Jump to content
Paradoksologija

Iskustva trudnoće, porođaja, dojenja... života u ženskom telu

Оцени ову тему

Recommended Posts

Meni se celo telo promenilo,ali mi se to dopada. Strije su me nervirale, sad sam se pomirila sa njima. Jedino što me nervira jeste to što su mi u trudnoći noge otekle i morala sam da nosim 2 broja veću obuću. Nisu se vratile i sad nosim br 42 :D 

On 1.12.2019. at 22:44, Лапис Лазули рече

Pitanje. Koliko ste se ugojile u trudnoci i da li je to krenulo odmah ili tek u drugom ili trecem trimestru? 

I kako ste se hranile? U cemu se razlikovala ishrana od pre trudnoce?

Negde sam procitala da skoro 12 kg ode na bebu, plodovu vodu, matericu, posteljicu, tkivo grudi, i neke zalihe koje telo odma skladisti kao rezervu za svaki slucaj.

Da li je tako bilo i kod vas?

10-12kg sam dobila prvi put, ni sad se ne gojim. Ako ne kažem da sam trudna, niko ne primećuje, već uveliko guram peti mesec. Strije nemam zasada, mažem tradicionalni Striet. Prvi put sam malo više odmarala, ali sad imam dečaka godinu i po, pa sam stalno u pokretu. Ovu trudnoću ni ne primećujem. Samo polako, pozitivno, biće sve ok. Radi kako ti prija, kreći se ako si u mogućnosti, nema prejedanja ni gladovanja, samo umereno i opušteno. Nisam znala da su trudna, čestitam i sve najbolje :sunce::slavaaa:.

пре 19 минута, Natasa. рече

Stvarno :sunce:? Koji mesec? Svaka cast Sanja!

Хвала драга, жива била.:drugarstvo:

13 недељица ❤️ Даће Бог да изгурамо како треба, млада сам још :smeh1:, биће добро.

За сад нас киселина само мучи, иначе смо супер.

пре 2 минута, Сања Т. рече

Хвала драга, жива била.:drugarstvo:

13 недељица ❤️ Даће Бог да изгурамо како треба, млада сам још :smeh1:, биће добро.

За сад нас киселина само мучи, иначе смо супер.

Jao divno :sunce:! Naravno da će biti dobro!:slavaaa:

пре 5 часа, Natasa. рече

10-12kg sam dobila prvi put, ni sad se ne gojim. Ako ne kažem da sam trudna, niko ne primećuje, već uveliko guram peti mesec. Strije nemam zasada, mažem tradicionalni Striet. Prvi put sam malo više odmarala, ali sad imam dečaka godinu i po, pa sam stalno u pokretu. Ovu trudnoću ni ne primećujem. Samo polako, pozitivno, biće sve ok. Radi kako ti prija, kreći se ako si u mogućnosti, nema prejedanja ni gladovanja, samo umereno i opušteno. Nisam znala da su trudna, čestitam i sve najbolje :sunce::slavaaa:.

Pa nije ni bila poenta da objavljujem vec samo da se informisem ali hvala i na pdgovoru i na cestitkama i :slavaaa:

Управо сада, Сања Т. рече

А како се зове то твоје стање?

Не нападај ме. Поштујем те. Нисам те прозвала. Живим по принципу "не дирам те, не дирај ме". Али нисам мутава, имам језик и све више га користим кад је неко отворено безобразан. Толико. Могла бих да оплетем и о духовном лицемерству, али нећу. Свако са собом носи свој терет, па ако сам не препозна да је у нечему претерао, не морам ни ја да упирем прстом. Само гледам и посматрам. 

пре 7 минута, Anika рече

Не нападај ме. Поштујем те. Нисам те прозвала. Живим по принципу "не дирам те, не дирај ме". Али нисам мутава, имам језик и све више га користим кад је неко отворено безобразан. Толико. Могла бих да оплетем и о духовном лицемерству, али нећу. Свако са собом носи свој терет, па ако сам не препозна да је у нечему претерао, не морам ни ја да упирем прстом. Само гледам и посматрам. 

Добро, пошто стварно ниси прозвала именом,  онда ми реци да у предходном посту ниси мислила на мене и Наташу. 

пре 4 минута, Сања Т. рече

Добро, пошто стварно ниси прозвала именом,  онда ми реци да у предходном посту ниси мислила на мене и Наташу. 

Нисам наравно, Сања, опусти се и уживај. :)

пре 1 минут, Anika рече

Нисам наравно, Сања, опусти се и уживај. :)

Чудно, на овој теми...о тој теми...стварно чудно. 

Опуштена јесам, због бебе и због Наташе. Показала се већом од мене ( никакво чудо ) ;)

пре 5 минута, Сања Т. рече

Чудно, на овој теми...о тој теми...стварно чудно. 

Опуштена јесам, због бебе и због Наташе. Показала се већом од мене ( никакво чудо ) ;)

И мени су сад чудне ове твоје реакције, ничим изазване, али нећу даље да се надовезујем. 

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...