Jump to content

Nudim se ko volenter u zamenu za iskustvo!

Оцени ову тему

Препоручена порука

E ovako. Krenuo sam da ucim programiranje. Trenutno sam savladao HTML i CSS, u smisl da znam da ih koristim. Sada sam krenuo Pajton, Php, Javascritp i Rubi.

Interesuje me postoji li ovde neki programer kome treba jeftina/besplatna radna snaga? Rado bih usao u saradnju sa nekim iskusnijim programerom, da ispunjavam raznorazne zadatke u zamenu za priliku i iskustvo (neplaceno).

Naravno, neplaceno ne znaci besplatno, zeleo bih pomoc, savete i usmerenja. Posto ima gomilu bibloteka, ovog onog.... i ne stizem sve da pohvatam cak i kada naucim osnovnu sintaksu. :)

Eto ako ima neki iskusni zanatlija da mu treba segrt! Tu sam. 

Подели на овим сајтовима

Preveliki zalogaj za programiranje. Ne toliko zbog kompleksnosti nego sto suto jezici za razlicite stvari. Ako si vec savladao HTML i CSS, nadam se HTML5, to su ti "alati" za front end razvoj, dakle za templejt. Smislenije je da se fokusiras na javascript zato sto je to programski jezik za front end to jest da "animiras" ono sto si izdizajnirao i ukrasio. Ako to znas mozes da kazes da si komplet front end developer. Ako ti se ne svidja front end a hoces da se fokusiras na web, onda se baci na php i ne misli o front endu uopste. Tu ces morati da naucis mysql i verovatno neki nosql sistem baza podataka, redis, mongodb i slicno, ali ako hoces  bek end onda ti je fokus na php i mysql sasvim dovoljan a javascript ce ti trebati tek koliko da naucis ajax. Ako hoces programski jezik koji je kao svajcarska brica baci se na Pajton. Sve u svemu vise ti se isplati da lovis gde bi nesto mogao da odradis sa ovim znanjem HTML+CSS koji sada imas i da usput ucis JS kako bi kompletirao svoja znanja u jednoj da kazes tematsko funkcionalnoj celini. Ja sam totalno zapostavio HTML+CSS i znam samo osnovne stvari, relativno sam dobar sa jquery razvojnim okvirom ali to izne nekih drugih stvari. Kad je web u pitanju ja sam se skroz fokusirao na php+mysql. A testiranja kad je to potrebno radim u twitter bootsrap okviru.

Jos mi ne treba segrt. Ako zatreba javicu ti.

Подели на овим сајтовима

2 minutes ago, Aquilius Cratus рече

Preveliki zalogaj za programiranje. Ne toliko zbog kompleksnosti nego sto suto jezici za razlicite stvari. Ako si vec savladao HTML i CSS, nadam se HTML5, to su ti "alati" za front end razvoj, dakle za templejt. Smislenije je da se fokusiras na javascript zato sto je to programski jezik za front end to jest da "animiras" ono sto si izdizajnirao i ukrasio. Ako to znas mozes da kazes da si komplet front end developer. Ako ti se ne svidja front end a hoces da se fokusiras na web, onda se baci na php i ne misli o front endu uopste. Tu ces morati da naucis mysql i verovatno neki nosql sistem baza podataka, redis, mongodb i slicno, ali ako hoces  bek end onda ti je fokus na php i mysql sasvim dovoljan a javascript ce ti trebati tek koliko da naucis ajax. Ako hoces programski jezik koji je kao svajcarska brica baci se na Pajton. Sve u svemu vise ti se isplati da lovis gde bi nesto mogao da odradis sa ovim znanjem HTML+CSS koji sada imas i da usput ucis JS kako bi kompletirao svoja znanja u jednoj da kazes tematsko funkcionalnoj celini. Ja sam totalno zapostavio HTML+CSS i znam samo osnovne stvari, relativno sam dobar sa jquery razvojnim okvirom ali to izne nekih drugih stvari. Kad je web u pitanju ja sam se skroz fokusirao na php+mysql. A testiranja kad je to potrebno radim u twitter bootsrap okviru.

hvala! 

Savladao sam html i css jer su prvi na listi i lagani ali cilj mi je backend :)

jedan drugar koji je matematicar mi pomaze za pajtonom, a php sam ucim. Ucim sve sto se nudi dzabe makar osnovno!

Ako zatreba javi spreman sam i da ucim sta kazes. 

evo sa cme se igram trenutno 

https://codepen.io/MonkeyCode/full/rLVXbe/

Подели на овим сајтовима

35 minutes ago, Aquilius Cratus рече

Trenutno pokusavam da napravim neke webscrapping skriptice u phpu ili pajtonu, da li bi mogao dam i pomognes sa time ako mi bude zatrebalo? 

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...