Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Guest

Kad ce se u Srbiji voziti automobili sa elektricnim pogonom?

Recommended Posts

Вероватно мислите на овог:

https://zelenenovine.wordpress.com/zelena-energija/sumadinac-nudi-srbiji-besplatnu-struju/

Читао сам доста на ту тему(напомињем читао) као и коментаре испод ( да ли су ботови или не не бих рекао....), оно што прича је изводљиво и вероватно и функционише како каже с том разликом што не открива детаље(није луд, како би зарадио иначе). С обзиром да сам из електро струке, све ми је јасно осим оног дела кад каже да има топлотни акумулатор који држи топлоту од 800 степени целзијуса 6 месеци са губицима од 1%. Какве материјале је користио да сачува ту топлоту толико дуго, не знам али каже да је користио природне материјале, вероватно глина, вуна и слично(прим. аут. :) ).

Што се тиче електричних аутомобила, знам пар људи који се већ возе али имају проблема да се региструју па возе на дивљака колико могу. У Панчеву има неколико комада добијених чини ми се од Италијана, и постоји станица за пуњење са соларним панелима.

У хрватској има регистрованих стотињак електричних аутомобила махом прављених од ових стандардних аутомобила са сус мотором. Код нас је та процедура много компликована, па се много њих (укључујући и мене) не усуђује да направи електрични аутомобил само због администрације.

Иначе за неку преправку постојећег аутомобила, да то буде и сигурно на друму и пристојно урађено,са неком аутономијом од 80 км по граду, потребно је око 8-9 000 евра. Тако да су  већином и финансије проблем поред распале администрације.....

On 8/29/2016 at 0:50, verum est in beer рече

Ја сам гледао једног чику на телевизору и он је рекао да смо први у региону, тако да очекујем ускоро и да нећемо возити електричне аутомобиле, већ да ћемо летети са истима.

Није брате, све си помешао....

Резултат слика за vučić na letećem ćilimu

On 8/28/2016 at 12:24, RYLAH рече

Скоро сам гледао прилог о једном нашем научнику који је наводно смислио енергетски ефикаснији начин искоришћења електричне енергије, који би био комерцијално веома исплатив и дугорочно одржив. Тражио финансирање за тај свој пројекат, наравно да га није добио, али што је још горе, гледали га ко будалу. Гледали га ко будалу они који дају паре на којекакве "пројекте" који служе само да се исисају паре из буџета и не служе апсолутно ничему. Лик сад кренуо по медијима, па ако и тако ништа не уради, оде преко гране да тај свој пројекат прода и уновчи, а ми да и даље плаћамо Фијату да производи кола код нас.

Да је то што тврди тачно, он не би морао да тражи паре од сироте Србије и млати се по медијима, већ би добио паре од неког страног инвеститора. Као Никола Тесла, на пример.

Што се електричних аутомобила тиче, то уопште није тако дивно и красно као што се приказује у медијима. У САД опстаје само захваљујући огромним субвенцијама државе (што је лоше, наравно), тако да у суштини сиромашни плаћају порез да би богати могли да возикају Тесле около... Та технологија је пуно напредовала, али још увек није довољно ефикасна да би била исплатива.

Уопште нису једина алтернатива нафти. Возио сам се у таксију у Чачку, пре 7 година, такси је метан користио као гориво. Јер метан је смешно јефтин и еколошка је алтернатива коју може свако пољопривредно газдинство у Србији да производи:)http://www.metan.is/en/methane-fuel/

Електрични аутомобили су били први аутомобили. Након увођења мотора за унутрашње сагоревање, само су жене возиле електричне аутомобиле (јер нису морале курблу да користе за покретање мотора)... 

Мсм. да свака држава у ЕУ данас даје неке субвенције-повратак новца својим грађанима (од 30% до 60%) на вредности ел. аутомобила који купе.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...