Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

JESSY

„Reto-ima nade“

Recommended Posts

„Reto-ima nade“ je u potpunosti besplatan, hrišćanski, neprofitabilan centar, čija je osnovna delatnost rehabilitacija i resocijalizacija osoba koje imaju problem sa narkomanijom i  alkoholizmom.

slider_kuca21.jpg

Osobe koje žive i pružaju pomoć u centru su volonteri, koji  su uglavnom i sami bili u problemu zavisnosti. Danas uspešno prebrodivši problem u vlastitom životu želimo svima koji se  nalaze u ovom problemu da pokažemo da je izlaz moguć. Glavni  cilj rehabilitacije u centru nije samo da osoba prestane da konzumira supstance već jedna kompletna promena života i načina razmišljanja.

U oba grada u Srbiji u kojima se centar trenutno nalazi, nemamo određeno radno vreme, za sve osobe koje zovu u potrebi otvorena je telefonska linija 24h. Celokupni program sprovodi se kroz konstantni smeštaj u okviru prihvatnih kuća koje centar poseduje.

sala.jpg

Dužina trajanja lečenja u centru je individualno određena i varira od osobe do osobe. Da bi se postigli trajni rezultati potrebno je da se završi program lečenja. Odgovorne osobe centra mogu da posavetuju štićenike o dužini boravka u centru, dok krajnju odluku donosi sam štićenik. (Savetodavni period trajanja lečenja je od 18 do 24 meseca.)

Samoinicijativno prekidanje programa bez saglasnosti odgovornih osoba u centru u većini slučajeva ima neželjene posledice. U centru celokupni program lečenja se sprovodi bez korišćenja lekova.
U centru se ne puši i alkohol nije dozvoljen.

sljaka1.jpg

evladina smo organizacija, sami se finansiramo preko poslova koje obavljamo gde svaka osoba  na neki način doprinosi. Od kako je započet rad centra jedan od najznačajnijih poslova je prikupljanje polovnog nameštaja, garderobe i bele tehnike i prodaja istih u našim prodavnicama.

Ovaj posao sačinjava glavni izvor prihoda. Zahvaljujući tome možemo da nastavimo da pružamo besplatnu pomoć osobama kojima je pomoć potrebna. Svi prihodi ostvareni kroz ove aktivnosti se ulažu dalje u izdržavanje i poboljšanje prevoznih sredstava, boravišnih uslova kao i u sve ostale aktivnosti u okviru centra.

Drugi izvori prihoda su: reciklaža gradskog otpada, prodaja predmeta iz nastavnih radionica (tapicerija, ručni radovi), donacije različitih firmi u prehrambenim proizvodima, građevinskom materijalu, proizvodima za održavanje kuća, kozmetike…
Zahvaljujući ovim prihodima možemo držati aktivnim postojeće poslove i otvarati nove.

Građani koji žele, pozivaju nas radi preuzimanja stvari koje im više nisu potrebne i na taj način nam poklanjaju, gde mi besplatno dolazimo i odnosimo.

Kao poklon preuzimamo sve vrste nameštaja u solidnom stanju, odeću i obuću, belu tehniku, pa i do najraznovrsnijih sitnica kao što su ukrasni predmeti, knjige, posuđe…

poslovi.jpg

•  

Vašom saradnjom, bilo da nam poklanjate stvari, pružate posao ili kupujete stvari, direktno pomažete program lečenja od zavisnosti.

•  

Preuzimamo besplatno na Vašoj adresi sve stvari koje Vam više ne trebaju, jer nama možda mogu biti korisne:

• sve vrste nameštaja u solidnom 
      stanju,
    • belu tehniku,
    • građevinski materijal,
    • garderobu…

http://www.retocentar.com

upravo su mi momci izneli jedan deo namestaja koji sam donirala...sve najbolje mogu da kazem za njih....

a ono sto je najvaznije, ispovedaju samoga Boga...na taj nacin i misionare...Biblija im je sve...

Сјајни момци. Не бацајте ништа, позовите их и дајте им све што вам је вишак или планирате да оставите поред контејнера, дајте им подршку. 

On 28.6.2016. at 11:13, JESSY рече

„Reto-ima nade“ je ... hrišćanski ... centar

On 28.6.2016. at 11:20, JESSY рече

a ono sto je najvaznije, ispovedaju samoga Boga...na taj nacin i misionare...Biblija im je sve...

Има ли неке информације којој хришћанској деноминацији припада тај центар, шта тачно мисионаре? Како то исповедају самог Бога, има ли неки њихов Символ вере?

пре 9 часа, АлександраВ рече

дајте им подршку.

Мислим да, ако већ треба да им дамо подршку, било би добро да знамо коме и каквом мисионарењу дајемо подршку и лично и са православног црквеног форума.

1 hour ago, Vladan :::. рече

будући да нико ништа не одговара да видим можда брат @obi-wan зна нешто више о њима, он има изузетно осетљив њух на суботаре и сличне мисионарске сорте :) 

Prvi put cujem za njih, ali je skoro pa sigurno da pripadaju nekoj od subotarskih sekti. Naglaseni aktivizam i "Biblija je sve" su simptomi koji ih lako odaju.

Da se odma` razumemo, jer znam da ce neki da napadnu ovakav stav: poenta kod subotarskih sekti je upravo da ljude pecaju na taj humanitarni aktvizam. Samo po sebi naravno da to ne moze da bude lose, ali ako znamo da je osnova ova o kojoj pricam sad - a to treba sto pre da se proveri i da se zna sa sigurnoscu - onda je sav njihov trud potpuno omasen, na veliku i preveliku zalost.

Jasno je - oni ce bez ikakve sumnje da stvarno pomognu nekim ili cak i mnogim ljudima, ali ako znamo da to moze da ima potpuno pogubne posledice po duse svih tih ljudi (koji pomazu, kojima se pomaze, posmatracima koji se time odusevljavaju), onda je nasa obaveza da se od njih jasno i ostro ogradimo, i da gde mozemo razgovetno razglasimo o kome je u stvari rec.

Lukavstva kojima se sektasi sluze su izuzetno dobro razradjena i uvezbana, i na njih nije tesko da covek nasedne.

Cuvajte se takvih kao zive vatre, i vise od toga.

Ako su to stvarno pripadnici neke subotarske sekte, oni su smrtonosni otrov za drustvo, vuci u jagnjecoj kozi, ma i sami ne bili svesni toga.

On 28.6.2016. at 11:20, JESSY рече

upravo su mi momci izneli jedan deo namestaja koji sam donirala...sve najbolje mogu da kazem za njih....

...

On 22.12.2018. at 13:33, АлександраВ рече

Сјајни момци. Не бацајте ништа, позовите их и дајте им све што вам је вишак или планирате да оставите поред контејнера, дајте им подршку. 

...

Mislim, sta reci... "gledajte da vas ne prevare, jer ce da probaju ako je moguce da prevare i izabrane (= pravoverne)".

пре 4 минута, Vladan :::. рече

има пар искустава са њима на првим и последњим странама:

https://forum.narkomanija.ba/viewtopic.php?f=10&t=3907&start=210

Na brzinu sam bacio pogled, i sasvim je jasno da su to neki od subotara, cim je sve to neka magla i mecava. I jos jedna vrlo specificna stvar za sve takve grupacije - najcesce udaraju na najugrozenije ljude, u ovom slucaju narkomane. To je jos jedan cist simptom za prepoznavanje.

пре 15 минута, obi-wan рече

Na brzinu sam bacio pogled

ево једног искуства са тог линка које потврђује оно што си рекао:

"- Ja sam prisustvovao situaiji gde je momak iz Srbije dobio cast da izadje za govornicu na velikom okupljanju Splitskih kuca i roditelja polaznika koji su iz Splita, ali su u drugim gradovima i taj momak je sebi dozvolio da se podsmeva svojoj veri i svojim obicajima. Podsmevao se svojoj krsnoj slavi, a sve zarad toga da se pokaze kao dobar sticenik. Ovo govori o cinjenici da ljudi vremenom gube razum i nerazlikuju svoju veru od vere koju propagira Reto centar. U najvecem broju slucajeva vremenom se odbacuje sve ono sto si ucio od malih nogu i prihvatas nametnutu religiju. Verujte Mi mnogo je takvih slucajeva tamo, gotovo 90 posto. Od tih 90 posto 50 je prihvatilo novu religiju i resilo da ostane mozda i zauvek u kuci, a ostalih 40 posto konzumiraju religiju dok su tamo. Svega 10 posto momaka ostaje pri svojim naucenim verskim vrednostima i oni najcesce napustaju kolektiv u prvih mesec dana.

- Zanimljiva je i cinjenica da je muzika STROGO zabranjena, a pevusenje se nikako nece tolerisati. Zato je zaduzen "senka", koji mora da upozorava polaznika da ne sme da pevusi pesme iz kako oni kazu spoljnog sveta. Ljudi moji gde to ima? Ni u logorima se nije zabranjivala pesma. Jedino je dozvoljeno da se pevuse njihove pesmice. Najkrace receno sve sto ste voleli u zivotu zaboravite, jer veliki brat ima paket mera da zavolite nove vrednosti. "

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.

• Create New...