Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

александар живаљев

ВАЖНО: СВЕТИ СИНОД РПЦ ТРАЖИ ВАНРЕДНИ САСТАНАК ПРИПРЕМНЕ КОМИСИЈЕ ПРЕД ЗАСИЈЕДАЊЕ СВЕПРАВОСЛАВНОГ САБОРА НА КРИТУ

Оцени ову тему

Recommended Posts

Све је ИСКЉУЧИВА кривица Москве и Цариграда. ИСКЉУЧИВА! Та борба за власт, да се буде Рим уместо Рима, да се господари, да се буде моћан, да се буде ауторитет, да се буде главна фаца, то ку'чење, те политичке борбе Русија-Запад, Москва-Рим (преко Цариграда), те борбе за дијаспору која ће Москви и Цариграду донети ПАРЕ!...Мука ми је више, мука да их гледам и слушам како се у свом великомудрију пренемажу и фемкају, мука ми је од њихове дипломатије, од те "политичке метафизике са врха". Москва и Цариград сахрањују православље...Не верници и попови широм православља, јер они истински траже спас, већ врх Москве и Цариграда. Они су директни и искључиви кривци за све. 

Грк зна да објасни веру ал то је то, нит је живи нит за њу страда , Рус зна да је практично спроведе у живот, али да исти положи за њу није баш рад, и себичан је онолико. Једино Србин зна да за њу да главу.

Маран ата!

54 minutes ago, Ђоле Пролеће рече

Рус зна да је практично спроведе у живот, али да исти положи за њу није баш рад

Како су ово неозбиљне речи! А они бројни мученици? joooj

Него, видим да пишеш у афекту. Мислим да се не треба пуно узбуђивати око овога. Кад би све било како ми замишљамо пали би у искушење да помислимо да већ овде, на земљи, имамо Царство.

Дух Свети нас подучава кроз све ово.

Управо сада, Vedran рече

Како су ово неозбиљне речи! А они бројни мученици? joooj

Него, видим да пишеш у афекту. Мислим да се не треба пуно узбуђивати око овога. Кад би све било како ми замишљамо пали би у искушење да помислимо да већ овде, на земљи, имамо Царство.

Дух Свети нас подучава кроз све ово.

Па видим, ево муче се, све шљашти и сија, затворили се у своју себичност, подигли зидове, гледају са врха, праве нову Византију, глуме Бехемота, играју се политике, ЗИНУЛО ИМ ДУПЕ ЗА ДИЈАСПОРУ И ПАРЕ!

Сине, у односу на њих, колики су и колко их има, МИ СМО ЗА ЊИХ МУЧЕНИЦИ НАД МУЧЕНИЦИМА, све сам Стефан.

А кад си код афекта, Москви и Цариграду, тим увоштеним "ауторитетима" вере, треба један Хростос да са камџијиом упадне и разјури гомна! 

Драги мој,

Прво ја теби нисам син. Јеси ли свештено лице?

Друго, ти ниси рекао за ове конкретно што "шљаште", него си рекао "Руси" су овакви, "Грци" онакви "Срби" овакви. Дакле, дао си паушалне оцене о целим народима. 

Треће, вероватно се у афекту ниси ни сетио да и они што "шљаште" могу да буду мученици, јер те историја Цркве тако учи. 

7 minutes ago, Vedran рече

Драги мој,

Прво ја теби нисам син. Јеси ли свештено лице?

Друго, ти ниси рекао за ове конкретно што "шљаште", него си рекао "Руси" су овакви, "Грци" онакви "Срби" овакви. Дакле, дао си паушалне оцене о целим народима. 

Треће, вероватно се у афекту ниси ни сетио да и они што "шљаште" могу да буду мученици, јер те историја Цркве тако учи. 

Ту бајку, сине (што је жаргон), причај некоме другом, не мени. Историја Цркве је историја политике, борбе за моћ и за власт, од Константина преко шизме па надаље, све до сад.  И да, Руси су самозаљубљени, само у себе заљубљени. Само себе воле. Православље је васељенско а не руско. Немају тапију на православље, ни Руси ни Фанариоти. И сад би требало преко нас малих да се ломи та ПОЛИТИКА, да нама пукне кичма због себичности "чувара вере". Лицемери, фарисеји!!!

Драги мој,

"Сине" је жаргон који, ако се нема очински однос према ономе коме се обраћа, користи се да би се саговорник унизио. И то ти добро знаш. И зато ми се обраћаш са сине. Ја теби нисам син, ни по ком основу, према тобе не би било лоше да не разговараш са мном на тај начин. 

Ја ти ништа нисам рекао о томе да ли је историја Цркве пуна политике или не. То је тема о којој можемо разговарати, али не на овај начин, а верујем да бисмо се сложили у много чему.

За тебе је бајка да су неки који су "шљаштили" мученици Цркве Христове. Ок. Веруј како хоћеш.  Немам шта да ти друго кажем.

3 minutes ago, Vedran рече

"Сине" је жаргон који, ако се нема очински однос према ономе коме се обраћа, користи се да би се саговорник унизио. И то ти добро знаш. И зато ми се обраћаш са сине. Ја теби нисам син, ни по ком основу, према тобе не би било лоше да не разговараш са мном на тај начин. 

Ахахаа :smeh1: Не знаш ти сине шта је жаргон. Ја то и свом куму говорим, а и он мени...А то што си се ти увоштио од вере па си се "увредио", то је твој проблем. Отфикари тај свој орган који се вређа...

Да и мало имаш људски однос према мени (да не кажем хришћански!), чак и да нисам у праву, када сам ти рекао да ми се тако не обраћаш, ти би престао да то чиниш. Али то не радиш. 

Ја нисам твој кум, нити смо заједно овце пасли. Али све ти је слободно. 

3 minutes ago, Vedran рече

Да и мало имаш људски однос према мени (да не кажем хришћански!), чак и да нисам у праву, када сам ти рекао да ми се тако не обраћаш, ти би престао да то чиниш. Али то не радиш. 

Ја нисам твој кум, нити смо заједно овце пасли. Али све ти је слободно. 

Ето, немаш среће, ја сам ти од оних рокенрола што не чешу уши другоме, воле да набадају прст у око и руше куле од песка.

У праву је и Ђоле Пролеће и Ведран.

Милиони руских новомученика су страдали за православље.

Али ипак овде је у питању политика.

Сад питање је на чијој је страни Бог. Јер уме да се деси да и поред политике Бог буде на нечијој страни.
Ево пример Рима и Цариграда. И ту је била политика па ипак Бог остаде само једнима.

КОНСТАНТИНОПОЉСКИ ПАТРИЈАРХ Г. ВАРТОЛОМЕЈ ДОПУТОВАО НА КРИТ

Данас је на Крит на челу делегације Константинопољског патријархата допутовао Свесвјатељши патријарх Вартоломеј.

На аеродрому су га дочекали највиши челници острва и постројена гарда.

У краткој изјави патријарх је рекао да овај историјски догађај "наравно помрачује недолазак неких помјесних цркава, али да се нада да ће они те своје одлуке промјенити током Сабора.

За сјутра је најављен долазак делегација осталих православних цркава.

Нарочито се очекује да би предстојатељи неких цркава које су отказале учешће на Сабору могли да пристигну 17.06. када ће се одржати Синаксис Предстојатеља који ће одредити даљи ток одвијања Сабора.

Патриарх Варфоломей во главе делегации Константинопольской Православной Церкви прибыл на Крит

http://www.sedmitza.ru/text/6384927.html

On 15.06.2016 at 0:13, Жељко рече

Сад питање је на чијој је страни Бог. Јер уме да се деси да и поред политике Бог буде на нечијој страни.
Ево пример Рима и Цариграда. И ту је била политика па ипак Бог остаде само једнима.

Valjda ostane komadić  Boga i nama. Nemojte ga uzeti cijelog .:)

On 6/15/2016 at 0:13, Жељко рече

Ko zna mozda nije ni sa jednima ni sa drugima, vec sa dohalkidoncima. 

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...