Jump to content

ГДЕ СТЕ БИЛИ 5. ОКТОБРА 2000. ГОДИНЕ?

Оцени ову тему

Препоручена порука

Мени се још није родила мајка. Рођендан јој је фамозног датума који никако да дође - 6. октобра.

Али шта сте радили 5. октобра 2000. године?

Сјета или бес?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 78
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Мени је период пред 5. октобар био свакако занимљивији... Што рече Жељко горе, ма и да су све могуће стране силе, агентуре и које је све епитете користио несрећник што лежи под липом у Пожаревцу

Био сам у колони људи који су мислили да ћемо тешко смаћи Слобу са власти али да више нема куд. Све те приче о томе како је све организовано од запада можда и јесу тачне, али нико не може да зане

Meni je ostala u sećanju urezana jedna scena... kad je ekipa već ušla u Skupštinu i već ono lete papiri sa prozora, ljudi iznose neke stolice, gluposti... na uglu sa Vlajkovićevom neki bolid razbija i

И једно и друго!

До подне на послу, а после тамо...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Bio na barikadama u mom gradu.

Tuga koliko je u suštini narod bio naivan i kolko je to narodno nezadovoljstvo kasnije zloupotrebljeno samo da bi sjaho kurta i uzjaho murta.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ispred Skupštine, mada sam se sklonio kad je bačen suzavac, nisam se "borio"... i posle ispred RTS-a i u Majke Jevrosime, ali na oba mesta je sve već bilo gotovo kad sam stigao...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ispred Skupštine, mirno i nenasilno. Kao u svakom protestu protiv ratova i krađa od svog detinjstva. Gutala suzavac, ne po prvi put.

Ipak bila prilično razočarana paljenjem, pljačkanjem, bahatošću 'pobednika' - već tada sam se osetila kao da smo opet gubitnici. Mislim da sam bila u pravu.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
12 minutes ago, Kratos рече

sjaho kurta i uzjaho murta.

То је тачно, само она штеточина је морала да буде склоњена. Изгубио је изборе и било је време да престане да нас "спашава".

А зашто смо данас у оваквој ситуацији, то је ипак нека друга тема и мало компликованија од ове.

П.С. И ја мислим да није смело бити рушења и паљења, није било никакве потребе за тим и само је целој ствари дало врло ружан изглед.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

На радном месту сам био.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
24 minutes ago, Милан Ракић рече

И једно и друго!

До подне на послу, а после тамо...

Појави се у нека доба, око 14 сати отприлике-по сећању, Газела, заправо Гама... Од оних носача лансера ракета, са земље изгледа да је наоружана. Ова моја екипа, упитно у мене блене, један прозбори: "сад ће нас гађа!" 

- Неће, не секирај се. Знам чоека који је одређен да лети јутрос :))) Ово је само за "архивску грађу". Није наоружан, сем камерманом и камером :)))

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Испред Скупштине, већ око подне Вељини направили зијан па плавци шикнули сузавац и онда сам са буразером побег'о на Зелењак, код неког лика што продав'о стрипове. Ту мало лист'о Панишера, да се напуцам и окуражим, док се цела екипа није сакупила. После кацмо се вратили и кад је почео јуриш ми кренули са десног крила, од поште, ал' излетеле нам нинџе из Косовске и ми се разбежали, ја се стуштио кроз Таковску и Палмотићеву. Више се до увече нисам ни враћ'о. Сишло срце у пете...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ја сам се надао да ћу да будем на демонстрацијама. Али, ситуација је била некако чудна још од демонстрација 25. септембра: "Неће бити другог круга". Тада смо жена и ја наишли на пуно познаника из бирократског апарата, који нијесу присуствовали сличним "скуповима".

На сам дан демонстрација, жена је била у Словенији на неком стручном скупу, ја сам радио прије подне и надао се доброј "забави" послије 15 ч.

Али "главна, главна сестра" "замоли" мене и колегу да останемо у болници и поподне. "Знате ви сте мушкарци, сигурније је да сте ту."

У Болници је све вријеме било неуобичајено мирно, осим што се направила класна подјела: сестре и помоћно особље су били за демонстранте, а главне докторке ( мужеви су им били савјетници тадашњег премијера Мирка Марјановића) и главне сестре за режим. Само да њихови мужеви и оне остану на позицијама, стално су се распитивале: "Кад ће тенкови?"

Пренос Радио Индекса слушао сам у портирници. Када је јављено да је капетан Драган "ослободио Студио Б" (негдје послије 6 поподне), дођох главним докторкама, сједох и мирно рекох: "Не бојте се! Све је под контролом ДБ-а". Оне ме разумједоше (заиста мужеви им послије постадоше савјетници у Франкфурту).

Увече, када је све било готово, није било никаквог превоза, морао сам да пјешке "покупим" мајку из епицентра збивања (радила је у Главној пошти у Таковској).

У Улици 29. новембра у бирцузу Банат, затекосмо дивну, филмску слику: агенти у цивилу посједали да попију по коју, зврје им мотороле, они не дају пет пара на то...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
5 minutes ago, Човек Жоја рече

Испред Скупштине, већ око подне Вељини направили зијан па плавци шикнули сузавац и онда сам са буразером побег'о на Зелењак, код неког лика што продав'о стрипове. Ту мало лист'о Панишера, да се напуцам и окуражим, док се цела екипа није сакупила. После кацмо се вратили и кад је почео јуриш ми кренули са десног крила, од поште, ал' излетеле нам нинџе из Косовске и ми се разбежали, ја се стуштио кроз Таковску и Палмотићеву. Више се до увече нисам ни враћ'о. Сишло срце у пете...

И шта си добио са тиме?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
15 minutes ago, Ненад Р. рече

И шта си добио са тиме?

Поучну успомену на дане кад сам био зелен и мислио да ми је срце веће него што јесте.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
11 minutes ago, Ненад Р. рече

И шта си добио са тиме?

Pa da je bio pametan ko Čeda Prašak videla bi se drastična promena :ani_biggrin:

14525109_952935961519813_4863877827157879893_o.jpg

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

4 октобра 2000  Булевар Михајла Пупина, а 5 -ог где сам била је војна тајна. ;)
https://www.google.dk/maps/place/Novi+Beograd,+Serbien/@44.818965,20.4244978,778m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x475a6f75c3e024c5:0xe6866a73d4bdda43!8m2!3d44.8099561!4d20.3800881

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Био сам у колони људи који су мислили да ћемо тешко смаћи Слобу са власти али да више нема куд.

Све те приче о томе како је све организовано од запада можда и јесу тачне, али нико не може да занемари оно што је народ тада осећао и желео.

Вероватно су неке службе искористиле ово расположење народа, но и да нису народ би изашао на улице и рекао ДОСТА ЈЕ БИЛО!

Нисмо веровали да ће то да успе, јбг успело је.

Шта смо тиме добили?

Појма немам. Ја лично ништа.

Већина није добила ништа.

Да ли смо то морали да урадимо?

Јесмо!

Није могло даље нако!

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...