Jump to content

ГДЕ СТЕ БИЛИ 5. ОКТОБРА 2000. ГОДИНЕ?

Оцени ову тему

Препоручена порука

Sa dvojicom drugara kao studenti krenuli peske kuci iz Cacka za Valjevo. Prepesacili oko 40 km. Pored nas vozili kao manijaci, nigde policije. Samo smo se molili da ne bude rata opet kao 1999. Muka nam je i dan danas od politike i politicara.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 78
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Мени је период пред 5. октобар био свакако занимљивији... Што рече Жељко горе, ма и да су све могуће стране силе, агентуре и које је све епитете користио несрећник што лежи под липом у Пожаревцу

Био сам у колони људи који су мислили да ћемо тешко смаћи Слобу са власти али да више нема куд. Све те приче о томе како је све организовано од запада можда и јесу тачне, али нико не може да зане

Meni je ostala u sećanju urezana jedna scena... kad je ekipa već ušla u Skupštinu i već ono lete papiri sa prozora, ljudi iznose neke stolice, gluposti... na uglu sa Vlajkovićevom neki bolid razbija i

Znate šta, kad smo "sklanjali" Slobu svi smo imali lokalnu perspektivu, okolnosti su tome doprinele... Danas ako pogledamo globalno, dotični je bio mudriji igrač nego naslednici, jer ipak nam je revolucija globalno finasnirana. Jedino što danas još plaćamo rate za tu kredu.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • 2 weeks later...

Ja sam bila kući pošto sam bila suviše mlada da budem u centru svog tog haosa (u Čačku), ali moji su bili na demonstracijama. Ispratila sam sve mitinge do 5. oktobra, i sećam se Sergeja Trifunovića koji je počeo govor na trgu rečima:

"Zdravo slobodni Čačče" :))

padež čovek.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • 2 years later...
On 5.10.2016. at 13:07, александар живаљев рече

На сам дан демонстрација, жена је била у Словенији на неком стручном скупу, ја сам радио прије подне и надао се доброј "забави" послије 15 ч.

Da nije možda čula da smo mi ovde u Sloveniji šaputali kako je car Vlada pustio Slobu niz vodu najverovatnije zbog toga što je slavio puč u Moskvi . Gorbačov Čaušeskua, a Vlada Slobu. Od raspada zajedničke države se ništa značajnije nije dogodilo bez blagoslova Rusa. Ništa!

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 минут, [email protected] рече

saranjivao tasta,učlanio se u sps i bilo mi krivo što mi nisu dali avion sa naplamom da popalim stoku 

A jel si još uvek psihički bolestan ili si se bar malo zalečio u međuvremenu?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
On 25.12.2018. at 23:52, Avocado рече

A jel si još uvek psihički bolestan ili si se bar malo zalečio u međuvremenu?

Bože sačuvaj,al eto to niko nije pito Šefa kad je spalio SiG...tja ,e sad ako bi i tebe..to je tvoj problem..i da dodam uaaa cenzura

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 сат, [email protected] рече

Bože sačuvaj,al eto to niko nije pito Šefa kad je spalio SiG...tja ,e sad ako bi i tebe..to je tvoj problem..i da dodam uaaa cenzura

Pa negde računam da svako ko ima želju da baca napalm na građane nije psihički zdrav pa sam se ponadao da si u međuvremenu to izlečio.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Nekim poslom bio u Bg tih dana, prije 5. okt., I dok sam video toliki narod, tu energiju, I slusao Bajagu, Ckalju, Vuka, Djindjica..., nesto se u meni promijenilo, jer sam prije toga bio za radikale, tata je bio, pa sam  bio zatrovan. Radovao sam se promijenama, Djindjicu I ostalima. 

Kasnije sam plakao dok je Djindjic bio ubijen, a ti ostali su nazalost pokazali da nisu htjeli promene, vec samo vlast.

Jos je Bradonja ostao najcistiji od svih njih, bar mislim.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 6 часа, Avocado рече

Pa negde računam da svako ko ima želju da baca napalm na građane nije psihički zdrav pa sam se ponadao da si u međuvremenu to izlečio.

то нису грађани него издајници

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 9 минута, [email protected] рече

A, pa to skroz menja stvar... ako si zamislio da su ljudi na koje bi rado bacio napalm izdajnici, onda si 100% normalan... :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 15 минута, [email protected] рече

Брате, јел знаш да не постоји само Стари Завет, има и Нови?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ја сам фотографисао тај догађај пред Скупштином, нигде нису објављене слике, чувам их све, биће једног дана вредне ко зна колико. :) Једна слика ми је посебна. Нека жена са иконицама, подигла их тако да се виде иза њих полицајци, посебно један полицајац који је направио посебан мрски поглед. Али све је то прошлост.

Ђинђић је најавио преко радија да се скупимо од 15 часова. Дошао сам у подне и сео на клупу у парку, и гледао директно насупрот Скупштини. Обилазио ме је неки старији човек, мрштио се али није смео ништа да ми каже. А онда су полако стизали мотоциклисти и турирали и подизали моторе на задње точкове, па полако стизале колоне људи. Ето све сам то гледао полако како израста у огроман скуп и хаос.

Након што је стигао камион са озвучењем и након што су пуштали неке глупе песме, дао сам свој ЦД да пусте на озвучење, и тада је почела прва ТЕХНО журка на улици у Србији. Музика је трајала док није на микрофон почео да говори глумац Љуба Тадић. Међутим, Љуба је прекинуо баш посебну песму која је својом вибрацијом довела грађане до такве тензије и храбрости, да су људи нагрнули преко озвучења, прекинули Љубу и директно се упутили на улаз у Скупштину.

То је прва навала на Скупштину, уследиле су следеће, па први сузавци. Од сузавца су људи бежали назад, а ја сам морао да се повучем до зграде музичке школе у Кнеза Милоша. Врата школе су била закључана, али морао сам да из неколико пута развалим ногама и много нас је ушло унутра. Попео сам се на горњи спрат и кроз прозор сликао све што се могло. Скупштина и дим около, руља и хаос.

Након тога, много нас је сишло до зграде РТС-а. Сузавци су летели до нас, али смо доносили кофе са водом из дворишта преко пута улице, те их гасили у тим кофама. Видео сам једног момка како га патрон са сузавцем директно погађа у главу, момак пада у несвест, други га подижу и односе.

Након тога скупља се све већа гомила испред Скупштине, и тада се наставља највећа ТЕХНО журка у историји Србије на улици. Музика је иначе посебна, израђена од главних продуцената који су осмислити уличне журке у Берлину. Након тога огласио се Коштуница који је поручио да није време за славље уз музику и на такав начин, и тада сам схватио да Србија неће доживети ништа боље.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...