Jump to content

САСТАНАК УРЕДНИКА ЕЛЕКТРОНСКИХ МЕДИЈА СПЦ

Оцени ову тему

Препоручена порука

Нови Сад: Састанак уредникâ електронских медија СПЦ

10. Октобар 2016 - 9:58

Благословом Његове Светости Патријарха српског г. Иринеја и добротом Епископа бачког г. Иринеја, састанак уредникâ црквених електронских медија који делују у Србији, одржан је у суботу 8. октобра 2016. године, у просторијама радија Беседе, у Новом Саду.

Састанку су присуствовали представници радио станица из Београда, Ваљева, Пријепоља, Крагујевца, Суботице, Сомбора, Бачке Паланке, Руме и Новог Сада као и представник телевизије Храм, протопрезвитер-ставрофор Стојадин Павловић, који је изложио искуства једине црквене телевизије, која делује у Архиепископији београдско-карловачкој. Представници Управе за сарадњу са Црквама и верским заједницама, Секретаријата за јавно информисање  и Секретаријата за културу, својим учешћем допринели су сагледавању актуелних медијских прилика у нашој земљи, и понудили свесрдну помоћ у даљем развоју црквених медија у Србији.

Поздравну реч је упутио и срдачну добродошлицу пожелео презвитер Жељко Латиновић, главни и одговорни уредник радија Беседе, који је изразио радост што се овај састанак електронских медија Српске Православне Цркве одржава у Новом Саду. Такође, отац Жељко је додао да се нада да ће овај састанак допринети бољем и квалитетнијем стварању програма којeг презентујемо путем наших радио станица и телевизије.

После обраћања уредника радија Беседе, г. Владимир Тодић, из Управе за сарадњу са Црквама и верским заједницама је истакао да је обавеза Управе да помаже црквене медије који се труде да остваре значајну мисију ширења хришћанских, моралних и основних људских вредности у друштву. Примећујући да су данас садржаји који су доступни на комерцијалним медијима углавном непримереног карактера за значајну већину слушалаца.

Помоћник покрајинског секретара за јавно информисање, медије и аналитику г. Ђорђе Вукмировић позитивно је оценио утицај црквених медија на људе у нашој земљи и истакао да је охрабрујуће чути нове гласове истине и наде који засигурно шире црквени електронски медији.

Национални приоритет је обнова хришћанске културе коју носи, чува и пропагира Црква и неопходно је успоставити јасне критеријуме деловања у садашњости како би морални дух нашег народа остао на завидном нивоу, поручио је г. Мирослав Илић, помоћник покрајинског секретара за културу задужен за односе са Црквама и верским заједницама.

Представници црквених електронских медија су усагласили начин и интензитет размене информација које су актуелне, корисне и занимљиве слушаоцима и које шире поруке вере, мира и љубави. Сваки медиј је представио емисије које остале радио станице могу преузети као би сви унапредили квалитет програма.

После кратког предаха учесници данашњег састанка су посетили Саборну и Николајевску цркву а по повратку у просторије Информативне службе Епархије бачке гости су се упознали са програмом радија Беседе и начином рада у овој медијској установи. Представници државних и покрајинских власти и уредници радио станица и телевизије Храм су за радио Беседу дали кратке изјаве.

Наредни састанак је договорен за 22. новембар, а домаћин сусрета ће бити телевизија Храм.

Извор: Епархија бачка

Подели на овим сајтовима

• Одговори 97
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Je li bio i nas o. Ivan koji je iz nicega napravio ZRU, najveci pravoslavni sajt u Srbiji? 

Kad bi mi trebalo bilo kakvo misljenje o elektronskim medijima, ja bih njega prvog pozvala i pitala za misljenje i savet.

Подели на овим сајтовима

9 minutes ago, florenntina рече

Je li bio i nas o. Ivan koji je iz nicega napravio ZRU, najveci pravoslavni sajt u Srbiji? 

Kad bi mi trebalo bilo kakvo misljenje o elektronskim medijima, ja bih njega prvog pozvala i pitala za misljenje i savet.

Није! 

Подели на овим сајтовима

5 minutes ago, Милан Ракић рече

Није! 

A zasto nije? Pa valjda on covek bolje zna kako se gradi neka struktura u elektonskom medijskom prostoru nego neki tamo levi pomocnik mistra ili sekretar za ovo i ono koji nikada nije nista konkretno napravio? 

Подели на овим сајтовима

1 minute ago, florenntina рече

A zasto nije? Pa valjda on covek bolje zna kako se gradi neka struktura u elektonskom medijskom prostoru nego neki tamo levi pomocnik mistra ili sekretar za ovo i ono koji nikada nije nista konkretno napravio? 

Не знам. Вероватно зато што их не интересује овај вид електронске комуникације, сем те неке нативне подршке коју смо ономад добили...

Подели на овим сајтовима

15 minutes ago, florenntina рече

Ovaj forum ne kreira vesti , on ih samo prenosi ... Ne postoje originalni tekstovi ili reportaže sa lica mesta . Sve se kopira i prenosi da drugih sajtova , a to nije velika mudrost .

Diskusije se razvijaju spontano ... 

Iako je ZRU  deo misionarski odeljenja  SPC ... njegov značaj nije veliki .

Подели на овим сајтовима

• Гости
28 minutes ago, Arsenija рече

Ovaj forum ne kreira vesti , on ih samo prenosi ... Ne postoje originalni tekstovi ili reportaže sa lica mesta . Sve se kopira i prenosi da drugih sajtova , a to nije velika mudrost .

Мене је срамота овог коментара... доживаљавам трансфер блама, искрено... 

Подели на овим сајтовима

36 minutes ago, Arsenija рече

Види Арсо већина данашњих медија се бави копипејстом па се и ми на Поукама бавимо тиме.

Ипак, немогуће је да ниси запазила да су многи велики медији копипејстовали текстове са Поука и пренели их код себе. Неки често нису хтели да потпишу извор па смо их накнадно подсећајући упутили на то те су потписали.

Колико је пак само превода овде дато, колико објашњења које су касније преносили други сајтови.

А да не причам колико су праћене дискусије на Поукама.

На крају колико је значајно ово место довољно ти је видети у претрагама било ког црквеног појма, па чак и обичних свакодневних друштвених дешавња.

Крајње ти је необјективан коментар, и приде ти имаш брдо постова на овом самом форуму, мени је то сад чудно све заиста што говориш. Испадаш хејтер.

Подели на овим сајтовима

Јесте мало чудно што нисмо позвани, али не превише.

Поуке имају једну димензију које ови други церковни медији немају. Критички осврт изостаје званичним електронским медијима које је покренула СПЦ.

Испада као ми нисмо део СПЦ јер нисмо епископи а покренули смо овај електронски медиј.

Но да не бих погоршавао односе у "клубу" мада у њега нисмо позвани, нећу даље да ширим причу.

Подели на овим сајтовима

• Гости

Уз то, Поуке немају никакву финансијску подршку сем нас чланова који помажемо да сајт постоји. Остали медији које су основале конкретне епархије имају буџет, финансијска средства, плаћене новинаре итд.,..

Подели на овим сајтовима

• Гости

Фејсбук, најпосећенији сајт на свету, нема своје вести или нешто слично. Све се заснива на члановима фејсбука. У томе је лепота фејсбука, а исто тако и Поука.

Подели на овим сајтовима

Iskreno , meni nisu poznati ti veliki mediji koji sa pouka prenose neke originalne stvari , jer osim ličnih mišljenja forumasa za koje i stoji da su licna mišljenja , a ne zvaničan stav bilo koje crkve ...  ekskluzivne vesti i tekstovi i zapravo ne postoje .

Što se tih teološkog diskusija tiče , ne može se naći 2 forumasa , teologa , da se slažu u nekim stavovima ... 

Tako da , uz dužno poštovanje prema divnom Ocu Savi koji je ovaj forum samo svojim prisustvom učinio boljim mestom , ja ne mogu da se složim sa tim da su pouke ozbiljan medij . Bar ga ja tako ne dozivljavam .

Подели на овим сајтовима

• Гости

Уз то ја као православни хришћанин не пратим ни један црквени медиј (сем ТВ ХРАМ на интернету веома ретко, највише на њиховом јутјуб каналу и Светигоре - који је најбољи радио по мом мишљењу), али знам да људи који раде на црквеим медијима улажу огроман труд, али је питање колико то има ефекта.

Ево, вас позивам да дате коментар колико црквених медија пратите и да ли пратите? Када сте последњи пут слушали цркени радио са емисијама које нуде? Не причам о квалитету (има изузетно квалитетних), већ просто о томе да ли их неко конзумира...

Подели на овим сајтовима

Ипак, ми нисмо фејсбук, јер имамо свој концепт и верски усмерен садржај са благословом патријаршије.

Јесмо друштвена мрежа али смо и више од тога.

Овде су сви чланови форума учесници у градњи овог медија.

Шта је данас медиј?

Ако ћемо се држати класичне дефиниције, ми то онда нисмо. Али онда и традиционални медији нека од нас не узимају садржај и нека га не представљају као вест.

Е оће шипак, јер ни класични медији више нису класични. Без повезаности са друштвеним мрежама ни један медиј данас не постоји па чак ни Радио Телевизија Србије која је некада имала само два канала на ТВ-у.

Подели на овим сајтовима

5 minutes ago, Arsenija рече

Tako da , uz dužno poštovanje prema divnom Ocu Savi koji je ovaj forum samo svojim prisustvom učinio boljim mestom , ja ne mogu da se složim sa tim da su pouke ozbiljan medij . Bar ga ja tako ne dozivljavam .

Наведи ми један медиј у Србији који ти сматраш озбиљним.

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...