Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника

Препоручена порука

• Одговори 13.8k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

• Zoran Đurović

1565

• о.Горан

1423

• Ведран*

1372

• Bokisd

1152

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Аман, људи ви нисте нормални. Ја немам никакве сумње да је Бог створио свет, али то је вера. Читам књиге научника иако нисам такав (јесам научник у теологији), па ме одушевљава Ледерман, а прича о Вол

Добар дан! Да ли сте били добри?  Видим порађали сте се док сам био присилно одсутан.

Колега, није проблем шта ја знам и какав сам као патролог. Оно што је битно је да сам ја доктор са првог папског универзитета. И да мени докторат није поклоњен. То се ради тамо у Србији. Овде је Боси

Постоване слике

пре 11 минута, Рапсоди рече

У оквиру једне врсте постоје различитости. Да би постали водоземци, тренутно абрака дабра би морало да се деси. Дводихалице ће увек бите рибе дводихалице, као што ће , мрзи ме да гудлам, не знам тачно како се зову  те рибе, које могу од 6 до 8 сатида буду ван воде, исто бити рибе у вијек вијекова и ништа ми не говори у прилог еволуцији то што могу да бораве и на копну. 

пре 27 минута, Рапсоди рече

Али од њих никада неће бити водоземци, а ви живи били па видели и дочекали....пошто верујете у бајке. :smeh1:

Mešaš različite argumente tj. primedbe... niko ti ne pominje današnje dvodihalice kao pretke vodozemaca, već kao odgovor na tvoju hipotezu da riba ne može da ima sistem za disanje koji funkcioniše i na kopnu i u vodi... već da može da ima samo jedno ili drugo... te da je usled toga izlazak na kopno nemoguć jer je potrebno da biće koje do tada ima sistem za disanje koji isključivo funkcioniše u vodi, mora odjednom uz abrakadabra da stekne sistem za disanje koji isključivo funkcioniše na kopnu... primerom dvodihalica ti se ukazuje na to da realnost sasvim očigledno demantuje tu tvoju hipotezu...

Цитат

Ако су некада неке птице имале зубе, мени такав податак каже да су то птице које су некада имале зубе....ваама овај податак очигледно говори нешто сасвим друго.

Nije samo to... nije u pitanju samo jedan podatak koji govori u prilog tome da su ptice potomci dinosaurusa... nije nikada u pitanju samo jedan podatak, iako je naravno omiljena kreacionistička besmislena zabava da posmatraju neki podatak izolovano od svih ostalih...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 5 минута, Рапсоди рече

Да а што нисте оба на задушницама ....:D ја имам оправдање, морам да радим, па идем после. Ви треба да сте у цик зоре...:)

1) ја сам по новом, 2) возим се на столици да се попишам... и још се плашим кад ме бол прободе да се не онесвестим и сломим главу...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 20 минута, о.Горан рече

Сад је мислим свима јасно, сем овима што никако да им буде јасно :)), зашто пропагатори бајке бацају дрвље и камење на научнике који су креационисти и ИД заступници. У ствари, ти други су прави научници, док су ови најобичнији шарлатани и манипулатори. Као што рекох, најбеднија ствар на свету је манипулисање и индоктринација деце, а то се ради деценијама а да нико за те лажи није одговарао. Кад се лажи без покајања нагомилају добијамо оно што се данас дешава по школама, дрога, мобинг, туче, дрскост на све стране. Нешто мало изађе у јавност од тих дечјих бахатости али 99% се заташка. 

Reče sveštenik koji, pored brojnih drugih laži, laže čak i o tome šta piše u Bibliji. (dokaz)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 4 минута, Avocado рече

Mešaš različite argumente tj. primedbe... niko ti ne pominje današnje dvodihalice kao pretke vodozemaca, već kao odgovor na tvoju hipotezu da riba ne može da ima sistem za disanje koji funkcioniše i na kopnu i u vodi... već da može da ima samo jedno ili drugo... te da je usled toga izlazak na kopno nemoguć jer je potrebno da biće koje do tada ima sistem za disanje koji isključivo funkcioniše u vodi, mora odjednom uz abrakadabra da stekne sistem za disanje koji isključivo funkcioniše na kopnu... primerom dvodihalica ti se ukazuje na to da realnost sasvim očigledno demantuje tu tvoju hipotezu...

Не него ви нисте правилно разумели.Већина риба не. То су ипак ретке врсте, и та њихова различитос ништа не говори ни о чему, само о томе да су то биле, јесу и остаће рибе које имаку двојако дисање.  

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 12 часа, Zoran Đurović рече

наравно да садаклласична ТЕ се не бави овим, али дарвин јесте

Па наравно. Кад су видели да ту бајка самоорганизације ћелије не пролази ни код најтврдокорнијих присталица( читај-оних који не размишљају својом главом), онда су као одвојили абиогенезу од еволуције да лакше продају маглу неупућенима :smeh1:...

Класични трикови али неки никако да укапирају магију :)). Нпр. неко укапира како се врши мађионичарски трик из прве, рецимо неки са картама

s431054849200788171_p4_i2_w777.jpeg

неко укапира кад му објасниш, а неко као Авокадо и слични ни кад му га више пута објасниш:))

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 минут, Avocado рече

Reče sveštenik koji, pored brojinuh drugih laži, laže čak i o tome šta piše u Bibliji. (dokaz)

е, а јеси ли приметио како се ућутао на фосил рајске змије са ногама? јер он замишља све као абрака-дабра, па Бог као одмах одсекао ноге змији! фосили га демантовали односно показали да кретардски (што је неодрживо) чита Библију. човек нема везе са животом. да је мало читао Оце па да разуме Писмо; не, он слуша тату дрТмрТ...:pop: 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 3 минута, Рапсоди рече

Не него ви нисте правилно разумели.Већина риба не. То су ипак ретке врсте,

Ne znam šta nismo pravilno razumeli? Slažem se da većina riba ne može da diše na kopnu i u vodi... slažem se da su u pitanju retke vrste....

пре 3 минута, Рапсоди рече

и та њихова различитос ништа не говори ни о чему, само о томе да су то биле, јесу и остаће рибе које имаку двојако дисање.  

Jel njihova različitost govori ili ne govori o tome da neke (retke) vrste riba mogu da imaju sistem za disanje koji funkcioniše i u vodi i na kopnu?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 2 минута, о.Горан рече

еко укапира кад му објасниш, а неко као Авокадо и слични ни кад му га више пута објасниш:))

теби је авокадо безброј пута ставио до знања, али ти настављаш са лажима и подметачинама. Шта би са оним фосилима ногатих змија?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 17 минута, Avocado рече

Ali, govorimo o tome, da se od istih organa za disanje prave drugi organi za disanje, ne paralelni ( organi )

Da li je onda dvodihalica  dobar primer za TE, jer, sam kazes,....da dvodihalice nisu primer za pretke vodozemaca.... znaci, paralelni organi odpadaju kao primer za TE,...moraju isti organi za disanje da se transformisu po evoluciji...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 8 часа, Ведран* рече

Иване, папе ти, јеси ли ти нешто попио вечерас?

12:smeha:

Писао је Хју Еверет о паралелним универзумима.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 8 минута, Bokisd рече

Ali, govorimo o tome, da se od istih organa za disanje prave drugi organi za disanje, ne paralelni ( organi )

Ne govorimo o tome... opet si uspeo da potpuno promašiš to o čemu se govori... radi moje radoznalosti, jel bi mogao da citiraš neki deo neke prethodne poruke iz koje si izvukao zaključak da o tome govorimo?

Da li je onda dvodihalica  dobar primer za TE, jer, sam kazes,....da dvodihalice nisu primer za pretke vodozemaca....

Ne zato što imaju bitno drugačiji sistem za disanje od predaka tetrapoda, već iz drugih razloga...

znaci, paralelni organi odpadaju kao primer za TE,...moraju isti organi za disanje da se transformisu po evoluciji...

Ne znam odakle ti takva ideja...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 16 минута, Zoran Đurović рече

теби је авокадо безброј пута ставио до знања,

Jel to ona fora: "Kako se kulturno nekom kaže: ....em te u mozak?"  ;)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 44 минута, Zoran Đurović рече

што ти ниси на задушнице?

Шта ли се ти секираш где сам ја, боље укључи мозак за ову тему овде пошто си пук`о ко бас. Са све овима што никако да укапирају трик :)).

Јутрос сам служио, моја је чреда, а затим служио и помен покојницима, неких 70-так имена је било.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 11 минута, Avocado рече

Ne govorimo o tome... opet si uspeo da potpuno promašiš to o čemu se govori... radi moje radoznalosti, jel bi mogao da citiraš neki deo neke prethodne poruke iz koje si izvukao zaključak da o tome govorimo?

Ne zato što imaju bitno drugačiji sistem za disanje od predaka tetrapoda, već iz drugih razloga...

Ne znam odakle ti takva ideja...

Pa, govorimo o tome da ribe moraju da disu na kopnu , da se transformisu organi za disanje, zar ne ?

Jednostavno, ako je primer dvodihalica za TE ( a, nije, sam si rekao,... :D ), onda bi posle stotina miliona godina evolucije imali milione primera prelaznih fosila sa dvostrukim organima za disanje,..

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Поуке.орг - инфо,
      Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије, заједно са преосвећеном господом епископима: бањалучким Јефремом, бачким Иринејем и рашко-призренским Теодосијем, примио је 4. јуна 2021. године, у Патријаршијском двору у Београду г. Мирослава Лајчака, специјалог представника Европске уније за дијалог између Београда и Приштине, и г. Метју Палмера, специјалног изасланика Сједињених Америчких Држава за Западни Балкан.

У дугом и отвореном разговору представници Европске уније и Сједињених Америчких Држава су упознали Светејшег Патријарха и архијереје са активностима које предузимају ради наставка дијалога између представника Београда и Приштине. Истакли су и да се ангажују и на решавању проблема на нижем, општинском нивоу, као што је питање везано за статус и имовину манастира Високи Дечани, за захтев Приштине да се са листе угрожених споменика културе под заштитом Унеска уклоне манастири Пећка Патриjаршиjа, Високи Дечани и Грачаница, као и црква Богородице Љевишке у Призрену, за право слободе кретања, као и друга питања од највећег значаја за свакодневни живот Српске Православне Цркве и верног народа на Косову и Метохији.
      Посебно су истакли да су древни манастири, као што су Високи Дечани, Грачаница и други, за њих живи организми, а не само споменици културе и да тако треба и да остане. Нагласили да они не носе никаква готова и унапред припремљена решења или притиске, него да разговори које воде са Његовом Светошћу и архијерејима сведоче да желе поштено и праведно решење.
      Његова Светост Патријарх г. Порфирије и епископи су захвалили представницима Европске уније и Сједињених Америчких Држава на ангажовању, које може битно да олакша тежак живот свештенства, монаштва и српског православног народа на Косову и Метохији. „Њихову мисију, с обзиром на то да је заснована на дијалогу, доживљавамо као јеванђелску, јер као хришћани, сваког човека видимо као брата, као ближњег и стога смо увек спремни на дијалог. За нас су Косово и Метохија, Република Српска и Црна Гора од животне важности“, поручио је Патријарх и истакао да није непознаница да Владу у Приштини дијалог суштински не интересује, што убедљиво потврђују проблеми манастира Високи Дечани, захтев упућен УНЕСКУ и свакодневне тешкоће наше Цркве и народа широм јужне српске покрајине.
      Највиши представници Српске Православне Цркве су подржали дијалог, али не под условом да на било који начин угрожава или доводи у питање интересе Цркве, верног народа и државе Србије. Став Српске Православне Цркве је добро познат: ради се о незаконитој сецесији дела територије и не постоји начин да неко наметне такво решење које ће прихватити незакониту сецесију. Патријарх Порфирије је изнео став да кроз дијалог треба ићи ка европском решењу, које је у духу Европске уније, где границе омекшавају и постају мање важне. Српски архијереји су нагласили забринутост због односа приштинских власти према Српској Православној Цркви која доследно поштује тамошње законе: „Очекујемо да институције поштују Цркву, да не насрћу на наше име, наш идентитет, и порекло наших светиња“, истакaо је патријарх Порфирије и нарочито указао да Цркву не чине само парохијски и манастирски храмови, свештенство и монаштво, него верни народ који је прогнан из својих кућа и који не види могућност да оствари своја имовинска права уколико то не може и широм културног света познати манастир Високи Дечани упркос правоснажним пресудама правосудних органа. Косово и Метохија су за Србе оно што је Јерусалим за Јевреје, а Пећка Патријаршија за Српску Православну Цркву оно што је Ватикан за Католичку Цркву.

Извор: Инфо-служба СПЦ
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Председник Републике Србије г. Александар Вучић је угостио на ручку Његову Светост Патријарха српског г. Порфирија и епископе, учеснике Светог Архијерејског Сабора Српске православне цркве.

Како је предвиђено, Вучић и архијереји разговарали су, између осталог, о тренутној ситуацији на Косову и Метохији, положају српског народа у јужној покрајини, као и о српским светињама.
    • Од Milan Nikolic,
      Пролазио сам пре неки дан поред споменика и мислим се како би било лепо да се дружимо мало на том месту. Има ли неко заинтересован? Ја већ потврђујем да долазимо нас четворо.
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије служио је 24. априла 2021. године, на Лазареву суботу, свету архијерејску Литургију у нишком катедралном храму Силаска Светог Духа на апостоле, уз саслужење Преосвећене господе Епископа тимочког Илариона и нишког Арсенија.
      Повезане вести:
      Свечaни дочек Патријарха српског Порфирије у Нишу
      Свечано отварање Музеја црквених старина Православне Епархије нишке

Саслуживали су протојереј-ставрофор Милутин Тимотијевић, ректор Богословије „Светих Кирила и Методија“ у Нишу; протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, старешина Саборног храма у Нишу; протојереј-ставрофор Нанад Микић; јермонах Сава (Бундало); протојереј Миодраг Павловић, архијерејски намесник први нишки; протојереј Златко Василић, архијерејски намесник други нишки;, протосинђел Нектарије (Ђурић) и ђакони Радомир Врућинић, Вук Јовановић и Ђорђе Филиповић.
      После читања светог Јеванђеља беседио је Његова Светост Патријарх поучивши верне о великом празнику Васкрсења четвородневног Лазара.
      За десном певницом блажена и тропаре појали су протојереј Борислав Стаменковић, протојереј Дејан Крстић и протојереј Владица Савић, а одговарала је Нишка црквено-певачка дружина „Бранко“. 
      Литургију је красило присуство многобројних малишана који се празнику Врбици посебно радују. Велики број верних је узео учешће у духовном сабрању и причестило се Телом и Крвљу Христовом.
      Преосвећени Епископ нишки г. Арсеније обратио се на крају свете Евхаристије Његовој Светости Патријарху заблагодаривши му на очинском благослову који је својом посетом донео Епархији нишкој и у знак сећања на велики дан уручио Патријарху символичан дар братске љубави.

Извор: Радио Глас и Медијско-информативна служба Православне Епархије нишке
    • Од Иван Ц.,
      RTV Beseda · 21 04 2021 Nasi U Svetu - Marko Delic, Teolog
  • Креирај ново...