Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

александар живаљев

ВАЖНО: СВЕТИ СИНОД РПЦ ТРАЖИ ВАНРЕДНИ САСТАНАК ПРИПРЕМНЕ КОМИСИЈЕ ПРЕД ЗАСИЈЕДАЊЕ СВЕПРАВОСЛАВНОГ САБОРА НА КРИТУ

Оцени ову тему

Recommended Posts

То је та слобода од историјског баласта и даје човеку трезвеност коју тешко који православац оптерећен својом етно историјом може себи да приушти.

35 minutes ago, Жељко рече

ЈА једину наду полажем у американско православље јер је оно неоптерећено историјом а самим тим и у малој мери политиком.

+1.

Ни разноразно смеће које се подвело под "предање" (и чување истог) не може да буде јако као код осталих "старих" ПЦ. Сада је најбоље време за мисионарење, ко је трајао - трајао је, добацио је донекле (свака част) ал' на млађима свет остаје, а они ће да исфилтрирају, ми смо преуплетени.

Само да знате да ја имам неки трип да ће се Рим и Москва сконтати једног дана, јер Рим је исувише омасовљен те тако теже подлеже спољним утицајима, стаменији је за сарадњу, исто као и Москва. Док смо ми остали боранија, а и на транзиту смо. :(

:))

@Жељко, а у ствари, кад мало боље размислим, ове наше владике и нису тако лоше. А знаш зашто? Чим њих нападају са свих страна, и са лева и са десна, развлаче, пљују...то значи да они још увек, како тако, држе кормило на курсу, да не кажем на центру. Проблема има, и било их је и биће, кад тога у Цркви није било, увек је у њој било свега и свачега, зато и јесте Црква, а она ко и народ, не може мантија ту много шта да уради мимо наше воље...

@poelbuster 

Hvala. Priznajem, bio sam malo lukav, nisam znao s kakvom si namerom reagovao, pa sam hteo da proverim, posto te ne poznajem ni ovako s foruma, pa nemam osecaj. 

Ali pitanje je svakako bilo iskreno. Sabori su se, koliko znam, odrzavali u nekim teskim trenucima za Crkvu, pojava jeresi, raskola i sl. pa me sad zainteresovalo sta je to sto se sada dogadja. Probacu da izguglam detaljniju agendu, nadam se da ima na srpskom ili engleskom. Ima nesto i ovde na temama, ali koliko sam video, dosta je uopsteno. Ali pogledacu sta ima, da ne duzim.

:) 

Човјек просто не зна шта да очекује од сабора када је све овако накарадно почело. Са једне стране се надам да ће сви смоћи снаге и ради братске љубави оставити по страни личне интересе и политику како би православље заблистало у свој својој љепоти, а са друге ми не излази из главе гора кушања, те се питам на којем ли ће искушењу поједини да окину и упрскају овакав историјски догађај. Моћ је ултимативна дрога. Ако је посједујеш ладно можеш да подмириш и све остале страсти. Око исте и јесте до сада било највише трвења. Када све прође видјећемо ко је са каквим намјерама допутовао на сабор.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...