Jump to content
JESSY

Ђавола ни у шали не треба призивати - поводом "Ноћи вештица"

Recommended Posts

Рапсоди, побогу, престани да тролујеш овако важне теме, аман!

Ово је веома битна тема у животу сваког Хришћанина, која испитује и границе слободне воље, и свесности/несвесности, и психичких механизама који постоје у свему томе, и од животне је вжаности за свакога од нас.

Не мислим да ћемо на овој теми да решимо све те проблеме, али, побогу, ако немаш ништа да кажеш на ову тему, престани више да тролујеш, или крећем да бришем поруке.

Ово се односи на све који би на оваквој теми да тролују.

Deci je bitno objasniti da je žurka prerušavanja u redu ali ne uoči "Svih Svetih"... jer ako žele učestvovati  u njihovom prazniku... bilo bi u redu da na taj dan pale sveću i pomole se Bogu za sve koji su od nas otišli... Ja sam svojim klincima rekla da mrtvi od naše smijurije i ludovanja nemaju ništa i da je ovaj praznik posvećen njima... Ako se žele prerušiti.. možemo se organizovati neki drugi dan i pozvati društvo.. sa svim zezancijama koje uz to idu... 

To nema veze sa nekim mojim principima.. nego mi jednostavno osećaj kaže da na taj dan to nije u redu. 

3 minutes ago, aliluja рече

Deci je bitno objasniti da je žurka prerušavanja u redu ali ne uoči "Svih Svetih"... jer ako žele učestvovati  u njihovom prazniku... bilo bi u redu da na taj dan pale sveću i pomole se Bogu za sve koji su od nas otišli... Ja sam svojim klincima rekla da mrtvi od naše smijurije i ludovanja nemaju ništa i da je ovaj praznik posvećen njima... Ako se žele prerušiti.. možemo se organizovati neki drugi dan i pozvati društvo.. sa svim zezancijama koje uz to idu... 

Ја не видим зашто би наша деца уопште учествовала у том глупирању. У мојој породици се никад нико није прерушавао, нити се обраћала пажња на тај дан уопште...

Тема је овде само о тексту о. Луке и како правилно приступити тој теми кад се пише, разговара итд.

58 minutes ago, Православни Србин рече

Имала је и једна табела ФБИ, где су баш навели извор за сбаку годину колико деце нестане уочи и за време тог празника. Сада та страница није доступна. Али, нажалост, то се дешава.

А кога занимка, може доста наћи на интернету о томе. 

јес. увек је укину баш око тријес први листопада, е да се ортодоксни фидеи дифенсори и успутни власи не досете

Управо сада, Господин Дареалис рече

У нешто најгоре на целом свету:

Reveal hidden contents

Обичне људе. :) 

Или још горе од најгорег - у народњаке. :ani_biggrin:

2 minutes ago, ☺︎ Juan ☺︎ рече

А у шта се рокери и металци маскирају за ноћ вештица, у саме себе?  :smeh1:

Ово нешто на моју адресу,тужићу те госпођи,она воли хеви ,да знаш...:0414_feel:

Pre nekoliko godina,mogli smo pročitati i ovu vest,a odnosi se na stav prethodnog Pape o Noći veštica.On je 

kritikovao  slavljenje Noći vještica pozvavši se na molitvu kao najprikladnije odavanje počasti preminulima..Pozvao je vernike 

da obeleže Dan mrtvih u "autentičnom hrišćanskom duhu", implicitno odbacivši paganski praznik Noć vještica.

Papa je podsjetio da se na blagdan Dana mrtvih "sećamo svih pokojnih vernika". "Želim pozvati na proživljavanje ovog trenutka u autentičnom hrićanskom duhu", dodao je.

"Kada posećujemo groblja, podsetimo se da tamo počivaju samo smrtni ostaci bića koja su nam bila draga u očekivanju konačnog vaskrsenja, nastavio je Benedikt XVI.

Papa je dodao da je molitva za njih najprikladniji način odavanja počasti, implicitno kritikujući običaj slavljenja Noći veštica, uoči Svih svetih

On 2016-11-02 at 12:50, Grizzly Adams рече

Ја не видим зашто би наша деца уопште учествовала у том глупирању. У мојој породици се никад нико није прерушавао, нити се обраћала пажња на тај дан уопште...

Зато се и ја чудим да је Ноћ вештица почела да се ''прославља'' у земљи Србији...

Чујем да се та Ноћ вештица ''слави'' у америчкој амбасади у Београду, (какв им ''светац'', таква им и слава...) али то је, ваљда, њихова ствар...

Али веле и да су се, на том ''слављу'' појавили амерички маринци са фантомкама на глави, (што и јесте њихова измишљотина), али, наводно, алудирајући на рушење неких старих страћара по Београду...

Може ли неко тим момцима РЕЋИ да су, недавно, њихови пилоти БЕСПРАВНО рушили по Београду, (и широм Србије) много лепше и вредније зграде, мостове, болнице, возове...

То ти је, што наш народ вели: ' кад образа немаш, а гузици се не бојиш... '