Jump to content

Надбискуп Хочевар: Очекујемо долазак папе у Србију; КЦ се није мјешала у канонизацију Николаја Велимировића

Оцени ову тему

Препоручена порука

4 minutes ago, Pisum рече

Na koncu, ako je neko umeren i nije ninačijoj strani, to je Dijana. Nema razloga da sa njom budete oštri.

Nisam bio oštar. Ne mogu ni da zamislim šta bi joj ava rekao za genitiv i ablativ.

6 minutes ago, Pisum рече

U ostalom, anateme su povučene i nikom ništa. Kao da nisu ni postojale.

Vratili Serafim Pirejski i Milutin Valjevski.

Подели на овим сајтовима

• Одговори 927
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

6 minutes ago, Zoran Đurović рече

Ја сам од 1990 говорио да је Зли Патуљак Артемије зло.

Pa čekaj, kako sad zlo, a tajne mu validne?

6 minutes ago, Zoran Đurović рече

Има ава непогрешив њух, а ове сам истеро на чистац. 

Isterao si ti sebe samoga na čistac. Da si malo rafiniraniji, ovo bi ti lakše prolazilo. Ja te ne bih primetio.

Подели на овим сајтовима

9 minutes ago, Zoran Đurović рече

Могла би мало етике, педагогије да употребиш... :)) Теби није јасно са каквим секташима имаш посла. Ја сам од 1990 говорио да је Зли Патуљак Артемије зло. Смејао ми се кум, који је тада био његово духовно чадо, а сада је један од најбитнијих прота у Бг. Има ава непогрешив њух, а ове сам истеро на чистац. 

I Vi me parcijalno čitate. Etike i pedagogije se ne odričem, oštricu pakujem u društveno prihvatljive forme. Tako je mnogo mudrije i efikasnije.. a na kraju i uljudnije, ako ne hrišćanskije.  

Подели на овим сајтовима

9 minutes ago, Дијана. рече

onda me obično napadnu obe strane...

Stvarno ne znam gde si videla napad sa moje strane, ukoliko si mislila na mene. Jedino sam te ispravio u dve elementarne stvari, koje su neophodne za diskusiju. Znaš li šta bi ava radio da si kojim slučajem "taliban" i da si rekla da su genitiv i ablativ identični? 

Подели на овим сајтовима

Управо сада, Pisum рече

Ne bi ništa jerbo je žensko.

Ali da ste vi u ptanu, zakucao bi vas na zvonik 

A ovamo veliki globalista i modernista, rasturač kreacionista i zilota. Pa kamo mu osećaj za ravnopravnost? :ani_biggrin:

Подели на овим сајтовима

1 minute ago, Pisum рече

Rekli smo POP i Džentlmen :))

Ne znam kako se uklapaju globalizam i džentlmenstvo. Mislim, kod nas srednjevekovnih mračnjaka, to se nekako podrazumeva. Ali njega će drugovi globalisti da preslišaju za ovo "desno skretanje". Moraće da se samokritikuje. :)))

Подели на овим сајтовима

12 minutes ago, Ivan Marković рече

Stvarno ne znam gde si videla napad sa moje strane, ukoliko si mislila na mene. Jedino sam te ispravio u dve elementarne stvari, koje su neophodne za diskusiju. Znaš li šta bi ava radio da si kojim slučajem "taliban" i da si rekla da su genitiv i ablativ identični? 

Ja sam latinski učila... pa prije 30 godina, 1 godinu u gimnaziji. Znači, nisu identični, izvinjavam se zbog svog neznanja. Znam da je nešto oko gramatike tj.filozofije jezika stvarna priroda famoznog filioque-a. 

Hahah, čini mi se da ja jesam taliban. Bar me ovde prati takva reputacija. 'prepodobna', 'inkvizitor', i 'taliban' se uklapa. :)) 

Nisam mislila na tebe, i to sam rekla uopšteno. Znači vi ste krasni ovde, kakvi su drugi na temama, nisu toliki džentlmeni. Ali nije ni da ne znam ja da opletem jezikom da bih se odbranila :)

Подели на овим сајтовима

1 minute ago, Дијана. рече

Znam da je nešto oko gramatike tj.filozofije jezika stvarna priroda famoznog filioque-a. 

Nije.

2 minutes ago, Дијана. рече

Hahah, čini mi se da ja jesam taliban. Bar me ovde prati takva reputacija. 'prepodobna', 'inkvizitor', i 'taliban' se uklapa.

Za mene si dama. Sa svojim pogledima koji su autentični, legitimni i jasni. 

Подели на овим сајтовима

7 minutes ago, Pisum рече

Lako se uklapa.
Na primer, ja sam globalni džentlmen. Na svakom kontinetu sam bio više puta džentlmen i nije pala ni jedna epitimija, samo razlednice dobijam. :))

To mu dodje kao onaj Lui XV koji je više puta za redom obradovao madam Pompadur. :ok::((

Pa možete biti GLOBALNI džentlmen i ne sumnjam da je tako, ali GLOBALISTIČKI, e to teško...

Подели на овим сајтовима

8 hours ago, Zoran Đurović рече

Јао, ја га "грешком" убацих у католике Хрвате12:smeha::))12:smeha:

Не бих га убацио у фанове Томпсона, али како сигурно слуша Бају малог книнџу, то му дође на слично (наравно да се не могу никада поредити усташе и четници, него само говорим како је и тај Баја неки наш флип. Ја сам само једном чуо те "стихове": Не може нам ништак ништа, јачи смо од судбине, патиће и они брате ко што сада пати Србија - тако некако).

Molim moderaciju da ovog coveka upozori , nije u redu da laze i da me proganja po forumu, da iznosi gluposti i pokusava da me omalovazi . Obzirom da sam ga vec jednom zamolio da se okane ovakvh stvari i da me ostavi na miru a on izgleda ne moze da se kontrolise mislim da moderacija treba da reaguje . Ovo pisem javno jer se bojim da ako to tako ne uradim on ce nastaviti po starom bez upozorenja . Naravno ,ukoliko ne prestane i vi ga ne sankcionisete ja ca odem sa foruma ali ce to da bude jasan znak kakvi su standardi ovde . Sto se tebe tice zorane , vodi racuna da ne preteras jer nemamo svi visok prag tolerancije za gluposti a kako te nicim sem svojim stavovima nisam izazvao ovakvo tvoje ponasanje je krajnje nerpimereno i zalazi u patologiju , ovo ti je poslednje moje direktno obracanje , od Boga ti zdravlje 

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...