Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника

Препоручена порука

пре 4 часа, Zoran Đurović рече

Ава је био у Бечу, није као сеоски поп, па ме није било.

Гледај, "бити сељак" није у жаргонском говору одредница за географију већ за стање духа. Кад је неко простачина, није много бистар и сл. кажемо да је љаксе, невезано дал` је био по Бечу или није. У том смислу ти си љаксе на 10-ти степен. Много таквих љаксова се мота по Бечу, али нису се променили ни за милиметар, а ти се само мењаш, то да, ал` на горе :))... 

Е сад... Писао сам ти да ти нећу одговарати на твоје идиотске поруке јер су ме админи проверавали( па давали зелено светло за поруку, иако ми нису ускратили ниједну, то морам признати) иако нисам заслужио ја да будем санкционисан већ ти јер у твојим порукама овде све скупа кад се саберу нема ни једног промила интелигенције, то је све голо смеће. Међутим, када сам видео јуче да ми је та санкција укинута, онда сам решио да ипак наставим да пишем. Знам да ћеш ти наставити по старом, лажи, клевете итд., али уз аргументован приступ теми, морам признати да вреди и дељати такве самопроглашене "величине"( :))), у ствари интелектуалне патуљке као што си ти.

Тако да... Боље ти је да не пишеш више овде јер ћу те опет развалити у дискусијама и опет ћеш бити смешан и јадан :))

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 13.8k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

• Zoran Đurović

1565

• о.Горан

1423

• Ведран*

1372

• Bokisd

1152

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Аман, људи ви нисте нормални. Ја немам никакве сумње да је Бог створио свет, али то је вера. Читам књиге научника иако нисам такав (јесам научник у теологији), па ме одушевљава Ледерман, а прича о Вол

Добар дан! Да ли сте били добри?  Видим порађали сте се док сам био присилно одсутан.

Колега, није проблем шта ја знам и какав сам као патролог. Оно што је битно је да сам ја доктор са првог папског универзитета. И да мени докторат није поклоњен. То се ради тамо у Србији. Овде је Боси

Постоване слике

Поједини председници САД и њихови заменици о предавању креационизма у школама тј. уопштено о тој теми:

57c0bf0409d2935f0f8b4c76-750-562.jpg

Eisenhower's upbringing was "Steeped in Religion" by two devoutly religious parents (Bergman, 1998). Eisenhower stated that he was reared with "a deep Bible-centered faith" (Quoted in Gammon, 1969, pp. 3-4).

Eisenhower's religious background was River Brethren and a fellowship then called Bible Students. Both groups were strong creationists. Their first anti-Darwin book was an 1898 work titled The Bible Versus the Evolution Theory. In addition, the Bible Students published hundreds of articles that support creationism and are critical of Darwinism. Those who have studied Eisenhower's life conclude that he had an unshakable belief in the Bible teaching that God is the Creator and Sustainer of life (Hutchinson, 1954, p. 369; Bergman, 2000).

39_jimmy_carter.jpg

He added that he believed an "omnipotent Creator" created the "entire universe" (2005, p. 49). An example where he stressed the clear evidence for design in nature was in a 1989 letter to one of his "favorite writers on scientific subjects," Harvard Professor Stephen Jay Gould. Carter disagreed with Gould's conclusion that evolution was

like a tape going through a machine, with the results being attributable to a completely haphazard recording. I wrote him a private letter, expressing my belief that there had obviously been some logic or order in the process. He didn't respond directly, but subsequently quoted and slyly ridiculed my opinion in one of his monthly magazine articles (2005, pp. 49-50).

Carter added that "my own personal belief [was] that God created the universe" and not a blind watchmaker as taught by orthodox Darwinism.

40_ronald_reagan.jpg

Reagan then expressed his concern about teaching Humanism in public schools by paraphrasing John J. Dunphy from the Humanist magazine who wrote that "the battle for humankind's future will be waged and won in the public school classroom and the new faith of Humanism will replace the `rotting corpse of Christianity'." (Skinner, et al., 2003, p. 644). Some of Reagan's cabinet members also supported Reagan's view. For example, Reagan's Secretary of the Interior, James Watt, said that the issue in the Scopes trial

was not whether the doctrine of evolution should take the place of the Biblical account of Creation. The question was whether the theory of evolution could be discussed. . . . Scopes lost the trial. . . . Censorship was as wrong then as it is now. We believers in the Old Testament want the theories of both evolution and Creation taught. . . . Unfortunately, in many school systems, the liberals have now censored the teaching of Creation. Yet is censorship by liberals right and by conservatives wrong? (1985, pp. 109-110).

https://www.icr.org/article/presidential-support-for-creationism/

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 16 часа, о.Горан рече

Тако да... Боље ти је да не пишеш више овде јер ћу те опет развалити у дискусијама

Kako to mislis "opet"?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 8 минута, о.Горан рече

Поједини председници САД и њихови заменици о предавању креационизма у школама:

57c0bf0409d2935f0f8b4c76-750-562.jpg

Eisenhower's upbringing was "Steeped in Religion" by two devoutly religious parents (Bergman, 1998). Eisenhower stated that he was reared with "a deep Bible-centered faith" (Quoted in Gammon, 1969, pp. 3-4).

Eisenhower's religious background was River Brethren and a fellowship then called Bible Students. Both groups were strong creationists. Their first anti-Darwin book was an 1898 work titled The Bible Versus the Evolution Theory. In addition, the Bible Students published hundreds of articles that support creationism and are critical of Darwinism. Those who have studied Eisenhower's life conclude that he had an unshakable belief in the Bible teaching that God is the Creator and Sustainer of life (Hutchinson, 1954, p. 369; Bergman, 2000).

39_jimmy_carter.jpg

He added that he believed an "omnipotent Creator" created the "entire universe" (2005, p. 49). An example where he stressed the clear evidence for design in nature was in a 1989 letter to one of his "favorite writers on scientific subjects," Harvard Professor Stephen Jay Gould. Carter disagreed with Gould's conclusion that evolution was

like a tape going through a machine, with the results being attributable to a completely haphazard recording. I wrote him a private letter, expressing my belief that there had obviously been some logic or order in the process. He didn't respond directly, but subsequently quoted and slyly ridiculed my opinion in one of his monthly magazine articles (2005, pp. 49-50).

Carter added that "my own personal belief [was] that God created the universe" and not a blind watchmaker as taught by orthodox Darwinism.

40_ronald_reagan.jpg

Reagan then expressed his concern about teaching Humanism in public schools by paraphrasing John J. Dunphy from the Humanist magazine who wrote that "the battle for humankind's future will be waged and won in the public school classroom and the new faith of Humanism will replace the `rotting corpse of Christianity'." (Skinner, et al., 2003, p. 644). Some of Reagan's cabinet members also supported Reagan's view. For example, Reagan's Secretary of the Interior, James Watt, said that the issue in the Scopes trial

was not whether the doctrine of evolution should take the place of the Biblical account of Creation. The question was whether the theory of evolution could be discussed. . . . Scopes lost the trial. . . . Censorship was as wrong then as it is now. We believers in the Old Testament want the theories of both evolution and Creation taught. . . . Unfortunately, in many school systems, the liberals have now censored the teaching of Creation. Yet is censorship by liberals right and by conservatives wrong? (1985, pp. 109-110).

https://www.icr.org/article/presidential-support-for-creationism/

Jel znas sta me zanima... sto vi kreacionisti, antivakceri, gmo entuzijasti i ravnozemljasi uvek, ali uvek vadite citate i istrazivanja od pre 50 i vise godina? Majke mi ne mogu da skapiram taj rezon. Pazi, za nekakvo "pobijanje evolucije" ti nam ovde vadis sta su rekli Ajzenhauer, Regan i Dzim Karter, pa jel nije to malo nenormalno?

Brkas nauku i religiju. Religija se ne menja i nema nikakav problem da svoje teoloske stavove branis tekstom nekog teologa iz 13. veka, ali kako ne mozes da ukapiras da nauka ne funkcionise po tom principu?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 2 минута, cloudking рече

Kako to mislis "opet"?

Ми то кажемо у Цркви, опет и опет, паки и паки... Видећеш кад се мало посветиш правим стварима, кад одеш на неко богослужење и мало се посветиш ономе што чујеш тамо, размислиш мало о томе и сл. Јер овај теолошки сноб те ништа није научио овде, ни тебе ни Авокада, само вас је још више одвраћао од правих вредности...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Управо сада, cloudking рече

Jel znas sta me zanima... sto vi kreacionisti, antivakceri, gmo entuzijasti i ravnozemljasi uvek, ali uvek vadite citate i istrazivanja od pre 50 i vise godina? Majke mi ne mogu da skapiram taj rezon. Pazi, za nekakvo "pobijanje evolucije" ti nam ovde vadis sta su rekli Ajzenhauer, Regan i Dzim Karter, pa jel nije to malo nenormalno?

Brkas nauku i religiju. Religija se ne menja i nema nikakav problem da svoje teoloske stavove branis tekstom nekog teologa iz 13. veka, ali kako ne mozes da ukapiras da nauka ne funkcionise po tom principu?

Колико ти лупаш човече, превазишао си и сноба. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 4 минута, о.Горан рече

Ми то кажемо у Цркви, опет и опет, паки и паки... Видећеш кад се мало посветиш правим стварима, кад одеш на неко богослужење и мало се посветиш ономе што чујеш тамо, размислиш мало о томе и сл. Јер овај теолошки сноб те ништа није научио овде, ни тебе ни Авокада, само вас је још више одвраћао од правих вредности...

Ne, ne... ja starno hocu da mi objasnis taj fenomen. Kako je moguce da ti je vazno sta je o evoluciji reko ajzenhauer koji em nije naucnik, em je ziveo u vreme daleko manjeg naucnog znanja iz oblasti koje se ticu evolucije?

I avokado i ava su ti milion puta rekli, da nije problem da kritikujes evoluciju, to je ne samo u redu nego je i pozeljno, ali je mnogo smesno kad je kritikujes tako amaterski. Bukvalno ti je isto kao da setas gradom dok ti na celu stoji nalepnica "Duduk"

Slicna stvar- kao kada se boris protiv MHE zato sto ti je baba kao malom rekla da tu zivi drekavac... kapiras? Imas pravo da se boris ali si izabrao toliko smesan nacin da je malo problem normalnom coveku da to skonta...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Гледај... Ово су вечне теме, оно што каже Достојевски "проклета питања". Шта кажете ти и Авокадо је небитно, нарочито ти, он нешто и потрефи, а ти баш ништа, само дођеш овде да губиш своје и туђе време. Али добро, видиш и сам да ти одговорим на свако твоје 50-то јављање, чисто да се тема поврати од празних прича и да знате обојица где вам је место.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 5 минута, о.Горан рече

Гледај... Ово су вечне теме, оно што каже Достојевски "проклета питања". Шта кажете ти и Авокадо је небитно, нарочито ти, он нешто и потрефи, а ти баш ништа, само дођеш овде да губиш своје и туђе време. Али добро, видиш и сам да ти одговорим на свако твоје 50-то јављање, чисто да се тема поврати од празних прича и да знате обојица где вам је место.

Jel ti reko neko da je gordost jedan od zajebanijih grehova? :) 

Preporucujem ti da bacis pogled na pravoslavlje, ima zanimljivih stvari tamo...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 сат, о.Горан рече

Поједини председници САД и њихови заменици о предавању креационизма у школама

@о.Горан e, sledeći put kada ti se pokvari auto/ bajs pozovi mene da popravim. Imam sve potrebne kvalifikacije - ne vozim ni auto ni bicikl. Al što razvlačim kore za pitu!

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 сат, cloudking рече

Jel ti reko neko da je gordost jedan od zajebanijih grehova? :) 

Preporucujem ti da bacis pogled na pravoslavlje, ima zanimljivih stvari tamo...

Кад б и стигао од читања Јелене Вајт, Терзина, Мирољуба Петровића...:smeh1: 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 2 часа, Branka62 рече

@о.Горан e, sledeći put kada ti se pokvari auto/ bajs pozovi mene da popravim. Imam sve potrebne kvalifikacije - ne vozim ni auto ni bicikl. Al što razvlačim kore za pitu!

Наравно, чим лажови на овој теми који воле и бране лаж престану да лажу, простаци престану да шире простаклуке, а теолошки снобови престану да клеветају и лажу себе одмах те зовем :))...

А овај што лаже чим зине је све ово горе у једној персони, 3 у 1 :smeh1:...

Buy-Direct-Nescafe-Original-3-In-1.jpg

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Занимљиво тј. провидно је како поједини имају потпуно дволичне аршине. Па бар их мало ублажите тј. камуфлирајте да не буду толико провидни иначе бива смешно и јадно....

Сад неком смета што неко ко је високи политичар и самим тим окружен врло информисаним људима из свих бранши, разним саветницима, дакле кад исти има свој став о горепоменутој теми, као да не сме да га има, а не смета му када један овде лаже и клевета к`о да је дрогиран. У ствари, и јесте дрогиран најгором дрогом, а то је сопствени его, шупаљ к`о вакуум :))... Такође истима не смета што "мишљење" износе људи који ни један једини аргумент нису изнели, али као они сад имају неки свој став, непоткрепљен било чиме сем тиме што је "баш њихов" :smeh1:...

Када им износиш ставове православних теолога, не шарлатана као ово клеветало, него оних озбиљних-не ваља.

Када им износиш ставове професионалних научника са докторатима опет не ваља.

Сад кад износиш и мишљење и јавних личности ни то не ваља.

Што каже наш народ, нит` се тера нит` се води...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 11 минута, о.Горан рече

Наравно, чим

Zašto ćeš majstoricu za razvlačenje kora pozvati da ti popravlja auto/bajs samo pod odredjenim uslovima a diplomca Vojne akademije, ekonomistu/sociologa (koji se, nakon završene škole, bavio sportskim novinarstvom i glumom) i diplomca mornaričke akademije/inženjera bezuslovno prihvataš  kao poznavaoce problematike šta treba izučavati na časovima biologije?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Једна симпатична вест иако нема везе са темом, сем по називу овог бенда. Пар мојих добрих другара свира у овом бенду, освојили су прво место у Немачкој на једном такмичењу са својим албумом "Hunt":

Magazin “Cute and Dangerous”: Album “Hunt” benda Evolucija proglašen za album godine

U prethodnom periodu je u renomiranom nemačkom muzičkom magazinu “Cute and Dangerous” organizovan izbor za album godine.

Švajcarsko-srpski gothic metal bend Evolucija je učestvovao sa svojim najnovijim izdanjem pod nazivom “Hunt”, objavljenim 2018. godine za nemački Pure steel records.

U konkurenciji od preko 120 albuma iz celog sveta, glasovima publike album “Hunt” je proglašen za album godine.

“Iznenadjeni smo i oduševljeni što je naš album proglašen za album godine! Hvala svima na glasovima, izdvojenom vremenu i pažnji posvećenoj našoj muzici. Nasa želja je da muzikom širimo dobru energiju i ova nagrada je svakako korak u dobrom smeru!” – poručila je pevačica Ilana Marinjes.

Inače bend Evolucija čine: Vokal: Ilana Marinjes Von arx, Bas gitara: Dragiša Marinjes, Solo gitara: Stevan Miletić, Ritam gitara: Igor Miladinović i Bubnjevi: Aleksandar Kaštevarac

https://trecisvijet.com/magazin-cute-and-dangerous-album-hunt-benda-evolucija-proglasen-za-album-godine/?fbclid=IwAR2GAaQiHBEWmryZu0bWSQvonZkuIZ8ww2lTD0f-E1p5OFlgNYV14e4mqrQ

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Поуке.орг - инфо,
      Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије, заједно са преосвећеном господом епископима: бањалучким Јефремом, бачким Иринејем и рашко-призренским Теодосијем, примио је 4. јуна 2021. године, у Патријаршијском двору у Београду г. Мирослава Лајчака, специјалог представника Европске уније за дијалог између Београда и Приштине, и г. Метју Палмера, специјалног изасланика Сједињених Америчких Држава за Западни Балкан.

У дугом и отвореном разговору представници Европске уније и Сједињених Америчких Држава су упознали Светејшег Патријарха и архијереје са активностима које предузимају ради наставка дијалога између представника Београда и Приштине. Истакли су и да се ангажују и на решавању проблема на нижем, општинском нивоу, као што је питање везано за статус и имовину манастира Високи Дечани, за захтев Приштине да се са листе угрожених споменика културе под заштитом Унеска уклоне манастири Пећка Патриjаршиjа, Високи Дечани и Грачаница, као и црква Богородице Љевишке у Призрену, за право слободе кретања, као и друга питања од највећег значаја за свакодневни живот Српске Православне Цркве и верног народа на Косову и Метохији.
      Посебно су истакли да су древни манастири, као што су Високи Дечани, Грачаница и други, за њих живи организми, а не само споменици културе и да тако треба и да остане. Нагласили да они не носе никаква готова и унапред припремљена решења или притиске, него да разговори које воде са Његовом Светошћу и архијерејима сведоче да желе поштено и праведно решење.
      Његова Светост Патријарх г. Порфирије и епископи су захвалили представницима Европске уније и Сједињених Америчких Држава на ангажовању, које може битно да олакша тежак живот свештенства, монаштва и српског православног народа на Косову и Метохији. „Њихову мисију, с обзиром на то да је заснована на дијалогу, доживљавамо као јеванђелску, јер као хришћани, сваког човека видимо као брата, као ближњег и стога смо увек спремни на дијалог. За нас су Косово и Метохија, Република Српска и Црна Гора од животне важности“, поручио је Патријарх и истакао да није непознаница да Владу у Приштини дијалог суштински не интересује, што убедљиво потврђују проблеми манастира Високи Дечани, захтев упућен УНЕСКУ и свакодневне тешкоће наше Цркве и народа широм јужне српске покрајине.
      Највиши представници Српске Православне Цркве су подржали дијалог, али не под условом да на било који начин угрожава или доводи у питање интересе Цркве, верног народа и државе Србије. Став Српске Православне Цркве је добро познат: ради се о незаконитој сецесији дела територије и не постоји начин да неко наметне такво решење које ће прихватити незакониту сецесију. Патријарх Порфирије је изнео став да кроз дијалог треба ићи ка европском решењу, које је у духу Европске уније, где границе омекшавају и постају мање важне. Српски архијереји су нагласили забринутост због односа приштинских власти према Српској Православној Цркви која доследно поштује тамошње законе: „Очекујемо да институције поштују Цркву, да не насрћу на наше име, наш идентитет, и порекло наших светиња“, истакaо је патријарх Порфирије и нарочито указао да Цркву не чине само парохијски и манастирски храмови, свештенство и монаштво, него верни народ који је прогнан из својих кућа и који не види могућност да оствари своја имовинска права уколико то не може и широм културног света познати манастир Високи Дечани упркос правоснажним пресудама правосудних органа. Косово и Метохија су за Србе оно што је Јерусалим за Јевреје, а Пећка Патријаршија за Српску Православну Цркву оно што је Ватикан за Католичку Цркву.

Извор: Инфо-служба СПЦ
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Председник Републике Србије г. Александар Вучић је угостио на ручку Његову Светост Патријарха српског г. Порфирија и епископе, учеснике Светог Архијерејског Сабора Српске православне цркве.

Како је предвиђено, Вучић и архијереји разговарали су, између осталог, о тренутној ситуацији на Косову и Метохији, положају српског народа у јужној покрајини, као и о српским светињама.
    • Од Milan Nikolic,
      Пролазио сам пре неки дан поред споменика и мислим се како би било лепо да се дружимо мало на том месту. Има ли неко заинтересован? Ја већ потврђујем да долазимо нас четворо.
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије служио је 24. априла 2021. године, на Лазареву суботу, свету архијерејску Литургију у нишком катедралном храму Силаска Светог Духа на апостоле, уз саслужење Преосвећене господе Епископа тимочког Илариона и нишког Арсенија.
      Повезане вести:
      Свечaни дочек Патријарха српског Порфирије у Нишу
      Свечано отварање Музеја црквених старина Православне Епархије нишке

Саслуживали су протојереј-ставрофор Милутин Тимотијевић, ректор Богословије „Светих Кирила и Методија“ у Нишу; протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, старешина Саборног храма у Нишу; протојереј-ставрофор Нанад Микић; јермонах Сава (Бундало); протојереј Миодраг Павловић, архијерејски намесник први нишки; протојереј Златко Василић, архијерејски намесник други нишки;, протосинђел Нектарије (Ђурић) и ђакони Радомир Врућинић, Вук Јовановић и Ђорђе Филиповић.
      После читања светог Јеванђеља беседио је Његова Светост Патријарх поучивши верне о великом празнику Васкрсења четвородневног Лазара.
      За десном певницом блажена и тропаре појали су протојереј Борислав Стаменковић, протојереј Дејан Крстић и протојереј Владица Савић, а одговарала је Нишка црквено-певачка дружина „Бранко“. 
      Литургију је красило присуство многобројних малишана који се празнику Врбици посебно радују. Велики број верних је узео учешће у духовном сабрању и причестило се Телом и Крвљу Христовом.
      Преосвећени Епископ нишки г. Арсеније обратио се на крају свете Евхаристије Његовој Светости Патријарху заблагодаривши му на очинском благослову који је својом посетом донео Епархији нишкој и у знак сећања на велики дан уручио Патријарху символичан дар братске љубави.

Извор: Радио Глас и Медијско-информативна служба Православне Епархије нишке
    • Од Иван Ц.,
      RTV Beseda · 21 04 2021 Nasi U Svetu - Marko Delic, Teolog
  • Креирај ново...