Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Guest

Kad ce se u Srbiji voziti automobili sa elektricnim pogonom?

Recommended Posts

Ima hibridnih, voze se uveliko, trenutno su zbog punjenja praktičniji.

Vozio bi ja čisto elektični da živim u kući gde mogu da punim normalno... kad počnu pumpe, krenuće i prodaja...

Скоро сам гледао прилог о једном нашем научнику који је наводно смислио енергетски ефикаснији начин искоришћења електричне енергије, који би био комерцијално веома исплатив и дугорочно одржив. Тражио финансирање за тај свој пројекат, наравно да га није добио, али што је још горе, гледали га ко будалу. Гледали га ко будалу они који дају паре на којекакве "пројекте" који служе само да се исисају паре из буџета и не служе апсолутно ничему. Лик сад кренуо по медијима, па ако и тако ништа не уради, оде преко гране да тај свој пројекат прода и уновчи, а ми да и даље плаћамо Фијату да производи кола код нас.

Тако да нећемо скоро, по свој прилици.

15 minutes ago, LogosAgape рече

Ima hibridnih, voze se uveliko, trenutno su zbog punjenja praktičniji.

Vozio bi ja čisto elektični da živim u kući gde mogu da punim normalno... kad počnu pumpe, krenuće i prodaja...

Samo to normalno punjenje kod kuce traje satima :D Na stanicama za punjenje to svakako traje brze, nekih pola sata, ali u odnosu na brzinu tocenja goriva kod obicnog automobila to je mnogo vremena. 

+ ako govorimo o nama gde imamo drzavni monopol nad elektricnom energijom, sto ce reci skuplja struja. 

Elektricni automobili su jos u razvoju i cak i u bogatim zemljama nisu toliko prisutni na ulicama kao obicni zbog baterije, punjenja i mnogo stosta. Stoga treba jos neko vreme da se unapredi tehnologija za iste kako bi to moglo da zameni ove obicne.

Jeste monopol problem uvek, osim kad se igramo na tabli ;)
i jeste dugo pola sata na pumpi ali sve to se menja sa novom tesla fabrikom za baterije jer ipak baterija je najveća razlika između fordovog 120 godina starog elektromobila i današnjeg komercijalnog tesle od tridestak hiljada evra.

teslamodels.a8862.jpg

Ја сам гледао једног чику на телевизору и он је рекао да смо први у региону, тако да очекујем ускоро и да нећемо возити електричне аутомобиле, већ да ћемо летети са истима.

17 hours ago, RYLAH рече

Скоро сам гледао прилог о једном нашем научнику који је наводно смислио енергетски ефикаснији начин искоришћења електричне енергије, који би био комерцијално веома исплатив и дугорочно одржив. Тражио финансирање за тај свој пројекат, наравно да га није добио, али што је још горе, гледали га ко будалу. Гледали га ко будалу они који дају паре на којекакве "пројекте" који служе само да се исисају паре из буџета и не служе апсолутно ничему. Лик сад кренуо по медијима, па ако и тако ништа не уради, оде преко гране да тај свој пројекат прода и уновчи, а ми да и даље плаћамо Фијату да производи кола код нас.

Иако се генерално слажем да се у Србији баш тако ради са скоро свим озбиљним идејама, тај конкретан лик јесте шарлатан и преварант.

9 hours ago, Juan рече

Иако се генерално слажем да се у Србији баш тако ради са скоро свим озбиљним идејама, тај конкретан лик јесте шарлатан и преварант.

Хвала ти на информацији, сад ми некако и лакше, ма колико то парадоксално звучало.

11 minutes ago, Juan рече

To je vjerovatno jos jedan od inih koji su prevazisli perpetum mobile.

15 minutes ago, Justin Waters рече

To je vjerovatno jos jedan od inih koji su prevazisli perpetum mobile.

Није, у питању је соларна енергија. Шарлатански детаљи се крију у имплементацији и у исплативости, а превара у томе да је говорио како га финансира нека фирма из Лондона која је заправо фантомска. 

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...