Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника

Препоручена порука

пре 1 минут, Volim_Sina_Bozjeg рече

Pa zato se kaže da mogu da jedu i da piju ( učestvuju u programiranju a nisu programeri. razumem osećaj koji ti se budi dok jedeš iako ga ja direktno ne mogu osetiti. Kako razumeju tu našu funkciju telesnosti a da pri tom nisu telesno učesnici nikome nije jasno ali su nedvosmisleno to nama jasno i poručili. Zato se kaže da su jeli i pili, dakle delili potpuno ljudsku svest u razumevanju određenih pojmova kao i opis osećaja telesnog zapisa.

Zar nismo rascistili sad to oko andjela da oni ne jedu? Mozda mislis kako mogu da razgovaraju sa Djevom, i da im se u tom smislu daje da se spoje na frekvenciju ljudske svijesti kako bi mogli razumjeti ljude...moze biti i ne mora. Zasto se uopste uvodis ovakve stvari u raspravu. Oni su stvoreni, pod jedan, tvarni su pod dva, imaju mozda samosvijest (koja je netvaran pojam, ali proishodi iz tvarnog isto kao i ljudska) i mogu rame uz rame sa svojom samosvjesti da se razumiju sa ljudima i njihovom prirodom, mozda nemaju samosvijest, nego su nize inteligentna bica i kranji domet im je samo da ne razmisljaju nista vec kao roboti izvrsavaju naredjenja i ne treba im ista da razumiju sto se tice ljudske prirode. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 13.8k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

• Zoran Đurović

1565

• о.Горан

1423

• Ведран*

1372

• Bokisd

1152

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Аман, људи ви нисте нормални. Ја немам никакве сумње да је Бог створио свет, али то је вера. Читам књиге научника иако нисам такав (јесам научник у теологији), па ме одушевљава Ледерман, а прича о Вол

Добар дан! Да ли сте били добри?  Видим порађали сте се док сам био присилно одсутан.

Колега, није проблем шта ја знам и какав сам као патролог. Оно што је битно је да сам ја доктор са првог папског универзитета. И да мени докторат није поклоњен. То се ради тамо у Србији. Овде је Боси

Постоване слике

пре 5 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Pa zato se kaže da mogu da jedu i da piju ( učestvuju u programiranju a nisu programeri. razumem osećaj koji ti se budi dok jedeš iako ga ja direktno ne mogu osetiti. Kako razumeju tu našu funkciju telesnosti a da pri tom nisu telesno učesnici nikome nije jasno ali su nedvosmisleno to nama jasno i poručili. Zato se kaže da su jeli i pili, dakle delili potpuno ljudsku svest u razumevanju određenih pojmova kao i opis osećaja telesnog zapisa.

E, samo da te dopunim.

Zato i kaze tamo u knjizi o Toviti andjeo Rafail ljudima sa kojima se druzio par dana, ....cinilo vam se da sam jeo i pio.....da oni ne bi  pomislili da andjeli  jedu i piju po prirodi .

Kako su jeli i pili, Bog zna. Mozda kao i one glistice koje jedu kroz kozu. :)))

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 минут, Bokisd рече

Kako su jeli i pili, Bog zna. Mozda kao i one glistice koje jedu kroz kozu

Broz bronzanu celiju.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 5 минута, Bokisd рече

Ja sam se u njegovom postu samo slozio sa konstatacijom da andjeli mogu da krkaju i da se opijaju. :pivo:

И немој да се измотаваш. Сложио си се са свим што је он написао. За разлику од тебе он се после оградио од тврдње од оваплоћењу, али ти не показујеш тај исти интегритет и доследност. Него се претвараш као да си се сложио само са одређеном ствари. Постоје две могућности. Или си неискрен и не желиш да признаш грешку или ти једно мислиш а друго пишеш (то може бити или због конфузије, или због неумећа, или због зезанције, или ....). 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 минут, Vedran рече

И немој да се измотаваш. Сложио си се са свим што је он написао. За разлику од тебе он се после оградио од тврдње од оваплоћењу, али ти не показујеш тај исти интегритет и доследност. Него се претвараш као да си се сложио само са одређеном ствари. Постоје две могућности. Или си неискрен и не желиш да признаш грешку или ти једно мислиш а друго пишеш (то може бити или због конфузије, или због неумећа, или због зезанције, или ....). 

Amin.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 6 минута, Bokisd рече

Kako su jeli i pili, Bog zna. Mozda kao i one glistice koje jedu kroz kozu. :)))

Да ли то кроз људску или анђеоску кожу?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Управо сада, Vedran рече

Vec sam pre par stranica odgovorio u jednom postu, da se slazem u njegovom postu samo sa stavom oko jedenja i pijenja.

Moram malo da odmorim ( crko' sam ) i da idem u grag. Ako hoces, navedi konkretno sta je problem i da razgovaramo na tu temu.

Da rascistimo konacno tu stvar. Ako ne navedes konkretno sta je problem sa mojim stavovima koji impliciraju neke stvrai u tu pricu oko Gavrila, smatracu, da ucitavas neke stvari koje ne postoje u mojim postovima.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Apostolima rece Hristos I kad odete u neki grad jedite I pijte sta god vam se iznese...

E,  kakave su to ljudine bile, je jedu I piju po gradu a nebo nebesko se otvorilo nad tim gradom....

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 17 минута, Bokisd рече

Vec sam pre par stranica odgovorio u jednom postu, da se slazem u njegovom postu samo sa stavom oko jedenja i pijenja.

Moram malo da odmorim ( crko' sam ) i da idem u grag. Ako hoces, navedi konkretno sta je problem i da razgovaramo na tu temu.

Da rascistimo konacno tu stvar. Ako ne navedes konkretno sta je problem sa mojim stavovima koji impliciraju neke stvrai u tu pricu oko Gavrila, smatracu, da ucitavas neke stvari koje ne postoje u mojim postovima.

Сматрај како хоћеш. Знаш шта, ти непрестано тражиш да неко други иде и чита твоје ствари и да се труди, а ти сам ни прстом да мрднеш. Толико ствари ти је указано и ти преко свега ладно прелазиш. И сад хоћеш да се бавимо археологијом твојих порука и да ти пишемо трактате. Ти ни на несумњиво Православне ставове не желиш да кажеш "амин", да се сложиш. А онда би кобајаги желео да рашћишћаваш ствари од Кулина бана. Питаш нас да ли се слажемо да је свет створен ни из чега. Ти мислиш да смо ми весла сисали? Или да смо пали с Марса? Или смо ишчашеног мозга?

Не да ти неко да превалиш то преко уста да се слажеш са Православним ставом, само зато што се не уклапају у твоју концепцију и само зато што ниси ти иницијатор тога става. Причаш рекао сам ово, рекао сам оно, пар страна уназад, тамо, овде, онде. И све тако, неодређено, нејасно, и свагда си у праву, чак и кад си сам себи контрадикторан. 

Ево ти шта си аминовао:
"Andjeo ma sta god da je, kada se javlja javlja se privremeno inkarniran u ljudsko tijelo od krvi i mesa."

На то си рекао следеће:

"Jasno ko' dan. Nema ovde neka velika filosofija. Tako i ja pricam. Hvala ti na iskrenosti i objektivnosti. Imali smo i ti i ja dosta sporova, i zbog toga si sada poakzao veliko intelektualno postenje. Svaka cast. " 

И намерно нећу да ти копирам са линком. Ако хоћеш да видиш иди сам и копај по својим порукама.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 12 минута, Bokisd рече
пре 14 минута, Vedran рече

Да ли то кроз људску или анђеоску кожу?

Ma, metafora Vedrane.....metafora....ajd, da odmorimo malo. Cujemo se kasnije.

Ти не капираш да се шалим?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Propustih dosta...smuckala kafu...taman mislim zacinice, kad zacina nema a sve je jasno.

I sad?Sta sad? Nije meni sto se vi ganjate, nego sto vas ja razumem o cemu pricate. Da vas ne razumem lakse bi mi palo :))

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 2 минута, Јелена011 рече

...smuckala kafu...

немој само сад да подражавајући ангеле попијеш кафу кроз кожу. нарочито ако је врућа 12:smeha:

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Поуке.орг - инфо,
      Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије, заједно са преосвећеном господом епископима: бањалучким Јефремом, бачким Иринејем и рашко-призренским Теодосијем, примио је 4. јуна 2021. године, у Патријаршијском двору у Београду г. Мирослава Лајчака, специјалог представника Европске уније за дијалог између Београда и Приштине, и г. Метју Палмера, специјалног изасланика Сједињених Америчких Држава за Западни Балкан.

У дугом и отвореном разговору представници Европске уније и Сједињених Америчких Држава су упознали Светејшег Патријарха и архијереје са активностима које предузимају ради наставка дијалога између представника Београда и Приштине. Истакли су и да се ангажују и на решавању проблема на нижем, општинском нивоу, као што је питање везано за статус и имовину манастира Високи Дечани, за захтев Приштине да се са листе угрожених споменика културе под заштитом Унеска уклоне манастири Пећка Патриjаршиjа, Високи Дечани и Грачаница, као и црква Богородице Љевишке у Призрену, за право слободе кретања, као и друга питања од највећег значаја за свакодневни живот Српске Православне Цркве и верног народа на Косову и Метохији.
      Посебно су истакли да су древни манастири, као што су Високи Дечани, Грачаница и други, за њих живи организми, а не само споменици културе и да тако треба и да остане. Нагласили да они не носе никаква готова и унапред припремљена решења или притиске, него да разговори које воде са Његовом Светошћу и архијерејима сведоче да желе поштено и праведно решење.
      Његова Светост Патријарх г. Порфирије и епископи су захвалили представницима Европске уније и Сједињених Америчких Држава на ангажовању, које може битно да олакша тежак живот свештенства, монаштва и српског православног народа на Косову и Метохији. „Њихову мисију, с обзиром на то да је заснована на дијалогу, доживљавамо као јеванђелску, јер као хришћани, сваког човека видимо као брата, као ближњег и стога смо увек спремни на дијалог. За нас су Косово и Метохија, Република Српска и Црна Гора од животне важности“, поручио је Патријарх и истакао да није непознаница да Владу у Приштини дијалог суштински не интересује, што убедљиво потврђују проблеми манастира Високи Дечани, захтев упућен УНЕСКУ и свакодневне тешкоће наше Цркве и народа широм јужне српске покрајине.
      Највиши представници Српске Православне Цркве су подржали дијалог, али не под условом да на било који начин угрожава или доводи у питање интересе Цркве, верног народа и државе Србије. Став Српске Православне Цркве је добро познат: ради се о незаконитој сецесији дела територије и не постоји начин да неко наметне такво решење које ће прихватити незакониту сецесију. Патријарх Порфирије је изнео став да кроз дијалог треба ићи ка европском решењу, које је у духу Европске уније, где границе омекшавају и постају мање важне. Српски архијереји су нагласили забринутост због односа приштинских власти према Српској Православној Цркви која доследно поштује тамошње законе: „Очекујемо да институције поштују Цркву, да не насрћу на наше име, наш идентитет, и порекло наших светиња“, истакaо је патријарх Порфирије и нарочито указао да Цркву не чине само парохијски и манастирски храмови, свештенство и монаштво, него верни народ који је прогнан из својих кућа и који не види могућност да оствари своја имовинска права уколико то не може и широм културног света познати манастир Високи Дечани упркос правоснажним пресудама правосудних органа. Косово и Метохија су за Србе оно што је Јерусалим за Јевреје, а Пећка Патријаршија за Српску Православну Цркву оно што је Ватикан за Католичку Цркву.

Извор: Инфо-служба СПЦ
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Председник Републике Србије г. Александар Вучић је угостио на ручку Његову Светост Патријарха српског г. Порфирија и епископе, учеснике Светог Архијерејског Сабора Српске православне цркве.

Како је предвиђено, Вучић и архијереји разговарали су, између осталог, о тренутној ситуацији на Косову и Метохији, положају српског народа у јужној покрајини, као и о српским светињама.
    • Од Milan Nikolic,
      Пролазио сам пре неки дан поред споменика и мислим се како би било лепо да се дружимо мало на том месту. Има ли неко заинтересован? Ја већ потврђујем да долазимо нас четворо.
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије служио је 24. априла 2021. године, на Лазареву суботу, свету архијерејску Литургију у нишком катедралном храму Силаска Светог Духа на апостоле, уз саслужење Преосвећене господе Епископа тимочког Илариона и нишког Арсенија.
      Повезане вести:
      Свечaни дочек Патријарха српског Порфирије у Нишу
      Свечано отварање Музеја црквених старина Православне Епархије нишке

Саслуживали су протојереј-ставрофор Милутин Тимотијевић, ректор Богословије „Светих Кирила и Методија“ у Нишу; протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, старешина Саборног храма у Нишу; протојереј-ставрофор Нанад Микић; јермонах Сава (Бундало); протојереј Миодраг Павловић, архијерејски намесник први нишки; протојереј Златко Василић, архијерејски намесник други нишки;, протосинђел Нектарије (Ђурић) и ђакони Радомир Врућинић, Вук Јовановић и Ђорђе Филиповић.
      После читања светог Јеванђеља беседио је Његова Светост Патријарх поучивши верне о великом празнику Васкрсења четвородневног Лазара.
      За десном певницом блажена и тропаре појали су протојереј Борислав Стаменковић, протојереј Дејан Крстић и протојереј Владица Савић, а одговарала је Нишка црквено-певачка дружина „Бранко“. 
      Литургију је красило присуство многобројних малишана који се празнику Врбици посебно радују. Велики број верних је узео учешће у духовном сабрању и причестило се Телом и Крвљу Христовом.
      Преосвећени Епископ нишки г. Арсеније обратио се на крају свете Евхаристије Његовој Светости Патријарху заблагодаривши му на очинском благослову који је својом посетом донео Епархији нишкој и у знак сећања на велики дан уручио Патријарху символичан дар братске љубави.

Извор: Радио Глас и Медијско-информативна служба Православне Епархије нишке
    • Од Иван Ц.,
      RTV Beseda · 21 04 2021 Nasi U Svetu - Marko Delic, Teolog
  • Креирај ново...