Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Дијана.

Сатира од муке, горчине и безнадежности

Recommended Posts

link

Rezultat slika

Pendrek zica

http://vukajlija.com/zabava/posteri/721426

Nepravda...  Muski mogu i da se oprihode, i da se ozene >_<

No, postoji nada... mozda je u Norveskoj visak muskaraca... :D

http://sundayadelajablog.com/due-insufficient-men-iceland-will-pay-5000-per-month-immigrants-marry-icelandic-women/

Gladni smo, na sva tri jezika!

Tmurna zbilja koja zvuči kao satira... :/  

Bože moj, bože, čudne ljepote u vašeg cara! Bože moj, bože, ala vi usrećiste našu zemlju! Svijet se lijepo umrtvio od nekakva dobra, i miline, pa jedva diše. Svak ves’o, zadovoljan, svak pjeva, samo se pjesna niđe ne čuje. Pritisnulo nas dobro sa sviju strana; od nekakve silne smo se miline umrtvili, pa jedva dišemo... P. Kočić“   http://www.6yka.com/novost/93222/buka-karikatura-mocni-dodik-tuzi-dodika-nemocnog 

"Zbogom Bosno, konačno sam spremna da ti kažem zbogom. Zbogom lažljive njuške s predizbornih plakata, bezumna mafijo koja prodaješ svetinju, obraz i guzicu za pare i ličnu korist. Zbogom ovce koje im to omogućavate, jednako ste, ako ne i više odgovorni za to. Umjesto da vas bude stid, vi ponosno mašete tuđim zastavama i hrlite u torove jer nemate (mozga, svijesti, savjesti i muda za) vlastiti identitet. Nisu krivi političari na vlasti - prilika čini lopova, krivi ste VI jer ste im to omogućili, no preuzimanje odgovornosti je apstraktan pojam i viša matematika za naš narod."  izvor

1974986_1394554604193212_690380906354025295_n.jpg?oh=4d572e7318db04d8856d867686ac9c0e&oe=589E7D11link

59 minutes ago, Рапсоди рече

Да није превише жалосно, јадно и истинито било би смешно .

Ми смо народ пркосан, који се смије од муке и својој муци.

Јел бјеше мит или анегдота да су неког владара удавили тамо гдје је морао и он пјешке...

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Сличан садржај

• Од Ромејац,
      Почетком септембра навршило се 75 година од злочина који су 3/4. септембра 1943. године, у селу Добрујевцу, код Бољевца, над петорицом недужних сељака починили партизани, по наредби комесара Озне Момчила Сибиновића из Бучја.
      Петорица убијених – Петар Деспотовић, Цветко Деспотовић, Јеремија Милосављевић, Радомир Петровић и мој отац Милорад Радисављевић – проглашени су ратним злочинцима и издајницама.
      Убијени су без утврђене кривице, без суђења и без права на одбрану, иако ниједан није био убица, нити издајник. Петар Деспотовић, солунски борац, инвалид без ноге, који је прешавши гудуре Албаније и Кајмакчалан допринео победи Србије у Првом светском рату, убијен је само зато што је партизане питао зашто су ухапсили његовог брата Цветка.
      Мој отац, Милорад Радисављевић, убијен је у 24. години, када сам ја имао само шест месеци. Злочинци нису дозволили да запамтим лик оца, а ни њему да се радује мом одрастању.
      Кроз живот сам стално носио печат да сам потомак ратног злочинца и издајника, иако мој отац никога није убио, нити издао.
      Виши суд у Зајечару је уважио мој захтев и 2013. године је рехабилитовао мог оца, после равно 70 година.
      Захваљујући ангажовању МЗ Добрујевац, а пре свега пуковнику, пилоту у пензији, Драгољубу Илићу и месној самоуправи у Бољевцу, подигнут је споменик недужним жртвама, који је освештао парох Цркве Светог Илије из Бољевца. Освећењу споменика присуствовали су потомци невиних страдалника, као и бројни мештани.

http://www.politika.rs/scc/clanak/412292/Pogledi/Nepravda-ispravljena-posle-75-godina
    • Од SANJA,
      Ovde na forumu često čitam o Božjoj promisli. Razmišljajući o tome, ne mogu a da ne postavim sebi pitanje da li je Božja promisao da pojedina deca trpe zlostavljanje od strane roditelja ili drugih osoba? Ako da, zbog čega su ta deca kriva? Posebno me interesuju žrtve pedofilije. Zašto Bog dopušta da deca dožive tako nešto? Kako objasniti tu pojavu sa teološkog aspekta i kako odraslom detetu koji je bio žrtva istog objasniti da postoji Bog?

Vaše mišljenje...
  • Create New...