Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Ronald

Broj žrtava ispijanja kupke u Sibiru porastao na 60

Recommended Posts

Broj žrtava ispijanja kupke u Sibiru porastao na 60Izvor: N1

Autor teksta:

Broj žrtava od konzumiranja koncentrata za kupanje koji je sadržao metanol, odnosno metil alkohol u Irkutsku, u Istočnom Sibiru, porastao je na 60, a lokalne medicinske vlasti strahuju da će ih biti više.

Od subote uveče hospitalizovane su 102 osobe zbog trovanja koncentratom za kupanje “Glog” koji sadrži visoku koncentraciju metilovog alkohola, metanola ili antifriza, i mogao se kupiti po veoma niskoj ceni, za oko 40 rubalja (nešto manje od pola evra).

Medicinske vlasti su saopštile da tokom prethodne noći nije bilo novih slučajeva trovanja.

Ministar zdravlja Irkutske oblasti Oleg Jarošenko je saopštio da 13 hospitalizovanih osoba imaju veoma male šanse da prežive. "Njih može da spase samo čudo", izjavio je on.

Vlasti su uvele vanredno stanje u čitavoj oblasti i zabranile prodaju svih neprehrambenih proizvoda koji sadrže alkohol.

http://rs.n1info.com/a216088/Svet/Svet/Trovanje-kupkom-u-Sibiru.html

пре 23 минута, Muramasa рече

Zašto bi neko pio sredstvo za kupanje?

Kad si alkoolicar a nemas kintu za rakiju, kupujes bilo sta sto u sebi ima alkohol. Moj stariji kolega sa posla je pio špiritus...

пре 20 минута, Muramasa рече

Због алкохола. Влада Русије је увела програм за додатно опорезивање алкохолних пића са циљем да се људи - и поготово млади - не опијају редовно.  Међутим, има и велики број алкохоличара (Не знам колико је та информација валидна, али читао сам о томе, да око 5 Мио. руса има проблем са алкохолом). Ако сада поскупи алкохол (што је иначе и добра идеја владе), треба имати на уму и оне који су зависници. Такође, постоји и велики број људи који су социјанло угрожени па на тај начин покушају да дођу до жестоких пића. Знам од једног човека да се у бившој југославији након другог светског рата масовно пило брион за бријање због алкохола у њему. Ето, рекао бих да се то сличан случај. Јел зна можда неко каква је ситуација са нашим алкохоличарима у Србији? Да ли се код нас тренутно исто пије нека "алтернатива" ?

Поздрав

пре 6 минута, PredragVId рече

Руси иначе имају већ генерацијски проблем са алкохолизмом. Нажалост.

Ту си у праву. Али није већи него код нпр. немаца. Једина разлика је у томе да у немачкој постоји пристојна социјална помоћ од које сваки алкохоличар може да финансира своју зависност. Нема ни додатних пореза на алкохолна пића. Може се добити пиво већ од 19 центи у супермаркету, што је смешна цена за ту земљу.

Поздрав

U Srbiji ima u mnogim prodavnicama stoprocentni etanol za sitne pare. Upoznala sam lika koji je tako upropastio jetru pre osamnaeste godine. Najgore od svega mu je bila izgubljena sposobnost konzumacije alkohola.

Деца до пунолетства имају смањену осетљивост на алкохол. Могу да попију неколико више пута алкохола од одраслих. У том се узрасту већина упропасти. Међутим то је бизнис који нема цену. Погледајте колико су бројне и упечатљиве рекламе за пиво?

пре 4 часа, Muramasa рече

Мурамаса, заиста се и ја то питам. Заиста чудно.

Ја сам у први мах помислио опет нека зозовача.

пре 1 сат, PredragVId рече

Мислим да је ово право питање за @Земља Живих

Овај инцидент у Сибиру је застрашујућа илустрација тога на шта је зависник спреман да би удовољио својој патолошкој потреби. Притом, број жртава тровања који је троцифрен само показује да се зависност као социјални проблем не може сузбијати репресивним мерама и увођењем додатних пореза. Поскупљење алкохолних пића чини алкохол теже доступним за сиромашне слојеве друштва који су највише и погођени овом пошасти. Мотив оваквог потеза државе јесте оправдан и јасан али је његов ефекат очигледно неадекватан. Уместо смањења конзумације алкохола, последица је масовно прибегавање алтернативним варијантама опијања, што доводи  до задесног угрожавања живота великог броја људи. Са социо-економског аспекта, друштво је заправо на губитку јер настала ситуација захтева акутно збрињавање значајног дела радно способне популације, трошкове њиховог лечења уз високу стопу последичног инвалидитета и смртности. Сведоци смо још једне трагедије која за узрок има зависност од психоактивних супстанци. Отежавајућа околност у случају алкохолизма је управо легална употреба и често присуство алкохола у козметичким и другим производима широке потрошње што зависницима пружа широк избор и изазов за њихову маштовитост. По томе се Србија не разликује битно од остатка света. Као извор етанола најчешће се користе козметички производи чија употреба у сврху опијања носи озбиљне ризике по здравље и живот.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...