Jump to content

Свети Амброзије Милански о редовном причешћивању

Оцени ову тему

Препоручена порука

37 minutes ago, Дејан рече

hteo si reći sedam vrlina i sedam smrtnih grehova, usvojeno od katolika, raspitaj se

Скуп седам смртних грехова јесте формулисао римски папа, али пре раскола, тако да, технички, није био католик. Можда грешим, додуше, али у сваком случају, потпуно небитно, није неопходно наслањати се на ту листу. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 336
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Свети Амброзије Милански о редовном причешћивању   Апостолска пракса је било свакодневно причешћивање (али не по сваку цену, него диктирано спољашњим условима) и оно није било условљено

И у моје име. Када сам кренула редовно на литургије, видела сам да се без причести не може. Страшно је када људи прилазе да се причесте, а ти стојиш и гледаш. А не прилазиш.  

Јесте, јесте, ништа он не разуме  Јер кад отпостиш седам дана "на води" онда се одмах ослобађаш смртних грехова и добијаш пропусницу за Прићешће (код бившег Артемија некад је то и буквално бивало,

Постоване слике

1 hour ago, Дејан рече

hteo si reći sedam vrlina i sedam smrtnih grehova, usvojeno od katolika, raspitaj se

Oholost ili gordost i zavist

Prejedanje i blud/nost

Škrtost, gnjev/srditost i lijenost (lijenost je uzglavlje djavla)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
1 hour ago, Дејан рече

Ti, prijatelju, ni kalendar cekveni nisi pročitao a kamoli nešto više od toga.

Ko je koliko procitao i obrazovan nije vaznije od toga da li je neko na pravom putu ili nije, odnosno da li je u pravu ili nije.. Nisam ni ja od juce u crkvi...

imam ja dosta duhovne prakse u crkvi bez obzira sto nisam procitao vise od tebe nedam da me niko maze i prica sarene laze... Odlicno znam sta jeste a sta nije, kako treba a kako netreba i sta je dobro a sta nije....

Uprincipu danas sve sto te zanima mozes da izguglas na internetu znanje nije samo rezervisano za pojedince, ali ljubav prema Bogu i ljudima, ljubav prema Pravoslavnoj veri i svojoj crkvi to nemoze da se izgugla ili si na pravom putu ili nisi... Odnosno o ljubavi prema Bogu se ne uci iz knjiga nego se razvija odnosno ima u srcu ili nema ...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
1 hour ago, -Владимир- рече

Скуп седам смртних грехова јесте формулисао римски папа, али пре раскола, тако да, технички, није био католик. Можда грешим, додуше, али у сваком случају, потпуно небитно, није неопходно наслањати се на ту листу. 

Sedam smrtnih grijeha nije formulisao nikakav papa već pustinjski Oci, pape i katolička Crkva se samo dosljedno i vjerno drže njihovih predanja:

Evagrius Ponticus

Desert Fathers

Seven deadly sins

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ja osecam da je Otac Zoran u dusi mnogo dobar covek i on bi svakome dozvolio da se pricesti Svetim Hristovim tajnama jel Voli sve ljude i zeli da se svi spasu i prime Gospoda u sebe i cak je pronasao kanone koji to dozvoljavaju ali se ne primenjuju u vecini praksi u nasoj crkvi jer je neko uveo pripremu...

Ali opet kazem treba biti poslusan prema svojoj crkvi koja je uvela takva pravila i postovati ih dok se ne ukinu, a zna se kako se to radi i na koji nacin... Nesme nista na svoju ruku jer posledice mogu biti velike...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
3 hours ago, Дејан рече

Brat zajron kaze da nisi u pravu.. Vidis neznas ni ti bas sve najbolje.. Ako neko zna neke stvari o katolicanstvu Zajron zna ...

• Волим 1
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
1 hour ago, Gresni rab Boziji рече

Brat zajron kaze da nisi u pravu.. Vidis neznas ni ti bas sve najbolje.. Ako neko zna neke stvari o katolicanstvu Zajron zna ...

Naravno da znam, až moc, i više nego što treba, jak jínak. :D

http://www.katolik.cz/kalendar/kalendar.asp?d=14&m=1&r=2016

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
5 hours ago, -Владимир- рече

Скуп седам смртних грехова јесте формулисао римски папа, али пре раскола, тако да, технички, није био католик. Можда грешим, додуше, али у сваком случају, потпуно небитно, није неопходно наслањати се на ту листу

Ех, имао сам ја своју листу, него не могу да нађем тај тефтер ди ми је то (треба ми понекад, није лоше имати то, мисли човек отарасио се неке напасти ал мало морген, врати се кад јој се најмање надаш), да видиш шта је листа :), ако се добро сећам повато сам неких дал беше 20ак страсти јал тако нешто. Брука!!! То ти је оно кад се подвозаваш па кад ваташ "импулсе", што споља што изнутра, вриште страсти, само искачу једна по једна. Нису се џаба светитељи издвајали и бегали у пустињу у самоћу и да кажем анахорезу јелте. Оно јес, ових седам могле би бити главне, тако их и вабе, са "велике страсти", али увек је једна главна, доминантна, или што реко апостол "жалац у месо да се не погордим". А оно кад човек мало размисли и јесте тако, све док те хандри нека "лева" страст спашен си од гордости, од које, јелте, горе нема, јербо онда мош раме уз раме са оним отпалим анђелским нитковом, или што рекли Јевреји "нема места за Бога у ономе ко је пун себе". Оћу рећи, слажем се са твојом констатацијом, није та листа од "7 величанствених" тако стриктна, има светитеља који говоре о 8, а понеко и више наброји. Мен се свиџа она Евагријева чкола преко Јефрема Сиријца и Максима Исповедника, ту сам се некако пронашао, делимично. Направи човек своју структуру унд класификацију, такорећи својих страсти. Различити смо људи, ни светитеље нису хандриле исте муке.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
1 hour ago, Ђоле Пролеће рече

. Оћу рећи, слажем се са твојом констатацијом, није та листа од "7 величанствених" тако стриктна, има светитеља који говоре о 8, а понеко и више наброји. Мен се свиџа она Евагријева чкола преко Јефрема Сиријца и Максима Исповедника, ту сам се некако пронашао, делимично. Направи човек своју структуру унд класификацију, такорећи својих страсти. Различити смо људи, ни светитеље нису хандриле исте муке.

Danas su te liste smiješne, Satan je "velikodušan", ne pimpla se sa sitnicama i na malo, jedno po jedno već ravno masovno na milione, ovlada čitave narode, nacije i države i epski to mora bit ko u Sodomi und Gomori, Vavilonu, Atini i Rimu. Šta će nam te smiješne liste sa samo sedam tačaka, umijemo to danas i drugačije, masovno, automatizovano, digitalizovano i svuda. Internet, TV, mediji, reklama, moda, trendovi, mladi, muzika, kultura, umjetnost, politika, država, moć, banke itd. itd.

Spannabis 2016 Devil's Harvest Seeds

TÉMA: Satanismus na vlastní kůži

Čeští satanisté v EU

Záliba Čechů v satanismu se ukázala být neřešitelnou překážkou při přístupových jednáních EU s Českou republikou. Zcela kategoricky se proti přijetí ČR postavili Němci, protože se obávali, že čeští satanisté v Evropské unii by mohli ohrozit naděje jejich národního kandidáta na papeže, Josepha Ratzingera. Za Čechy se naopak razantně a zcela nekompromisně postavili Španělé (dokonce Čechům otevřeli i svůj pracovní trh), protože doufali, že po přijetí Čechů do EU bude kardinál Ratzinger, jako prefekt Kongregace pro nauku víry (která je dnešní obdobou bývalé inkvizice) nucen obnovit torturu, jako jeden ze základních prostředků obrany a očisty víry.

Neřešitelnou patovou situaci nakonec urovnal komisař Verheugen, který s katolickým ministrem zahraničí Svobodou dohodnul, že Ústav pro jazyk český stanoví vyhláškou povinnost pro všechny Čechy používat namísto slova satanismus politicky korektní termín ateismus.

Jak je u Čechů obvyklé, po ratifikaci přístupové smlouvy se na všechny uzavřené dohody vykašlali.

Češi jsou z 80% fanatickými satanisty. Albert Eistein kdysi řekl: "Není Čecha, který by nebyl satanistou." Pro Čechy je náboženskou knihou Ústava České republiky, o které Stephen Hawking řekl: "Tento spis obsahuje mnoho přeludů ohledně života Čechů." Dnes už staroústavní zákony lidé dodržjí v menší míře, o extrémní lze ovšem označit skupinu Polisatanist (Czech bitchs), která tyto zákony už dávno nedodržuje, a podle potřeby je přetvořuje. 15% Čechů jsou Muslimové a zbylých 5% jsou Nepracisté.
[editovat]

České svátky
[editovat]

Vánoce

Vánoce patří mezi nejoblíbenější svátky českých satanistů, jsou zasvěceny především obžerství a lenosti, nejaktivnější čeští satanisté během vánoc navíc intenzivně komunikují se svým Temným Pánem prostřednictvím televizních obrazovek. Alternativně se Češi o vánocích ožírají v četných hospodách, kde holdují dalším hříchům, kterými jsou hněv, pýcha a závist. Smilstvo je o vánocích Čechy provozováno spíše ve snížené míře (vlivem přežrání), lakota přichází na řadu až po Novém roce. České vánoce končí prvním lednovým pracovním dnem.

Češi během svátků konzumu a obžerství obětují Satanovi živé kapry, které si nechávají rituálně popravit profesionálními vrahouny z rybářského cechu a večer je společně požírají, otrlejší pak vraždí nevinnou rybu v rodinném kruhu. Ubodání kapra či jeho ubití paličkou na maso často předchází několikadenní mučení němého tvora v chlorované vodě ve vaně. Nejzvrhlejší čeští satanisté vypouštějí ztýranou rybu do Vltavy, kde v bolestných křečích umírá rozežírána koncentrovanými chemikáliemi po několik dlouhých dní.

Podrobnější údaje naleznete v článku Obžerství. 

http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Češi

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
7 hours ago, Дејан рече

GLAVNE HRIŠĆANSKE VRLINE

1. Smernost,
2. Darežljivost,
3. Čistota moralna - celomudrenost,
4. Čovekoljublje - milosrdje,
5. Uzdržljovost,
6. Krotost - trpeljivost,
7. Revnost u veri i molitvi.

Nasuprot vrlini stoji greh

GLAVNI (SMRTNI) GRESI

1. Gordost,
2. Srebroljublje,
3. Razvrat - nečistota - blud,
4. Zavist,
5. Neumerenost u jelu i piću - lakomost, pijanstvo,
6. Gnev,
7. Očajanje u lenjosti i nemarnosti prema svom večnom spasenju.

Ako bih mogao |Dejane da mi dozvoliš da repliciram grešnom rabu Božjem.

Kako vrline uzrastaju tako i gresi rastu u početku su maligni i bezazleni a kasnije ako se ne leče mogu postati maligni,otrovni i smrtonosni.

Recimo naprimer prejedanje, ima faze i uzrasta kao što naprimer i vrlina u kontri uzrasta, recimo ovako, ne može se govoriti o nekom smrtnom grehu ako je prejedanje možda zbog neke slabosti ili bolesti a ne zbog besa, obesti i otvorenog bogoborstva, tj.čistog fedonizma i propagiranja telesnog uživanja na uštrb duhovnog stanja čoveka. Tako ne možemo govoriti ni o vrlini kao Hrišćanskoj vrlini ako je ne posedujemo potpuno već u korenu svog bića a to je moraš i sam priznati teško.

Pogledaj sada, ako svaki smrtni greh ti već u začetku proglašavaš malignim, onda ne možemo govoriti ni o Hrišćanskoj vrlini a da ne govorimo samo i isključivo o Hrišćanskim svetiteljima a Boga mi brate moj ni oni sami u tom srazmeru potezanja konopca ne mogu se pohvaliti savršenom Hrišćanskom vrlinom ako zatežemo konopac u smeru da je svaki greh u začetku već smrtonosan, maligan i poguban za dušu čoveka.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
5 hours ago, Gresni rab Boziji рече

Ja osecam da je Otac Zoran u dusi mnogo dobar covek i on bi svakome dozvolio da se pricesti Svetim Hristovim tajnama jel Voli sve ljude i zeli da se svi spasu i prime Gospoda u sebe i cak je pronasao kanone koji to dozvoljavaju ali se ne primenjuju u vecini praksi u nasoj crkvi jer je neko uveo pripremu...

Brate, da li bi bio ljubazan, da nam kažeš kome Hristos nije ili ne bi dozvolio da se pričesti Svetim Hristovim Tajnama, od tajne večere apostola i Jude iskarijotskog pa na ovamo????

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
1 hour ago, Volim_Sina_Bozjeg рече

Ako bih mogao |Dejane da mi dozvoliš da repliciram grešnom rabu Božjem.

Kako vrline uzrastaju tako i gresi rastu u početku su maligni i bezazleni a kasnije ako se ne leče mogu postati maligni,otrovni i smrtonosni.

Recimo naprimer prejedanje, ima faze i uzrasta kao što naprimer i vrlina u kontri uzrasta, recimo ovako, ne može se govoriti o nekom smrtnom grehu ako je prejedanje možda zbog neke slabosti ili bolesti a ne zbog besa, obesti i otvorenog bogoborstva, tj.čistog fedonizma i propagiranja telesnog uživanja na uštrb duhovnog stanja čoveka. Tako ne možemo govoriti ni o vrlini kao Hrišćanskoj vrlini ako je ne posedujemo potpuno već u korenu svog bića a to je moraš i sam priznati teško.

Pogledaj sada, ako svaki smrtni greh ti već u začetku proglašavaš malignim, onda ne možemo govoriti ni o Hrišćanskoj vrlini a da ne govorimo samo i isključivo o Hrišćanskim svetiteljima a Boga mi brate moj ni oni sami u tom srazmeru potezanja konopca ne mogu se pohvaliti savršenom Hrišćanskom vrlinom ako zatežemo konopac u smeru da je svaki greh u začetku već smrtonosan, maligan i poguban za dušu čoveka.

Brate, nisi pratio diskusiju od pocetka... Sveti Ambrozije cini mi se kaze ili Avgustin,u svojoj Besedi da netreba da se pricescuje ko ima kakav smrtni greh dok se neispravi, pa sam ih samo nabrojao sedam smrtnih grehova i zapitao Oca Zocu, a ko to danas od nas nema bar jedan od 7 nabrojanih grehova pa moze tek tako da pristupi svetim Hristovim tajnama bez pripreme Sto je i sustina ove teme ... Razumes? Vrati se na pocetak...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Zaključak: ako odem sutra na liturgiju...pričestiću se

Ako bude neka pitalica (al ne verujem) recicu im pitajte SvAmbrozija i Avu Zorana

Hvala :)

Odoh

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
35 minutes ago, Gresni rab Boziji рече

Brate, nisi pratio diskusiju od pocetka... Sveti Ambrozije cini mi se kaze ili Avgustin,u svojoj Besedi da netreba da se pricescuje ko ima kakav smrtni greh dok se neispravi, pa sam ih samo nabrojao sedam smrtnih grehova i zapitao Oca Zocu, a ko to danas od nas nema bar jedan od 7 nabrojanih grehova pa moze tek tako da pristupi svetim Hristovim tajnama bez pripreme Sto je i sustina ove teme ... Razumes? Vrati se na pocetak...

Ne "dok se ne ispravi", već "dok se ne pokaje za grijehe" u ispovijesti. Dok bismo čekali na to da se, kako to tu kažeš, "ispravimo" ne bismo to stigli ni kad bismo živjeli svaki po 800-900 godina ko Metuzalemi i opet bi se toga ne dočekali.

Od ovakvih stvari i bolesnih odnosa medju ljudima, bližnjima, rodbinom itd. se ispravit da samo pokajanjem i traženjem istine i pravde koja je u Bogu, Isusu Hristosu.

Pošta pro tebe Proklínám tě REMIX 2013

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
17 minutes ago, Gresni rab Boziji рече

Јесте, јесте, ништа он не разуме :))

Јер кад отпостиш седам дана "на води" онда се одмах ослобађаш смртних грехова и добијаш пропусницу за Прићешће (код бившег Артемија некад је то и буквално бивало, цедуљица с печатом, нешто као папска индулгенција) :bu:

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...