ваћарење, забога Џумо... Једно је отимачина у сваком случају, а друго је у "најбољем" случају просто безобразлук и незрелост, а у најгорем сексуално узнемиравање. 

Неупоредиво је.

2. ПА сад требају да пљуште тужбе због ваћарења и безобразлука по журкама и да се то назива насиљем, као овај што то ради?

1. Наравно да није исто, па свако нормалан ће да ти понуди нешто од своје имовине, а да му ти заузват не наудиш физички. Како може да буде исто мојих пар пишљивих папира у тој торби/новчанику; мој телефон и моје тело?! Мсм, шта ти мени објашњаваш... :))

2. Па сад, одлучи се говориш ли о тренутку инцидента, или о правном афтерпартију? :)))

пре 3 минута, Ћириличар рече

Имала си брзе рефлексе и тешку руку?

"Цијела кутија Ленија" - је ли то пуно или мало?

pa to je basnoslovno :sunce:

mislim da je politika umesala prste. bila sam reizabrani preCednik odeljenske zajednice i zamenik preCednika pionirskog odreda, funkcionerka takorec.:smeh1: pa im bilo frka valjda.

пре 1 сат, Ћириличар рече

Али јао њему је горе што је Дучић написао да женама више треба љубав него поштовање, од оног Гашићевог дегутантног "волим кад клекну". Који дебилииизааааам.

Није само то рекао.

Цитат

"Žena ne zna da poštuje nego da voli, ženi ne treba ni da je vi poštujete nego da je volite, poštovanje za njih znači odsustvo svake ljubavi nešto hladno, iz glave, a ne nešto preosećajno iz duše... Sve žene vole bogataše, jer je žena uvek sirota. Pametnih se boje... Ona uvek podlegne jačem, a ne lepšem i umnijem, ni boljem i milijem", naveo je između ostalog Đorđević.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...