Jump to content

Надбискуп Хочевар: Очекујемо долазак папе у Србију; КЦ се није мјешала у канонизацију Николаја Велимировића

Оцени ову тему

Препоручена порука

27 minutes ago, Ivan Marković рече

Zairone, Stepinac je procesuiran i osuđen kao izdajnik i ratni zločinac pravosnažnom presudom. http://www.zupa-stepinac.org/sudjenje/105-blazeni-alojzije-stepinac/sudjenje/170-5-u-ime-naroda

Pa kad je neki biskup ili episkop bivao osudjen od strane boljševičkih komunista i ateista to mu je moglo služiti samo na veću čast. Ad maiorem Gloriam Dei. Jedini klirici koje komunisti nisu sudili i proganjali su bili njihovi špioni, sveštenici i monasi zavrbovani od strane UDBE da rade za njih. Tako znamo sigurno da svaki taj osudjeni sigurno nije bio njihov simpatizer ni javni ni tajni niti je saradjivao sa njima a znamo i da je takvih bilo i u KC i u SPC.

• Волим 1
Подели на овим сајтовима

• Одговори 927
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

+!
@RYLAH
Neki ratni zločinac može postati svetac, pa čak i da je bio i za vrijeme II svjetskog rata.
- Ili misliš, da to nije moguće?

No, što se tiče konkretno blaženog Alojzija Stepinca, koji će biti proglašen svecem, 'Kongregaciji za kauze svetaca' je dobro poznat život bl. Alojzija Stepinca.
Ti ili netko drugi može dotičnog blaženika smatrati ratnim zločincem ili bilo kakvim zločincem.
Kao i neke druge osobe (sv. Jozafat Kuncewicz).

Подели на овим сајтовима

6 minutes ago, Zayron рече

Pa kad je neki biskup ili episkop bivao osudjen od strane boljševičkih komunista i ateista to mu je moglo služiti samo na veću čast. Ad maiorem Gloriam Dei. Jedini klirici koje komunisti nisu sudili i proganjali su bili njihovi špioni, sveštenici i monasi zavrbovani od strane UDBE da rade za njih. Tako znamo sigurno da svaki taj osudjeni sigurno nije bio njihov simpatizer ni javni ni tajni niti je saradjivao sa njima a znamo i da je takvih bilo i u KC i u SPC.

Ma šta mi napriča...stvarno vam je obraz ko đon. Niti se Boga bojite, niti se ljudi stidite. Nimalo se niste promenili od tridentinskog koncila. Ali dobro  valjda će sad ovi neznaveni srpski sinkretisti konačno da vide s kim imaju posla. Ja naravno sve ove godine nisam ni malo sumnjao da je vuk samo navukao obrazinu jagnjeta. A sad je strže...

Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ivan Marković рече

Ma šta mi napriča...stvarno vam je obraz ko đon. Niti se Boga bojite, niti se ljudi stidite. Nimalo se niste promenili od tridentinskog koncila. Ali dobro  valjda će sad ovi neznaveni srpski sinkretisti konačno da vide s kim imaju posla. Ja naravno sve ove godine nisam ni malo sumnjao da je vuk samo navukao obrazinu jagnjeta. A sad je strže...

I da ne bude nesporazuma, nije mi drago što sam bio u pravu...više  volim kada nisam u pravu.

Подели на овим сајтовима

10 minutes ago, utopija рече

+!
@RYLAH
Neki ratni zločinac može postati svetac, pa čak i da je bio i za vrijeme II svjetskog rata.
- Ili misliš, da to nije moguće?

No, što se tiče konkretno blaženog Alojzija Stepinca, koji će biti proglašen svecem, 'Kongregaciji za kauze svetaca' je dobro poznat život bl. Alojzija Stepinca.
Ti ili netko drugi može dotičnog blaženika smatrati ratnim zločincem ili bilo kakvim zločincem.
Kao i neke druge osobe (sv. Jozafat Kuncewicz).

Проблем је заправо у томе што ви не видите ништа лоше у НДХ, као што не видите ништа лоше у масовним насилним покрштавањима православаца на територији НДХ, што заједно радиле НДХ и КЦ у Хрватској, да би "решиле српско питање". 

Да ви те ствари сматрате проблематичним, не би ни било оваквих разговора, јер КЦ себи не би ни дозволила такву бламажу.

Сваки други разговор је после тога сувишан.

Подели на овим сајтовима

3 minutes ago, RYLAH рече

Проблем је заправо у томе што ви не видите ништа лоше у НДХ, као што не видите ништа лоше у масовним насилним покрштавањима православаца на територији НДХ, што заједно радиле НДХ и КЦ у Хрватској, да би "решиле српско питање". 

Да ви те ствари сматрате проблематичним, не би ни било оваквих разговора, јер КЦ себи не би ни дозволила такву бламажу.

Amin!

Подели на овим сајтовима

8 minutes ago, Ivan Marković рече

Za isto to nas katoličke ekumeniste napadaju naši tridentinci, isto tako nam se kunu da ćemo i mi tek vidjeti s kim imamo posla (ko s djavlom tikve sadi ...) Tako da smo na tom u istom belaju.

Подели на овим сајтовима

1 minute ago, Zayron рече

Za isto to nas katoličke ekumeniste napadaju naši tridentinci, isto tako nam se kunu da ćemo i mi tek vidjeti s kim imamo posla (ko s djavlom tikve sadi ...) Tako da smo na tom u istom belaju.

Ne postoje  "katolički" ekumenisti. Postoje otvoreni i prikriveni tridentinci. A sad je Hoćevar to demonstrirao srpskoj javnosti. 

Подели на овим сајтовима

1 hour ago, RYLAH рече

1. "prekrštavanje" je dokazano izum ustaške administracije i političkog vrha i katolička Crkva i hrvatska biskupska konferencija sa nadbiskupom Alojzijem Stepincem  su se odmah ogradile od toga.

2. KC je osudjivala uvijek i u svako doba bilo kakva nasilna "prekrštavanja" šta god da se mislilo pod tim i nastojala ustaše odgovorit i od tih "prekrštavanja" i nasillja nad Jevrejima i Srbima i pomagala gdje se to god moglo.

O tim svim činjenicama postoje dokazi, druga je stvar što iz propagandnih razloga nisu uvažavani od pojedinih krugova u srpskoj Crkvi i narodu. No, to ništa ne mjenja na tom da su to validni i čvrsti, neoborivi dokazi valjani pred svakim nezavisnim sudom u svijetu. Sa svojim urgencijama kod Vatikana ste samo postigli to da će svjetska javnost biti nekoliko puta intenzivnije informirana o tim dokazima nego što je to bio slučaj do sada. Samo u posljednjih par godina, koliko traju ova natezanja u vezi sa Stepinčevom kanonizacijom se prevelo takvo mnoštvo vrhunski kvalitetno napisane te faktografije po književnoj i istorijskoj strani na engleski i druge svjetske i evropske jezike (i na češki) i toliko toga koliko se nije stiglo napisati ni prevesti u svih prošlih 50-60 godina.

Подели на овим сајтовима

5 minutes ago, Zayron рече

2. KC je osudjivala uvijek i u svako doba bilo kakva nasilna "prekrštavanja" šta god da se mislilo pod tim i nastojala ustaše odgovorit i od tih "prekrštavanja" i nasillja nad Jevrejima i Srbima i pomagala gdje se to god moglo

Koga je KC osudjivala?

Подели на овим сајтовима

12 minutes ago, Ivan Marković рече

Ne postoje  "katolički" ekumenisti. Postoje otvoreni i prikriveni tridentinci. A sad je Hoćevar to demonstrirao srpskoj javnosti. 

To je tvoj lični nazor, ja ga poštujem iako se ne slažem sa njim. To bih i ja onda mogao proglasiti, ne postoje nikakvi pravoslavni ekumenisti, postoje samo pravoslavni licemjeri koji ni ne priznaju krštenje katolicima i protestantima poslije čitanja one teme o. Djurovića o "prekrštavanju".

Подели на овим сајтовима

45 minutes ago, Volim_Sina_Bozjeg рече

Nekoga kaznila ili zapretila sankcijama ili samo laprdamo u prazno?

Laprdamo u prazno dok ne govorimo dokumentovano i podloženo. Kako sam rekao za sve što je rečeno postoje dokumenti, sigurno već milion puta su bili prezentovani ovdje na najrazličitijim temama ali pošto ih vi ignorišete i pravite se da ne postoje (to je onda samo vaš problem) onda za vas ne postoje. Medjutim za cijeli ostali svijet postoje i smatraju ih vjerodostojnim ali to više nije vaš problem jer vas ne interesuju oni niti se zanimate o istinu, kako je to stvarno bilo..Svi oni, ti dokumenti su danas većinom zdigitalizoivani i pristupni na internetu pa tražite. Ko traži naći će. Jedino ako ne mislite da je to gubljenje vremena i da bi se dalo bolje iskoristiti na nešto drugo. I u tom slučaju je onda to samo vaš problem a ne cijelog svijeta koji te dokumente traži i nalazi na istom tom internetu.

• Волим 1
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...