Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему

Препоручена порука

Управо је завршен победнички говор новог изабраног председника Америка, Доналда Џеј Трампа.

Ово је тема о њему, његовим политикама, деловању и осталим стварима везаним за њега.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 11.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

• Аурор

2184

• Grizzly Adams

1009

• cloudking

1001

• Juanito

928

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Морао сад да одремам пар сати. Па мора да почнем са "I told you so..." јер коментар сам већ одавно дао на оној теми о изборима. Ово је побуна "средње класе", обичних људи, фабричких и других радн

Видим да је већина народа српског по друштвеним мрежама одушевљена победом г. Трампа. Време ће показати да ли има за то основа, а назнаку промене курса америчке спољне политике и да ли ће бити радикал

Ако се неко више радује Трампу од срба ,то су руси...гледајући јутрос вести,чини ми се да је Трампова кампања а везано за односе са Русима,донела пресудну предност у свим његовим предизборним причама.

Постоване слике

Bravo Rile, sad možemo da pišemo o njemu. Neće biti lako Darelu i ostalima da brane njegova rešenja ukoliko budu loša, a praticu sve detaljnije, hehehe:D

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Иначе, да ли случајно, да ли намерно, прва нумера након његовог победничког говора је била ова

Да ли је то порука, и коме је та порука упућена? :))) 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
12 minutes ago, RYLAH рече

Ово је тема о њему

А `ел може и о првој дами?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Управо сада, Милан Ракић рече

А `ел може и о првој дами?

Да смо паметни, само о томе и да се воде дискусије, свет би био много лепше место. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ја сам и даље у невјерици. Биће ово занимљиве 4 године :ani_biggrin:

Не могу рећи да ми није драго, али не што је Трамп побиједио ( што је туга само по себи ), већ што је Хилари изгубила тако дивно од стране једог буздована ( што је супер ).

Уз то Републиканци су преузели и Дом представника и Сенат, зар не? Обамакер је можда готов? Демократе сада имају 4 године да се реформишу, ако могу, те да изњедре некаквог кандидата за 2020 годину, али тренутно нема никога ко се назире да преузме примат.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Видим да је већина народа српског по друштвеним мрежама одушевљена победом г. Трампа. Време ће показати да ли има за то основа, а назнаку промене курса америчке спољне политике и да ли ће бити радикалног заокрета, најпре би могли видети у Сирији. Ако би се поново успоставила Заједничка ваздушна команда америчког и руског ваздухопловства у смислу координације извршавања задатака, то би већ био помак. Мсм, да не очекујемо сад одмах укидање санкција Русији и повратак Космета Србији...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
7 minutes ago, Ћириличар рече

Ја сам и даље у невјерици. Биће ово занимљиве 4 године :ani_biggrin:

Не могу рећи да ми није драго, али не што је Трамп побиједио ( што је туга само по себи ), већ што је Хилари изгубила тако дивно од стране једог буздована ( што је супер ).

Уз то Републиканци су преузели и Дом представника и Сенат, зар не? Обамакер је можда готов? Демократе сада имају 4 године да се реформишу, ако могу, те да изњедре некаквог кандидата за 2020 годину, али тренутно нема никога ко се назире да преузме примат.

Jesi primjetio već po prvom govoru nakon pobjede se osjeca da je njegov nacionalizam bio više populistički i nadam se da je tako jer to me najviše brine. Ukoliko uspije sa ekonomskom liberalizacijom, nadam se da će ostvariti dobre rezultate, pošto je USA ekonomija u ekspanziji, mogao bi da je gurne u mnogo veći GDP rast.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Trumpov prvi govor je bio slatkorjeciv i kao iz udzbenika prepisan. To malte ne svaki politicar radi ma kakava obecanja daje, dakle Trump nije ni u cemu poseban. Da li ce on odrzati to obecanje to ostaje da se vidi vec u ovoj godini. Zalsona je cinjenica da je Trump dosta profitirao iz prljave kampanje koju je vodio nesto slicno kao bregzitovci i da je bruka ljudi vjerovatno iz ruralnih djelova SAD glasala vodjena sovinistickim porivom. 

Mnogi Srbi se raduju, ne znam iz kog razloga i cak Trumpo-vu pobjedu nazivaju Bozijim darom. Trump se nece izvinuti za bombardovanje, nece mozda nikad ni posjetiti Srbiju tokom svog mandata, nece povuci priznanje Kosova niti platiti odstetu za NATO bombardovanje. 

Na globalnom nivou, Trump nece sigurno odjednom povuci americku vojsku niti NAFTA sporazum. Jedina mozda dobra stvar koja se moze izroditi je da nece biti toliko tenzija sa Rusijom, koliko bi bilo sa Klintonkom. Dakle nece biti novog hladnog rata. Ostaje da vidimo. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
3 minutes ago, Милан Ракић рече

Видим да је већина народа српског по друштвеним мрежама одушевљена победом г. Трампа. Време ће показати да ли има за то основа, а назнаку промене курса америчке спољне политике и да ли ће бити радикалног заокрета, најпре би могли видети у Сирији. Ако би се поново успоставила Заједничка ваздушна команда америчког и руског ваздухопловства у смислу координације извршавања задатака, то би већ био помак. Мсм, да не очекујемо сад одмах укидање санкција Русији и повратак Космета Србији...

Pazi Miki, ako on prizna referendum na Krimu, to otvara pitanje referenduma u svijetu i mislim da je i Kosovo zauvijek izgubljeno. Medjutim oprezan je on i mislim da će se vezano za Balkan oslanjati na savjetnike jer ga ne poznaje dovoljno.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
12 minutes ago, Ћириличар рече

Демократе сада имају 4 године да се реформишу, ако могу, те да изњедре некаквог кандидата за 2020 годину, али тренутно нема никога ко се назире да преузме примат.

Биће занимљива дешавања, не само у американском ДС-у, већ и много шире, првенствено на медијској мапи.

Ако је само пола од онога из Викиликса тачно (о намештањима изборног процеса у ДС, о сарадњи са медијима, и о хиљаду других ствари), ДС чека много буран период, из ког је питање да ли може да изађе неоштећена, или макар у овом данашњем облику. Онда је питање и шта ће бити са неким медијима, попут Си Ен Ен, и неким много популарним новинарима, попут Вука Блицера, и неким јавним личностима за које је писало да су директно примали паре од ДС, као што је Џон Оливер.

Ако се стварно то испостави као истина, онда ће ДС да доживи судбину Темени Хола.

Можда Америке коначно добију и трећу партију, попут Енглеске?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
2 minutes ago, RYLAH рече

Биће занимљива дешавања, не само у американском ДС-у, већ и много шире, првенствено на медијској мапи.

Ако је само пола од онога из Викиликса тачно (о намештањима изборног процеса у ДС, о сарадњи са медијима, и о хиљаду других ствари), ДС чека много буран период, из ког је питање да ли може да изађе неоштећена, или макар у овом данашњем облику. Онда је питање и шта ће бити са неким медијима, попут Си Ен Ен, и неким много популарним новинарима, попут Вука Блицера, и неким јавним личностима за које је писало да су директно примали паре од ДС, као што је Џон Оливер.

Ако се стварно то испостави као истина, онда ће ДС да доживи судбину Темени Хола.

Можда Америке коначно добију и трећу партију, попут Енглеске?

Ako je istina, neka ih krivično gone, čime bi se pokazalo da je Američki sistem neprikosnoven. Dobro bi bilo da korumpirani DS razdrmaju jer su oni sve radili kako bi uništili Republikance. Medjutim zabili su autogol jer je Hilari dno od kandidata, najgore što su mogli izabrati.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
8 minutes ago, Ronald рече

Pazi Miki, ako on prizna referendum na Krimu, to otvara pitanje referenduma u svijetu i mislim da je i Kosovo zauvijek izgubljeno. Medjutim oprezan je on i mislim da će se vezano za Balkan oslanjati na savjetnike jer ga ne poznaje dovoljno.

Ма то би били већ радикални помаци. Којих (не)ће бити у неко скорије време. Али ово што сам поменуо би био већ знак неке добре воље. Та активност је функционисала можда једно две недеље, можда и више, али обзиром на то колико су и једни и други са својим ваздухопловствима тамо-свакако кратко. И пошто сам пратио ту активност, знам да су брифинзи били свакодневни, ујутро на почетку летачког дана и увече на крају, заједничка анализа и претходна припрема за активности следећег дана. И једна и друга страна су у то прво време док је функционисало имале потпуну аутономију у изврашавању задатака, али са потпуним увидом у планове лета и што је најбитније, за злу не требало, а зарад блиске комуникације ако дође до нечега, и једна и друга стрна су морале у сваком поједијначном ваздухоплову да имају најмање по једног билингвалног летача, како би се, ако дође до неке фрке, сами пилоти на "лицу места" у ваздуху могли "сконтати". Но. кратко је трајало, а ја сам искрено, само чекао када ће се поновити Ниш 7. новембра 1944. године и када ће почети да се рокају међусобно. Не ни зато што је могоао неко да диригује потенцијални сукоб, него засита да се "забораве" једни и други и да почну да се рокају између себе као тада у Нишу... Што би свакако кратко трајало. Тек неколико минута колико треба једним и другим ракетама да стигну до одредишта...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Поуке.орг - инфо,
      Председник Србије г. Александар Вучић је после опела блаженопочившем Патријарху Иринеју у Храму Светог Саве на Врачару, обраћајући се српском народу и грађанима Србије, рекао да је Патријарх Иринеј "склопио очи онако како је и живео - у миру".

Звучни запис обраћања

Говорећи о завршетку градње Спомен-храма Светог Саве на Врачару, Председник Србије је нагласио да је Патријарх Иринеј "градећи Храм, градио све нас, окупљао нас ту", те је "на много начина, као и сам Храм, био саборан", а да "пред њим није било свађа и подела".
      "Српство је стављао изнад свега", рекао је Председник говорећи о Патријарху Иринеју и оценио да је пред свима нама велика обавеза - "да волимо једни друге и праштамо једни другима".
      Упоредивши одлазак Патријарха српског Иринеја са громадом која се одвојила од планине, Председник је оценио да "ретка громада попут Патријарха Иринеја украшава планине и народе и када се физички измести".
      "Оставио нам је дело вредно дивљења", рекао је Председник и подестио колико је Патријарх Иринеј био благодаран Председнику Русије Владимиру Владимировичу Путину за помоћ у завршетку градње Светосавског Храма на Врачару.
      "Окупио нас је као светосавски витез", рекао је Председник Србије и нагласио да се "захваљујући њему не стидимо својих страдања" у новијој историји: Кошара, НАТО агресије, злочиначке акције "Олуја". Такође, Председник Србије је указао да је Патријарх Иринеј "обновио заједништво српског народа", те да није било сукоба унутар једног народа са обе стране Дрине, као никада до сада.
      Рекавши да је "Патријарх Иринеј био велики Патријарх", Председник Србије је сабране подсетио на велика дела и достигнућа блаженопочившег Патријарха српског и рекао да "има са чим да изађе пред Светога Саву".
      "Хвала на свакој речи којом си нас поучио и љубави коју си нам делио", рекао је Председник Србије.

Извор: Радио Слово љубве
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Његова Светост Патријарх српски г. Иринеј и председник Републике Србије г. Александар Вучић посетили су 22. октобра 2020. године храм Светог Саве на Врачару.

-Радујем се што ће сви грађани Србије и сви Срби ма где да живе ускоро моћи да дођу у храм и да виде шта су генерације наших предака и ми заједно са њима успели да направимо, поручио је председник Вучић на свом инстаграм налогу.

Извор: Инфо-служба СПЦ
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Најоштрије осуђујем упад непознатих лица у комплекс Владичанског двора у Новом Саду и, посебно, кампању неистина и лажи која се води у вези са реконструкцијом његове фасаде.

Истина је само једна и веома јасна: реконструкција се изводи под надзором најстручнијих људи које Војводина има у Покрајинском заводу за заштиту споменика и уз учешће мајстора специјализованих предузећа проверених у радовима у земљи и иностранству.
      У последње четири године, након промена у покрајинској администрацији, свим инвестицијама приступа се професионално и одговорно и не постоји ниједна, укључујући и ову, да није спроведена искључиво вољом стручних људи уз гаранције банака за употребу јавног новца.
      Оваква прљава кампања и напад јесу покушај линча епископа бачког Иринеја и свих којима је стало до очувања црквених и народних вредности.
      Поносан сам што сам учествовао у овом пројекту, као и раније, у реконструкцији крова двора, фасаде и партера Саборног храма и наставићу да помажем установе које ће одговорно приступати заштити објеката од великог значаја.
      Од полиције тражим да пронађе одговорне за упад у двориште Двора, а све учеснике у обнови јавно похваљујем за стручност и професионализам.

Извор: Инфо-служба Епархије бачке
    • Од Milan Nikolic,
      "Желео бих да вашој светости упутим захтев да уважи позив нашег побожног народа и наше цркве да употребите своје апелационо право, како би наши грађани православне вероисповести коначно добили могућност да буду једнаки са свим осталим православним хришћанима на свету", навео је Пендаровски у писму патријарху Вартоломеју.
      Пендаровски је, како је објавио на свом профилу на Фејсбуку, писмо упутио поводом почетка Нове црквене године.
      "Ваша светости, представља ми част да Вам се обратим и изразим своје срдачне жеље поводом почетка Нове црквене године. Историја каже да треба да смо стално у току са временом и да га користимо у интересу благостања људи. Васељенска патријаршија је пример за то како може да се остане доследан вредностима, а истовремено да се буде динамичан у суочавању са текућим изазовима", истакао је Пендаровски.
      Он је написао да као председник Северне Македоније жели лично да га информише да је његова земља искористила претходне три године да остави иза себе историјске несугласице.
      "Обраћам Вам се у име великог дела мојих суграђана који се идентификују као православни хришћани и чија је једина жеља и потреба да буду са својим ближњим и да се упуте ка заједничкој будућности, суживоту и истинској слободи", поручио је он.

Пендаровски затражио од васељенског патријарха признање Македонске православне цркве
      RS.SPUTNIKNEWS.COM Председник Северне Македоније Стево Пендаровски затражио је од васељенског патријарха Вартоломеја да "искористи своје апелационо...  
    • Од uomo del Ve.Te.,
      Обраћање председника Вучића испред Трампа / Oval Office ....

• Креирај ново...