Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Васијан

Да ли је Свети Василије био несигуран?

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 5 минута, Zoran Đurović рече

Што каже матори Баја: Срећа је да су те назвали Иван, иначе би ти име било дупе... Ти си тврдио да Вас допушта другима да примају јеретике у цркву. А Вас лепо вели да то не сме да се ради. Он не благосиља грешку. Као што ја не могу да благосиљам рупу која ти је настала у мозгу када те је Бог уштинуо. 

Замолио бих те да ми се више не обраћаш. Важи? Ако разумеш српски... 

А да за промену престанеш да узурпираш Божја овлашћења? Ти си с Њим на диррктној вези, па ти је то Он рекао или си сам Он, па говориш о себи у трећем лицу? Нећу ти се од сад директно обраћати, али задржавам право да критикујем твоје ставове који су обојени синкретистичким екуменизмом и зачињени бројним бескрајно софистицираним обманама, терминолошким димним завесама, фантомским заставама и слично. Водиш класичан информациони рат против своје сопствене Цркве и ја то знам. Дакле, када те од сада будем цитирао, нећу ти се директно обраћати, већ у трећем лицу, уколико буде потребно. А док год будеш зрачио синкретизмом, ја ћу бити ту. Овде или другде. Јер ако ми, обични људи , , заћутимо, камење ће проговорити.

Naravno da,..... ako se, stvari ne postave na svoje pravo mesto, i ako se, ne ustanovi i utvdrdi kljuc i osnov za razumevanje kanona.....nece se moci razumeti, kako to Vasilije, jedno govori o enkratitima u 1.pravilu, a 'naizgled' nesto drugo u svom 47.pravilu.

Medjutim, ako se uzme pravi i odgovarajuci kljuc za razumevanje kanona, moze se fino i lepo, objasniti sustina misli i stava sv.Vasilija, koje je postavio u svojim kanonima.

Da nije tako, oci i sabori ne bi uzeli ove kanone Vasilijeve kao validne. Jer, ako nisu,  sami po sebi i po svom unutrasnjem smislu jednaki i istovetni, ne bi se nasli u kanonskom pravu i zakonima koji vaze za celu Crkvu.

Sasvim logicno, zar ne ?

Ako se opet ne zatvori tema, malo kasnije cemo dati neke argumente za ovaj stav. 

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.

• Create New...