Jump to content
Sign in to follow this  
Зоран

БИО САМ ПРОТЕСТАНТ ....... (исповести)

Rate this topic

Recommended Posts

Džon Travolta - “sajantološki jeretik”

|||| - 27.07.2009. - 12:51

Jedan od najeksponiranijih i najpoznatijih članova Sajantološke crkve, Džon Travolta, odlučio je da izađe iz te verske zajednice.

Prema izvorima britanskih medija Travolta je odlučio da se povuče iz Sajantološke crkve, šest meseci nakon smrti svog sina.

UČENJE Izgleda da se se njegov svet od tada u potpunosti urušio, pa noći provodi vozeći se u autiću za golf, što je ranije radio zajedno s autističnim sinom.

Naime, glumac je izrazio nezadovoljstvo načinom lečenja propisanog od sajantologa. Crkva ne priznaje autizam kao pravu bolest već je smatra samo psihosomatskim stanjem pa je iz tih razloga Travoltinom sinu propisala da pije vitamine i krene u program za etoksikaciju propisan “Habardovim učenjima”.

Nakon smrti njegovog sina, svi članovi Travoltine porodice su morali da prođu “intenzivne sednice” s takozvanim “etičkim oficirima”, kako bi se utvrdilo jesu li njihovi “negativni uticaji” prouzrokovali smrt mladića.

Iako je Travolta zažalio što je lečenje sina prepustio Sajantologiji umesto medicini, izaći iz zagrljaja te crkve je sve samo ne lako. Reč je, naime, o instituciji koja u svrhu “zadržavanja pravovernosti” vodi detaljne podatke o pripadnicima “stada”, uključujući i one intimne detalje o njihovim životima.

Rik Ros, pisac koji tu crkvu posmatra već 30 godina, u više je navrata izjavio da “odbacivanje učenja” može da bude opasan potez za bilo kog visokoprofilisanog člana.

- Sajantologija je u prošlosti pokazala da ima nezgodan običaj da u javnost pušta informacije koje škode ljudima koji su je napustili ili rekli stvari koje se ne sviđaju njenim tvorcima - tvrdi Ros.

IZVOR

Жао ме је то што му се десило са сином, али да је тешко изаћи не само из те секте, него то важи и за

друге секте. Сурови су да суровији не могу бити.

Caseopea cult-Moje ime je Vincent Bridges i ja sam bivši član Caseopejskog kulta

Постављена слика

Ovo je priča o tome kako sam ja uvučen unutra, kako sam bio kao ispranog mozga, i ja dugo nisam bio od koristi ali završio sam sa tim da budem žrtva nekog kulta i vođa istih tih.. Ja sam otišao od tih ljudi jer sam ja bio jedina osoba koja je istinski razumjela šta su Caseopejci htjeli da kažu u samo šest kratkih mjeseci..

Zašto? Pa to je osnova moje priče..

Ubrzo po povratku iz Francuske na proljeće 1999 godihne, prijatelj mi je rekao o  nepoznatoj ženskoj osobi koja je poslala kanalizovan materijal u vezi Rennes-la-Chateu i misteriju u vezi razmatrane grupne liste.. Činilo se da je ona bila jedan u nizu, određenih alhemičara, i ja sam  počeo da razmijenjujem E-mail sa njom...

To je bila Laura Knight-Jadczyk a njen kanalizovani materijal je nastao iz nepoznatog izvora: Mi se prenosimo „kroz“ objašnjava da to predstavlja lokator  koji je predstavljen kao Cassiopaea, putem jakih radio talasa podešen od strane Cassiopejaca, a koji su podešeni da pulsiraju sa neutronske zvijezde koja se nalazi 300 svjetlosnih godina iz toga, kako se to vidi sa vašeg lokatora.. Ovo olakšava čistu kanalsku transmisiju iz šestog  u treći  denzitet“..

I tako, ouiji vanzemaljci predviđaju istinsko čudo..

Dr. Ark Jadczyk teorijski i matematički fizičar odgovorio je jedanput na Laurinu poštu iz jedne grupe i iznenada on postaje njen duševni suprug.. Na kratko, Laura i Fred sačuvali su traku od Arka koja otkriva ouiji vanzemljce, Ark je to napravio u USA, oženio se Laurom i sve se promijenilo.. Ne preko noći, ali polako i mirno..

Ovo se prilično pokazalo kao bezopana zabava, slaganje dva esoterična uma, sa Arkovom dopunom, a sve je to bio samo početak obreda sudnjega dana...

Ja sada ne koristim riječ „obred“površno. Ovdje se nalazi definicija izdvojena na internetu, sa komentarima koji odgovaraju Cassiopejcima:

Pogledajte http://www.xenu.net/cic/definit.html

Svaki Obred može biti definisan kao pet glavnih grupnih karakteristika:

1. Oni koristi psihološku prisilu  da pridobiju, indoktriniraju i zadrže te članove.

Casseopejci koriste polugu skorog završetka svijeta. Dolazak vala, i to pristizanje tajnih unutrašnjih informacija da prisile te nove članove i indoktriniraju ih u Cas. svjetsko razmišljanje

2.  Oni formiraju elitna totalitarna društva

Casseopejci su veoma elitni, samo oni sa ispravnim predstavkama Casseopejskog tajnog znanja će preživjeti dolazeći Val a totalitarnost je u tome da postoji samo jedan odgovor na sva pitanja i ne dopuštaju se drugačija mišljenja..

3. Oni su osnivači vodećih ličnih – snabdijeveča, dogmatike, mesijanike, bez odgovornosti i posjedovanja harizme

Caseopejci su  predvođeni od strane Laure Knnight-Jadcyzk i njene vlastite istorije, njenog vlastitog snabdijevanja, dogme, mesijanike, jasno bez odgovornosti i harizmatičnih dešavanja, a sve se to može naći  u njenoj postojećoj autobiografiji. “Čudnovata Dobrota”..

4. To se smatra „kao kraj izraza pravičnosti“ da bi nametnuli kapitalne dobiti i nove ljude

Caseopejci nisu protiv novčanog zapovjedništva bogatih investitora za antigravitacijska istraživanja, kao i traženje novca za zakonske rezerve kada se njihove laži, zle radnje i obmane uhvate u koštac sa njima..

5. To bogatstvo nije dobit tih članova ili društva

Ovo se sve ne odnosi ni na trentak  na Casseopejce, jer oni nemaju bogatstvo, ali trebaju bogatog finansiskog biznismena koji će im zaista dati mega - prihod, a mi možemo biti sasvim sigurni da će to biti za nekog drugog, za njih sigurno nije..

Ovdje su još dvije definicije više:

http://la.essortment.com/whatisdefiniti_rjli.htm

Harizmatika, vodiči ličnog  “snabdijevanja sa kompletnim autoritetom”

Obred članova jeste podučavanje, a ne  pitanje podučavanja, vježbe ili ideja vodiča.. Mnogi obredni vodiči su zaista harizmatični ljudi, i imaju tu sposobnost da uvjere ljude  da  im vjeruju. To je uobičajeno da se  članovima  obreda ne kaže sve otvoreno kada se priključuju grupi, ali tako oni podučivački povećavaju kontrolu ideja i učenja kojim oni idu a u slučaju nekih više javnih obreda to dođe i prođe. To je takođe zajednica gdje se ideje i pitanja vodiča razvijaju tokom vremena, postaju isuviše kontrolisana i restriktivna.. Jedan veoma jasno utvrđen elemenat u vezi vodiča obreda ja to da će se vodič uvijek fokusirati i obožavati članove iznad nje ili njega.. U srcu  obreda su uvijek laži i veoma lično-usmjerene i lično-opredjeljene osobe..

6. Usredsređivanje na uskraćivanje istine ne članovima

Mnogi obredi uče njihove sledbenike da budu potpuno otvoreni i iskreni unutar grupe, iako su oni u isto vrijeme podsticani da budu tajnoviti i dvosmisleni kada su u pitanju ispitivanja od strane ljudi mimo grupe..To je drugi oblik  kontrole uma- ulivanja krivice i u članove, ako oni vjeruju u bilo šta što je mimo te grupe.. Članovi su podučavani da autsajderima sve prikažu kao šalu sa idejama i vježbama i zahtjevima unutar grupe..Samo specijalni  ovlašćeni članovi su određeni da pridobiju članove iz vana..

Novi članovi su obično podučavani da ćute ili čak da lažu pogotovo u vezi njihovih porodica ili bliskih prijetelja..

Samo ovo može biti urezano Caseopejcima na u umu jer je to prava istina.. Jedina značajna razlika jesu specijalno ovlašćeni članovi u caseopejskom obredu, koji ustvari obavljaju cyber prikradanja i karakterna ubistva infiltriranjem kao grupa i širenjem dezinformacija.. Jačanje obreda u Cas.-svijetu dolazi putem interneta i njihovih web-sajtova..

I : http://www.ex-cult.org/General/cult.definition

Izvjesne organizacije koriste snažne indoktrinacijske tehnike da pridobiju i sačuvaju članove u okviru totalističke ideologije..

Snažne indoktrinacijske tehnike uključuju:

1.    izlaganje stresu i zamaranju

2.    društvena razbijanje, izolacija i pritisak

3.    samokritičnost i ponižavanje

4.    Strah, nemir i paranoja

5.    Kontrola informacija

6.    Eskaliranje opredjeljenja

7.    Korištenje suto-hipnoze koja uključuje „maksimalna“iskustva

Totalizam je definisan od strane psihjatra Roberta Liftona kao tendencija koja gleda na svijet svrstavanjem u „ sve ili ništa“. Lifton detaljiše 8 „psiholoških tema“koje mogu biti pronađene u totalističkim grupama:

- „Sveta znanost“- ideologija koja obuzdava da se pruži istina svim ljudima u svako vrijeme. Ovu ideologiju čine tvrdnje duhovne i naučne u isto vrijeme..

- „Kontrola Okoline“, kontrola ljudske komunikacije, ne samo komunikacije sa drugima nego i komunikacije sa samim sobom

-„Tajanstvena manipulacija“- uključuje prevaru i „planiranu spontanost“ koja zahtijeva ograničavanje ličnog –izražavanja i nezavisno djelovanje..

-„Pitanje čistoće(neiskvarenosti)“ –mišljenje da potpuna čistota postoji, a ona je sva u imenu ove čistote koja je u konačnosti moral..

-„Kultna ispovijest“-postoji potreba  za priznanje zločina koji taj isti nije počinio, grešnosti koja je vještački prouzrokovana , za ime  svojevoljnog izlečenja  ..(Lifton,Misaona Reforma i Psihologija Totalizma)

-  Opterećenje jezika-redefinicija jezika, sa isticanjem polarizacije morala i zamišljeno  završanje klišea..

- Doktrine po personi-podređivanje ličnim iskustvima da doktriniraju svetu znanost..

- Rasejavanje Postojanja- doktrina po kojoj grupa može odlučiti ko ima pravo da postoji, a ko to pravo nema.. Drugim riječima, obred manipuliše okolinom da „postavi“nove članove da uhvate njega ili nju u crnom ili bijelom opredjeljenju..

Taj je podešen najbolje.. Totalizam, kao mentalna perspektiva, pojavila se kao izvor svih fundamentalizama. Caseopejci mogu biti razmatrani kao oblik naučno/materijalističkog fundamentalizma sa spiritualnim učenjem. Svo vredno „Znanje“ dolazi kroz Caseopejce, interpretovano putem Laure Knight-Jadcyzk bez neslaganja i bez alternativne interpretacije..totalizam, čisto i jednostavno..

I šta je sa biznisom sudnjega dana? Ouiji vanzemaljci su proglasili nešto što je nazvano Val koji putuje sa kojim će se  katastrofalne stvari desiti sa našom planetom.. Javnosti nije objavljeno šta su ustvari ouiji vanzemaljci imali na umu prilikom pravljenja njihove tranzicije, ali koliko je to ustvari daleko,  zaista, da poručimo  čišćenje od Nikes i Kool – pomoćnika? Koja je ustvari razlika između obreda ouiji vanzemaljaca i Izlaza iz raja ili solarnog sunca npr.?

Guest ага пије млеко

....а онда сам спознао Истину истинског живота у Православној Цркви.

Guest ага пије млеко

Да ли има некога ко жели да са нама подели своје искуство, или пак искуство неког његовог ближњег ? и на тај начин помогне некоме који још увек трага за Истином.  catfight

Guest ага пије млеко

Е овај горе је један од сајтова који ме привео Цркви као и овај чоек који га је поставио  :drugarstvo:

koji je taj covek , da zablagodarimo Bogu za njega ? 0104_cheesy

Guest ага пије млеко

Овај момчић Звонко  :drugarstvo:

Шалиш се ?!    0110_hahaha

Звонко имаш ли ФБ ?  0110_hahaha

Е овај горе је један од сајтова који ме привео Цркви као и овај чоек који га је поставио  :drugarstvo:

Mogu da kažem isto i za sebe.... Plus Zvonkove diskusije na Serbiancafe-u sa Adventistima, na Verujem.org.... a najviše sam zahvalan EPISKOPU ATANASIJU na prevodu ''Djela apostolskih učenika'', i Šmemanovoj ''Za život svijeta'', koja mi je pomogla da shvatim simboliku pravoslavnog bogosluženja.