Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Aleksandar Stojkovic

Bog kažnjava i nije jednak prema svima

Recommended Posts

Pre svega, da Bog nema jednake kriterijume može se shvatiti ako se sagleda prvorodni greh, pad, posrnuće. Naime, zašto je Bog dozvolio da satana kuša čoveka? Zašto čovek i Lucifer kao stvorena bića ne dobijaju identične okolnosti? Ko je satanu kušao kada se odlučio da se osamostali i odvoji od svetlosti? Kao svemoćan, Bog je mogao da satani zabrani pristup čoveku. Satanu niko nije kušao, pa onda ni čoveka niko ne bi trebalo da kuša, ako je Bogu toliko stalo do čovekove slobode. Čovek je trebalo da ima isti izbor kao i Lucifer. Znači, jedne okolnosti za Lučonošu, druge za Zemljanka.

Sličan argument bi mogao da važi i za svakog novorođenog čoveka – zašto bih ja nasledio palu prirodu? Nisam ja imao prilike da vidim i osetim rajsko stanje i da čujem zmijsko nagovoranje, pa da lepo za sebe izaberem kao što su Adam i Eva učinili? Zar Bog kao svemoćan nije mogao da omogući svakom novom čoveku isti izbor? Da svako dobije isto ,,duhovnije’’ , ,,prozračnije’’ , bespolno Adamovo I Evino telo, pa da lepo sam za sebe izabere?

No Adam pade, ali zašto opet sva tela nisu ista? Pa jedno ima dve ruke i dve noge, a drugo ima jednu ruku i nema noge? Ili neko može da vidi sunce i nebo, a drugome samo mrak. Neko može da čuje i stvara muziku, a neko nikada ne čuje ni glas svoje majke?

Pa kako možemo da kažemo da Bog ne kažnjava? Bog kažnjava nedužnu decu zbog grehova predaka koje nisu nikada videli niti su se pitali da im oni preci budu.

пре 2 часа, Aleksandar Stojkovic рече

Satanu niko nije kušao

Satanu je kušao Bog.Najlepši si,najsjaniji,nosilac moje svetlosti.Bi teo ti malo da budeš ja m?Ti nije krivo malo što ja volim te bedne smrtnike tamo na zemlji a tebe tako lepog ni ne gledam.Samo kažem ćuti i radi ono za šta sam te stvorio.I sunovrati se lučnonoša i postade satana opadač braće.I to nepovratno.Bez prava na pokajanje.:)))I gde je tu pravda za grešnika bez garda?:D

пре 2 минута, Natasa. рече

Ja ne verujem da su Adam i Eva stvarno postojali. Gledam to kao na mit o nastanku zla na svetu, tipa Pandorina kutija. Na neki način to mi je i priča o odrastanju, kao da se ponavlja kod svakog čoveka.

Onda možeš i Hrista da smatraš mitom jer njegova geneologija počinje i počiva na Adamu.Onda je i greh mit,pad je mit,Hristov otkup za isti itd.I da ne kažem da bi sve SZ pa i NZ ličnosti Biblije bile ustvari zasnovane na mitu kao i čitava hrišćanska teologija.

пре 33 минута, Natasa. рече

Ja ne verujem da su Adam i Eva stvarno postojali. Gledam to kao na mit o nastanku zla na svetu, tipa Pandorina kutija. Na neki način to mi je i priča o odrastanju, kao da se ponavlja kod svakog čoveka.

Onda ne važe ni proroštva o Mesiji, pa tako i novi zavet pada u vodu.

пре 35 минута, Kratos рече

Satanu je kušao Bog.Najlepši si,najsjaniji,nosilac moje svetlosti.Bi teo ti malo da budeš ja m?Ti nije krivo malo što ja volim te bedne smrtnike tamo na zemlji a tebe tako lepog ni ne gledam.Samo kažem ćuti i radi ono za šta sam te stvorio.I sunovrati se lučnonoša i postade satana opadač braće.I to nepovratno.Bez prava na pokajanje.:)))I gde je tu pravda za grešnika bez garda?:D

Bedni smrtnici na zemlji nisu ni postojali kad je najsjaniji angeo stvoren.

Управо сада, Aleksandar Stojkovic рече

Naravno. Prvo je Lucifer pao. Zato sam i pitao zašto je Bog dozvolio da čoveka kuša satana (Lucifer bivši), a njega niko nije kušao? Zašto čovek nije dobio iste okolnosti kao i angeli koje niko nije kušao? 

Onda je totalno besmisleno da čovek ispašta i trpi posledice njegovog pada.Drugo on je besmrtan,traje već vekovima,kuša ljude,otac pada,pobune protiv Boga a čovek je osuđen na smrtnost.Treće rečenicu iz Poslanica,da je kroz Adama ušao greh a kroz greh i smrt mož da okačiš onda mačku o rep.Ljudski rod je totalno nevin u tom slučaju a ispašta.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...