Jump to content
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
JESSY

Zašto biramo pogrešne partnere?

Recommended Posts

KAD KORIGUJEMO SEBE, PROMENIĆEMO I NAŠE IZBORE

Potraga za “srodnom dušom” jedan je od imperativa savremenog čoveka, jednako važna kao i društveni status ili uspešna karijera. Ali, mnogi za tom dušom često tragaju na pogrešnom mestu, boraveći u društvu i začaranom krugu onih koji im ne prijaju, ali su nekako stalno tu, oko njih. Dok vreme prolazi muškarci i žene se mire s tim da ih privlaće “pogrešni”, ali psihoterapeut dr Zoran Milivojević kaže da to ne mora da traje večno.

-U ljubavi je problem što često ljudi ne žele da uče i napreduju. Obično tvrde da stalno biraju pogrešne. Tako prihvataju deo odgovornosti, ali retko na tome rade, iako sve može da se promeni. Nakon tridesete godine, mnogi kad naprave neku statistiku prethodnih partnera uvide da su suviše često birali pogrešne i tek tad eventualno spoznaju udeo krivice u sebi. Tu se radi o istoj osobi, a ne o određenom tipu ljudi. Ima žena koje vole zanimljive muškarce. Oni im uvek prave pozitivna iznenađenja, nikad im s njima nije dosadno. Ali, po pravilu su ti muškarci i infantilni. Dobri su za zabavljanje, ali nisu za ozbiljnu vezu. Često žena misli da će ako je zaista bude voleo on postati i porodičan čovek. Ali, on je u stvari neko ko ne želi da odraste. Kad ona shvati da od toga nema ništa, razočara se, ali i po pravilu ponovo nađe istog takvog.
Dr Milivojević napominje da žene u tim situacijama ne pripisuju problem sopstvenom obrascu ponašanja već toj osobi, nadajući se da će ipak uspeti da nađu dovoljno zabavnog ali i emotivno zrelog muškarca koji će želeti ozbiljnu vezu.
-Ima i onih koji zacrtaju da moraju biti u vezi sa jako lepom osobom jer su uvereni da nisu dovoljno lepi, pa se tako dokazuju u prisustvu partnera koji to jeste. Isto je i sa pameću, duhovitošću, bogatstvom. Razni su izbori. Kad ljudi počnu da posmatraju sebe kroz izbor partnera pojavljuje se i šansa da razumeju i promene svoje obrasce, koren svega toga… Tada će početi da ih privlače neki drugi ljudi.

Ima žena koje kažu “sigurno je problematičan čim mi se sviđa”, ali suština je da shvati zašto joj se dopadaju takvi tipovi i da poradi na sebi. Dr Zoran Milivojević kaže da to ljudi često shvate i u razgovoru s prijateljima i da im uglavnom nije potrebna stručna pomoć.
-Kad se zapitaju zašto im je nešto važno, šta imaju od toga, otvaraju im se i mnogi odgovori- objašnjava Milivojević.
Ono što je dr Zoran Milivojević rekao za “zabavne” muškarce koji gotovo da i nemaju šansu da postanu porodični ljudi može da zabrine sve one koj ih imaju pored sebe, ali i njih same…
-Neki od njih to ipak postanu jednog dana, ali ne znamo kojeg će to dana biti.
Ove ili sledeće decenije. To je problem žena koje su pored njih. On će da ode, odrašće jednom i biti dobar nekoj drugoj… A one će se pitati: “Zašto nije bio dobar meni?”

http://bgonline.rs/pogresni-partneri-zoran-milivojevic/

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
1 hour ago, JESSY рече

Ima žena koje vole zanimljive muškarce. Oni im uvek prave pozitivna iznenađenja, nikad im s njima nije dosadno. Ali, po pravilu su ti muškarci i infantilni. Dobri su za zabavljanje, ali nisu za ozbiljnu vezu. Često žena misli da će ako je zaista bude voleo on postati i porodičan čovek. Ali, on je u stvari neko ko ne želi da odraste. Kad ona shvati da od toga nema ništa, razočara se, ali i po pravilu ponovo nađe istog takvog.

Траже "новог тату", нађу "маминог сина".

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Secam se da nikad nisam mogla da se zaljubim u nekog ko nije bio dobar covek, pa ne znam koliko da je lep.

I bilo mi je veoma vazno da me momak, i postuje, i voli, i obrnuto.

E sad, da li sam imala vise srece, il' pameti, ili i jedno i drugo, ne znam.:stadaradim: Znam samo da sam isla srcem i napravila pravi izbor. ( Sledeceg meseca moj Gagi i ja slavimo 30 godina braka ).

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
1 hour ago, Лидија Миленковић рече

Secam se da nikad nisam mogla da se zaljubim u nekog ko nije bio dobar covek, pa ne znam koliko da je lep.

I bilo mi je veoma vazno da me momak, i postuje, i voli, i obrnuto.

E sad, da li sam imala vise srece, il' pameti, ili i jedno i drugo, ne znam.:stadaradim: Znam samo da sam isla srcem i napravila pravi izbor. ( Sledeceg meseca moj Gagi i ja slavimo 30 godina braka ).

Нека ти Твртко сад фино објасни зашто је немогуће да жена има такве стандарде, иако их имаш :D

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
1 hour ago, Neša_ рече

Ljubav se ne uči. Ljubav se oseća ili se ne oseća, zavisno od toga da li je čovek sa tom osobinom rođen. Niko ne želi da prihvati odgovornost. Ljudi od toga beže, a izgovaraju se na sve i svašta. Najčešće na "kockice" koje se nisu "poklopile".

Ох, заблуде моје младалачке романтичарске :)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
1 minute ago, Ћириличар рече

Нека ти Твртко сад фино објасни зашто је немогуће да жена има такве стандарде, иако их имаш :D

Mislis da ne verujem vise svojim ocima, nego mjemu ?:))

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
1 hour ago, Лидија Миленковић рече

Mislis da ne verujem vise svojim ocima, nego mjemu ?:))

Кажем да би требала :D

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ko trazi srcem - nadje po srcu, ko trazi razumom - nadje po razumu. Svako nadje ono sto trazi, razumeo on/ona to ili ne.

Jedino sto su mnogi u zbiru nezadovoljni, ali niko im nije kriv, jednostavno su lazljivi sami prema sebi.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
48 minutes ago, Neša_ рече

Smešan tekst.  Kao da ga je dete pisalo.

Ma kakvo traganje za srodnom dušom. To su samo izgovori za promiskuitet. Svi koji su u mogućnosti da biraju, izaberu upravo ono što žele. Zavisno od toga čime raspolažu, muškarci su "uspešni" ili "neuspešni" u udaranju recki, a žene biraju te "uspešne".

Ljubav se ne uči. Ljubav se oseća ili se ne oseća, zavisno od toga da li je čovek sa tom osobinom rođen. Niko ne želi da prihvati odgovornost. Ljudi od toga beže, a izgovaraju se na sve i svašta. Najčešće na "kockice" koje se nisu "poklopile".

Sve žene privlače zanimljivi muškarci, ali svojim izgledom. Bilo bi zaista odlično kada bi ženi bilo dovoljno da muškarac bude zanimljiv, da ga ona zbog toga voli. 

U prevodu: zajedno su samo zbog seksa. Nisu niti zbog ljubavi, niti zbog braka. On želi samo da je iskoristi, a ona je najčešće i svesna toga.

I ostatak teksta je besmislen.

Vrlo "crno beli" pristup

Svi su ovakvi

Niko neće da se potrudi

Šipak

Ima i te kako ljudi koji se trude i nisu svi saaaaamo zbog sexa sa nekim

Ubi nas generalizacija i uravnilovka i "glup text"

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Зреле особе, зрели одабири, реална  очекивања......

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
1 hour ago, obi-wan рече

Ko trazi srcem - nadje po srcu, ko trazi razumom - nadje po razumu. Svako nadje ono sto trazi, razumeo on/ona to ili ne.

Jedino sto su mnogi u zbiru nezadovoljni, ali niko im nije kriv, jednostavno su lazljivi sami prema sebi.

Но, будимо реални, мане воље су итекако једна од релевеантних околности ( заблуда о другоме, нпр. ). Али то се рјешава искуством читања и препознавања знакова. 

Но ни тада ниси 100% сигуран да ти нешто драги/а крије. Замисли да након 30 година брака сазнаш да ти жена воли слушати Џастина Бибера. Зло и наопако.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

ajd što mi odaberemo "pogrešne" al kako se ti "pogrešni" zeznu u izboru nas :D

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
1 hour ago, Драшко рече

ajd što mi odaberemo "pogrešne" al kako se ti "pogrešni" zeznu u izboru nas :D

Не зезну се. У томе је цака. Једно је погрешно за друго, али ово друго је савршено за ово прво :D Сад мислиш да булазним, ал има и тога. Та, Јоксимовић је давно о томе пјевао:

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
1 hour ago, Neša_ рече

Ne generalizuj. :)

Није генерализација, него хипербола са сатиричним циљем у којем се налази изражавање неслагања са генерализацијским изјавама које редовно дајеш.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
31 minutes ago, Ћириличар рече

Но, будимо реални, мане воље су итекако једна од релевеантних околности ( заблуда о другоме, нпр. ). Али то се рјешава искуством читања и препознавања знакова. 

Но ни тада ниси 100% сигуран да ти нешто драги/а крије. Замисли да након 30 година брака сазнаш да ти жена воли слушати Џастина Бибера. Зло и наопако.

Budi siguran da Bog nikom ne ostaje duzan nista, svako dobije ono sto trazi. Jos samo da nauci da trazi...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...