Jump to content
Претражи у
  • Још опција
Прикажи резултате који садрже
Прикажи резулте из
Paradoksologija

Iskustva trudnoće, porođaja, dojenja... života u ženskom telu

Оцени ову тему

Recommended Posts

ЧЛАН

Lapis, Sanja, divota :sunce:

Jesu vam obema prve trudnoće? :) 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
пре 7 минута, Santi рече

Lapis, Sanja, divota :sunce:

Jesu vam obema prve trudnoće? :) 

Meni prva u četvrtoj deceniji. ;)

Šalim se malo, i hvala puno što deliš našu radost :sunce:

Imam već troje :351780: ( 21, 19 i 12 ) :D

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
Пре сат времена, Сања Т. рече

21, 19 i 12

:unbelieveble:

Ja mislila imaš dvoje u osnovnoj školi, a da najmlađe ima oko 3 godine :unbelieveble:.

Pa Sanja, svaka čast! Kako reaguje najstarija? Je l joj neobična tolika razlika u godinama? Beše dve devojke i dečak?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
пре 5 минута, Natasa. рече

:unbelieveble:

Ja mislila imaš dvoje u osnovnoj školi, a da najmlađe ima oko 3 godine :unbelieveble:.

Pa Sanja, svaka čast! Kako reaguje najstarija? Je l joj neobična tolika razlika u godinama? Beše dve devojke i dečak?

Iskreno su oduševljene. Čak me starija zafrkava, kaže" Super, sad ću svoj majčinski instikt da prebacim na  bebu, pa ja ipak mogu da završim fakultet na miru" ( odgovor na moje dosađivanje neko...šta ću, ko majka- saveti i tako to. Da ne žuri, a ako zatrudni - da rodi, pa ću da joj pomognem, a ona da završi faks....itd...)

Malom su samo dosadile žene oko njega, pa je izjavio" Nek je živo i zdravo i da bude muško"

E, reko jbg (da izvinete)  sine, prava si srbenda ;):smeh1:

Kaže: " Ma šalim se mama, al znaš da bih voleo brata"- duša moja iskrena:ladan:

I tako...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
пре 11 минута, Сања Т. рече

Ma šalim se mama, al znaš da bih voleo brata"- duša moja iskrena

Pa ima već dve sestre, razumljivo sad da bi hteo brata. Je l si radila prenatalni, možda nije pristojno pričati o tome, ali 35+ je 35+ :smeh1:. Ja uradila zbog tih famoznih 35, sve ok. Dabl ni ne rade nama starijima, odmah prelazimo u rizičnu grupu, a meni napamet nije padalo da idem na amniocentezu.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
пре 4 минута, Natasa. рече

Je l si radila prenatalni

Jok! Ne pada mi na pamet. U toku je svađa sa doktorima. Oni mene ubeđuju da radim, ja njih ubeđujem da paze na moje zdravlje i da će beba biti dobro.

Endokrinolog na zameni mi proglasila rizičnu trudnoću, moj redovni doktor se zgranuo.

Ceo prvi mesec sam teglila svašta nešto i sad se ponašam sa malo pažnje, ali poprilično obično. Ne dižem baš teško, ali sve radim.

A o ginekolozima...još mi odjekuje:"Zamislite da MI pustimo da se svako dete sa genetskom greškom rodi"

Ali...čuli smo zajedno da srce kuca- kraj!

Što reče neko:" na Marsu traže mikro česticu da dokažu da postoji život. U utrobi majke se razvija život, a neki to još uvek negiraju." 

Tako da..to bi bio moj izbor, tako mi Bog u pomoći.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
пре 3 минута, Aleksandra_A рече

Sanja, cestitke od srca!! neka je blagosloveno i sa srecom kroz celu trudnocu :)

Hvala puno. 

Nek je blagosloveno i svim ovim našim trudnim devojkama, ima ovde još mnogo heroja, koliko sam mogla da primetim. :sunce:

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
пре 12 минута, Сања Т. рече

Tako da..to bi bio moj izbor, tako mi Bog u pomoći.

Statistike pokazuju da najviše dece sa Daunom rađaju mlade majke jer ne rade genetske testove zbog godina. Starije urade testove, pa "reše problem" ako postoji. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
пре 2 минута, Natasa. рече

Statistike pokazuju da najviše dece sa Daunom rađaju mlade majke jer ne rade genetske testove zbog godina. Starije urade testove, pa "reše problem" ako postoji. 

Da, to sam i ja čitala takođe.

Mene zgražava cena prenatalnih i u paketu dr koji nasednu na glavu da ih radiš iako a) koštaju 500+ evra (bar su toliko bili pre 2-5 godine) b) nemaju pojma da li želiš da ga radiš. Ja sam htela, mogla, uradila, ali ako neće/nema/šta god ne može se odbraniti koliko shvatih.
Moji nisu bili smarači, sva sreća.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

@Santi baš tako, čini se da se tu mnogo vrti oko para. 

U celokupnom ubeđivanju kaže meni doktor da je to opterećenje za celu porodicu.

Prenesem ja to deci, informativno. Svi se slože da neće biti opterećenje, da će ga voleti i negovati svakako.

Prenesem to doktoru, kaže" Znate, mi nismo svaki put u istom psihičkom raspoloženju. Nemojte posle da bude - šta mi je to tebalo. " 

Kako ga lepo upakova samo...a ono i dalje smrdi.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

@Лапис Лазули @Сања Т. @Natasa. 

tja a nekada je ovo bio fin forum gde trudnjače ne zalaze .... :D

srećno i blagosloveno devojke :D

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...