Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Кратос

Da li ovo sme da radi episkop jedne pravoslavne Crkve i?

Оцени ову тему

Recommended Posts

1 hour ago, Paradoksologija рече

Je l' me nisi razumeo? Čak i da je unijata ne bi imao razlog da izgovara filioque niti bi ga iko na to nagovarao, te stvarno ne znam zašto bi to činio jedan episkop SPC. Prosto nema logike.

Ja od djetinjstva, od predškolskog uzrasta imam znatan gubitak sluha i djelomično spontano "odeziram", čitam sa usana i kad me tome niko nikad nije učio, kao i mnogi takvi drugi slični što imaju probleme sa sluhom od ranog djetinjstva. Kad je mrak ili kad se ugasi svjetlo onda ne razumijem skoro ništa što se govori ako se govori tiho ili šapće. Meni na 90% izgleda da on ne moli isto Vjeruju (odakle bi znao katoličko Credo napamet, morao bi ga čitat odnekle jer se baš u nekim istina sitnijim formulacijama razlikuju u redoslijedu riječi i leksički). Jednostavno on moli:  I u Duha Svetog, Gospoda , životvornog, Koji od oca ishodi, Koji se sa Ocem i Sinom zajedno poštuje i zajedno slavi, Koji je govorio kroz proroke. Dakle umjesto Koji izlazi od Oca i Sina - koji od Oca ishodi a to je već razlika u ritmu i položaju usta, Sad ako vama predstavlja problem što se on tamo uopšte išta moli to je onda druga stvar ali na 90% sam siguran da nije molio isto to što i ostali tj. da se nije molio "po našem" već "po vašem". Osim toga Paradoksologija je u pravu, grkokatolici kod nas obično ne mole "i Sina" iako ima i tih koji mole, nije to tako svugdje isto i jednako po nekom jasnom i čvrstom pravilu, zavisno je to sve dosta od lokalnih običaja. Dakle možete bit mirni što se tiče vladike Grigorija.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...