Jump to content

ГДЕ СТЕ БИЛИ 5. ОКТОБРА 2000. ГОДИНЕ?

Оцени ову тему

Препоручена порука

Мој тата је био међу првим аутомобилима, одмах иза булдожера. :)

Добро се сећам тих дана тада, иако сам имао само 8 година. Упознао сам се са Ђинђићем и Илићем те године. Мрзели милошевића ко Хитлера... 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 78
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Мени је период пред 5. октобар био свакако занимљивији... Што рече Жељко горе, ма и да су све могуће стране силе, агентуре и које је све епитете користио несрећник што лежи под липом у Пожаревцу

Био сам у колони људи који су мислили да ћемо тешко смаћи Слобу са власти али да више нема куд. Све те приче о томе како је све организовано од запада можда и јесу тачне, али нико не може да зане

Meni je ostala u sećanju urezana jedna scena... kad je ekipa već ušla u Skupštinu i već ono lete papiri sa prozora, ljudi iznose neke stolice, gluposti... na uglu sa Vlajkovićevom neki bolid razbija i

Imala sam 16 godina, pa sam sedela kući, šta da radi maloletnica na masovnim demonstracijama. Nije mi žao, što da zbog ološa rizikujem zdravlje sad i kao matora, a kamoli sa 16. Suzavac, batine, guranje u masi da bi sjahao Kurta da uzjaše Murta - c.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
17 minutes ago, Жељко рече

Био сам у колони људи који су мислили да ћемо тешко смаћи Слобу са власти али да више нема куд.

Све те приче о томе како је све организовано од запада можда и јесу тачне, али нико не може да занемари оно што је народ тада осећао и желео.

Вероватно су неке службе искористиле ово расположење народа, но и да нису народ би изашао на улице и рекао ДОСТА ЈЕ БИЛО!

Нисмо веровали да ће то да успе, јбг успело је.

Шта смо тиме добили?

Појма немам. Ја лично ништа.

Већина није добила ништа.

Да ли смо то морали да урадимо?

Јесмо!

Није могло даље нако!

:aplauz::naklon:

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
57 minutes ago, Kratos рече

Pa da je bio pametan ko Čeda Prašak videla bi se drastična promena :ani_biggrin:

14525109_952935961519813_4863877827157879893_o.jpg

Немо да ми дираш Чедицу! Он је одиграо улогу још 24. децембра 1996 (контрамитинг) када је одвукао масу од 200 000 студената и грађана из центра града. Иначе би већ тада био 5. окобар и Косово и све после би се одвијали на неки други начин (не значи и са битно другачијим исходом). А батине које је добио током студентског протеста 1996/97 које је рекламирао као "полицијске", није добио од полиције, већ од Виктора Тодоровића, најбољег студента и вође протеста на ПМФ-у, сада доктора молекуларне биологије у Чикагу. Такви су се селили, да би Чедица напредовао.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Код куће

Као и сваки фин 25огодишњи студент :)))

Нисам мислио да ће бити нешто ВЕЕЕЛико

Сећам се да сам ипак отишао до града у неко доба дана, дал је неко рано поподне, и да је сузавац радио само тако....начи реже и пече

После увече сам отишао да славим, то јест да видим шта има, и да извинете Београд је доживео један колективни оргазам смакњивања са власти једног луудила и Лоодила

Београд никад није био тако "ван себе"

А што се тиче политизирања, дебата, испитивања где си био? (не мислим да је ова тема прозивка) .....тога ми је доста заувијек, осетио сам шта значи прозивање у току студентског протеста и ту бих мноооого могао да пишем, о нашим "навикама" и "исправностима"

мислим да је то био неопходан дан за Србију, доста је било мрака (те врсте)

идемо даље

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Narod je samo bio instrument za ostvarivanje ciljeva inostranih centara moći.I nemu tu nikakve teorije zavere.To je toliko jasno da bi i Filip Višnjić progledao.

Elem šta kaže jedan od organizatora Grđa Popović:

,,Kada Milošević kaže da su ga srušili NATO plaćenici to je tačno.Samo što ja tu ne vidim ništa loše,,

Pošteno priznaje da je dobio lovu da to organizuje i vodi i da posle obučava druge za obojene revolucije i raznorazna proleća u takozvanom širenju demokratije.A takvih nije bilo malo.

Milošević je morao da ode ali ne na takav način i ne zbog finansijkih motiva određenih pojedinaca.Narodno nezadovoljstvo pogubnom Miloševićevom politikom je žrtvovano da bi se ta politikanstka plaćenička bagra ufoteljila i vozglavila po raznoraznim skupštinama,odborima....

Tehnika proleća je prvi put ateistirana kod nas,sad se koristi širom bliskoga istoka.po Ukrajini etc...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

A sve mi zvoni nešto u glavi danas 5. oktobar...mislim se da li je nečiji rodjendan, da li imam nešto zakazano za danas...dal je ovo dal je ono, a ono The peti oktobar.

Ja sam u to vreme počeo da otkrivam Boga i ništa mi drugo nije bilo bitno pa ni dešavanja tog dana. Tako sam tada razmišljao.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Те године сам отворио прву фирму са неким ортацима, ишао непосредно пре тога у Беч да договарам први већи посао, све ишло супер. Дође 5. октобар, ми лепо затворимо радњу па на улицу. Ћале од једног колеге био инспектор у полицији па смо се држали близу њега ако може да избегнемо батине. ;) После пар дана јавили се из Беча, кажу "жао нам је, јбг. са вама не може да се ради само се бијете..." Отказали посао.

Очекивао сам да се комуњаре изведу пред суд, направи нека велика "историјска промена", Слобоман осуди за све што је направио народу, расчисти са тим болесним комунистичким идејама... Ал` ништа од тога. И после Слобе, Слоба. Укапирао сам да нема ништа од "промена". Почео полако да планирам визе...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
32 minutes ago, Драшко рече

Код куће

Као и сваки фин 25огодишњи студент :)))

Нисам мислио да ће бити нешто ВЕЕЕЛико

Сећам се да сам ипак отишао до града у неко доба дана, дал је неко рано поподне, и да је сузавац радио само тако....начи реже и пече

После увече сам отишао да славим, то јест да видим шта има, и да извинете Београд је доживео један колективни оргазам смакњивања са власти једног луудила и Лоодила

Београд никад није био тако "ван себе"

А што се тиче политизирања, дебата, испитивања где си био? (не мислим да је ова тема прозивка) .....тога ми је доста заувијек, осетио сам шта значи прозивање у току студентског протеста и ту бих мноооого могао да пишем, о нашим "навикама" и "исправностима"

мислим да је то био неопходан дан за Србију, доста је било мрака (те врсте)

идемо даље

А заборавио си недељну Литургију 8-ог октобра код нас у Цркви, И славље после. И чашћавање! Покојни професор Наумов и остали... Па они Чачани што су загинули у негдашњој ЈАТ-овој кафани... Па интервју што су  Славиша и Салвољуб дали за Си-Ен-Ен, у смислу, како црква гледа на све то... И на крају оца Бору, који нас је у пола пет поподне питао: - Момци, оћете ли ви ићи кући, ја одо да служим вечерњу и закључавам! :)))

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
17 minutes ago, Broken рече

Ja sam u to vreme počeo da otkrivam Boga i ništa mi drugo nije bilo bitno pa ni dešavanja tog dana. Tako sam tada razmišljao.

Zanimljivo. I ja sam bila tad u istoj fazi, sa suprotnim efektima. Mislila sam da se mora aktivno delati u svojoj okolini, najbolje sto umes. Da je to nekakva obaveza. Sad vise ne krivim sebe kad se u neki tok istorije ne upletem. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
1 minute ago, Милан Ракић рече

А заборавио си недељну Литургију 8-ог октобра код нас у Цркви, И славље после. И чашћавање! Покојни професор Наумов и остали... Па они Чачани што су загинули у негдашњој ЈАТ-овој кафани... Па интервју што су  Славиша и Салвољуб дали за Си-Ен-Ен, у смислу, како црква гледа на све то... И на крају оца Бору, који нас је у пола пет поподне питао: - Момци, оћете ли ви ићи кући, ја одо да служим вечерњу и закључавам! :)))

Сећам се тебе са Василијем-бебом и његовим дивним плавим очима

ти си причао са "жаром" како би Мири ово оно :))) и неке појединости у вези дешавања

сећам се како је Миодраг нешто говорио у прилог рушењу Слобе

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
2 minutes ago, Paradoksologija рече

Zanimljivo. I ja sam bila tad u istoj fazi, sa suprotnim efektima. Mislila sam da se mora aktivno delati u svojoj okolini, najbolje sto umes. Da je to nekakva obaveza. Sad vise ne krivim sebe kad se u neki tok istorije ne upletem. 

Не треба себе кривити

Уплетеш се ако осетиш потребу

Ако нема птребе онда нема потребе :)

Мене су прозивали нпр. 1991ве где сам на Теразијама??? а ја ни личну карту нисам имао, а камоли да знам о чему се ради на тој "чесми"!

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Код куће као неко ко све те ствари посматра са стране и не пристаје на револуције типа " напред другови !!! `ајте ви, а ја ћу за вама"

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...