Jump to content

Брак између православаца и иноверних

Оцени ову тему

Zlaja12

Препоручена порука

Blagoslovljana braco i sestre molim za pomoc.

Naime ja sam Srpkinja krstena u pravoslavnoj crkvi udala sam se za coveka koi je Katolicke vero ispovesti.Ja koja postuje kako svoju tako i tudju veru imam pitanje.Da li bi uvredila svoju veru ako bih se vencala u katolickoj crkvi ili da li bi moj muz na neki nacin uvredio svoju veru ako bih se vencali u pravoslavnoj crkvu?U nasoj kuci praznujemo praznike i po julijanskom i po gligorijanskom kalendaru.Da li je to ispravno?Nase verovanje je da je bog jedan koja god vera da je u pitanju. Hvala u napred braco i sestre Bog vas blagoslovio

Помаже Бог, драга сестро.

Тешко је било коме давати савјете, из простог разлога, јер је овде пуно свештеника који имају Благодат, да дају савјете.

А ја сам обична мирјанка. Могу Вам из туиђег искуства, испричати, могуће варијације на вашу тему.

Ви питате за мишљење а већ сте изнели Ваш став. 

Пишете реч, Бог малим словом, а као крштена у Православној цркви, славите и туђе црквене празнике, ви их не осећате као туђе.

А чињеница је да је нпр. кад је у Православној цркви, доба Часног поста и Страсна седмица, код Римкатолика, Ускрс..

Ви наравно, следећи ваше опредељење славите и мрсите за рим.кат.Ускрс...

Јер је све дозвољено..апостол Павле је знао рећи у Посланицама, да је све дозвољено ал није све на спасење...

Ви сте већ кренули, путем да се асимилирате, и то је Ваш избор.

Тражите само понеки амин.

Ја Вам га не могу дати, јер знам, могући сценарио који сам видјела небројено пута у ситуацијама попут ваше.

Ја имам пуно искрених пријатеља рим.кат. јер проживјех вијек са њима. али брачног друга, нисам нашла међу њима.

Нека Вам је драги Бог на помоћи.

Подели на овим сајтовима

• Одговори 51
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Misli se na to da su mladenci Hrišćani , koji su uvek prisutni u Liturgiji, da im je ceo život liturgija :)

Dakle da nisu ljudi koji veru doživljavaju kao tradicijsko nasledje, već kao smisao života

Zbunilo me da ste do sada samo tri puta prisustvovali venčanjima :D Googlam dalje...da ne postavljam ovde glupa pitanja :blush:

Подели на овим сајтовима

Све зависи како се тумачи.

Ето, мени једном једна познаница рече сва поносна како је она страшно здрава. На моје зачуђено ЈЕЛ???,

она ми објасни како је била у неком манастиру и игуман се спремио да им чита свима молитву за здравље. Одједном је њју и само њу питао да ли је венчана у цркви. Када му је рекла да није, рекао јој је да се издвоји и седне на клупу.

Тако, каже ми она, страшно сам здрава, само мени није требала молитва за здравље....

:)):)) :)):D

Odusevio sam se ovom porukom.Kakav hiperpozitivac od zene,svaka cast! :)

Подели на овим сајтовима

Ja podrzavam mesovite, musko-zenske, brakove ...

И ја сам рођен у мешовитом браку. Отац ми је мушко, мајка ми је женско  :laugh1:  :laugh1:  :laugh1:

Подели на овим сајтовима

Јер је све дозвољено..апостол Павле је знао рећи у Посланицама, да је све дозвољено ал није све на спасење...

Ви сте већ кренули, путем да се асимилирате, и то је Ваш избор.

Тражите само понеки амин.

Ја Вам га не могу дати, јер знам, могући сценарио који сам видјела небројено пута у ситуацијама попут ваше.

Ја имам пуно искрених пријатеља рим.кат. јер проживјех вијек са њима. али брачног друга, нисам нашла међу њима.

Скидам капу за овакав одговор  8086.gif  8086.gif  8086.gif  8086.gif  8086.gif

Подели на овим сајтовима

Помаже Бог, драга сестро.

Тешко је било коме давати савјете, из простог разлога, јер је овде пуно свештеника који имају Благодат, да дају савјете.

А ја сам обична мирјанка. Могу Вам из туиђег искуства, испричати, могуће варијације на вашу тему.

Pa to sa pronalazanjem pravog bracnog druga od koga se neces razvoditi posle 8 meseci, zaista

sa religijom ne moze da ima nikakva veze.

Подели на овим сајтовима

Ne, nazalost nikako nisu regulisani, a eto ja sam zivi primer za to.

Nije vladika hteo da me pricesti jer se nisam vencala u crkvi.

Otada sam na neki nacin samostalna pravoslavka, liturgije me ne zanimaju.

A sto teras kontru i lupas tu umesto da se vencas u crkvi i postanes Liturgijska Hriscanka,

a ne ovo sto navodis sto nema nikakve veze sa pravoslavlem.

Подели на овим сајтовима

A sto teras kontru i lupas tu umesto da se vencas u crkvi i postanes Liturgijska Hriscanka,

a ne ovo sto navodis sto nema nikakve veze sa pravoslavlem.

Zato sto je tema meshovit brak, a to jel podrazumeva da si u braku s nekim koga tvoja crkva ne zanima,

kao ni tebe njegova.

Подели на овим сајтовима

Zato sto je tema meshovit brak, a to jel podrazumeva da si u braku s nekim koga tvoja crkva ne zanima,

kao ni tebe njegova.

Онда то није брак са црквеним завјетима, већ је заједница двоје људи.

Искрено речено мене би страшно болило да живим са неким кога Православље не занима.

А исто тако да живим са неким а истовремено ме његова вера не занима.

Вера је оно најдубље у човјеку, његова душа и срж његовог бића.

Подели на овим сајтовима

Онда то није брак са црквеним завјетима, већ је заједница двоје људи.

Искрено речено мене би страшно болило да живим са неким кога Православље не занима.

А исто тако да живим са неким а истовремено ме његова вера не занима.

Вера је оно најдубље у човјеку, његова душа и срж његовог бића.

Pa ja nikada nisam ni zivela po crkvenim zavetima, a nikako mi ne smeta sto je moj muz hriscanin,

a slucajno nije pravoslavne vere. Posto smo oboje hriscani nas zanima hriscanstvo ( i ne samo hriscanstvo),

a mnogo razlika unutar hriscanstva bas i nema. Za nasa shvatanja.

Uostalom ni moji roditelji se nisu vencali u crkvi, a ni roditellji bilo kojih mojih vrsnjaka pa ne mislim

da su ti ljudi ziveli u grehu.

Ne mislim da je vera ono sto je najdublje u coveku, ali ti si vernik pa tako mislis i to je za mene u redu.

Nije u redu da me ubedjujes da ja pogresno mislim. :)

Подели на овим сајтовима

Niko nema pravo da vas odvoji od Hrista , naročito ne iz razloga što niste venčani u Crkvi.

Ovo je nečuveno i neprihvatljivo.

Pa treba da se žalite, ne znam, pišite pismo, idite lično

Ово је прилично смела тврдња.

Ја сам неколико пута била у прилици да чујем да они који нису венчани у цркви не приступају Путиру.

Преображење, Црна Река, Рукумија, Ћириловац...

Неки неће да читају молитве за здравље људима који нису венчани у цркви. Свега има. И тужно је што многи после таквог искуства више не желе ни да уђу у цркву.

Коме да се жале. Наша црква је прилично спора у доношењу одлука.

Најбрже решење је пронаћи храм у коме тако не размишљају и то је то.

Подели на овим сајтовима

Nažalost, nisam ni sumnjao da ste to mogli čuti u ovim manastirima.

Takvi stavovi su duboko nepravoslavni , ali nepravoslavlje itekako izvire iz pomenutih manastira 

Подели на овим сајтовима

Nažalost, nisam ni sumnjao da ste to mogli čuti u ovim manastirima.

Takvi stavovi su duboko nepravoslavni , ali nepravoslavlje itekako izvire iz pomenutih manastira 

Ствар и јесте у томе да су превише строги, не бих се усудила рећи да су неправославни. То само Бог зна.

Али ако је тако као што тврдите зашто они и даље егзистирају?

Подели на овим сајтовима

Ово је прилично смела тврдња.

Ја сам неколико пута била у прилици да чујем да они који нису венчани у цркви не приступају Путиру.

У наведеним манастирима приступање путиру у било ком случају спада у подвиг  над подвизима...

Лакше је ући у првих сто на тениску АТП листу,него се причестити у поменутим манастирима.

Друга ствар,ако се двоје супружника причешћују ,они су своју брачну заједницу већ обожили,још да се умноже... ;)

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...