Jump to content
АлександраВ

Acquila non capit muscas (вербална агресија)

Recommended Posts

U redu je trpeti nekog ko nam je blizak pa i dati mu svoje energije ako vidimo da se trudi.. da ima volju pre svega da popravi svoj odnos prema nama... Ali je veoma bitno prepoznati granicu da i sami ne postanemo žrtve... takvog odnosa... pogotovo ako nas nečija narav stalno osuđuje i traži našu grižu savesti kako bi time hranila svog sujetnog psa... koji je vazda gladan.  Što je naravno rupa bez dna ... jer sit će biti onaj koji se grize...  dok ne pukne.. što se ne bi smelo dogoditi... 

Hahahahaha Ajli, nasmeja me :)

Kako smo razliciti to je za mene fascinantno i pravo cudo. I znas sta, upoznavsi te makar na tren ti totalno jesi takva i jos meksa i neznija uzivo, sto mene opet i opet fascinira. Posle nedelju dana kod tebe mozda bih postala malo meksa al znam da ti ne bi izdrzala nedelju dana s nama. Mi smo potpuni talibani, divlji zapad. :sunce:

10 minutes ago, Јелена011 рече

mora da vazi svi za jednog jedan za sve

Тачно. Када сам била администратор на Дефектологији и на Хендидруштву, веома смо водили рачуна шта пишемо. Уколико би дошло до неспоразума или би се неком од чланова неко из админ-тима грубље обратио и сл. и то се показало као тачно, тај члан је добијао извињење од комплетног админ-тима, не само од оног који је погрешио. Тако је цео админ-тим био поштован од стране чланова. Диван пример одличног админ-тима био је на форуму Творац града, док нажалост два члана нису преминула. Тамо готово да није било никада никаквих ни свађа ни тешких речи. Какогод, вербална аргесија и некултура, нарочито коришћење увредљивих речи и претећег тона нису се користили.

3 minutes ago, Arsenija рече

Ima jedna izreka koja kaze da budale treba prepustiti vremenu . 

Cisto formalno gledano, konstatacija da je neko budala je sama po sebi agresivna jer se odnosi na licnost a ne na konkretno ponasanje.

Stoga smatram da svakoga treba "pustiti" ali da agresivno ponasanje treba sankcionisati. To je korisno za pojedinca, drustvo i buduce generacije koje na taj nacin ucimo da brane svoju ali i da postuju i ne ugrizavaju slobodu drugog. 

31 minutes ago, Јелена011 рече

Glede teme, mogu samo reci -dođite i vidite, uskoro ce biti jedna radionica na temu komunikacije na netu i uzivo, moze mnogo da se nauci i o sebi i o drugima. ;)

Za detalje ne znam jos uvek al osim moje malenkosti bice tu jos jedan trener asertivne komunikacije, prakticar ta i psihodrame i veroucitelj. Samo da se uskladimo :) Necemo vas puno daviti, malkice cemo se igrati i uciti kako mi sebe vidimo, a kako nas drugi vide u zivotu i ovom virtuelnom svetu :)

Umeju takve radionice biti jako korisne. Secam se da sam kao studentkinja bila na jednoj radionici o konstruktivnoj komunikaciji. I danas se secam primera sa narandzom... Inace, sazna covek o sebi neke stvari koje umeju biti i malo neprijatne, ali svakako jako korisne. Da sam u BG, rado bih se pridruzila :)

@Aleksandra :sunce:

To sto se tice one sale, ma ja reko da naglasim. Sto se foruma tice, beh, jedna divna dusa clanica pravoslavnih foruma je umela da kaze - ma kako na forumu sveta bilja nema nikakvih problema :D mislim, stvarno al ima nesto na pravoslavnim forumima sto im daje poseban smek.

Slazem se skroz sa Florentinom, ja sam cak pre za otvoren sukob kad vec dotle stigne, doduse rec budala nije tipicna za mene, al recimo mogu reci nekom kretenu jedan, al to pusti...mi zvuci otpisivanje.

Kao mi smo iznad njega, mi smo onaj farisej iz price o mitru i fariseju, iznad situacije i sto da se "prljamo" "budalom".

I to me je nerviralo i kao dete, kao pusti njega, on je .... Pametniji popusta, ignorisi i slicne fore. Mrzela sam to :(

Nisam razumela kako je pravilo "svi za jednog" korisno u kontekstu u kome ga spominjete. Zar upravo jasno definisanje prava i odgovornosti pojedinca nije kljuc uspeha nekog sistema? Cak smatram da sto se vise ide u pravcu "individualizacije" u smislu standardizacije i smanjenja "ljudskog faktora" to je sistem pravedniji i bolje funkcionise. 

Doduse, ja sam po prirodi malo vise individualac pa mi mozda zato to nije blisko.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...