Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Recommended Posts

5 minutes ago, Aquilius Cratus рече

Kad se ne pogleda cela sezona moze se steci takav utisak iz same ove scene medjutim ako se pazljivo pogleda cela sezona vidi se  da je Rast na kraju doziveo taj susret na onoj strani bas zato sto je verovao da se uvek imam smisla boriti protiv zla pa makar ono bilo transcendetno i van istorije vecno. Takva borba zahteva jedan specifican mentalni sklop i duhovne procese u umu doticnog a bez toga se ne moze doziveti ni taj raj o kome on priuca. Dakle ako se neko ubije jer mu je tesko ili sta god nikakvo olaskanje i lepotu o kojoj Rast prica nece videti. Ne mora bas da se kolje sa satanistickim manijacima ali mora da ima jedan vid borbenosti  i zelje za smislom cak i kad u tome nece naci nikakvu materijalnu nadoknadu.

Ali Rast je imao tu borbenost jer je tako isprogramiran. :(  To je ono kad se kaze "da je to jace od njega", da ima nagon za tim i tim, a ti si se lepo izrazio- verovao je da uvek ima smisla boriti se protiv zla pa makar ono bilo transcendetno i van istorije vecno. Vera. Ali ne menja cinjenicu da sve to dolazi izvan njega. I vera dolazi po milosti Bozjoj...

8 minutes ago, Aquilius Cratus рече

Kad se ne pogleda cela sezona moze se steci takav utisak iz same ove scene medjutim ako se pazljivo pogleda cela sezona vidi se  da je Rast na kraju doziveo taj susret na onoj strani bas zato sto je verovao da se uvek imam smisla boriti protiv zla pa makar ono bilo transcendetno i van istorije vecno. Takva borba zahteva jedan specifican mentalni sklop i duhovne procese u umu doticnog a bez toga se ne moze doziveti ni taj raj o kome on priuca. Dakle ako se neko ubije jer mu je tesko ili sta god nikakvo olaskanje i lepotu o kojoj Rast prica nece videti. Ne mora bas da se kolje sa satanistickim manijacima ali mora da ima jedan vid borbenosti  i zelje za smislom cak i kad u tome nece naci nikakvu materijalnu nadoknadu.

Ne znam o kojoj seriji filmu je rec, al ovo sto kazes stoji.

Ja duboko verujem da ce svako takvog duha i prepoznati Hrista, jer smo sada isuvise uslovljeni mnogim faktorima i previse prasine se natalozilo. Al ko u sebi ima taj zar i tu borbenost po meni sile nema da se krcka u paklu kako god bilo ovde na zemlji. Za mene je to sustina zivota i sustina jednog bica. Makar isao ovde iz promasaja u promasaj nije mlak i nikakav.

" Smrti, gde je tvoj zalac? "....

Misljenja sam da nikad nista ne nestaje zauvek. Da je fizicka smrt samo prelaz u neki drugi oblik postojanja van fizicke ravni. Mi smo svi energija a energija je neunistiva. 

I na samo rodjenje se moze gledati kao na smrt. ( Beba prestaje da postoji u jednom svetu, materici, plodovoj vodi, nama, golim okom nevidljivom svetu, i umiruci tu, radja se u ovom nama golim okom vidljivom...tako i nase fizicko umiranje...isto) 

Zasto neko odlucuje sam od sebe, kada je vreme za prelazak iz zivota u smrt, odnosno drugi oblik postojanja...ne. znam. Verovatno ne razmislja o ovim temama poput mene. Nisam birala ( bar ne svesno i da znam da jesam) kada cu se roditi, pa necu birati ni kada cu prestati da postojim u ovom vidljivom obliku...

Sve tece svojim tokom.

1 minute ago, pedja257 рече

Ali Rast je imao tu borbenost jer je tako isprogramiran. :(  To je ono kad se kaze "da je to jace od njega", da ima nagon za tim i tim, a ti si se lepo izrazio- verovao je da uvek ima smisla boriti se protiv zla pa makar ono bilo transcendetno i van istorije vecno. Vera. Ali ne menja cinjenicu da sve to dolazi izvan njega. I vera dolazi po milosti Bozjoj...

Али ваљда свако има неки свој лични простор у коме може да изабере борбу, колико год манифестација те борбе не била филмска и грандиозна као у Растовом случају.

1 minute ago, pedja257 рече

Spolja dolaze potencijali ali ne i konacna odrednica hoce li ih ili ne iskoristiti. Vidis koliko je uprkos svemu zabrazdio u pice. Mogao je vrlo lako uprkos potencijalima vere i borbenosti da sklizne u pice i to bi bilo to, progutala bi ga Karkosa. Ali ipak nije. Da sve dolazi spolja on uopste ne bi imao tu tesku unutrasnju borbu nego bi i veru i ne veru praktikovao po automatizmu.

16 minutes ago, Срђан Шијакињић рече

Али ваљда свако има неки свој лични простор у коме може да изабере борбу, колико год манифестација те борбе не била филмска и грандиозна као у Растовом случају.

Gde pocinje taj prostor? Zasto si sigran da uopste postoji?  Rast u isto vreme kada govori o isprogramiransoti govori i o iluzornosti sopstva.

Као што рече Јелена,жив си дишеш..бити спреман дисати како год се чини тешко(јер ђаво лаже и преувеличава),док Господ сам не узме човјека себи..у супротном узима га ђаво,и у питању је вјечност,не дао Бог никоме..молитва спасава,ко не може да се моли,пуно помаже молитва ближњег за ту особу..

Послато са ST23i уз помоћ Тапатока

30 minutes ago, Срђан Шијакињић рече

Сада само не могу да одолим да не приметим да та идеја о религији у којој Бог шаље људе у пакао зато што су пили и мастурбирали и нису слушали свештенство (или уопште идеја по којој Бог "шаље" било кога у пакао, због било чега) не да није једина идеја о религији, већ није чак ни владајућа. Да је заиста тако, то би било сирово, преједноставно и у крајњој линији неправедно.

Ili (kad je već tema začinjena čika Rastom :) ), ako govorimo o kažnjavanju (paklu) i nagradi (Raju),

CLkFXFBWoAAjAKo.jpg

3 minutes ago, Muramasa рече

A šta ako neko ne priznaje ni jednog gospodara iznad sebe, nego je sam gospodar sebe i svog života?

A ko te tera? Nemoj ici uvek protiv, prptiv Boga, prepodobnih ovih onih, sta te briga, ako si ti sebi osmislio zivot tako, zivi ga ZA nesto, ne protiv nekoga, nemoj da ti smisao zivota bude negativna odrednica jer je to lazan smisao. Borba za nesto nikad nije uzalud, mozda se nekom to drugom ne cini tako al sta te briga. Tvoj zivot. Cak iako je sa neke "objektivne" strane to tvoje za nesto lose, verujem da ces kad tad to i sam skontati ako zaista guras svom snagom iskreno u tome. Al dok god je tvoja borba osmisljena protiv prazan si, jer kad nestane tog protiv cega si, ti gubis tlo pod nogama.

4 minutes ago, Muramasa рече

Pa evo, Agnica upravo tvrdi da ako ne izaberem Hrista za gospodara da nužno moram izabrati rogatog. Ja neću ni jednog.

A ti se primas :D juce doveden :D

13 minutes ago, Muramasa рече

Pa evo, Agnica upravo tvrdi da ako ne izaberem Hrista za gospodara da nužno moram izabrati rogatog. Ja neću ni jednog.

Ma ti si već izabr'o Hrista, samo ti fali još onaj poslednji klik da prihvatiš (iako već znaš) da uvek postoji "neko jači" od tebe, tj. "neko iznad" :)

1 hour ago, Јелена011 рече

Svako ko zeli moze naci svoju poentu, u tome je lepota zivota i Boga, jer nema ne recepata ni univerzalnih pravila.

Smisao zivota je zivot. Bez filozofije, ziv si, dises i cim to mozes sve mozes.

Bol drugog i ne treba da te tesi, al bi mogao da te poveze sa drugim, da shvatajuci da svi mi patimo, volimo, ljubimo, placemo, nismo neprijatelji jedni drugima vec da mozemo biti prijatelji, a u toj sili zajednistva iskocice jos svasta nesto kada ces videti nesto mnogo vece od tebe samog.

Meni je strasno da neko planira svoje samoubistvo godinama i da ga tako zacrta, strasno jer moze biti znak ozbiljnog mentalnog poremecaja ili jos gore ozbiljne patnje na koju godinama niko nije reagovao jer je imao preca posla.

Niko te nece kazniti ako se ubijes, kaznices samog sebe. Ako skocis sa prvog sprata i izlomis se, ko te je kaznio? Niko sam pao sam se ubio ili ti slomio noge.

А није страшно да Бог планира хомоциде над нама? 

1 hour ago, Aquilius Cratus рече

Spolja dolaze potencijali ali ne i konacna odrednica hoce li ih ili ne iskoristiti. Vidis koliko je uprkos svemu zabrazdio u pice. Mogao je vrlo lako uprkos potencijalima vere i borbenosti da sklizne u pice i to bi bilo to, progutala bi ga Karkosa. Ali ipak nije. Da sve dolazi spolja on uopste ne bi imao tu tesku unutrasnju borbu nego bi i veru i ne veru praktikovao po automatizmu.

Ovo me samo malkice odvraca od misli od "isprogramiranosti" i "iluzornosti sopstva" , ne mogu u celini da graspujem :( Jer ne vidim da resava dilemu sasvim..Ako imas iluziju sopstva imas i iluziju unutrasnje borbe. Na drugom mestu Rast kaze da je covek zbir svojih nagona. Eto ti unutrasnje borbe. Haos nagona. A postupas zavisno od toga koji nagoni (ili motivi) nadjacavaju trenutno. Negde se podudaraju negde se sukobavalju.
Dalje, Rast u kolima prica kao antinatalista a kasnije, u razgovoru sa Megi kaze da jedino zbog dece sve ima smsla. Do srzi je pesimista a u isto vreme je izuzetno borben, vitalan, snazan. Tako da ispada kontradiktoran na prvi pogled, a u stvari nije jer savrseno svedoci "isprogramiranost" i "zbir nagona".

Gornji Sam Haris video related xD

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...