Jump to content

Ucenje programiranja, sta i kako?

Оцени ову тему

Guest

Препоручена порука

16 minutes ago, Muramasa рече

Javascript je kaubojština od jezika. Mnogo puta sam pobesneo zbog razlika u kompatibilnosti između browsera.

Koristim ga samo za banalne stvari koje rade svuda isto.

To svi primete nakon prve nedelje ucenja ali evo niko do sada nije odvojio ni trunke vremena da sastavi nesto valjano za DOM manipulaciju. Pa jel to do javscripta ili do svih nas?!

Подели на овим сајтовима

kad pitam koje su osnove , mislim na to da nema ama bas nikakvog smisla uciti PHP ako ne znas HTML i CSS, jer PHP sluzi da uvede dinamiku ovog prvog, ako to prvo ne znas cemu ces uvoditi dinamiku, pokojnoj cukunbabi zorki...

dalje ako se prelazi na web dinamiku nije dovoljan samo PHP, mora se nauciti i osnove mysql jezika koj ise kombinuej sa php zbog rada sa bazom podataka i to nije sve, moras ako oces da ti drugi ne intervenise da savladas i objektno orjentisani PHP, znaci da se naucis citati i pisati u klasama, jer vecina toga je i pisana na taj nacin, ako bi mjenjao i doradjivao neke recimo wordpress pluginove naletices odma na taj problem

• Волим 1
Подели на овим сајтовима

23 minutes ago, kordun рече

php nije programski jezik i vrlo je prost za nauciti, ne treba ni mjesec dana realno, ali on nije osnova od koje se polazi, on je samo dodatak web dizajnerima da neke stvari ucine dinaickim sa serverske strane, istina je da se u php mogu praviti cak i desktop aplikacije koje rade bez kompajliranja ali cemu to... javascript je vec daleko teza stvar za ucenje, bar deset puta je kompleksniji jer rad isa svim zivim, jedino sa njim ne mozes da mjenjas napone na nozicama nekog integralnog kola)

prvo brate R cvaj D draj rekni koje su tvoje polazne osnove i za sta ti uopste treba php

Slabo tipizirani programski jezici viskokog nivoa su i dalje programski jezici. No istina ima razlicitih standarda sta je to programski jezik posto po necijim standarima i HTML ulazi u programske jezike sto definitivno nije slucaj.

Подели на овим сајтовима

6 minutes ago, kordun рече

kad pitam koje su osnove , mislim na to da nema ama bas nikakvog smisla uciti PHP ako ne znas HTML i CSS, jer PHP sluzi da uvede dinamiku ovog prvog, ako to prvo ne znas cemu ces uvoditi dinamiku, pokojnoj cukunbabi zorki...

Ne trebamo mu css uopste html tek da zna par tagova i to je to. Ali najbolje je da nauci da koristi tviterov boostrap radni okvir i bog da ga vidi, uopste nema da misli vise o html css zezancija. Jedino je bitno da nauci javascript/jquery  zbog ajaxa. Mislim moze, ima ih koj furaju na to da znaju "sve" da kodiraju ali ce biti produktivniji ako dizajn prepusti dizajnerima.

6 minutes ago, kordun рече

dalje ako se prelazi na web dinamiku nije dovoljan samo PHP, mora se nauciti i osnove mysql jezika koj ise kombinuej sa php zbog rada sa bazom podataka i to nije sve, moras ako oces da ti drugi ne intervenise da savladas i objektno orjentisani PHP, znaci da se naucis citati i pisati u klasama, jer vecina toga je i pisana na taj nacin, ako bi mjenjao i doradjivao neke recimo wordpress pluginove naletices odma na taj problem

Ovo je sasvim tacno. Php bez mysqla, xmla i sada jsona nema bas mnogo smisla. Takodje pored oop mora uciti pravilno pisati u mvc strukturi i koristiti bar jedan od poznatih radnih okvira, Laravel ili Zend.

Подели на овим сајтовима

1 minute ago, Aquilius Cratus рече

Ne trebamo mu css uopste html tek da zna par tagova i to je to. Ali najbolje je da nauci da koristi tviterov boostrap radni okvir i bog da ga vidi, uopste nema da misli vise o html css zezancija. Jedino je bitno da nauci javascript/jquery  zbog ajaxa. Mislim moze, ima ih koj furaju na to da znaju "sve" da kodiraju ali ce biti produktivniji ako dizajn prepusti dizajnerima.

Ovo je sasvim tacno. Php bez mysqla, xmla i sada jsona nema bas mnogo smisla. Takodje pored oop mora uciti pravilno pisati u mvc strukturi i koristiti bar jedan od poznatih radnih okvira, Laravel ili Zend.

sve zavisi sta njemu treba, rekao je da hoce sam sebi da zavrsavao posao bez da ovisi o drugima koji sad imaju vremena, sad nemaju. nista ga  kosta da nauci css, to je bar prosto, a i potrebno mu je jer imas dinamike i sa css-om takodjer, ja je cesto koristim, zapravo u zadnej vreme, jedno pola godine nisam ni jednu liniju napiso jer mi se vise gadi sve.

inace ti framework paketi poput boostrap-a su glomazni i ja to ne koristim jer mi ne treba prvo ni njihov dizajn nit 80% onih funkcionalnosti koji nude, radije sam za svoje pisem od nule, nego da mi na ledjima sajta lezi mrtva krava, slicno i sa laravel, ali dobro svako ima svoju taktiku.

Подели на овим сајтовима

Извините братијо програмери, али мислим да је ово тема о почетницима.

Ја нисам програмер, далеко сам од тога, мало сам MSCA, али људима који долазе овде, заиста ништа није јасно.

Вама је наравно све то нормално, али људи немају појма шта је шта.

Треба лепо да им објасните шта је frond and back end програмирање, па и ту има разлика.

Онда, које су њихове "дужности", у ствари шта који програмер "прави" шта.

Хоћу да кажем да многи људи немају појма шта је шта, шта се са којим програмским језиком може направити, који су алати...

Неко је за дизајн, неко је за "суво" програмирање, неко је за нешто треће.

Kод вас програмера се све подразумева, пошто сте у материји.

Подели на овим сајтовима

• 8 months later...
Извините братијо програмери, али мислим да је ово тема о почетницима.
Ја нисам програмер, далеко сам од тога, мало сам MSCA, али људима који долазе овде, заиста ништа није јасно.
Вама је наравно све то нормално, али људи немају појма шта је шта.
Треба лепо да им објасните шта је frond and back end програмирање, па и ту има разлика.
Онда, које су њихове "дужности", у ствари шта који програмер "прави" шта.
Хоћу да кажем да многи људи немају појма шта је шта, шта се са којим програмским језиком може направити, који су алати...
Неко је за дизајн, неко је за "суво" програмирање, неко је за нешто треће.
Kод вас програмера се све подразумева, пошто сте у материји.

Ne podrazumeva se sve vec ovde trziste takvo da te tera da sve znas ili tezis da znas. Na zapadu se vise specijalizira za neki deo.
Kod nas i poslodavci traze mnogo toga za razliku od onih na zapadu.
Kod nas je generalno graficki deo zapostavljen.
I ja sam od onih koji se ne slazu da php treba da se deli i uci odvojeno od mySQLa i mislim da za ovo treba poznavati html i css.

Sent from my SM-G7102 using Pouke.org mobile app

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...