Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Juanito

Зашто су ове прелепе Рускиње толико пуне себе?

Recommended Posts

Ista kao Ruskinje sedamdeset i neke :smeh1:.

До овде смо се сложиле... Рускиње нису ни принети нама, јесте им улетела лова , али су оне и даље остале девојчице комунизма, новопечена буржоазија без икаквог стила, креатуре, а препуне себе, дочим се на нашим женама види да су осиромашене али не и без достојанатва.

пре 4 часа, Deja Vu рече

Тачно тако, види се по подршци империјалистичкој стаљинистичкој и одасве православној политици највећег диктатора Европске цивилизације почетка 21. века што убије невине цивиле по улицама Алепа. 

Боље им је да се проститушу на сваком ћошку, ако ћемо да причамо о моралу. 

Да није тог "највећег диктатора" оваквог каквог је, светом би завладала права диктатура. А за ово у Сирији, срам те било. Да није било руске интервенције, западом помогнути и створени брадати монструми, тзв. "побуњеници" и исиловци заузели би целу Сирију и успоставили невиђени терор, свргнувши легалног председника и заменивши га марионетом. 

Боље да мало укључиш кефало него што тако грдно осуђујеш Русе, само зато што мрзиш њиховог председника. Ја Путина ценим, али нисам заслепљен да не могу да га осудим ако нешто лоше уради, за разлику од вас путинофоба и параноика, попут Килари на челу колоне.

Живела Русија, живеле Рускиње, и срећне нам и праве биле, лепе као и увек!

пре 6 часа, Ignjatije рече

Глумили не глумили, Руси се враћају Православљу и моралним вредностима, и проценат лаких жена се смањује, као и проценат алкохоличара.  Код нас се под утицајем ретардине моде турбофолка, ријалити програма, и промискуитетне атмосфере са разних страна, општег пада морала и вредности , повећава проценат лаких жена, лаких мушкараца, лаких политичара, лаких лекара, лаких мангупа.... Једна општа пропаст и млакост. Надамо се да је овај густи мрак, онај мрак пре свитања, као у Русији.

Волим и ја Русију али, реално, у време комунизма било је много мање криминала него сада.

Datei:Crime and incarceration rates in Russia.svg

Извор

пре 8 часа, -Владимир- рече

Људи воле да олајавају. Можеш мислити каква репутација прати Србе сада.

Ма Владо боље је тако, иначе би се уобразили.:D

пре 22 минута, Ignjatije рече

Да није тог "највећег диктатора" оваквог каквог је, светом би завладала права диктатура. А за ово у Сирији, срам те било. Да није било руске интервенције, западом помогнути и створени брадати монструми, тзв. "побуњеници" и исиловци заузели би целу Сирију и успоставили невиђени терор, свргнувши легалног председника и заменивши га марионетом. 

Боље да мало укључиш кефало него што тако грдно осуђујеш Русе, само зато што мрзиш њиховог председника. Ја Путина ценим, али нисам заслепљен да не могу да га осудим ако нешто лоше уради, за разлику од вас путинофоба и параноика, попут Килари на челу колоне.

Što si ti tako nervozan kad neko čačne Ruse :0205_whistling:? A ovo za Ruskinje 12:smeha:.

Da li bi nam objasnio razlog rusofilije? Zašto se Srbi toooliko lože na Ruse odvajkada, i u komunizmu i u pravoslavlju, ma u svemu? To već ide u idolatriju, stvarno mi nikad nije bilo jasno to patetično šlepanje uz maćušku? Vreme je da dete odraste i krene svojim putem.

пре 1 сат, Juanito рече

Да ли постоји некакав поремећај говора код којег се ”промаши дно рекурзије”, те се одређена фраза погрешно понови неколико пута?

Како да не, имамо појаву код особа са афазијом, са менталним дефицитима, деменцијама, као и код различитих обољења која „нападају“ језике структуре, али и код особа са моторним дефицитима (немају могућност флуентног изговарања дужих исказа), да се губи ова могућност језичке рекурзивности, и исказ се своди на просте исказе. Рекурзија нам омогућава да стварамо хијерархијске структуре значења укључивањем појединих реченица у шире целине, а код ових стања ова способност се разграђује, губи, или се као код МР није ни оформила. Што се тиче твог питања и понављања, код афазија, деменција, МР и др. имамо персеверације, то је појава када се невољно понавља један језички израз, било да је понављање неког стимулуса (нпр. наше постављено питање које се "убацује" пацијенту у одговор, али не као ехолалија, дакле не као аутоматско и бесмислено понављање, код персеверација се особа труди да каже нешто друго, али асоцијативно, по форми, оно што је претходно чуо му се намеће и доминира у наредном исказу, то може да буде рима, нека сличност по звучности и др), било као стална персеверација, где је то трајни језички израз (практично и једини), или као убачене персеверације, које делују као убачене поштапалице, и онда се врте и врте...

Иначе, ову особину језика је први приметио Чомски, и он је даље кроз своју трансформационо генеративну граматику, па даље у области програмских језика, што је теби сигурно много боље познато, јер излазимо у твоје подручје, ја се ту не сналазим баш најбоље, у оквиру своје хијерархијске поставке формалних граматика отишао даље са рекурзијом и рекурзивним формалним језиком.

пре 1 сат, Juanito рече

Да ли

Да ли ти се чини да једино ти и ја овде не причамо о русима? :scratch_head:

1 hour ago, Н И Н Е рече

Волим и ја Русију али, реално, у време комунизма било је много мање криминала него сада.

Наравно да ће бити мање криминала када је било само једног и тоталног криминала - комунистичког. 

1 hour ago, Ignjatije рече

Да није било руске интервенције, западом помогнути и створени брадати монструми, тзв. "побуњеници" и исиловци заузели би целу Сирију и успоставили невиђени терор, свргнувши легалног председника и заменивши га марионетом. 

То што је неко легалан не значи ништа. И Хитлер је био легалан, па га није требало уништити? Башар итекако чини злочине против сопствених грађана, баш као што је и његов отац Хафиз (масакр у Хами 1982.) и као што је Садам Хусеин чинио, користећи хемијско оружје. Али ајд да не спамујемо више тему, ја са овим постом завршавам. 

1 hour ago, Ignjatije рече

Амин.

пре 34 минута, АлександраВ рече

Да ли ти се чини да једино ти и ја овде не причамо о русима? :scratch_head:

Изгледа да мора тако. Наслов сам намерно наштеловао тако да макар привуче људе да бораве на теми иако сам знао да нико неће хтети да прича о рекурзији. Људе једноставно ништа више озбиљно не интересује. Жао ми је што овако прелепе и лаке стваре (заиста лаке, ученици виших разреда основне могу ово све да разумеју) остају занимација ”штребера”, а мејнстрим је решавање ”геополитичких” питања и пљување по ”лаким” цурама (то су ваљда оне цуре које воле и раде исто што и просечан, сасвим нормалан, обичан и угледан мушкарац). Више стварно не знам шта је могуће урадити да се људи заинтерсују. Млади, стари, небитно, свима је и најмање напрегање вијуга постало толико заморно да не желе ни да покушају.

Крај патетике, назад на рекурзију, језик и луткице. 

kej3m9.jpg

пре 21 минута, Juanito рече

назад на рекурзију

Можда глупо питање, ја сам мало тупава за математику :))) - да ли даље можемо да искористимо два сета бабушки, да имамо две јединице и њихове следбенике? Не знам, сваку бабушку као рецимо заграду?

Ако је глупо питање, нема везе, знам да сам тупсон, то сам потврдила вечерас и на једној другој теми :smeh1:

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...