Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника

Препоручена порука

• Одговори 13.8k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

• Zoran Đurović

1565

• о.Горан

1423

• Ведран*

1372

• Bokisd

1152

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Аман, људи ви нисте нормални. Ја немам никакве сумње да је Бог створио свет, али то је вера. Читам књиге научника иако нисам такав (јесам научник у теологији), па ме одушевљава Ледерман, а прича о Вол

Добар дан! Да ли сте били добри?  Видим порађали сте се док сам био присилно одсутан.

Колега, није проблем шта ја знам и какав сам као патролог. Оно што је битно је да сам ја доктор са првог папског универзитета. И да мени докторат није поклоњен. То се ради тамо у Србији. Овде је Боси

Постоване слике

Поп је познат по томе што одговара на питања,:)) и зато да га сг приупитам: Зашто Григорије Богослов (не будала, како би га одмах поп опљунуо) каже да је Ева испала подчињена Адаму зато што је мушкарац писао Библију?

То ми одговори, мајчин сине!

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 сат, Zoran Đurović рече

Поп је познат по томе што одговара на питања,:)) и зато да га сг приупитам: Зашто Григорије Богослов (не будала, како би га одмах поп опљунуо) каже да је Ева испала подчињена Адаму зато што је мушкарац писао Библију?

То ми одговори, мајчин сине!

То ће биолошки лако да објасни.  :))

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 13 часа, Ведран* рече

То ће биолошки лако да објасни.  :))

men se cini da je Rakic posadio popa na zivince!12:smeha:

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 2 часа, Zoran Đurović рече

men se cini da je Rakic posadio popa na zivince!12:smeha:

Брига тебе Аво, попа теби приватно пише одговоре на сва твоја питања. 

А шта ћемо ми кукавни?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 17 минута, Ведран* рече

Брига тебе Аво, попа теби приватно пише одговоре на сва твоја питања. 

А шта ћемо ми кукавни?

Ava, ... Memoari... :citac:  (:smeh1:)...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Опет попов другар... https://www.blic.rs/vesti/drustvo/nove-optuzbe-protiv-sarlatana-podigli-su-kredit-i-prodali-njivu-da-bi-sestricu/kmm69tr

- Sestriću je rak grla konstatovan u novembru 2016. godine i on je želeo da ide da se leči kod Miroljuba Petrovića. Petrović mu je govorio: "Slušajte mene, ne slušajte te doktore debilane". Moj sestrić ga je poslušao i kupovao od njega godinu dana tinkture i 12 dana se lečio u njegovom centru kod Leskovca - kaže Ilievski.

Подесћа ли вас ово на нешто?:))

- Podigli smo kredit i prodali njivu kako bismo imali da Miroljubu platimo tinkture i boravak u centru. Moja sestra za tinkture za sina plaćala je 160 evra mesečno, dok je za 12 dana u centru dala 600 evra. Moja sestra je u velikoj depresiji, stalno ide Ristu na grob i mora da otplaćuje dugove u kojima se sada nalazi - dodaje Ilievski.

Aleksandar Ilievski obratio se Miroljubu Petroviću nakon smrti svog sestrića na šta mu je šarlatan sramno i bez trunke savesti odgovorio "vi ste nezahvalna osoba i nemojte više da mi se javljate".

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 4 часа, Zoran Đurović рече

Опет попов другар... https://www.blic.rs/vesti/drustvo/nove-optuzbe-protiv-sarlatana-podigli-su-kredit-i-prodali-njivu-da-bi-sestricu/kmm69tr

- Sestriću je rak grla konstatovan u novembru 2016. godine i on je želeo da ide da se leči kod Miroljuba Petrovića. Petrović mu je govorio: "Slušajte mene, ne slušajte te doktore debilane". Moj sestrić ga je poslušao i kupovao od njega godinu dana tinkture i 12 dana se lečio u njegovom centru kod Leskovca - kaže Ilievski.

Подесћа ли вас ово на нешто?:))

- Podigli smo kredit i prodali njivu kako bismo imali da Miroljubu platimo tinkture i boravak u centru. Moja sestra za tinkture za sina plaćala je 160 evra mesečno, dok je za 12 dana u centru dala 600 evra. Moja sestra je u velikoj depresiji, stalno ide Ristu na grob i mora da otplaćuje dugove u kojima se sada nalazi - dodaje Ilievski.

Aleksandar Ilievski obratio se Miroljubu Petroviću nakon smrti svog sestrića na šta mu je šarlatan sramno i bez trunke savesti odgovorio "vi ste nezahvalna osoba i nemojte više da mi se javljate".

Ima ih u crkvi puno, većina deklarirani vjernika naginju ovome  "sindromu".

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 3 часа, kopitar рече

Ima ih u crkvi puno, većina deklarirani vjernika naginju ovome  "sindromu".

Мене доживљавају као сотону кад их одвраћам са овог суманутог пута. Видео си попа како вришти кад му не допуштам да нам продаје суботарске форе. Кретардизам је јерес, иако не осуђена на неком васељенском сабору, али ми, који се разумемо у ове ствари, сасвим јасно их препознајемо. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 13 минута, Zoran Đurović рече

Мене доживљавају као сотону кад их одвраћам са овог суманутог пута. Видео си попа како вришти кад му не допуштам да нам продаје суботарске форе. Кретардизам је јерес, иако не осуђена на неком васељенском сабору, али ми, који се разумемо у ове ствари, сасвим јасно их препознајемо. 

U pravu si ovo je strašan problem u crkvi ali do sada niko jasno da ga prepozna i defininira, čak je moguće da je dobar dio crkvene povijesti to bila i normalna pojava. 

Jer kako normalni ljudi mogu napraviti raskol i nanijeti nesagledive posljedice za sve generacije ako nisu bili zaraženi ovim virusom.

Ovo je veliki posao što si započeo sa velikom dobrobiti za Crkvu.

Znam o čemu je riječ jer i sam doživljavam slične stvari sa "svetim" subotarskim katolicima.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

(moze sedevakantisti,...   :D)

Ovi likovi sa ovog sajta su super, ... pravi katolici tradicionalisti,... :D... slicno tradicionalistima na Istoku... nesto ovako zajednicko sa njima i nama .... :ljut:  :0120_angryy:  ... (nikog ne volemo'... :smeh1:

http://www.katolik.hr

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Поуке.орг - инфо,
      Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије, заједно са преосвећеном господом епископима: бањалучким Јефремом, бачким Иринејем и рашко-призренским Теодосијем, примио је 4. јуна 2021. године, у Патријаршијском двору у Београду г. Мирослава Лајчака, специјалог представника Европске уније за дијалог између Београда и Приштине, и г. Метју Палмера, специјалног изасланика Сједињених Америчких Држава за Западни Балкан.

У дугом и отвореном разговору представници Европске уније и Сједињених Америчких Држава су упознали Светејшег Патријарха и архијереје са активностима које предузимају ради наставка дијалога између представника Београда и Приштине. Истакли су и да се ангажују и на решавању проблема на нижем, општинском нивоу, као што је питање везано за статус и имовину манастира Високи Дечани, за захтев Приштине да се са листе угрожених споменика културе под заштитом Унеска уклоне манастири Пећка Патриjаршиjа, Високи Дечани и Грачаница, као и црква Богородице Љевишке у Призрену, за право слободе кретања, као и друга питања од највећег значаја за свакодневни живот Српске Православне Цркве и верног народа на Косову и Метохији.
      Посебно су истакли да су древни манастири, као што су Високи Дечани, Грачаница и други, за њих живи организми, а не само споменици културе и да тако треба и да остане. Нагласили да они не носе никаква готова и унапред припремљена решења или притиске, него да разговори које воде са Његовом Светошћу и архијерејима сведоче да желе поштено и праведно решење.
      Његова Светост Патријарх г. Порфирије и епископи су захвалили представницима Европске уније и Сједињених Америчких Држава на ангажовању, које може битно да олакша тежак живот свештенства, монаштва и српског православног народа на Косову и Метохији. „Њихову мисију, с обзиром на то да је заснована на дијалогу, доживљавамо као јеванђелску, јер као хришћани, сваког човека видимо као брата, као ближњег и стога смо увек спремни на дијалог. За нас су Косово и Метохија, Република Српска и Црна Гора од животне важности“, поручио је Патријарх и истакао да није непознаница да Владу у Приштини дијалог суштински не интересује, што убедљиво потврђују проблеми манастира Високи Дечани, захтев упућен УНЕСКУ и свакодневне тешкоће наше Цркве и народа широм јужне српске покрајине.
      Највиши представници Српске Православне Цркве су подржали дијалог, али не под условом да на било који начин угрожава или доводи у питање интересе Цркве, верног народа и државе Србије. Став Српске Православне Цркве је добро познат: ради се о незаконитој сецесији дела територије и не постоји начин да неко наметне такво решење које ће прихватити незакониту сецесију. Патријарх Порфирије је изнео став да кроз дијалог треба ићи ка европском решењу, које је у духу Европске уније, где границе омекшавају и постају мање важне. Српски архијереји су нагласили забринутост због односа приштинских власти према Српској Православној Цркви која доследно поштује тамошње законе: „Очекујемо да институције поштују Цркву, да не насрћу на наше име, наш идентитет, и порекло наших светиња“, истакaо је патријарх Порфирије и нарочито указао да Цркву не чине само парохијски и манастирски храмови, свештенство и монаштво, него верни народ који је прогнан из својих кућа и који не види могућност да оствари своја имовинска права уколико то не може и широм културног света познати манастир Високи Дечани упркос правоснажним пресудама правосудних органа. Косово и Метохија су за Србе оно што је Јерусалим за Јевреје, а Пећка Патријаршија за Српску Православну Цркву оно што је Ватикан за Католичку Цркву.

Извор: Инфо-служба СПЦ
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Председник Републике Србије г. Александар Вучић је угостио на ручку Његову Светост Патријарха српског г. Порфирија и епископе, учеснике Светог Архијерејског Сабора Српске православне цркве.

Како је предвиђено, Вучић и архијереји разговарали су, између осталог, о тренутној ситуацији на Косову и Метохији, положају српског народа у јужној покрајини, као и о српским светињама.
    • Од Milan Nikolic,
      Пролазио сам пре неки дан поред споменика и мислим се како би било лепо да се дружимо мало на том месту. Има ли неко заинтересован? Ја већ потврђујем да долазимо нас четворо.
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије служио је 24. априла 2021. године, на Лазареву суботу, свету архијерејску Литургију у нишком катедралном храму Силаска Светог Духа на апостоле, уз саслужење Преосвећене господе Епископа тимочког Илариона и нишког Арсенија.
      Повезане вести:
      Свечaни дочек Патријарха српског Порфирије у Нишу
      Свечано отварање Музеја црквених старина Православне Епархије нишке

Саслуживали су протојереј-ставрофор Милутин Тимотијевић, ректор Богословије „Светих Кирила и Методија“ у Нишу; протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, старешина Саборног храма у Нишу; протојереј-ставрофор Нанад Микић; јермонах Сава (Бундало); протојереј Миодраг Павловић, архијерејски намесник први нишки; протојереј Златко Василић, архијерејски намесник други нишки;, протосинђел Нектарије (Ђурић) и ђакони Радомир Врућинић, Вук Јовановић и Ђорђе Филиповић.
      После читања светог Јеванђеља беседио је Његова Светост Патријарх поучивши верне о великом празнику Васкрсења четвородневног Лазара.
      За десном певницом блажена и тропаре појали су протојереј Борислав Стаменковић, протојереј Дејан Крстић и протојереј Владица Савић, а одговарала је Нишка црквено-певачка дружина „Бранко“. 
      Литургију је красило присуство многобројних малишана који се празнику Врбици посебно радују. Велики број верних је узео учешће у духовном сабрању и причестило се Телом и Крвљу Христовом.
      Преосвећени Епископ нишки г. Арсеније обратио се на крају свете Евхаристије Његовој Светости Патријарху заблагодаривши му на очинском благослову који је својом посетом донео Епархији нишкој и у знак сећања на велики дан уручио Патријарху символичан дар братске љубави.

Извор: Радио Глас и Медијско-информативна служба Православне Епархије нишке
    • Од Иван Ц.,
      RTV Beseda · 21 04 2021 Nasi U Svetu - Marko Delic, Teolog
  • Креирај ново...