Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника

Препоручена порука

Сада иде тешка артиљерија! Пошто ови што не читају ништа мисле да сам ја скроз оригиналан. Нажалост моју, нисам. Августин помиње неке који веле да је дошао у телу Христос Авраму. Њему је пак то била чудна идеја јер је хтео да стави 3 божанске персоне на исти ниво.  

Да видимо шта веле неки од тих, а имамо Јевсевија Кесаријског. По Писму, вели он, Авраам, седећи под дубом Мавријским, видео је, Господа у образу обичног човека, али се одмах поклони пред Њим. Мада је очима својим гледао човека, он се клања њему као Богу и моли га као Господа... Ако је недопустиво претпоставити да нерођена и неизмењива природа Бога Сведржитеља може да се промени и прими људски облик или може да обмане очи посматрача виђењем неке  твари, и ако је немогуће сматрати, да су све то само измишљотине Писма, ко би други могао бити назват Богом и Владиком, Судијом над целим светом...  осим предвечно постојећег Логоса кога је Авраам видео као човека? (Историја цркве, 1, 2).

Јасно је из Јевсевија да је Аврам видео Христа у телу, који је Господ, а не нека утвара и који је зато могао да руча под Храстом.

Најинтересантнији је св. Григорије Елвирски, јер он рече оно што сам ја мислио, али не и отворено рекао, да је Аврам био у Преображњеу, односно да је Христос био у пратњи Мојсија и Илије (Трактат 2, 11). Ја сам то исто мислио, а прозвао ме је Кратос, мада сам остао суздржан. Ако овај ауторитет може да помогне Кратосу... Ја сам скромно поменуо само двојицу светаца са Христом. Нека сада он види са Елвирским... 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 13.8k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

• Zoran Đurović

1565

• о.Горан

1423

• Ведран*

1372

• Bokisd

1152

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Аман, људи ви нисте нормални. Ја немам никакве сумње да је Бог створио свет, али то је вера. Читам књиге научника иако нисам такав (јесам научник у теологији), па ме одушевљава Ледерман, а прича о Вол

Добар дан! Да ли сте били добри?  Видим порађали сте се док сам био присилно одсутан.

Колега, није проблем шта ја знам и какав сам као патролог. Оно што је битно је да сам ја доктор са првог папског универзитета. И да мени докторат није поклоњен. То се ради тамо у Србији. Овде је Боси

Постоване слике

Ma hajte oče ipašće još da Hristos sve vreme deluje iz punoće Carstva samo bi očekujemo neki lajt šow otkud znam :))

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ево још један прилог занимљив са неколико аспеката. Теодорет Кирски:

Holy Scripture declares that angels ate in Abraham’s tent.

The same passage of Scripture says that Abraham had a vision of
men. If we must attend to the mere letter of the text, it was men,
not angels, who ate.
But if we are to unfold the meaning, they ate in
the same form in which they had appeared
. In other words, as they
were incorporeal beings—they and their Lord—and yet seemed to
have bodies (for that is how they appeared), so they seemed to eat.
Not that they put food into their mouths and stomachs, for they
were incorporeal. Rather, they consumed it as they wished. Only the
worst fool would try to pry further into the ways and means of a
holy mystery.

Оно што се да видети јесте да се он (1) држи Писма (2) држи да се Господ појавио код мавријског дуба (3) негира да анђели могу да једу као људи, да не говоримо о оваплоћењу, отеловљењу, крви, месу и сличним бесмислицама (4) држи се тога да појава ангела не може да се разуме искључиво по кључу нашег разумевања стварности.

Дакле, ово само, чак и ако негирамо расправу око тога да ли је Христос био са два анђела, два светитеља, да ли су она два анђела касније (у С и Г) у значењу "посланици" или прави анђели, без свега тога саме ове четири тачке су довољне да побију тврдње да се анђели утеловљују и сличне којештарије. 

Међутим, виде  се и одређени проблеми који Теодорет не решава...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 59 минута, Vedran рече

Ево још један прилог занимљив са неколико аспеката. Теодорет Кирски:

Holy Scripture declares that angels ate in Abraham’s tent.

The same passage of Scripture says that Abraham had a vision of
men. If we must attend to the mere letter of the text, it was men,
not angels, who ate.
But if we are to unfold the meaning, they ate in
the same form in which they had appeared
. In other words, as they
were incorporeal beings—they and their Lord—and yet seemed to
have bodies (for that is how they appeared), so they seemed to eat.
Not that they put food into their mouths and stomachs, for they
were incorporeal. Rather, they consumed it as they wished. Only the
worst fool would try to pry further into the ways and means of a
holy mystery.

Оно што се да видети јесте да се он (1) држи Писма (2) држи да се Господ појавио код мавријског дуба (3) негира да анђели могу да једу као људи, да не говоримо о оваплоћењу, отеловљењу, крви, месу и сличним бесмислицама (4) држи се тога да појава ангела не може да се разуме искључиво по кључу нашег разумевања стварности.

Дакле, ово само, чак и ако негирамо расправу око тога да ли је Христос био са два анђела, два светитеља, да ли су она два анђела касније (у С и Г) у значењу "посланици" или прави анђели, без свега тога саме ове четири тачке су довољне да побију тврдње да се анђели утеловљују и сличне којештарије.

Међутим, виде  се и одређени проблеми који Теодорет не решава...

Vedrane, niko nije ni tvdio da andjeli jedu kao ljudi. Cela poenta price jeste i bila je, da li mogu da jedu i piju. Kako, ne znamo, po Bozijoj sili, , nadprirodno. To je upravo ovo sto kazes ,.... ne moze se razumeti njihova pojava kao po kljucu naseg poimanja stvarnosti.

Ili, kako kaze Teodorit za konzumiranje hrane, .....umesto toga, ( da stave hranu u usta i stomak, u telo koje imaju samo kao oblik tela coveka i  nemaju materijalnu prirodu naseg tela ) oni hranu i pice uzimaju kako oni zele.

Ili, drugacije, samo njima i Bogu znanim nacinom unose i jedu hranu i po spoljasnjoj radnji izgleda kao da jedu hranu. Opet mi to lici na onu izjavu andjela Rafaila, da se .....ljudima samo pricinilo da jede hranu, ....ako im se pricinilo, onda se i desilo po spoljasnjem izgledu stvari, ali, Rafailo kaze da im se pricinilo, .... zbog toga sto on ne jede stvarno hranu kao mi ljudi ( nego kako andjeli zele sami, nekim nadprirodnim nacinom) , jer, andjeli ne potrebuju hranu i pice da bi odrzavali zivot.

Ne mogu da provalim, ali, deluje kao da Teodorit govori o tri andjela ? U svakom slucaju postoji u predanju kod otaca i tumacenje o tri andjela. Skoro sam siguran da sam citao kod Zlatoustog o tri andjela ( probacu da poronadjem).

Hvala na tekstu. Mislim, da dosta stvari razresava, bar oko tog 'krkanluka' andjela. :ani_biggrin:

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 11 минута, Bokisd рече

Vedrane, niko nije ni tvdio da andjeli jedu kao ljudi.

За чије бабе срећу ти је онда требало месо и крв, оваплоћење,  ако је тако како сада тврдиш?

Друго, ако читаш Писмо видећеш да су била три човека. А тек касније се каже да су у С и Г стигла два анђела. Дакле у С и Г су пошли људи, а стигли ангели. Видиш чуда! Шта ти то говори? Зар то не говори о њиховој фунцији (као ангела) и перцепцији оних који су их видели (као људи)? У С и Г хтедоше да их познају, значи да су опет видели људе, иако их Писмо сада већ зове ангели. У 18. глави се прича о ономе што је Аврам видео (из његове перспективе), јер каже "и гле, три човека стајаху према њему". Он је видео људе, које угости, итд. А у 19. глави наратор нам говори да су у С и Г стигли ангели (посланици) из перспективе посматрача догађаја (десило се то и то, дошли посланици). Јер је Господ рекао Авраму о С и Г "Зато ћу сићи да видим еда ли све чине као што вика дође преда ме; ако ли није тако, да знам", а онда је Господ остао да се разговара са Аврамом док су ангели (посланици), у Његово име, отишли да виде шта се то дешава у С и Г. То нису неки други људи, ангели, посланици, него ови исти што су били код Аврама (двојица од троје). И није реч о некој промени код њих па се они час претварају у људе, час у ангеле, него су они то што јесу, ако су ангели, ангели су, ако су људи људи су, и независно од овога могу да буду ангели по функцији (посланици) иако су људи. А вероватно знаш да Писмо и Сина Божијег назива Ангелом, зато што је и Он (благо)весник Бога Оца. Он је тај који нам открива Божанске тајне и који нам открива Оца. Тако да није Отац седио и беседио код Аврама, како си тврдио у једној ранијој поруци, него Син, а будући да Син све чини са Оцем и Духом Светим, онда се Авраму истински јавила Тројица. То је типологија. А Писмо нам то алегоријски обзнањује са три копање, три хлеба, три човека....

И Теодорет не говори о три анђела него о Господу и два анђела. А они било да су анђели или људи по природи, јесу анђели по функцији, јер су посланици. Златоусти исто на више места јасно говори о томе да се Христос јавио Авраму са анђелима. Такође, Аврам се поклања само једноме од три госта и њему се обраћа молитвено. Обраћа му се у једнини, а кад се обраћа другим поводом, "поткрепите се", "пођите", "идите", говори им све тројици у множини. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 8 часа, Zoran Đurović рече

Нека сада он види са Елвирским... 

Eво, мили родитељу, ја чедо последњих времена, да те упитам нешто, у вези Ангела светлости. У наше време ко срете Ангела рече: "Младић, светао, дивно одевен, стасит..." Оче, кажу младић, то не говори само о старости, већ и о знаку старости, можда и о знаку људскости, о бради. Из онога света су нас посећивали и људи и Ангели, и нико не виде Ангела са брадом. Једини Дух са брадом, који је виђен, би Спас душа наших, Исус Христос, Син Бога Живога, а и та брада би, како верујем, брада Човека. Можда је брада помоћ, за боље разумевање, овоме у чему си нас затекао, оче.?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 5 часа, Vedran рече

Друго, ако читаш Писмо видећеш да су била три човека.

Ова двојица сотона (назив по функцији, јер се нису претворили у ђаволе који не једу и не пију, нити ору нити копају:))) се нису хтели бавити текстом него су се борили свим силама против могућности да је Христос могао бити у телу са Аврамом, јер је немогуће да буде оваплоћен пре оваплоћења:))! Зато су у стању да лупају за све паре овог света, да устврде ако треба да су и козе анђелски ред али да их ми опажамо као материјална бића... Сећаш се шта су све лупетали не би ли негирали да католици имају валидне сакраменте и да су крштене душе...

Ја, искрено говорећи, нисам знао да постоји ово тумачење у отаца, које најбезбожнији и најзлославнији Ава из Рима понуди, наиме, да је Христос у телу био у пратњи Мојсија и Илије. Замисли сада, како је Мојсије могао да буде тамо пре него што се родио? Тај Григорије из Елвире је био на неким тешким дрогама као и Ава! 12:smeha:

Мислим да је ово најубедљивије тумачење и да се 100% уклапа са текстом Писма. Јер имамо 3 човека, једноме се обраћа са Господ, сва тројица једу јер су од крви и меса, као што је и васкрсли Хр јео а не кобајаги, а називају се анђелима по функцији мада су телесни људи, па би зато содомљани да их мало наоблежавају, али на крају они награисаше:))     

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Помози Бог, оче, Бог ти добро дао. Да ми је ко прошле године рекао да ћу мислити о исхрани Ангела, не бих му веровао, јер је мени пуна капа оно из Псалтира. О "мани" :"Анђеоску храну јеђаше човек." Убиће нас, бре, фатаморгана, у постовима! Павле , не знам шта га је спопало, мало мало виче "јаја, јаја", а ја их видим, човече! И гутам пљувачку...:((

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 7 часа, Vedran рече

Такође, Аврам се поклања само једноме од три госта и њему се обраћа молитвено. Обраћа му се у једнини, а кад се обраћа другим поводом, "поткрепите се", "пођите", "идите", говори им све тројици у множини. 

Netačno.Avram se poklanja Trojici kao Gospodu:

Podigavši oči svoje pogleda, i gle, tri čoveka stajaše prema njemu. I ugledavši ih potrča im u susret ispred vrata šatora svog, i pokloni se do zemlje; 3 I reče: Gospode, ako sam našao milost pred Tobom, nemoj proći sluge svog. 4 Da vam donesem malo vode i operite noge, te se naslonite malo pod ovim drvetom.

Ključan deo:

I izneću malo hleba, te potkrepite srce svoje, pa onda pođite, kad idete pored sluge svog. I rekoše: Učini šta si kazao.

Kaže srce vaše,Jedno srce a ne kaže srca vaša....

Po vama eshatolozima ispada da se Isus promoviše idolopoklonstvo i da se Avram klanja stvorenima kao Stvoritelju...cccccc

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 52 минута, Zoran Đurović рече

Мислим да је ово најубедљивије тумачење и да се 100% уклапа са текстом Писма. Јер имамо 3 човека, једноме се обраћа са Господ, сва тројица једу јер су од крви и меса, као што је и васкрсли Хр јео а не кобајаги, а називају се анђелима по функцији мада су телесни људи, па би зато содомљани да их мало наоблежавају, али на крају они награисаше:))    

Мени исто тако изгледа на овој равни егзегезе. Наравно постоје и они други тринитарни елементи који могу да се тумаче на мистичан начин (хлебчићи, три човека, итд). Али ја мислим да је то секундарно тумачење. 

Занимљиво је и то како сам текст почиње. Да се наслутити да је Аврам, пре него што је угледао три човека и истрчао пред њих, имао неку врсту откривења. Као да је био у неком богомислију, молитви, јер каже први стих да му се Господ јави, а тек онда је Аврам подигао главу и угледао три човека који стоје према њему. Значи најпре се нешто десило на унутрашњем плану, у самом Авраму.

Исто тако, он је био пред вратима шатора свога, њих је угледао такође пред вратима шатора свога, а он трчи према њима, у сусрет. Занимљиво? Значи сво то трчање се одвија на самим вратима! Претпостављам да ту није било много простора. Не каже устатде и виде три човека да стоје, не каже крену им у сусрет, не каже искорачи према њима, него ПОТРЧА. Што показује интензитет његове реакције. Овај двосмерни покрет је, мени се чини врло важан детаљ. Јер иако му је Господ дао неку врсту откровења док "сеђаше пред вратима у подне", био је потребан и Аврамов покрет (воља), сагласност, која се исказује његовим трчањем и молбом да га Господ не заобиће. И Господ се не креће према њему, не хода, него му се показује (Аврам их виде да стоје) јер је Господ увек присутан, зато он стоји. Он нема одакле да долази јер је ту. Док Аврам трчи у сусрет, њему је потребан покрет. Дакле, Божији искорак према Авраму је био то што му се јавио, а Аврамов према Господу је био трчање у сусрет. 

Могао бих још, но да не прећерам :) 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 6 минута, Кратос рече

Netačno.Avram se poklanja Trojici kao Gospodu:

Podigavši oči svoje pogleda, i gle, tri čoveka stajaše prema njemu. I ugledavši ih potrča im u susret ispred vrata šatora svog, i pokloni se do zemlje; 3 I reče: Gospode, ako sam našao milost pred Tobom, nemoj proći sluge svog. 4 Da vam donesem malo vode i operite noge, te se naslonite malo pod ovim drvetom.

Ključan deo:

I izneću malo hleba, te potkrepite srce svoje, pa onda pođite, kad idete pored sluge svog. I rekoše: Učini šta si kazao.

Kaže srce vaše,Jedno srce a ne kaže srca vaša....

Po vama eshatolozima ispada da se Isus promoviše idolopoklonstvo i da se Avram klanja stvorenima kao Stvoritelju...cccccc

Много си се налупетао овде да просто не знам одакле био почео, па нећу ни почињати. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Zoran Đurović рече

Јер имамо 3 човека, једноме се обраћа са Господ

Da ne ponavljam tekst ponovo,lepo piše da im se svoj Trojici obraća sa Gospode,tako da ta priča o javljanju Mojsija i Ilije ili bilo kog sveca pada u vodu il je Avram idolopoklonik...odluči se.

• Волим 1
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 9 минута, Vedran рече

Много си се налупетао овде да просто не знам одакле био почео, па нећу ни почињати. 

Sam tekst te demantuje,šta da ti radim,lepo piše da im se poklonio svima i da ih naziva Gospode...tako da što se tiče lupetanja jasno se vidi iz teksta ko lupa.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 5 минута, Кратос рече
пре 6 минута, Vedran рече

Sam tekst te demantuje,šta da ti radim,lepo piše da im se pklonio svima i da ih naziva Gospode...tako da što se tiče lupetanja jasno se vidi iz teksta ko lupa.

Ти не умеш да читаш. Обраћа се једноме. 

А слушај ово. Овај светитељ чије речи ћу ти сад навести је волео да разбија као чекић оне што тако лупетају, па су га прозвали "чекић аријанаца" (malleus Arianorum) мораћеш с њим да расправиш око овога, само пази да не добијеш по глави, јер се од тог удара нећеш устати. 

Дакле, каже овако:

...Afterwards three men stand by him; he worships One and acknowledges Him as Lord. After this worship and acknowledgment by Abraham, the One promises that He will return hereafter at the same season, and that then Sarah shall have her son. This One again is seen by Abraham in the guise of a man, and salutes him with the same promise. The change is one of name only; Abraham's acknowledgment in each case is the same. It was a Man whom he saw, yet Abraham worshipped Him as Lord; he beheld, no doubt, in a mystery the coming Incarnation.

Св Иларије

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Поуке.орг - инфо,
      Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије, заједно са преосвећеном господом епископима: бањалучким Јефремом, бачким Иринејем и рашко-призренским Теодосијем, примио је 4. јуна 2021. године, у Патријаршијском двору у Београду г. Мирослава Лајчака, специјалог представника Европске уније за дијалог између Београда и Приштине, и г. Метју Палмера, специјалног изасланика Сједињених Америчких Држава за Западни Балкан.

У дугом и отвореном разговору представници Европске уније и Сједињених Америчких Држава су упознали Светејшег Патријарха и архијереје са активностима које предузимају ради наставка дијалога између представника Београда и Приштине. Истакли су и да се ангажују и на решавању проблема на нижем, општинском нивоу, као што је питање везано за статус и имовину манастира Високи Дечани, за захтев Приштине да се са листе угрожених споменика културе под заштитом Унеска уклоне манастири Пећка Патриjаршиjа, Високи Дечани и Грачаница, као и црква Богородице Љевишке у Призрену, за право слободе кретања, као и друга питања од највећег значаја за свакодневни живот Српске Православне Цркве и верног народа на Косову и Метохији.
      Посебно су истакли да су древни манастири, као што су Високи Дечани, Грачаница и други, за њих живи организми, а не само споменици културе и да тако треба и да остане. Нагласили да они не носе никаква готова и унапред припремљена решења или притиске, него да разговори које воде са Његовом Светошћу и архијерејима сведоче да желе поштено и праведно решење.
      Његова Светост Патријарх г. Порфирије и епископи су захвалили представницима Европске уније и Сједињених Америчких Држава на ангажовању, које може битно да олакша тежак живот свештенства, монаштва и српског православног народа на Косову и Метохији. „Њихову мисију, с обзиром на то да је заснована на дијалогу, доживљавамо као јеванђелску, јер као хришћани, сваког човека видимо као брата, као ближњег и стога смо увек спремни на дијалог. За нас су Косово и Метохија, Република Српска и Црна Гора од животне важности“, поручио је Патријарх и истакао да није непознаница да Владу у Приштини дијалог суштински не интересује, што убедљиво потврђују проблеми манастира Високи Дечани, захтев упућен УНЕСКУ и свакодневне тешкоће наше Цркве и народа широм јужне српске покрајине.
      Највиши представници Српске Православне Цркве су подржали дијалог, али не под условом да на било који начин угрожава или доводи у питање интересе Цркве, верног народа и државе Србије. Став Српске Православне Цркве је добро познат: ради се о незаконитој сецесији дела територије и не постоји начин да неко наметне такво решење које ће прихватити незакониту сецесију. Патријарх Порфирије је изнео став да кроз дијалог треба ићи ка европском решењу, које је у духу Европске уније, где границе омекшавају и постају мање важне. Српски архијереји су нагласили забринутост због односа приштинских власти према Српској Православној Цркви која доследно поштује тамошње законе: „Очекујемо да институције поштују Цркву, да не насрћу на наше име, наш идентитет, и порекло наших светиња“, истакaо је патријарх Порфирије и нарочито указао да Цркву не чине само парохијски и манастирски храмови, свештенство и монаштво, него верни народ који је прогнан из својих кућа и који не види могућност да оствари своја имовинска права уколико то не може и широм културног света познати манастир Високи Дечани упркос правоснажним пресудама правосудних органа. Косово и Метохија су за Србе оно што је Јерусалим за Јевреје, а Пећка Патријаршија за Српску Православну Цркву оно што је Ватикан за Католичку Цркву.

Извор: Инфо-служба СПЦ
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Председник Републике Србије г. Александар Вучић је угостио на ручку Његову Светост Патријарха српског г. Порфирија и епископе, учеснике Светог Архијерејског Сабора Српске православне цркве.

Како је предвиђено, Вучић и архијереји разговарали су, између осталог, о тренутној ситуацији на Косову и Метохији, положају српског народа у јужној покрајини, као и о српским светињама.
    • Од Milan Nikolic,
      Пролазио сам пре неки дан поред споменика и мислим се како би било лепо да се дружимо мало на том месту. Има ли неко заинтересован? Ја већ потврђујем да долазимо нас четворо.
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије служио је 24. априла 2021. године, на Лазареву суботу, свету архијерејску Литургију у нишком катедралном храму Силаска Светог Духа на апостоле, уз саслужење Преосвећене господе Епископа тимочког Илариона и нишког Арсенија.
      Повезане вести:
      Свечaни дочек Патријарха српског Порфирије у Нишу
      Свечано отварање Музеја црквених старина Православне Епархије нишке

Саслуживали су протојереј-ставрофор Милутин Тимотијевић, ректор Богословије „Светих Кирила и Методија“ у Нишу; протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, старешина Саборног храма у Нишу; протојереј-ставрофор Нанад Микић; јермонах Сава (Бундало); протојереј Миодраг Павловић, архијерејски намесник први нишки; протојереј Златко Василић, архијерејски намесник други нишки;, протосинђел Нектарије (Ђурић) и ђакони Радомир Врућинић, Вук Јовановић и Ђорђе Филиповић.
      После читања светог Јеванђеља беседио је Његова Светост Патријарх поучивши верне о великом празнику Васкрсења четвородневног Лазара.
      За десном певницом блажена и тропаре појали су протојереј Борислав Стаменковић, протојереј Дејан Крстић и протојереј Владица Савић, а одговарала је Нишка црквено-певачка дружина „Бранко“. 
      Литургију је красило присуство многобројних малишана који се празнику Врбици посебно радују. Велики број верних је узео учешће у духовном сабрању и причестило се Телом и Крвљу Христовом.
      Преосвећени Епископ нишки г. Арсеније обратио се на крају свете Евхаристије Његовој Светости Патријарху заблагодаривши му на очинском благослову који је својом посетом донео Епархији нишкој и у знак сећања на велики дан уручио Патријарху символичан дар братске љубави.

Извор: Радио Глас и Медијско-информативна служба Православне Епархије нишке
    • Од Иван Ц.,
      RTV Beseda · 21 04 2021 Nasi U Svetu - Marko Delic, Teolog
  • Креирај ново...