Jump to content
Milan Nikolic

Да ли бисте желели прекид раскола Цркве Истока и Запада?

Rate this topic

Да ли бисте желели?  

88 members have voted

1. 1. Да ли бисте желели?

• Да
      43
    • Не
      13

Recommended Posts

пре 16 минута, Zayron рече

Sad odgovorim samo na ovaj dio jer je već kasno za dalja pisanja.

mislim, brod vam tone i puca po šavovima, vernici vam ili završe u neteizmu, ili odu kod lefevrovaca i sedevakantista. A vi se pravite kao da se ništa ne događa i mislite da će Putin i Kiril sve da reše. Ne mogu, sve i kada bi hteli onako kako bi se ti nadao...

Kod nas u Češkoj to tako ne izgleda da taj brod tone nama već valjda vama. Uzmimo recimo samo ono što se piše o crkvenim finansijama KC i Kritskom Saboru i finansijama PC u Češkoj iz čega si možete predstavit kako izgleda ta medijalna slika PC u Češkoj:

Katolička Crkva:

http://hlidacipes.org/katolicka-cirkev-poprve-v-historii-ukazala-sve-hospodareni-ma-zisk-pres-100-milionu/

Pravoslavna Crkva:

"Imetak PC u Češkoj je pod sudskom egzekucijom" (bankrot)

http://infokuryr.cz/news.php?item.17958.2

http://www.lidovky.cz/neshodnou-se-ani-na-narozeni-krista-marna-snaha-revniveho-pravoslavi-12e-/zpravy-svet.aspx?c=A160616_105856_ln_zahranici_msl

http://internetsobor.org/drugie-pomestnye-tserkvi/tserkovnye-novosti/mirovoe-pravoslavie/drugie-pomestnye-tserkvi/raskol-v-cheshskoj-tserkvi-cheshskij-pravoslavnyj-teatr-absurda

http://echo24.cz/a/iSndk/cesti-pravoslavni-mezi-sebou-bojuji-o-restitucni-miliony

https://ihned.cz/c1-63145760-pravoslavna-cirkev-prijde-kvuli-sporum-o-40-milionu-z-restituci-docasne

http://zpravy.idnes.cz/restituce-a-pravoslavna-cirkev-d3g-/domaci.aspx?c=A131013_202709_domaci_ert

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/1064265-satan-mezi-pravoslavnymi-v-cirkvi-zuri-boj-o-miliony-z-restituci

Stvarno, msm...pravoslavna Crkva u Češkoj je reprezent pravoslavnog sveta...ako ona bankrotira, propade pravoslavlje...kao što je i RKC reprezent u Češkoj...koja ima najveći broj ateista..dobra logika. 

пре 18 минута, Zayron рече

Kod nas u Češkoj to tako ne izgleda da taj brod tone nama već valjda vama.

Za Češku me baš briga (iskreno). Kod nas, u Rusiji/Bugarskoj etc...je sve u redu...više bi brinuo za Fanar i Vatikan da sam na tvom mestu. Uostalom, kakav je bio završni račun Crkve pod Neronom ili Domicijanom..."Ne boj se malo stado...(i tako dalje)" A nismo čak ni malo...daj nam statistiku zatvorenih rkt hramova od Holandije do Švajcarske. Koliko ih je pretvoreno u diskaće? A koliko predato/poklonjeno PC? Misli o tome...

пре 20 минута, Ivan Marković рече

Stvarno, msm...pravoslavna Crkva u Češkoj je reprezent pravoslavnog sveta...ako ona bankrotira, propade pravoslavlje...kao što je i RKC reprezent u Češkoj...koja ima najveći broj ateista..dobra logika. 

Već sam vam objasnio da se ljudi u Češkoj iz poznatih razloga (okupacija SSSR-om) ne žele izjašnjavati u popisima stanovništva NIKAKO i ni o kakvoj vjeri i nevjeri i crkveno - političkoj itd. pripadnosti što potom daje vjetra u jedra najmaštovitijim statističkim manipulacijama revnih ateističkih udruženja i sličnim manipulatorima.Stvarni broj izričito oopredijeljenih ateista koji se u popisima izjašnjavaju kao ateisti je u stvari mizerno mali, par procenata. Sve ostalo su potom te konstrukcije. Česi to smatraju privatnom stvari i ne žele o tom odgovarati kao ni o svojoj političkoj ni sexualnoj ili nekoj drugoj orijentaciji ili preferencijama. Samo u sasvim anonimnim internetovim i sl. anketama na takva pitanja odgovaraju, u popisima imaju pravo preskočiti takva pitanja što principijalno i rade.

пре 3 часа, Zayron рече

(veća opasnost je danas od sekularizacije, ateizacije, masonerije, dehristijanizacije, paganizacije i islamizacije)

I da dodam još ovo. " Opasnosti" koje si ti ovde naveo, a od kojih treba da nas "spase" František, niko u Srbiji ne doživljava tako (osim nekih marginalnih ekstremista, bilo nacionalnih, bilo verskih). Mi sa našim muslimanima, ateistima, sekularistima, masonima i neopaganima živimo u slozi i normalnoj komunikaciji. Postoje debate i sukobi mišljenja, što je u sekularnom i pluralnom društvu valjda normalno. Crkva je nikad jača, uprkos sekularizmu. I da je mnogo slabija, pa šta? Nije Hristos rekao "Ne boj se triumviratu Prvog, Drugog i Trećeg Rima" nego "Ne boj se malo stado..."

Na ovom spisku gore fale još samo "laminati", NASA i CIA...

пре 9 минута, Ivan Marković рече

Za Češku me baš briga (iskreno). Kod nas, u Rusiji/Bugarskoj etc...je sve u redu...više bi brinuo za Fanar i Vatikan da sam na tvom mestu. Uostalom, kakav je bio završni račun Crkve pod Neronom ili Domicijanom..."Ne boj se malo stado...(i tako dalje)" A nismo čak ni malo...daj nam statistiku zatvorenih rkt hramova od Holandije do Švajcarske. Koliko ih je pretvoreno u diskaće? A koliko predato/poklonjeno PC? Misli o tome...

Pa kad neko tone onda se to pozna i po tome. Upotrebio sam komparativno isti osnov - finansije. Ne mogu kod jednih navoditi finansije a kod drugih broj vjernika i sl. Ili recimo skandali, za tako malo Crkvu ima ih dosta i u tome stižu i KC u Češkoj ali o tome bih radije ne pisao.

пре 9 минута, Zayron рече

Stvarni broj izričito oopredijeljenih ateista koji se u popisima izjašnjavaju kao ateisti je u stvari mizerno mali, par procenata.

Ok. Sad to objasni forumskim ateistima....SSSR? O čemu pričaš? Ko kad naši "kapitalisti" stanu da se izgovaraju na "komuniste" da bi objasnili jezivo stanje u ekonomiji. Inače, koji to SSSR sad sprečava Čehe da se izjašnjavaju kao vernici teisti? Ja mislio da ste vi u NATO i EU, kad ono vi i dalje u VU i SEV...može biti da sam poslednjih dvadeste i osam godina bio u nekom paralelnom univerzumu, a ti me eto sad vratio. Dobro, odlično, idem odma da zaposlim druga u EI Niš...samo da se učlanim u SKJ...

пре 3 минута, Zayron рече

Ili recimo skandali

Reče neko ko pripada rimokatoličkoj crkvi. 

пре 4 минута, Zayron рече

Pa kad neko tone onda se to pozna i po tome.

Ma u redu je to, nego ako je jedna američka jedinca se predala u Ardenima Nemcima u decembru 1944, dal to znači da je Amerika izgubila rat...

Zairone, pusti to manipulisanje...

пре 9 минута, Ivan Marković рече

Reče neko ko pripada rimokatoličkoj crkvi. 

Ma u redu je to, nego ako je jedna američka jedinca se predala u Ardenima Nemcima u decembru 1944, dal to znači da je Amerika izgubila rat...

Zairone, pusti to manipulisanje...

U tom i jest stvar. PC u Češkoj ima skoro istu statistiku i frekvenciju objavljivanja skandala u svopjoj sredini kao i KC iako je u odnosu na nju po broju sveštenstva, vjernika i ostalim statističkim kriterijima mikroskopski mala.

пре 5 минута, Zayron рече

PC u Češkoj ima skoro istu statistiku i frekvenciju objavljivanja skandala u svopjoj sredini kao KC iako je od nje po broju sveštenstva i ostalim statističkim kriterijima mikroskopski mala.

Tako je....pouzdane statistike...

пре 10 минута, Ivan Marković рече

Tako je....pouzdane statistike...

PC u Češkoj: 20. 533

PC u Slovačkoj: 49. 133

https://cs.wikipedia.org/wiki/Pravoslavná_církev_v_českých_zemích_a_na_Slovensku

Tome treba dodati 200.000 Ukrajinaca na privremenom radu u Češkoj koji imaju legalan privremeni boravak (razne vize) ali nisu državljani ČR i zato ne ulaze u statistike popisa stanovništva. A ni svi oni (Ukrajinci) nisu pravoslavci, većinom su iz zapadne Ukrajine i dosta ih je grkokatolika.

Dobro, Zajri...svaki tvoj pokušaj "ekumenisanja" ovde završi se tako što protiv sebe ujediniš ceo forum...tj. najveće "ekumeniste" i "talibane". I tako smo se opet na istoj strani našli moja ništavnost "taliban", Bokisd "taliban", Milan Nikolić "ekumenista, VSB "ekumenista"...strategija ti je nesumnjivo genijalna. Prošli put si iz petnih žila pokušao da od ratnog zločinca napraviš sveca, pa si završio na odobravanju...umesto ovog, bolje vidi, ako ti nije problem, da odgovoriš na ona moja pitanja. Ne moraš sutra ili prekosutra. Kad uzmogneš. A ja ću pitati i druge. Pozz i laku noć!

пре 4 минута, Ivan Marković рече

Dobro, Zajri...svaki tvoj pokušaj "ekumenisanja" ovde završi se tako što protiv sebe ujediniš ceo forum...tj. najveće "ekumeniste" i "talibane". I tako smo se opet na istoj strani našli moja ništavnost "taliban", Bokisd "taliban", Milan Nikolić "ekumenista, VSB "ekumenista"...strategija ti je nesumnjivo genijalna. Prošli put si iz petnih žila pokušao da od ratnog zločinca napraviš sveca, pa si završio na odobravanju...umesto ovog, bolje vidi, ako ti nije problem, da odgovoriš na ona moja pitanja. Ne moraš sutra ili prekosutra. Kad uzmogneš. A ja ću pitati i druge. Pozz i laku noć!

Ekumenisanje nije laka stvar. Barem si jedni drugima ne mažemo oči lažima i pretvaranjima, iskrenost u ovakvim stvarima je od najvećeg značaja.

пре 3 минута, Zayron рече

iskreniost u ovakvim stvarima je od najvećeg značaja.

Slažem se. Na linku koji sam dao imaš izjave papa Franje koje toliko odskaču od tvojih da imam utisak da pripadate različitim religijama (ne Crkvama!). Obojica, i ti i papa Franja ste pametni, iskusni i obrazovani ljudi. Priče su vam dijametralno suprotne. Tvoja je "talibanska" namenjena za zastrašivanje malobrojnih verskih/nacionalnih paranoičnih ekstremista u Srbiji, e da bi se lakše progutala "ekumenistička" unija. Papina je upućena Europskoj komisiji/NATO/sorošoidima....ne znate više gde udarate. A na sve to, mi sekularizam već imamo i nikakve opasnosti to po nas ne donosi. Ič...

пре 11 часа, Ivan Marković рече

Ok. Sad to objasni forumskim ateistima....SSSR? O čemu pričaš? Ko kad naši "kapitalisti" stanu da se izgovaraju na "komuniste" da bi objasnili jezivo stanje u ekonomiji. Inače, koji to SSSR sad sprečava Čehe da se izjašnjavaju kao vernici teisti? Ja mislio da ste vi u NATO i EU, kad ono vi i dalje u VU i SEV...može biti da sam poslednjih dvadeste i osam godina bio u nekom paralelnom univerzumu, a ti me eto sad vratio. Dobro, odlično, idem odma da zaposlim druga u EI Niš...samo da se učlanim u SKJ...

Nisi razumio. Za vrijeme okupacije su Česi u svojoj zemlji bili 24 sata na dan špiclovani i špijunirani i na WC kad su išli a svaki drugi, treći čovjek je ovdje bio nekakav domovni povjerenik, dojavljivač i udavač. Toga svega Česi imaju pune zube i ne pada im više nikom na pamet na neka takva pitanja odgovarati, naročito ne na ona koja ni ne moraju. Popis stanovništva u Češkoj se radi po formularima gdje su pitanja na koje moraš odgovoriti inače te čeka novčana kazna ili čak i zatvor i pitanja koja su neobavezna, možeš ali ne moraš odgovoriti na njih.

Laku noć!