Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Оцени ову тему

Recommended Posts

Mislim da je vidjenje u skladu sa Evandjeljem -  Zaista vam kažem: ne poznajem vas (ne prepoznajem vas).

U smislu, oni koji su u Hristu kroz Njega imaju i isti ugao vidjenja stvarnosti.  

пре 7 часа, WiseMan рече

Hristos je rekao da je pakao mesto večnog plamena i bola, tako da ja verujem da je tako, a kome drugom verovati nego Bogu.

Ne mora da znači da je taj plamen materijalan i bol fizički...

On 13.01.2017. at 21:38, WiseMan рече

Hristos je rekao da je pakao mesto večnog plamena i bola, tako da ja verujem da je tako, a kome drugom verovati nego Bogu.

Naravno je dati prednost Sv. Pismu ,nakon toga predanju i na kraju poslušati i različita mišljenja teologa .

On 1/13/2017 at 21:38, WiseMan рече

Господ је често причао у параболама, јер људи тог времена нису били на том нивоу да схвате одређена предања. Тако и причу о вечном пламену и болу можемо да разумемо буквално, а можемо да је разумемо као паралелу са највећим болом и патњама које би оновременим људима биле познате.

On 14.1.2017. at 5:31, Aleksandar Stojkovic рече

Ne mora da znači da je taj plamen materijalan i bol fizički...

А да ли је ова Ричардсова рајска харфа материјална или...? :-)

пре 16 минута, RYLAH рече

Господ је често причао у параболама, јер људи тог времена нису били на том нивоу да схвате одређена предања. Тако и причу о вечном пламену и болу можемо да разумемо буквално, а можемо да је разумемо као паралелу са највећим болом и патњама које би оновременим људима биле познате.

A što mi to imamo na zemlji nego spoznaju materijalnog , nevidim problem u tome . Nemamo iskustva drugačijeg ovdje da bi smo mogli sigurno reći kako je tamo.

пре 9 минута, kopitar рече

A što mi to imamo na zemlji nego spoznaju materijalnog , nevidim problem u tome . Nemamo iskustva drugačijeg ovdje da bi smo mogli sigurno reći kako je tamo.

Сад можемо да уђемо у верујем/не верујем причу, ал не бих, стварно, јер нас то неће одвести апсолутно нигде. Али капирам да око доживљаја Кита Ричардса можда и можемо да разговарамо и без истоветних ставова о веровању/неверовању, јер његов доживљај раја може да се схвати на разне начине.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...