Jump to content
RYLAH

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Rate this topic

Recommended Posts

пре 16 часа, Млађони рече

Sto je onda citirao mene i klip da prica o dokumentima koje je tramp dao? On je kriv za zabunu, nisam ja, citira jedan post i prica o necemu sasvim trecem sto nema veze sa onim sto sam ja rekao. Moje izvinjenje ako je to mislio, trebao je da naglasi to jasnije. 

Млађо, имаш одговор и на то, само да си даље читао Авокадов пост чију си прву реченицу цитирао (ја јуче после онога нисам био у могућности да поукујем, ал сад видим причу):

пре 16 часа, Avocado рече

Da si pažljivo pročitao njegov prvi odgovor video bi da Rile ne odgovara na klip nego na tvoju izjavu koja glasi: "Ne znam jel bilo, ali svi se secamo one paranoje medija oko trump tax return. I dobili su papir." i da se u svom odgovoru uopšte ne bavi tim klipom nego tom tvojom izjavom, tj. objašnjavati da nisu "dobili taj papir" koji su tražili.

Не знам шта је проблем да макар толико испоштујеш саговорника да до краја прочиташ његов одговор. Овде се не такмичимо ни у чему. Седи смирено, прочитај шта је неко написао до краја, пробај да размислиш о ономе што је написано и онда, смирено, напиши одговор. Не мораш да испаљујеш рафале после прве прочитане реченице.

И молим те да не мењаш сваки одговор по два или три пута у три минута, јер ако неко узме да ти одговори на једно а онда види да си написао сасвим друго, смори се од даље расправе, што се дешава и са мном, а видим да се дешава и у расправи да другима.

Ово немој да схватиш као молбу администратора, јер на то имаш право и не кршиш никаква правила, него као молбу саговорника и човека који би и на овој и на другим темама да гледа конструктивне расправе.

пре 2 часа, RYLAH рече

Млађо, имаш одговор и на то, само да си даље читао Авокадов пост чију си прву реченицу цитирао (ја јуче после онога нисам био у могућности да поукујем, ал сад видим причу):

Не знам шта је проблем да макар толико испоштујеш саговорника да до краја прочиташ његов одговор. Овде се не такмичимо ни у чему. Седи смирено, прочитај шта је неко написао до краја, пробај да размислиш о ономе што је написано и онда, смирено, напиши одговор. Не мораш да испаљујеш рафале после прве прочитане реченице.

И молим те да не мењаш сваки одговор по два или три пута у три минута, јер ако неко узме да ти одговори на једно а онда види да си написао сасвим друго, смори се од даље расправе, што се дешава и са мном, а видим да се дешава и у расправи да другима.

Ово немој да схватиш као молбу администратора, јер на то имаш право и не кршиш никаква правила, него као молбу саговорника и човека који би и на овој и на другим темама да гледа конструктивне расправе.

Ceo kontekst klipa i diskusije nije bio o finasijskom izvestaju nego o medijskom hajpu i senzaciji koju su stvarli, a ti si krenuo o necemu skroz drugom i zato te nisam razumeo. A procitao sam te do kraja. I ja tebe molim, da ako menjas kontekst price da naglasis to jer ja ne umem da provalim sta si hteo da kazes. 

Zato sam ti i rekao "pogledaj klip papir nije dao tramp" jer si krenuo da pricas o dokumentima koje je dao tramp. St ozaista ne vidim kakve veze ima sa medijskom senzacijom koju su pravili oko tog jednog dokumenta koji su dobili od ko zna koga. Ne vidim vezu u kontekstu.

I ceo klip i post bio je kritika cnn-ovog medijskog senzacionalizma, i kako to nije fer od njih. 

пре 11 часа, Avocado рече

Simon je jedan od zanimljivih intelektualaca u poslednje vreme. Gledao sam vise njegovih klipova o teoriji igara odlicni su. Svakom preporucujem da razume teoriju igara pomoci ce mu u svakodnevnom zivotu, jer teorija radi svud. 

A pomoci ce mu i u razmuevanu spoljnopolitickih ili bilo kojih drugih odnosa. 

пре 39 минута, Млађони рече

I ceo klip i post bio je kritika cnn-ovog medijskog senzacionalizma, i kako to nije fer od njih. 

Evo da neko i prokomentariše taj klip...

Klip upada u "kvaku 22".... tip kritikuje što je neki medij nebitnu stvar pogrešno predstavio kao izuzetno važnu i tupio o tome, pri čemu on upravo to isto radi - tako što ovu nebitnu stvar (uobičajnu za medije) predstavlja kao izuzetno važnu i tupi o tome...

Ceo klip može da se svede na jednu rečenicu: "Rejčel Medou je pokušala da napravi medijsku senzaciju oko otkrivanja papira koji nema nikakav objektivan značaj i to nije lepo" a tip 14 minuta tupi o tome, kao da je utvrdio nešto preterano bitno...

BTW Ništa od izvini Avocado za ovu poruku, bio si u pravu, zaista nisam pažljivo pročitao šta mi Rile piše:)

пре 6 минута, Avocado рече

BTW Ništa od izvini Avocado za ovu poruku, bio si u pravu, zaista nisam pažljivo pročitao šta mi Rile piše:)

Opet avokado meni zamera da ne citam a u isto vreme mene ne cita. 

Цитат

Sto je onda citirao mene i klip da prica o dokumentima koje je tramp dao? On je kriv za zabunu, nisam ja, citira jedan post i prica o necemu sasvim trecem sto nema veze sa onim sto sam ja rekao. Moje izvinjenje ako je to mislio, trebao je da naglasi to jasnije. 

Jel hoces i da ti kleknem i potpisem ugovor izvinjenje krvlju? NE kontam sta ti oces od mene, ja se ovde trudim da vas sve tretiram kao ljude, meni se niko za nista nije izvinuo, uvek ste vi za sve u pravu (posebno ti) i uvek ocete da se ja vama izvinavam. Ko da vi mene uvek detaljno citate i postujete.  

samo od mene trazite da vam se izvinavam neki krivak ko da sam ja grbav a svi ste vi super i uvek u pravu.... 

1 hour ago, Млађони рече

Opet avokado meni zamera da ne citam a u isto vreme mene ne cita. 

Цитат

Izvini, prevideo sam da si ovde napisao da se izvinjavaš što je Rile kriv za zabunu (pod uslovom da je to zaista mislio)... moja greška.

пре 1 минут, Avocado рече

Izvini, prevideo sam da si ovde napisao da se izvinjavaš što je Rile kriv za zabunu (pod uslovom da je to zaista mislio)... moja greška.

Ne, izvinjavam se sto sam pogresno razumeo, jer da sam malo vise razmislio mozda ne bih pogresno razumeo. Sa te strane krivica je moja. 

Hvala ti na razumevanu. 

пре 8 часа, cloudking рече

Bila je ova vest.Nije tacna. To naravno ne smeta da se od tog dogadjaja odmah pravi senzacija ;)

jedino sto kod te vesti "nije tacno" je to da mu je zabranjeno, nego je eto "Fino sugerisano" a on je to prihvatio. 

sa tim sto samo moze da spekulisemo koliko je on to voljno prihvatio a koliko je bilo "uf.. ako odbijem mozda cu da letim sa posla" 

ali je sve jedno komicno da neko predlozi svom voditelju, e zoves se ratko mladic mozda ne bi bilo lepo da te metnemo na televiziju 

пре 24 минута, Млађони рече

jedino sto kod te vesti "nije tacno" je to da mu je zabranjeno, nego je eto "Fino sugerisano" a on je to prihvatio. 

sa tim sto samo moze da spekulisemo koliko je on to voljno prihvatio a koliko je bilo "uf.. ako odbijem mozda cu da letim sa posla" 

ali je sve jedno komicno da neko predlozi svom voditelju, e zoves se ratko mladic mozda ne bi bilo lepo da te metnemo na televiziju 

Radi se o rutinskoj stvari, redovna i svakodnevna stvar samo se sad desila sa likom koji ima zanimljivo ime pa ispala festa.  On je sam promenio utakmicu dabi vodio neku drugu koja mu je bila zgodnija... srpski receno "zamenio se s kolegom" da bi ranije otiso kuci... :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Логос
      Поводом 11. година патријарашке службе Његове Светости Патријарха московског и све Русије Г. Кирила, Његова Светост Патријарх српски Г. Иринеј началствовао је данас, 02. фебруара 2020. године, светом архијерејском Литургијом у Храму Свете Тројце, подворју Московске Патријаршије у Београду.       Том приликом Његова Светост Патријарх Иринеј је рукоположио у презвитерски чин ђакона проф. др Зорана Ранковића декана Православног богословског факутлета (ПБФ) Универзитета у Београду. Његовој Светости су саслуживали: протојереј – ставрофор Трајан Којић, протојереј – ставрофор Милан Топић, протојереј Виталиј Тарасјев, протојереј Небојша Тополић, јереј Арсеније Арсенијевић, јереј Иван Делић из Епархије браничевске, јеромонах Петар (Богдановић) из манастира Тумане, ђакон Александар Секулић и ипођакони Владимир  Јелић и Ђорђе Мијајловић.   После Великог входа исповедно писмо за ђакона Зорана Ранковића прочитао је његов духовник протојереј – ставрофор Милан Топић, а затим је ђакон Зоран прочитао свештеничку заклетву и том приликом је целивао Часни Крст и Свето Јеванђеље. Потом је уведен у олтар где је Његова Светост Патријарх Иринеј, пред Часном Трпезом, рукоположио ђакона Зорана у свештеника.   На крају свете Литургије и Причешћа верних старешина Подворја Московске Патријаршије протојереј Виталиј Тарасјев захвалио се Његовој Светости Патријарху Иринеју на очинској бризи и љубави и, том приликом, даривао му је икону Светог Ђорђа, указујући да је Св. Ђорђе заштитник града Москве и све Русије. Свјатјејши се захвалио на дару и у беседи подсетио на велику блискост наша два братска народа која се у највећој мери огледа и пројављује управо у литургијском заједништву.   Светој архијерејској Литургији присуствовали су министар за иновације и технолошки развој др Ненад Поповић, директор Управе за сарадњу са Црквама и верским заједницама др Милета Радојевић, академик Димитрије Стефановић, директор Руског дома Надежда Викторовна Кушченковна, шеф Трговинског представништва Руске Федерације у Републици Србији Андреј Н. Хрипунов, професори ПБФ и многобројни верни народ.   На крају, подсетимо, декан проф. др Зоран Ранковић рођен је 1971. године у Пожаревцу, ПБФ у Београду је завршио 1997. године. 2001. године магистрирао је на Филолошком факултету Универзитета у Београду, а докторску дисертацију је одбранио 2006. године на истом факултету. Од 2017. године је редовни професор ПБФ за црквенословенски језик. Научне области којима се јереј проф. др Зоран Ранковић бави у својим истраживањима су палеославистика, црквенословенски језик, српскословенски језик, теолингвистика, литургика, историја српске средњовековне културе. Аутор је многобројних монографија, студија, чланака и огледа објављених у еминентним научним часописима.     Извор: Радио Слово љубве
      View full Странице
    • By Логос
      Поводом 11. година патријарашке службе Његове Светости Патријарха московског и све Русије Г. Кирила, Његова Светост Патријарх српски Г. Иринеј началствовао је данас, 02. фебруара 2020. године, светом архијерејском Литургијом у Храму Свете Тројце, подворју Московске Патријаршије у Београду.       Том приликом Његова Светост Патријарх Иринеј је рукоположио у презвитерски чин ђакона проф. др Зорана Ранковића декана Православног богословског факутлета (ПБФ) Универзитета у Београду. Његовој Светости су саслуживали: протојереј – ставрофор Трајан Којић, протојереј – ставрофор Милан Топић, протојереј Виталиј Тарасјев, протојереј Небојша Тополић, јереј Арсеније Арсенијевић, јереј Иван Делић из Епархије браничевске, јеромонах Петар (Богдановић) из манастира Тумане, ђакон Александар Секулић и ипођакони Владимир  Јелић и Ђорђе Мијајловић.   После Великог входа исповедно писмо за ђакона Зорана Ранковића прочитао је његов духовник протојереј – ставрофор Милан Топић, а затим је ђакон Зоран прочитао свештеничку заклетву и том приликом је целивао Часни Крст и Свето Јеванђеље. Потом је уведен у олтар где је Његова Светост Патријарх Иринеј, пред Часном Трпезом, рукоположио ђакона Зорана у свештеника.   На крају свете Литургије и Причешћа верних старешина Подворја Московске Патријаршије протојереј Виталиј Тарасјев захвалио се Његовој Светости Патријарху Иринеју на очинској бризи и љубави и, том приликом, даривао му је икону Светог Ђорђа, указујући да је Св. Ђорђе заштитник града Москве и све Русије. Свјатјејши се захвалио на дару и у беседи подсетио на велику блискост наша два братска народа која се у највећој мери огледа и пројављује управо у литургијском заједништву.   Светој архијерејској Литургији присуствовали су министар за иновације и технолошки развој др Ненад Поповић, директор Управе за сарадњу са Црквама и верским заједницама др Милета Радојевић, академик Димитрије Стефановић, директор Руског дома Надежда Викторовна Кушченковна, шеф Трговинског представништва Руске Федерације у Републици Србији Андреј Н. Хрипунов, професори ПБФ и многобројни верни народ.   На крају, подсетимо, декан проф. др Зоран Ранковић рођен је 1971. године у Пожаревцу, ПБФ у Београду је завршио 1997. године. 2001. године магистрирао је на Филолошком факултету Универзитета у Београду, а докторску дисертацију је одбранио 2006. године на истом факултету. Од 2017. године је редовни професор ПБФ за црквенословенски језик. Научне области којима се јереј проф. др Зоран Ранковић бави у својим истраживањима су палеославистика, црквенословенски језик, српскословенски језик, теолингвистика, литургика, историја српске средњовековне културе. Аутор је многобројних монографија, студија, чланака и огледа објављених у еминентним научним часописима.     Извор: Радио Слово љубве
    • By Логос
      Председник Републике Србије г. Александар Вучић, током званичне посете Атини, састао се 10. децембра 2019. године са Архиепископом атинским и све Јеладе г. Јеронимом.       После сусрета, председник Вучић је рекао да се враћа кући са више оптимизма о јединству у православном свету, уверен да све разлике могу да се превазиђу дијалогом и разговорима. Председник Вучић је Архиепископу поклонио икону Светог Саве, која је са благословом Патријарха српског Иринеја урађена поводом 800 година аутокефалности Српске Православне Цркве, док је Архиепископ председнику Србије даровао икону Светог апостола Павла.    Председник Србије је захвалио архиепископу Јерониму на поклону и топлој добродошлици и поручио да ће Србија увек бити „раме уз раме" са братским грчким народом. Председник је пожелео грчком народу, Грчкој Православној Цркви и самом Архиепископу много успеха, среће, здравља и радости и да се оствари све што желе, јер ће то бити, како је рекао, и остварење наших жеља и снова.     Архиепископ Јероним је узвратио речима да председника Вучића дочекује у светој Архиепископији атинској са осећањима дубоког поштовања, пријатељства и љубави, с радошћу што је у посети Цркви чији је оснивач свети апостол Павле. „Преко вас шаљемо срдачне поздраве српском народу са којим корачамо у нераскидивом пријатељству”, рекао је поглавар Грчке Цркве.       Извор: Инфо-служба СПЦ
    • By Логос
      Председник Републике Србије г. Александар Вучић поручио је 13. новембра 2019. године у обраћању на 40. заседању Генералне конференције Унеска у Паризу, да и даље постоје притисци да се српско наслеђе на Kосову и Метохији преда неком другом и да му је неопходна заштита.     Председник Вучић је казао да је веома важно шта ће бити усвојено у Унеску, јер је за очување мира и стабилности веома важно чување културног наслеђа. Председник Вучић је истакао да се Србија залаже да се Повеља Унеска и даље поштује и подвукао да је неопходно да се посвети посебна пажња заштити културног наслеђа од свих облика насиља. Он је указао да је српско културно наслеђе на Kосову и Метохији, које је под заштитом Унеска, угрожено, а као примере навео манастире Дечани, Пећ, Грачаницу и друге.   -То културно наслеђе није важно само за српски идентитет, већ за целу Европу и свет, нагласио је председник Вучић, истичући да Повеља Унеска мора бити поштована. Председник Вучић је додао да ће Србија бити спремна да конструктивно и блиско сарађује са свим земљама које су чланице Унеска и указао да је неопходна сарадња како би се суочили са заједничким проблемима.    -Мир је један од најважнијих циљева, али је немогућ без образовања, уколико не учимо шта су културе, без комуникације, без познавања међусобних разлика. Унеско је један од главних стубова који држе све, подвукао је председник Вучић.    Председник Вучић је истакао да Унеско мора да пружи одговоре на изазове са којима се суочава човечанство и нагласио да су миран међудржавни дијалог, толеранција, као и међудржавна размена врло важне за очување стабилности. Председник Вучић се пре почетка заседања 40. Генералне конференције Унеска састао и са генералном директорком те организације Одри Азуле након чега се уписао у Књигу почасних гостију. Председник Вучић је дан раније учествовао на отварању Другог париског форума мира, на ком је учествовао велики број светских званичника, а који се обележава поводом Дана примирја у Првом светском рату. Он је после отварања Париског форума мира уручио „Библиотеци мира“ симболичан поклон књигу „Serbia under the Sun“.      Извор: Инфо-служба СПЦ
    • By Логос
      Председник Републике Србије Александар Вучић, одлуком Светог Синода Српске Православне Цркве, одликован је Орденом Светог Саве првог степена на свечаној академији поводом обележавања 800 година аутокефалности Српске православне цркве.     Највише црквено признање председнику Вучићу уручио је патријарх Иринеј. Председнику Вучићу је орден додељен за његову делатну љубав према мајци цркви, пожртвовано залагање за јединство српског народа и неуморну борбу за целовитост Србије, посебно за очување Косова и Меотхије у њеним границама.   Његова Светост Патријарх српски г.Иринеј је истакао да му је част да председнику, у име цркве, додели највеће црквено одликовање, што, како је рекао, црква чини са пуно разлога и оправдања.   "Да не помињемо све што неуморно чини и ради. Он је учинио велика дела, не само за наше време и прилике, већ за читаву Србију и њену будућност", рекао је патријарх Иринеј.   "Председник је отворио путеве Србије у Европи и свету. Данас, после његовог труда, о Србији се говори и мисли на други начин. Увиђају људи да није то та Србија коју свет зна. До Вучића, Србија је каскала у свом животу. Његовим трудом и радом, отварањем према свету, покренула се сва привреда у Србији. Кренуло се великим кораком напред", рекао је српски патријарх.   За то је, подвукао је, потребно много жртве, државничке мудрости и много смисла да се српски народ отвори према свету. Захвалио се председнику Вучићу за све што је до сада учинио и замолио да настави истом снагом, силом и аргументима.   Председник Вучић рекао је вечерас да га Орден Светог Саве, којим је одликован, обавезује да ради још више и да се још снажније бори за Србију и њено јединство. "Да се борим за Косово и Метохију, али и подршку нашем народу западно од Дрине и Дунава, али и у Црној Гори и свуда где живи. Да после тога останем и постанем, пролазан и привремен уз наду да ће српство и србијанство постати једно и да ће истина победити лаж", поручио је он на свечаној академији у Сава центру.      Председник Вучић је додао да му је тешко да опише шта осећа. "Нисам му се надао, нисам га тражио, нисам га ни очекивао. Зато је и прва рекција на вест која ме је изненадила била да ћутим, свестан величине самог чина и неочекиване части. Ћутање је она врста скромности која треба да прати овако велике догађаје. Хоћу само то да Србија буде вечна! Мир нас уједињује. Ово ме обавезује да се борим још више", рекао је председник Вучић.      Орден Светог Саве установљен у време патријарха Германа и подељен је на три степена који се међусобно разликују по бојама ленти и самих инсигнија: први који је беле боје, други црвене, а трећи степен је плаве боје.   Орден Светог Саве установљен у време патријарха Германа и подељен је на три степена који се међусобно разликују по бојама ленти и самих инсигнија: први који је беле боје, други црвене, а трећи степен је плаве боје.Председник Вучић рекао је вечерас да га Орден Светог Саве, којим је одликован, обавезује да ради још више и да се још снажније бори за Србију и њено јединство.   Орденом првог реда до сада су одликовани сви патријарси Српске православне цркве, а између осталих и руски патријарх Алексеј Други, руски председник и премијер Владимир Путин и Дмитриј Медведев, писац Александар Солжењицин, српски академици Дејан Медаковић, Матија Бећковић, редитељ Емир Кустурица, спортисти Новак Ðоковић, Дејан Бодирога, Владе Дивац...Орден Светог Саве додељује се од 1882. године, угледним личностима и институцијама које су својим делањем, трудом и учинком допринеле угледу и бољитку српског народа и српске православне цркве.
        Патријарх српски Иринеј уручио је вечерас српском члану Предсједништва БиХ Орден Светог Симеона Мироточивог Милораду Додику     Патријарх српски Иринеј уручио је Орден Светог Симеона Мироточиво српском члану Предсједништва БиХ Милораду Додику. 

- Ово није Орден Додику, већ цијелом српском народу, који показује велику љубав и приврженост нашој Цркви, када смо је бранили у злу, и градили у добру - истакао је Додик.

Нагласио је да је српски народ исписао хиљаде страница историје.

- Прву и најзначајнју написао је Свети Сава прије 800 година, а она је одредила и све оне послије ње. Усмјерио нас је на прави пут, којим гордо корачамо већ осам вјекова - додао је он.

Истакао је да су се Срби увијек налазили између Истока и Запада.

- Како тада, тако и данас. Историја нам објашњава да је свако вријеме тешко, и оно тражи жртву. Ни Свети Сава, и сви послије њега нису урадили ништа без жртве, било да служимо народу кроз Цркву или државу. Често смо успјевали и немогуће. Сачували смо се и као људи, и као народ - изјавио је Додик,

Поручио је да је ова годишњица јубилеј над јубилејима.

- Све што је настало на чврстим темељима, има трајну категорију, а Српска православна црква то јесте. Честитам и предсједнику Вучићу на признању. Заслужио је. Знам најбоље колико помаже Републику Српску - додао је Додик.

Претходно је Његово високопреосвештенство митрополит дабробосански Хризостом прочитао одлуку Синода да патријарх српски буде одликован Орденом Светог Саве Првог степена, а истим орденом и предсједник Србије Александар Вучић.

Српски члан Предсједништва БиХ Милорад Додик одликован је Орденом Светог Симеона Мироточивог, будући да му је раније уручен Орден Светог Саве Првог степена.

Патријарх Иринеј је захвалио за орден који му је додијељен, наводећи да је ово одликовање Српској цркви, архијерејима, свшетенству и монаштву и народу који је помагао да Црква изврши своју узвишену јеванађељску и божанску мисију.

На приједлог патријарха Иринеја, Вучићу је Орден Светог Саве Првог степена додијељен за дјелатну љубав према мајци Цркви и залагање за српски народ и цјеловитост Србије, а посебно за очување Косова и Метохије у њеним границама     Извор: Председник.рс / РТРС   Видео: Радио-телевизија Србије

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...