Jump to content
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Џуманџи

Како је љубав постала условна?

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 2 минута, Sofija_ рече

pa valjda smo i tatini :) dace Bog da se ostvaris kao majka, pa cemo te onda pitati :) 

Jao nemoj samo tu rečenicu molim te. Daće Bog da se ostvariš kao majka, biće, ne brini se, samo opušteno, videćemo tebe kad budeš bila majka...sve samo to ne. :0426_feel:

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 40 минута, Kratos рече

Znači ipak voliš uslovljeno,jer dokle god je ponašanje bilo tebi zadovoljavajuće i primereno sve je ok al čime se to menja nastupa žuta minuta smrti ljubavi.Toliko je voliš da bi je ubila.Simpatična vrsta ljubavi.:smeh1:

Nista ne kapiras :) Ljubav nije nestala u zutoj minuti samo je dobila "sacu da ti pokazem tvoga Boga" oblik :D I onda prema silini ljubavi ka odredjenoj osobi bude i slikovit "prikaz Boga" :D 

Sto ce reci ako ne volim tu osobu u fazonu sam "Sta god..." i produzim dalje e ali ako volim.... upotrebiti mastu ,hihihi :D 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 12 минута, Живана рече
1 hour ago, Muramasa рече

Na osnovu čega praviš taj izbor?

Na osnovu bolje se osecam kad volim nego kad mrzim.Lakse se osecam kad sam ispunjena ljubavlju nego mrznjom, moji postupci me raduju kad su iz ljubavi a moji postupci iz mrznje me ispune krivicom i tezinom :) Osecam se ostvrenom i zivom sa Ljubavlju u sebi.

izabereš da voliš radije osobu pored koje možeš da dišeš i rasteš, sama i zajedno

mislim, može da se voli i neka divljakuša, ali do neke granice ,dok ne nađeš bolju, pitomiju, poslušnu i vernu, dobru u krevetu i u kuhinji.....znači nikad a možda ni tad :)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 2 минута, Natasa. рече

Jao nemoj samo tu rečenicu molim te. Daće Bog da se ostvariš kao majka

Moze onda ovako: neka bude Bozja volja ;) mada vecina zena se promene kad postanu majke u pozitivnom smislu naravno, nekako budu neznije i smirenije.

пре 4 минута, st.anger рече

ti si ćerko tatin sin :)

bila i ostala :smeh1:

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 2 минута, Sofija_ рече

Moze onda ovako: neka bude Bozja volja ;) mada vecina zena se promene kad postanu majke u pozitivnom smislu naravno, nekako budu neznije i smirenije.

bila i ostala :smeh1:

Bog mi dao dvoje, Bog mi uzeo oba...tako da, Božija volja ume da bude vrlo surova. :)

To da postanu smirenije, nije tačno. Vrlo često postanu dćžangrizave i kisele zbog obaveza koje imaju i jednostavno pucaju.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Само да појасним: интересује ме како су људи дошли на идеју да је љубав условна, дакле, не расправљам о томе да ли јесте или није условна (свакако можете да образложите зашто се не слажете, али то уопсште није тема :) ).

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 11 минута, Kratos рече

Da li je sama ljubav odnos?To sam te pitao.Aj još dodatno da produbim,da li je ljubav odnos između tebe kao subjekta i nečega ili nekoga kao objekta tvoje ljubavi?:)

Ne brate. Mislim to jeste jedni okvir u kom ona moze da se projavi, znaci izmedju licnosti, ne mogu ja sama u svemiru da volim eto tako zato sto volim da volim. Mora postojati licnosni odnos. Mora postoja objekt prema kome pokazujem ljubav. Kao i Bog sto je trojica nije jedan da je jedan ne bi mogao biti Ljubav po sustini. Mada postoji i ljubav ka radu i stvaralastvu ali i to je samo projava jednog odredjenog vida komunikacije izmedju umetnika i publike recimo.

Da li smo se sad razumeli? :) 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Управо сада, Џуманџи рече

Само да појасним: интересује ме како су људи дошли на идеју да је љубав условна,

Bolje ti je pitanje odakle ljudima ideja da je bezuslovna. :D

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Управо сада, Живана рече

Nista ne kapiras :) Ljubav nije nestala u zutoj minuti samo je dobila "sacu da ti pokazem tvoga Boga" oblik :D I onda prema silini ljubavi ka odredjenoj osobi bude i slikovit "prikaz Boga" :D 

Sto ce reci ako ne volim tu osobu u fazonu sam "Sta god..." i produzim dalje e ali ako volim....hihihi :D 

Ma skapirao sam te ja to odma.Suva metanoja.Zapravo to što hoćeš da ubiješ nekoga kad ti nije po volji koga inače mnogo voliš je ustvari merilo dal ti tu osobu voliš uopšte i koliko ti je stalo do nje.To je ona klasika.Ako nije ljubomoran(ljubomorna),samo kao primer ponašanja uzimam,znači nije mu stalo.:ani_biggrin:

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 минут, Џуманџи рече

како су људи дошли на идеју да је љубав условна

nisu dosli na ideju vec su je(mislim na medjuljudski odnos uopste) sami uslovili, sad ovde vise mislim na odnos izmedju dvoje/ljudi nego na samu ljubav

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 3 минута, Живана рече

Da li smo se sad razumeli? :) 

Dakle jeste ili nije odnos.Da ili ne?O ljubavi pričamo.Ti si u suštini rekla da a počinješ priču sa ne brate pa onda kažeš mislim to je jedini okvir.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Логос,
      У Недељу месопусну, 23. фебруара 2020. године, Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије служио је Божанску Литургију у Саборном храму Светог Василија Острошког у Пријепољу. Саслуживали су архијерејски намесник пријепољски протојереј Игор Ерић, парох бањички јереј Игор Грацун, парох берански јереј Милош Цицмил, јереј Милан Стојковић из Грачанице и протођакон Никола Перковић.   Звучни запис беседе   Ове недеље, треће припремне пред Велики пост, Црква Христова нас кроз Јеванђељске приче упућује на пут којим треба ускоро да кренемо, пут поста, како телесног још више духовног, да би смо ходећи тим путем били спремни да видимо и доживимо у пуноћи Христов крсни ход, добровољно поругање, распеће и славно Васкрсење а све ради нашег спасења.   Тумачећи присутнима прочитани одељак из Јеванђеља, Епископ Атанасије је указао какав треба да буде наш однос према Богу и ближњима: – Најсавршенији однос човека према Богу и према људима је однос служења. Најузвишенији однос према другима, најправилнији и најздравији јесте однос служења. Не управљања, тлачења, искориштавања, надгорњавања, него однос служења. Служења другима ради њиховог добра. Не служење у нечему што другима шкоди него што другима помаже да буду здрави, напредни, срећни, да живе вечним животом. Када Господ нама говори Он каже: Ја хоћу да имају живот, и да га имају у изобиљу. Из тог разлога Господ је дошао у овај свет. Дошао да буде слуга да би смо ми имали живот. Послушан ономе који га је послао, Богу Оцу, а служитељ нама.   – Као слуга нашега добра раскрчио је наш пут пред нама, разгрнуо десно и лево све оно што се на том путу испречило и људима сметало на путу живота. Уклонио болести, исцељивао, одгонио таму незнања и заблуда својом науком и скршио моћ онога који се гордио у својој моћи, моћ ђавола, и уништио оно чиме је он заробљавао, смрт надјачао за нас и нас води тим путем, и показује нама да је пут служења савршени пут јер је то израз Његове највеће заповести, заповести о љубави. Јер служити другима ради њиховог добра могу они који имају љубави према другима. Љубав се изражава у служењу. Љубав се испољава у служењу и то у радости, не као нешто наметнуто. Онај ко воли он осећа задовољство што може да служи другима.   – Када дође крај света, крај историје, јер оно што је започело негде ће се и завршити, имаће свој закључак. А закључак ће дати Творац овог света, зачетник историје, Господ наш. И Он ће онда направити хармонију, све ће доћи на своје место, и тачно ћемо видети шта је шта, ко је ко, какав је ко, где је ко. На крају, кад Господ дође, онда ће свако стати на своје место које је себи спремио својим животом. Суштина на основу које ће све то бити распоређено, то нам говори Господ у данашњем прочитаном Јеванђељу, закон по којем ће бити то распоређивање, биће закон љубави изражен у служењу другима, подсетио је и опоменуо присутне Епископ Атанасије.   У току Божанске службе Епископ Атанасије је рукоположио чтеца Ивана Савића, родом из Мрчајеваца, у чин ђакона, служитеља олтара Божијег. У својој беседи Преосвећени је представио новорукоположеног ђакона верном народу, пожелео му да буде добар слуга Божији како би кроз то служење другима помогао и себи и њима на путу спасења, путу ка Царству Небеском.   Братство Саборног храма са старешином јерејем Гораном Крстићем је припремило скромно послужење за све присутне у парохијском дому да би и кроз овакав вид дружења и зближавања упознали једни друге и новом ђакону пожелели добродошлицу.     Извор: Епархија милешевска
    • Од Логос,
      На дан када прослављамо Светог великомученика Харалампија у Месопусну недељу, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Светог великомученика Харалапије у селу Костур код Пирота.   Звучни запис беседе   Његовом Преосвештенству саслуживали су свештеници Архијерејског намесништва Пиротског: јереј Душко Видачић, архијерејски намесник пиротски, јереј Миљан Панић, јереј Жељко Миловић, протођакон Стеван Кричка и ђакон Немања Шево.         По прочитаном Јеванђелском зачалу о Страшном суду, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније поучио је присутни народ поучном беседом. Након заамвоне молитве, Његово Преосвештенство освештао је кољиво и принео славски колач у славу Божију и Светог Великомученика Харалампија, заштитника овог храма.         Овај велелепни храм подигнут је 1864. године прилозима верног народа Пирота и околине. Посебу вредност овог храма представља дуборезни иконостас, зографске иконе и особене фреске.     Извор: Радио Глас
    • Од Поуке.орг инфо,
      У суботу пред Месопусну недељу Црква нас позива на молитвено сећање свих оних који су уснули у нади на Васкрсење и на живот вечни.
      Да бисмо разумели значење везе Великог поста са молитвама за умрле, потребно је да имамо на уму да је хришћанство религија љубави. Христос није оставио својим ученицима неко учење о индивидуалном спасењу већ заповест да љубе један другога. Љубав представља основ и суштину Цркве. Грех је увек одсуство љубави а самим тим и одвајање, изолованост, рат против свих. Молећи се за мртве ми их сусрећемо у Христу. У Христу нема разлике између живих и мртвих, јер су у Њему сви живи. Љубећи Христа, љубимо све оне који су у Њему; љубећи оне који су у Њему, ми љубимо Христа. Наша љубав у Христу одржава их живим.
      Извор: Парохијски гласник храма Светог Димитрија, Нови Београд
    • Од Логос,
      Љубав је изнад свега. Оно што треба да заокупља нажу пажњу, децо моја, јесте љубав према другом човеку, јесте његова душа. Што год да чинимо, - молитва, савет, опомена - све чинимо са љубављу. Без љубави од молитве нема користи, савет вређа, опомена шкоди и упропашћује другог, који осећа да ли га волимо или не волимо и реагује на одговарајући начин. Љубав, љубав, љубав! Љубав према брату нашем припрема нас да више заволимо Христа. Зар то није дивно?   Несебично дарујмо своју љубав свима, ни најмање не гледајући на њихово држања према нама. Кад у нас уђе благодат Божја, више се нећемо занимати за то да ли нас други воле или не воле, или да ли нам се обраћају са добротом или без ње. Осећаћемо потребу да ми волимо све. Егоизам је када хоћемо да нам се други обраћају са добротом. Нека нас не жалости супротна појава! Препустимо другима да нам се обраћају онако како сами осећају. Немојмо да просјачимо љубав.   Ако ти брат твој досађује и замара те, помисли у себи: сад ме боли моје око, моја рука, моја нога; морам да је негујем својом љубављу (ср. I Кор.12, 21). Али немојте да размишљате нити о томе да ћемо бити награђени за наша тобожња добра дела нити пак о томе да ћемо бити кажњени за зла која смо учинили. Долазиш до познања истине када волиш љубављу Христовом. Тада не тражиш да те воле; то је зло. Ти волиш, ти дајеш своју љубав; то је исправно. Од нас зависи да ли ћемо се спасти. Бог жели наше спасење.   Извор: Ризница литургијског богословља и живота
      View full Странице
    • Од Логос,
      Љубав је изнад свега. Оно што треба да заокупља нажу пажњу, децо моја, јесте љубав према другом човеку, јесте његова душа. Што год да чинимо, - молитва, савет, опомена - све чинимо са љубављу. Без љубави од молитве нема користи, савет вређа, опомена шкоди и упропашћује другог, који осећа да ли га волимо или не волимо и реагује на одговарајући начин. Љубав, љубав, љубав! Љубав према брату нашем припрема нас да више заволимо Христа. Зар то није дивно?   Несебично дарујмо своју љубав свима, ни најмање не гледајући на њихово држања према нама. Кад у нас уђе благодат Божја, више се нећемо занимати за то да ли нас други воле или не воле, или да ли нам се обраћају са добротом или без ње. Осећаћемо потребу да ми волимо све. Егоизам је када хоћемо да нам се други обраћају са добротом. Нека нас не жалости супротна појава! Препустимо другима да нам се обраћају онако како сами осећају. Немојмо да просјачимо љубав.   Ако ти брат твој досађује и замара те, помисли у себи: сад ме боли моје око, моја рука, моја нога; морам да је негујем својом љубављу (ср. I Кор.12, 21). Али немојте да размишљате нити о томе да ћемо бити награђени за наша тобожња добра дела нити пак о томе да ћемо бити кажњени за зла која смо учинили. Долазиш до познања истине када волиш љубављу Христовом. Тада не тражиш да те воле; то је зло. Ти волиш, ти дајеш своју љубав; то је исправно. Од нас зависи да ли ћемо се спасти. Бог жели наше спасење.   Извор: Ризница литургијског богословља и живота
  • Креирај ново...