Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Кратос

Da li ovo sme da radi episkop jedne pravoslavne Crkve i?

Оцени ову тему

Recommended Posts

Zanimljivo. :)

Pa sad, ne vidim šta episkop Grigorije tačno govori ali bi me jako zanimalo da čujem objašnjenje ove pojave.

Nego, jel' sam ja vama pričao kad smo lokalni popa i ja išli na RMK vaskrs da im čestitamo praznik ? Zove mene taj pop, moj prijatelj, u subotu uoči Uskrsa i kaže:"Ajde sa mnom sutra kod rimokatolika da im čestitamo praznik." Ja reko."Ajde, no problem. pope." :D Stvar je u tome da nije baš  popularno medju našim popovima da se ide kod RMK sugrađana na taj praznik pa uvek se očekuje od nekog drugog da obavi tu ne baš prijatnu obavezu. I još pitam ja popa:"Gde mene nađe ?" a on mi ispriča kako mu treb aneko ozbiljan jer jer je prošle godine išao jedan koji je posle mise, u sali za posluživanje pitao katoličkog popa da li je istina da kad papa umre da ga udaraju zlatnim čekićem u glavu i viču "Ustani sveti oče!"...To je bila malo nezgodna situacija za našu pravoslavnu delegaciju.  Uglavnom odemo nas dvojica i ni 5 ni 6 , oni nas uvedu direktno u oltar...misa u toku. Znači direktno na binu. Mislim se u sebi."Šta ću sad?"...narod sedi u onim klupama....imam utisak da me svi gledaju s onim njihovim očima...oni malo na madjarskom pa onda malo normalno, pa opet onako, pa ovako. Uglavnom mi seli i ne pomeramo se. Kad sam se malo otkravio, počnem da gledam koga sve ima u crkvi...pa vidim poznate likove. "Gle onaj je katolik, nisam ni znao ?"..."Gle. Ečika ide u crkvu?!"...to sve mislim dok šaram pogledom. Kad je došao simvol vere....ja u sebi"Gospode pomiluj"...sugubo....Da ne dužim, ustali smo na Oče naš...čini mi se....posle smo se rukovali s njima i oni s nama. Posle je bilo lepo posluženje a ja nisam smeo da se omrsim jer je kod nas bio post u toku. Uglavnom bilo je lepo....tačno mi je bilo jako žao što smo se pocepali.

P.S. Trebao sam i ove godine da idem ali sam zakasnio pa nisam želeo sam da upadam u oltar u sred mise. Sreća pa su ispred crkve bili neki Jehovini svedoci pa sam sa njima malo razgovarao...jedno 20 minuta. Da vam kažem, nisu ni oni u svojim učenjima baš takvi kao što se misli. Plus to jedan je imao super parfem...mislim da je Thiery Mugler A*men...taj strašno radi kad je napolju minus. :)

24 minutes ago, Broken рече

Pa sad, ne vidim šta episkop Grigorije tačno govori ali bi me jako zanimalo da čujem objašnjenje ove pojave.

Такође; не видим да помера уста у складу са ониме што се изговара. Ја сам се погубила приликом гледања снимка од дела "...и у Господина Исуса...", значи, од почетка. :D

25 minutes ago, Broken рече

narod sedi u onim klupama....imam utisak da me svi gledaju s onim njihovim očima...

:))

Teško je provaliti da li i kako pomera usne u datom trenu. Meni iskreno deluje samo kao da je eventualno malko nesnađen zbog jezičkih razlika tokom celog Simbola vere.

Od 'istočnih katolika' iliti 'unijata', kako vam drago, ne očekuje se da izgovaraju filioque, te zaista ne znam zašto bi se vl. Grigorije osetio iole pozvanim na to. 

12 minutes ago, Paradoksologija рече

Teško je provaliti da li i kako pomera usne u datom trenu. Meni iskreno deluje samo kao da je eventualno malko nesnađen zbog jezičkih razlika tokom celog Simbola vere.

Od 'istočnih katolika' iliti 'unijata', kako vam drago, ne očekuje se da izgovaraju filioque, te zaista ne znam zašto bi se vl. Grigorije osetio iole pozvanim na to. 

A šta je vladika Grigorije,unijata ili episkop pravoslavne Crkve za koju je filokve jeres?

9 minutes ago, Kratos рече

A šta je vladika Grigorije,unijata ili episkop pravoslavne Crkve za koju je filokve jeres?

Je l' me nisi razumeo? Čak i da je unijata ne bi imao razlog da izgovara filioque niti bi ga iko na to nagovarao, te stvarno ne znam zašto bi to činio jedan episkop SPC. Prosto nema logike.

3 minutes ago, Paradoksologija рече

Je l' me nisi razumeo? Čak i da je unijata ne bi imao razlog da izgovara filioque niti bi ga iko na to nagovarao, te stvarno ne znam zašto bi to činio jedan episkop SPC. Prosto nema logike.

Oće možda da bude veći katolik od pape?:ani_biggrin:

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...