Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника

Препоручена порука

пре 1 минут, Paradoksologija рече

I mi :)

Ма иди бегај. Ем смо животиње, ем прелазна врста. Ће нам се шлогну ови саблажњиви. :smeh1:

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 13.8k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

• Zoran Đurović

1565

• о.Горан

1423

• Ведран*

1372

• Bokisd

1152

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Аман, људи ви нисте нормални. Ја немам никакве сумње да је Бог створио свет, али то је вера. Читам књиге научника иако нисам такав (јесам научник у теологији), па ме одушевљава Ледерман, а прича о Вол

Добар дан! Да ли сте били добри?  Видим порађали сте се док сам био присилно одсутан.

Колега, није проблем шта ја знам и какав сам као патролог. Оно што је битно је да сам ја доктор са првог папског универзитета. И да мени докторат није поклоњен. То се ради тамо у Србији. Овде је Боси

Постоване слике

1 hour ago, cloudking рече

Da.

Vrste nisu ovo:

213744-342x342-Color-wheel.jpg

nego ovo:

RGB-wheel1.jpeg

I dobro, sta je u centru te sarene tepsije?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 2 минута, drvce рече

I dobro, sta je u centru te sarene tepsije?

U centru šarene saksije je drvce života :D

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
1 hour ago, Ведран* рече
пре 2 часа, Lady Godiva рече

Боки, шта за тебе представња прелаз из врсте у другу врсту? Како знамо да су неке јединке иста/различита врста?

Када изгуби ноге није нова врста, када добије ноге јесте нова врста. :))

:D

Joj, pa, imali smo noge, mogla je zmija da dobije umesto nogu, recimo, krila i da poleti i da imamo novu vrstu po TE ,....i, po pismu,... :smeh1:

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 7 минута, Bokisd рече

Joj, pa, imali smo noge, mogla je zmija da dobije umesto nogu, recimo, krila i da poleti i da imamo novu vrstu po TE ,....i, po pismu,... :smeh1:

По био-гео-тео-логији попа Горана, та летећа змија, потопмак нелетећих змија, бих био ја - "пород аспидин". 12:smeha:

Сасвим нова врста. :))

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
On 3.10.2018. at 17:38, Јанко рече

Хајде да ти објасним као ЕТФовац.

Бесконачно није препрека. Са тим баратамо у диференцијалима и интегралима.

Јанко, ниси ти овде уопште разумео оца Горана. Не говори он о бесконачности која се користи у анализи и која је квантитативно неиздиференцирана. Он говори о трансфинитним бројевима. То јест о мерама потенције бесконачних скупова. И хоће да каже да се алеф нула и број континуума разликују иако су оба бесконачна тако да је број континуума већи од алефа нула. Имаш ту и хипотезу континуума која је за сада нерешива за људкси ум...ваљда је на то мислио.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
On 3.10.2018. at 17:58, Јанко рече

Дакле, бића су фул-функционална за све стварности збирно.

Нисам сигуран да те разумем...јел мислиш на бића која постоје у свим могућим световима? Али то су онда нужна бића. Или мислиш пак на дупликате, односно двојнике по могућим световима?

и у свакој од паралелних стварности (које зависе од наших слободних избора)

Али самим чином слободног избора долази до колапса свих могућих стварности у једну актуалну. Тј. до колапса таласне функције.

А реалност је трен-за-треном, тј збир диференцијалних вредности тих паралелних стварности зависно од наших слободних избора.

? Да не мислиш на извод таласне функције?

И требао си ово мало конкретније и боље да му  објасниш. Овако не видим шта си тачно хтео рећи. А и ја тачно не разумем.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
On 4.10.2018. at 13:26, Zoran Đurović рече

Благодатни огањ не постоји. Курајев сасвим јасно изнео седочанства Јерусалимског Патријарха

Па кад каже Курајев:ani_biggrin:...мора бити да је тако и никако другачије...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
On 4.10.2018. at 14:05, Кратос рече

Znači Crkva laže,stub istine je ustvari lažov?

Нормално...Црква лаже, само падрова пинк екулибанска секта прича истину.:ani_biggrin:. Није ни свестан у какве хуле упада.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Разумео.

Знаш где је друга квака? У слободи.

АКО направи после мотора напред ( који се показао као лош) мотор напред, онда је ОЧИГЛЕДНО ИНТЕРВЕНЦИЈА, тј ЗНАШ да има Бога, не верујеш. Отпада слобода да му кажеш ТИ НЕ ПОСТОЈИШ, јер ЗНАШ да постоји.

Е сад прва квака. Интелигентни дизајнер је (просто теоријски разматрамо) направио мултиверзум и у свакој од паралелних стварности (које зависе од наших слободних избора) неке од карактеристика тих бића имају своју функцију. Дакле, бића су фул-функционална за све стварности збирно. Појединачно, изгледају слабо функционална... А реалност је трен-за-треном, тј збир диференцијалних вредности тих паралелних стварности зависно од наших слободних избора.

Теоријски разматрамо...

Ааа, сад мислим да разумем. Ти стојиш ма позицији Еверетове интерпретације колапса таласне функције па хоћеш да кажеш да су бића створена како треба у збиру свих историја иначе не. Не мислим да је то начин да се функционално Божје стварање усклади са еволуцијом, јер не видим било какав физички смисао квантног мултиверзума. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 51 минута, Ivan Marković рече

Ааа, сад мислим да разумем. Ти стојиш ма позицији Еверетове интерпретације колапса таласне функције

Иване, папе ти, јеси ли ти нешто попио вечерас?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 9 часа, Zoran Đurović рече

Овде са може мало приближити и Ј извештај, јер Бог није обликовао елементе у неку статуу од блата која би била нежива, него је била животиња, али јој онда удувава дах у ноздрве и он постаје свесно, разумно биће. 

Попе каже се: "да створимо човека по лику нашему и по подобију нашему". Тако да ти се човек никако не у клапа у т.е.

А ти пази да својом философијом не похулиш мало ако већ ниси.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 7 часа, Bokisd рече

пре 7 часа, Ведран* рече

По био-гео-тео-логији попа Горана, та летећа змија, потопмак нелетећих змија, бих био ја - "пород аспидин". 12:smeha:

Сасвим нова врста. :))

Postoji vrsta zmija kija je eviluirala jedrenje sa drveta na drvo. Rasiri svoju kozu koja sluzi kao jedro, spljosti se po duzini i prelebdi s jednog drveta na drugo.

Na telefonu sam, mora sami proverite dal vas lazem...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 6 минута, cloudking рече

Postoji vrsta zmija kija je eviluirala jedrenje sa drveta na drvo. Rasiri svoju kozu koja sluzi kao jedro, spljosti se po duzini i prelebdi s jednog drveta na drugo.

знам за ове летеће змије.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 6 минута, cloudking рече

Е та нема везе са мном. Та ми није нешто чиста, чим се пентра и лети по дрвећу познања.

Те нису еволуирале. :)))

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Поуке.орг - инфо,
      Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије, заједно са преосвећеном господом епископима: бањалучким Јефремом, бачким Иринејем и рашко-призренским Теодосијем, примио је 4. јуна 2021. године, у Патријаршијском двору у Београду г. Мирослава Лајчака, специјалог представника Европске уније за дијалог између Београда и Приштине, и г. Метју Палмера, специјалног изасланика Сједињених Америчких Држава за Западни Балкан.

У дугом и отвореном разговору представници Европске уније и Сједињених Америчких Држава су упознали Светејшег Патријарха и архијереје са активностима које предузимају ради наставка дијалога између представника Београда и Приштине. Истакли су и да се ангажују и на решавању проблема на нижем, општинском нивоу, као што је питање везано за статус и имовину манастира Високи Дечани, за захтев Приштине да се са листе угрожених споменика културе под заштитом Унеска уклоне манастири Пећка Патриjаршиjа, Високи Дечани и Грачаница, као и црква Богородице Љевишке у Призрену, за право слободе кретања, као и друга питања од највећег значаја за свакодневни живот Српске Православне Цркве и верног народа на Косову и Метохији.
      Посебно су истакли да су древни манастири, као што су Високи Дечани, Грачаница и други, за њих живи организми, а не само споменици културе и да тако треба и да остане. Нагласили да они не носе никаква готова и унапред припремљена решења или притиске, него да разговори које воде са Његовом Светошћу и архијерејима сведоче да желе поштено и праведно решење.
      Његова Светост Патријарх г. Порфирије и епископи су захвалили представницима Европске уније и Сједињених Америчких Држава на ангажовању, које може битно да олакша тежак живот свештенства, монаштва и српског православног народа на Косову и Метохији. „Њихову мисију, с обзиром на то да је заснована на дијалогу, доживљавамо као јеванђелску, јер као хришћани, сваког човека видимо као брата, као ближњег и стога смо увек спремни на дијалог. За нас су Косово и Метохија, Република Српска и Црна Гора од животне важности“, поручио је Патријарх и истакао да није непознаница да Владу у Приштини дијалог суштински не интересује, што убедљиво потврђују проблеми манастира Високи Дечани, захтев упућен УНЕСКУ и свакодневне тешкоће наше Цркве и народа широм јужне српске покрајине.
      Највиши представници Српске Православне Цркве су подржали дијалог, али не под условом да на било који начин угрожава или доводи у питање интересе Цркве, верног народа и државе Србије. Став Српске Православне Цркве је добро познат: ради се о незаконитој сецесији дела територије и не постоји начин да неко наметне такво решење које ће прихватити незакониту сецесију. Патријарх Порфирије је изнео став да кроз дијалог треба ићи ка европском решењу, које је у духу Европске уније, где границе омекшавају и постају мање важне. Српски архијереји су нагласили забринутост због односа приштинских власти према Српској Православној Цркви која доследно поштује тамошње законе: „Очекујемо да институције поштују Цркву, да не насрћу на наше име, наш идентитет, и порекло наших светиња“, истакaо је патријарх Порфирије и нарочито указао да Цркву не чине само парохијски и манастирски храмови, свештенство и монаштво, него верни народ који је прогнан из својих кућа и који не види могућност да оствари своја имовинска права уколико то не може и широм културног света познати манастир Високи Дечани упркос правоснажним пресудама правосудних органа. Косово и Метохија су за Србе оно што је Јерусалим за Јевреје, а Пећка Патријаршија за Српску Православну Цркву оно што је Ватикан за Католичку Цркву.

Извор: Инфо-служба СПЦ
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Председник Републике Србије г. Александар Вучић је угостио на ручку Његову Светост Патријарха српског г. Порфирија и епископе, учеснике Светог Архијерејског Сабора Српске православне цркве.

Како је предвиђено, Вучић и архијереји разговарали су, између осталог, о тренутној ситуацији на Косову и Метохији, положају српског народа у јужној покрајини, као и о српским светињама.
    • Од Milan Nikolic,
      Пролазио сам пре неки дан поред споменика и мислим се како би било лепо да се дружимо мало на том месту. Има ли неко заинтересован? Ја већ потврђујем да долазимо нас четворо.
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије служио је 24. априла 2021. године, на Лазареву суботу, свету архијерејску Литургију у нишком катедралном храму Силаска Светог Духа на апостоле, уз саслужење Преосвећене господе Епископа тимочког Илариона и нишког Арсенија.
      Повезане вести:
      Свечaни дочек Патријарха српског Порфирије у Нишу
      Свечано отварање Музеја црквених старина Православне Епархије нишке

Саслуживали су протојереј-ставрофор Милутин Тимотијевић, ректор Богословије „Светих Кирила и Методија“ у Нишу; протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, старешина Саборног храма у Нишу; протојереј-ставрофор Нанад Микић; јермонах Сава (Бундало); протојереј Миодраг Павловић, архијерејски намесник први нишки; протојереј Златко Василић, архијерејски намесник други нишки;, протосинђел Нектарије (Ђурић) и ђакони Радомир Врућинић, Вук Јовановић и Ђорђе Филиповић.
      После читања светог Јеванђеља беседио је Његова Светост Патријарх поучивши верне о великом празнику Васкрсења четвородневног Лазара.
      За десном певницом блажена и тропаре појали су протојереј Борислав Стаменковић, протојереј Дејан Крстић и протојереј Владица Савић, а одговарала је Нишка црквено-певачка дружина „Бранко“. 
      Литургију је красило присуство многобројних малишана који се празнику Врбици посебно радују. Велики број верних је узео учешће у духовном сабрању и причестило се Телом и Крвљу Христовом.
      Преосвећени Епископ нишки г. Арсеније обратио се на крају свете Евхаристије Његовој Светости Патријарху заблагодаривши му на очинском благослову који је својом посетом донео Епархији нишкој и у знак сећања на велики дан уручио Патријарху символичан дар братске љубави.

Извор: Радио Глас и Медијско-информативна служба Православне Епархије нишке
    • Од Иван Ц.,
      RTV Beseda · 21 04 2021 Nasi U Svetu - Marko Delic, Teolog
  • Креирај ново...