Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Guest

Интерактивна мапа Кијево-печерске лавре

Оцени ову тему

Recommended Posts

На мене је изузетно снажан утисак оставио приказ подземних Цркви, мошти Светих....

New Picture (6).JPG

Ја сам овај приказ заиста доживела као путовање, невероватно је.

Управо сада, R2D2 рече

Одушевљен сам, морао сам да издвојим као посебну тему.

Ја сам то случајно открила, има годину дана, повремено прошетам и веруј ми нисам стигла ни пола да погледам, онако детаљно :) Знам само да сам један дан гледала само подове, тепихе и тако... невероватно путовање, супер је што је посебна тема, заслужује :)

qkHNsrkkm94.jpg

Господ је сабрао такве црнорисце у Печерској обитељи Пресвете Богорице да су они сијали врлинама попут звезда по читавој Руској земљи. Једни беху крепки у посту, други у бдењу или у коленопреклоњењу. Неки су постили тако усрдно да су храну узимали сваког другог или трећег дана; једни су јели само хлеб са водом, а други само мало зеља. Сви беху у великој љубави и млађи су се покоравали старијима...Старији су имали велику љубав према млађима, учили су их као своју вољену децу. Ако је неко пао у неки грех, сви су га тешили са кротошћу, а тројица или четворица прихватали су се епитимије из љубави према брату који је погрешио. Ако је неки брат одлазио из манастира, сви су туговали због тога и ишли су за њим молећи га да се покаје и врати у манастир. Уколико би се тај вратио, сви су одлазили пред игумана и на коленима га молили да поново прими брата у манастир. Таква беше њихова љубав, такво беше њихово смирење и уздржање. И по упокојењу, ти преподобни монаси сијају попут светила, чине разна чудеса и моле се Богу за нас.

http://lavra.ua/3dtour/index.html

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...