Jump to content
Јагода Наранџа Банана Лимета Лист Море Небо Боровница Грожђе Лубеница Чоколада Мермер WhatsApp Ubuntu Угаљ
Јагода Наранџа Банана Лимета Лист Море Небо Боровница Грожђе Лубеница Чоколада Мермер WhatsApp Ubuntu Угаљ

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

БанеЛ

Монахиња Јулијана Денисова

Оцени ову тему

Recommended Posts

Тражите и наћи ћете. Слава Богу, трагајући за духовним песмама на интернету нашао сам песму "Вера наша" у хармонизацији монахиње Јулијане Денисове. Иначе, мати Јулијана је истовремено и диригент празничног хора манастира свете Јелисавете у Минску. Настављајући даље у потрази, нашао сам заиста дивне изведбе хора којим она диригује, наравно у њеној хармонизацији(извините ако не баратам добро музичким терминима). Мати Јулијана је пре монашења била успешан композитор. Мајка је троје деце. Чудесно оздрављење њеног млађег сина обратило је вери. О свему овоме можете прочитати на интернету, као нпр. 

http://sreznevokazan.moy.su/news/mne_otkrylsja_bog_vozmozhnost_vechnosti_i_bessmertija_dushi_nepridumannaja_istorija/2012-05-02-61

О мати Јулијани снимљено је и више филмова. У њима се могу видети и пробе хора и можете осетити љубав и хармонију која у њему влада. Мене су њихове изведбе одушевиле, а надам се да ће помоћи и другима у тренуцима чамотиње, туге и маловерја, као што су и мени помогле. 

Иначе, момак који свира дарбуке је млађи син мати Јулијане који је чудесно оздравио. Слава Богу!

• advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Ирмосы канона 6-го гласа

Яко по суху пешешествовав Израиль по бездне стопами, гонителя фараона, видя потопляема. Богу победную песнь поим, вопияше.

Слава тебе, Боже наш, слава Тебе.

Несть свят, якоже Ты, Господи, Боже мой, вознесый рог верных Твоих, Блаже, и утвердивый нас на камени исповедания Твоего.

Христос моя сила, Бог и Господь, Честная Церковь боголепно поет, взывающи, от смысла чиста (ясного сознания) о Господе празднующи.

Божиим светом Твоим, Блаже, утреннюющих Ти души любовию озари, молюся, Тя ведети, Слове Божий, истиннаго Бога, от мрака греховнаго взывающа.

Житейское море, воздвизаемое зря (видя) напастей бурею, к тихому пристанищу Твоему притек, вопию Ти: возведи от тли живот мой, Многомилостиве!

Росодательну убо пещь содела Ангел преподобным отроком, халдеи же опаляющее веление Божие мучителя увеща вопити: благословен еси Боже отец наших.

Из пламене преподобным росу источил еси, и праведнаго жертву водою попалил еси: вся бо твориши, Христе, токмо еже хотети, Тя превозносим во вся веки.

Бога человеком не возможно видети, на Него же не смеют чини Ангельстии взирати: Тобою же, Всечистая, явися человеком Слово воплощенно, Его же величающе, с небесными вой Тя ублажаем.

Притча – мудрости ларь.
Да душа-то – сухарь,
Хоть тоскует порой по нездешнему...
Я стою, как мытарь,
Повторяю, как встарь:
Боже, милостив буди ми грешному!
Фарисей вдалеке –
Точно в красной строке,
Оглянуться на грешника где ж ему!
Мне бы – где в уголке
Выть в сердечной тоске:
У кого-то успех,
Те – в довольстве утех,
Эти – святы по облику внешнему.
Я стою – хуже всех,
На душе только грех…
Добрых нет за мной дел,
Мой плачевен удел:
Страшный суд – и ко аду кромешному.
Но твержу, пока цел,
То, что б сердцем хотел:

протоиерей Андрей Логвинов

Гледала сам један филм о мати Јулијани,али није имао превод..да ли има неки филм о њој са преводом на српски?

Послато са ST23i уз помоћ Тапатока

34 minutes ago, Агница рече

Гледала сам један филм о мати Јулијани,али није имао превод..да ли има неки филм о њој са преводом на српски?

И мене исто ово занима. Ова три филма немају превод. Лепо би било кад би неко одрадио превод. :)

И мене исто ово занима. Ова три филма немају превод. Лепо би било кад би неко одрадио превод. 

Док то неко не уради,правићу се рус и одгледати и преостала два филма :) "инокиња" сам већ гледала..хвала

Ima o Irini Denisovoj na temi Ikona Majke Bozije Zirovacka (Jessy) , film Inokinja je preveden, mislim da je izdavac Duhovni lug iz Kragujevca....

Музика мати Јулијане је инспирација за многе. 

Ево једног извођења нишке црквено-певачке дружине "Бранко"

Креирај налог или се пријави да даш коментар

Потребно је да будеш члан ЖРУ-а да би оставио коментар

Креирај налог

Пријавите се за нови налог на ЖРУ заједници. Једноставно је!

Региструј нови налог

Пријави се

Већ имаш налог? Пријави се овде

Пријави се одмах