Jump to content

Ucenje programiranja, sta i kako?

Оцени ову тему

Guest

Препоручена порука

8 minutes ago, R2D2 рече

Zelja mi je da naucim php program, za pocetak, kao i odrzavanje servera.

Ovde ima iskusnih ljudi, molio bih za literaturu, video klipove itd...

Не знам како ви роботи функционишете, тј да ли си старији модел који ради на флопи дискове или си буџен са усб улазом :)

Даћу ти роботе на терабајте видео туторијала и литературе, па ако си из БГ или долазиш у исти, радо ћу ти дати све што имам.

А било би лепо да неко ко ради у пхп, сврати на ову тему и да конкретније савете, па можда и покрене неки кратки курс.

Подели на овим сајтовима

A sta je konacni cilj za ucenje svega toga? Mislim nije da imam nesto protiv, ja da imam prilike ja bih se dao na ucenje sto vice razlicitih programskih jezika jer verujem da ce u buducnosti izrazavanje programerskim kodovima biti sastavni deo i formalnog i svakodnevnog jezika. Ali ipak da imam perspektivu pa da mozda preusmerim na nesto cime se lakse postize postavljeni cilj.

Inace za pocetak ucenja php programiranja toplo preporucujem ovaj YT kanal.  I preporucujem ovu plej listu za apsolutne pocetnike koji zele uciti php. Nije na codecourse kanalu ali je kreator isti lik, Alex Garret. :)

P.S Svi pocetnicki kursevi php programiranja ce ucenicima reci da instaliraju wamp, xammp, lamp, mamp kao brzih i lakih resenja za podizanje web i mysql servera. A ko zeli da nauci odrzavanje web a mozda i db servera njemu preporucujem da odvoji vremena i nauci kako se appache, mysql i php instaliraju rucno i kako se najbolje konfigurisu. :)

Подели на овим сајтовима

Uvod u PHP programiranje - Uvod u PHP programiranje. PHP osnove, osnovni alati za rad i što je sve potrebno za start.

Vrlo kvalitetni i jednostavni PHP trening na engleskom:
Na engleskom - PHP Programming - 11 videa

Dovoljno je osnovno znanje engleskog - i pasivno samo.

Dodatni PHP tutoriali na našem jeziku - 32 videa:

PHP programiranje 2: HTML osnove, email skripta, POST i zapisivanje informacije u datoteku

Подели на овим сајтовима

42 minutes ago, R2D2 рече

Cilj mi je da stvari uradim stvar i ne molim nikoga, te da me bilo ko ucenjuje.

Sve zavisi koja je stvar u pitanju. Neke stvari se mogu postici sa 2 nedelje php/java/webconf ucenja a za neke je potrebno vise meseci pa i godinu dana iskustva. Da je tek tako lako steci autonimiju ja i sve ostale forumske kolege bi vec odavno bili bez ovogposla. :) 

Подели на овим сајтовима

Na jucubu thenewboston, codecourse bilo Garret bilo Bucky Roberts, neki hard core mozes naci na Codecourse i edX ali pre svega ova dva na YT.

Imas i w3school, ali to ako volis da citas. Ja sam vise naucio kroz video tutorijale.

Kad zavrsis te tutorijale u zavisnost od vremena, mozes realno da ih skucas za mesec dana, pocni da pravis neki projekat cisto za sebe mozes i preko xampp-a i localhost-a tako ja radim, da ne placam. Kroz prakticni projekat ces najvise nauciti i u nekom trenutku ces poceti da razmisljas kao racunar, bices pravi R2D2. Sad ne znam jesi li ranije ucio neke programske jezike, ako jesi onda jos bolje samo savladas sintaksu i udri.

Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Deja Vu рече

Na jucubu thenewboston, codecourse bilo Garret bilo Bucky Roberts, neki hard core mozes naci na Codecourse i edX ali pre svega ova dva na YT.

Imas i w3school, ali to ako volis da citas. Ja sam vise naucio kroz video tutorijale.

Kad zavrsis te tutorijale u zavisnost od vremena, mozes realno da ih skucas za mesec dana, pocni da pravis neki projekat cisto za sebe mozes i preko xampp-a i localhost-a tako ja radim, da ne placam. Kroz prakticni projekat ces najvise nauciti i u nekom trenutku ces poceti da razmisljas kao racunar, bices pravi R2D2. Sad ne znam jesi li ranije ucio neke programske jezike, ako jesi onda jos bolje samo savladas sintaksu i udri.

Као да читам кинески, матере ми...

Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Deja Vu рече

Ovde je greska, mislio sam na Coursera-u.

Подели на овим сајтовима

php nije programski jezik i vrlo je prost za nauciti, ne treba ni mjesec dana realno, ali on nije osnova od koje se polazi, on je samo dodatak web dizajnerima da neke stvari ucine dinaickim sa serverske strane, istina je da se u php mogu praviti cak i desktop aplikacije koje rade bez kompajliranja ali cemu to... javascript je vec daleko teza stvar za ucenje, bar deset puta je kompleksniji jer rad isa svim zivim, jedino sa njim ne mozes da mjenjas napone na nozicama nekog integralnog kola)

prvo brate R cvaj D draj rekni koje su tvoje polazne osnove i za sta ti uopste treba php

Подели на овим сајтовима

6 minutes ago, Muramasa рече

Javascript je kaubojština od jezika. Mnogo puta sam pobesneo zbog razlika u kompatibilnosti između browsera.

Koristim ga samo za banalne stvari koje rade svuda isto.

to se pretezno odnosi na kontrolu grafike, posto render masine na raznim browserima ne rade bas isto, ali danas su te stvari prevazidjene, i preko 90 % na netu je danas google chrome

Подели на овим сајтовима

3 minutes ago, Ћириличар рече

Ништа? :D

vjeruj ni ja ga nista nisam razumio...

zezam se, pominje neke naloge na YT, od kojih treba krenuti.

xamp je virtuelni server koji se instalira na kucnom racunaru, jer php ne radi bez servera, a localhost ti je web lokacija na kucnom racunaru koju obezbjedjuje taj virtuelni server

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...